Mach a Šebestová na cestách (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Česko, 2005, 8x9 min

Marek Eben

Petr Nárožný

Zvuk:

Jan Kacián

Opravdu nechápu, proč musí Mach a Šebestová věčně courat "za naučnou exotikou", když dobrodružství číhá za každým patníkem i u nás doma. Z křečovité snahy vymyslet za každou cenu zápletku, proč se naše oblíbené duo podívá zrovna do Afriky nebo Austrálie, vyplývá jednoznačná ztráta humoru a chvílemi až trapná upachtěnost. Co mi v seriálu opravdu chybělo, to byla zvláštní absurdita prvních dílů, díky níž se z pračlověka může stát školník a mimozemšťani počítají jednu květinu bez listu a druhou bez prstu. Takového humoru už se v tomhle omalovánkovém výluhu bohužel nedočkáme. A poslední výtka: Místy je to celé až patologicky ukecané. Nárožný na nás někdy i celou epizodu sype nonstop vodopád keců, včetně otrockých popisů dění na obrazovce...až by se z toho jednomu zamotala hlava. Seriál má ale i svoje kvality a světlejší chvilky (například díl z Paříže se hravě vyrovná i mému oblíbenému výletu k rybníku Krajáči). Kvalitou zpracování, kresebně i barevně převyšuje o několik tříd druhou sérii "Mach a Šebestová na prázdninách" (zde byl Born trochu umělecky znásilněn "pomocným výtvarníkem" a jeho postavičky prošly dost vulgární stylizací). Ve finále mi tedy vychází průměrné tři bodíky. A nezlepšila by to ani prezence nějaké zpívané znělky.(7.9.2010)

Průměrný krátkometrážní animovaný seriál, který stojí za shlédnutí a potěší jak kterou epizodou.(6.4.2013)

No je to samozřejmě už nového data a tak už to nemá to správné kouzlo. Navíc jak se do toho připomá nějaká nová technologie, už to není ono.(28.6.2013)