Mach a Šebestová na cestách (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Česko, 2005, 8x9 min

Marek Eben

Petr Nárožný

Zvuk:

Jan Kacián

Můj další oblíbený mladistvý seriál co mě nikdy nenudil. 85%(16.5.2012)

Čim kvalitněji roste filmové umění, tim nekvalitně natáčíme.(16.5.2012)

• messiah

S předchozími příběhy nejde srovnávat, už to taknějak není ono, hvězdy vpodstatě hlavně za Nárožnýho.(24.10.2008)

Opravdu nechápu, proč musí Mach a Šebestová věčně courat "za naučnou exotikou", když dobrodružství číhá za každým patníkem i u nás doma. Z křečovité snahy vymyslet za každou cenu zápletku, proč se naše oblíbené duo podívá zrovna do Afriky nebo Austrálie, vyplývá jednoznačná ztráta humoru a chvílemi až trapná upachtěnost. Co mi v seriálu opravdu chybělo, to byla zvláštní absurdita prvních dílů, díky níž se z pračlověka může stát školník a mimozemšťani počítají jednu květinu bez listu a druhou bez prstu. Takového humoru už se v tomhle omalovánkovém výluhu bohužel nedočkáme. A poslední výtka: Místy je to celé až patologicky ukecané. Nárožný na nás někdy i celou epizodu sype nonstop vodopád keců, včetně otrockých popisů dění na obrazovce...až by se z toho jednomu zamotala hlava. Seriál má ale i svoje kvality a světlejší chvilky (například díl z Paříže se hravě vyrovná i mému oblíbenému výletu k rybníku Krajáči). Kvalitou zpracování, kresebně i barevně převyšuje o několik tříd druhou sérii "Mach a Šebestová na prázdninách" (zde byl Born trochu umělecky znásilněn "pomocným výtvarníkem" a jeho postavičky prošly dost vulgární stylizací). Ve finále mi tedy vychází průměrné tři bodíky. A nezlepšila by to ani prezence nějaké zpívané znělky.(7.9.2010)

• MikeCool

Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 50% (2*) |(21.7.2013)