Všechny polohy lásky

Tmavomodrá, takmer čierna

Dark Blue Almost Black

Drama / Komedie / Romantický

Španělsko, 2006, 105 min

Tento film s podivne znejúcim názvom je ďalším kvalitným príspevkom do rodiny jemne "almódovarovsky" ladených drám s typologicky pestrofarebnými postavami, kde hlavnú rolu hrajú city, emócie, fatalizmus. Výborní a presne "nacastingovaní" herci, nápaditá kamera a celá formálna stránka. Skrátka, Španielsko opäť raz nesklamalo... :)(6.7.2012)

Filmová návštěva Španělska, která se opravdu vyplatila. K míchání žánrů bývám mírně skeptická, tady bylo od všeho tak akorát. Kdybych se měla vyjádřit v kostce, napíšu kompletní zamyšlení nad vzaty v rodině. Jak daleko dokáže jít bratrská láska? Jak daleko láska synovská? Co je tabu a v čem lze posunovat hranice?                                                                          Challenge Tour říjen 2015: 30 dní se světovou kinematografií(14.10.2015)

Zajímavý španělský film, který se překlenuje od dramatu k romantické komedii. Rozhodně stojí za zhlédnutí, čtvrtou hvězdu nedávám především proto, že jsem měl právě pocit, jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, co vlastně natáčejí.(8.7.2014)

Chvílemi jsem si připadal, že sleduji něco od Almodóvara, ale vedle něho jsou Všechny polohy lásky přeci jen trochu více plytkou záležitostí. Tato vztahová mozaika osciluje mezi multipersonálními dramaty Alejandra Gonzálese Inárritu a lehce zvrácenou poetikou Almodóvarových děl a rozhodně se jedná o to kvalitnější ze zajímavé španělské produkce. Ačkoliv se (především) jedná o vztahové drama, vyskytuje se zde nemalé množství kvalitních komických prvků, které dokážou celou podívanou v pravou chvíli oživit. Kvalita všech mikropříběhů je kolísavá, avšak i těch pár hlušších míst vždy podrží skvělí herci. Všechny polohy lásky nejsou perlou španělské kinematografie, je to „pouze“ velmi dobrý film, který by mohl být trochu více osobitý, aby dosáhl kvalit tvorby slavných španělských auteurů. 80%(15.6.2010)

**** a půl. Po skončení snímku jsem si říkala "Díky Bohu za Španělskou kinematografii.":) Filmový klub na ČT je povětšinou zastoupen vynikajícími a realistickými snímky, s velkou mírou věrohodnosti, sílou příběhu, životem psaným scénářem a vším, co spousta Hollywoodských, na efekt hrajících filmů s omšelými diváckými klišé nabídnout nedokáže. Velmi osvěžující. Nenajdete zde klišé, či rozhovory, které by šustily papírem. Jen realitu. A do těchto vydařených filmů pro mě zapadají i Všechny polohy lásky. Citlivě zpracované téma těch tolik nás trápících a bolestných lidských vztahů a lásky. Okouzlující (nádherný, černovlasý, ach jo:) Quim Gutiérrez spolu s ostatními herci a silným dějem mi zajistil osobitý divácký zážitek.(22.9.2011)