poster

Ty, který žiješ

 • Švédsko

  Du levande

 • Německo

  Das jüngste Gewitter

  (Německo)
 • Francie

  Nous, les vivants

  (Francie)
 • Dánsko

  Du levende

  (Dánsko)
 • slovenský

  Ty, ktorý žiješ

 • anglický

  You, the Living

Komedie / Drama

Švédsko / Německo / Francie / Dánsko, 2007, 93 min

Režie:

Roy Andersson

Producenti:

Pernilla Sandström
(další profese)
 • Bluntman
  *****

  Ty, který žiješ je film švédského filmaře Roye Anderssona, který (ne)příimo navazuje na svůj předcházející snímek Písně z druhého patra - ať už převážně statickou kamerou, snímající jednotlivé aktéry, anebo epizodickou strukturou vyprávění. První polovina je naprosto výborná, skvěle pointované scénky a práce s více plány najednou (např. muž postávající na balkóně, přemýšlející o ničem, za nímž se dohrává dějství z předešlé scény s hlučným muzikantem a rozčíleným sousedem) říkají, že tohle točil skutečný filmař. Druhá je již o něčo slabší a smích hořkne, tragikomický pohled na celé to lidské pachtění a snažení, úniky ke snům a další, ani třeskutě vtipné být nemůžou. Přesto zaujmou jednotlivé scény nápaditou inscenací, ta svatební-snová zvlášť. Ale Písně z druhého patra jsou lepší...(3.8.2007)

 • lekr
  ***

  Slepenec čistě ironických humoresek. Dobrá parafráze na dnešní notně pompézní společnost, leč snímek dohromady nedává vůbec žádný smysl a nemá žádnou kostru. Asi to byl Anderssonův cíl, ale jeho velice podivný snímek je opravdu nad mé divácké chápání. Originalitě se ale zvláště ve filmu meze nekladou...(28.11.2009)

 • Morien
  *****

  Já jsem se smála skoro celou dobu. Trošku problém byl, že ve čtyřech pětinách zavedený princip trochu začíná nahlodávat pozornost, ale na druhou stranu si člověk prostě musí projít celou cestou, aby mohl na konci projít brankou. ♥♥♥(12.1.2012)

 • Boogeyman
  *****

  Po všech těch filmech, natočených roztřesenou ruční kamerou bylo tohle jako balzám na duši. Tady se naopak kamera ani nehne. Film nemá vlastně žádnou linii, jde pouze o slet více či méně souvisejících vypointovaných scének. A to o zatraceně vtipné až absurdní scénky. První půlhodinu jsem se společně s celým kinem popadal za břicho, pak už to začalo být o něco vážnější, ale stejně zajímavé. A poslední scéna je snad až děsivá.(29.7.2007)

 • Jufonka
  ***

  Určitě je to originální snímek, u kterého se člověk občas zasměje, každopádně viděla jsem ho ve Varech na festivalu a fakt nerozumím tomu, že se celé kino smálo téměř celý film... Možná bych i dala čtyři hvězdičky, ale hrozně mi ten film znechutil chlap, který seděl za mnou a měl smích jako koza, akorát ještě 20x hlasitější. To mi pak skoro žádná scéna nepřipadla vtipná, protože když se on začal smát, umírala jsem.(5.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace