Ty, který žiješ

Komedie / Drama

Švédsko / Německo / Francie / Dánsko, 2007, 93 min

Roy Andersson

Pernilla Sandström

Já jsem se smála skoro celou dobu. Trošku problém byl, že ve čtyřech pětinách zavedený princip trochu začíná nahlodávat pozornost, ale na druhou stranu si člověk prostě musí projít celou cestou, aby mohl na konci projít brankou. ♥♥♥(12.1.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,816,550(15.6.2010)

Po všech těch filmech, natočených roztřesenou ruční kamerou bylo tohle jako balzám na duši. Tady se naopak kamera ani nehne. Film nemá vlastně žádnou linii, jde pouze o slet více či méně souvisejících vypointovaných scének. A to o zatraceně vtipné až absurdní scénky. První půlhodinu jsem se společně s celým kinem popadal za břicho, pak už to začalo být o něco vážnější, ale stejně zajímavé. A poslední scéna je snad až děsivá.(29.7.2007)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2007 - uvedené v sekcii 'Un certain regard'(7.9.2014)

O d z b r o j u j í c í. - "Co děláš? - Stojím tady. - To vidím, ale co děláš? Stojím tady. To dělám." Potom je tady sen s ubrusem nebo opotřebovaný psychiatr: "Lidé si přejí být šťastní, přitom jsou sebestřední, sobečtí a omezení. Ano, budu upřímný. Mám chuť říct, že jsou to obyčejní prevíti." - Scéna u holiče. A mnoho dalších (anti)příběhů. Kamera se celý film nehne ani o milimetr. Ke konci už tahle smršť možná trochu ztrácela dech, proto 4,5 hvězdy.(12.5.2014)