Polární příběh

Volanie severu

Dokumentární / Rodinný

USA, 2007, 96 min

Sarah Robertson

Putování těžkými životy ledního medvěda a mrožů na mizícím severním ledovém království. Dokumentární snímek s lehce příběhovými liniemi, který nás má přivést alespoň k zamyšlení se nad problematikou globálního oteplování. Příjemný dokument nádhernými scenériemi a Queen Latifah, jako průvodkyní. Zajímavosti: Podívejte se i na závěrečné titulky...ještě teď se divím, že ty kameramany něco nesežralo :-) 70%(22.3.2009)

• Rosomak

Tys neskutečně patetický komentáře jsem opravdu nemohl vystát... A to medvídě na plakátu mě strašně dostává:) Víc roztomilé, už to být nemohlo, že?(26.10.2008)

Vizuálne nádherné spracovanie od National Geographic okúzli určite každého. Tento dokument je zameraný na medveďa bieleho, mrože a ich mláďatá. Občas sa tu zatúla polárna líška (malý biely príživník...), nejaké vtáky a veľryby, ktoré sú rovnako súčasťou ľadového kráľovstva. Nádherné obrazy prírody, dobrá hudba a príjemný ženský hlas ako doprovod. Čo viac chcieť od dokumentu? 80%.(23.2.2013)

Zaujímavý dokument z Arktídy, kde klimatické zmeny prebiehajú rýchlejšie než sú zvieratá tam žijúce schopné prispôsobiť sa ich vplyvu. Zoznámenie sa neľahkým životom zvierat v Arktíde prostredníctvom sledovania života jednej medvedice a jednej mrožej samice síce oživuje dokument, ale na druhej strane príliš presúva ťažisko k rodinnému filmu. Nič to však neuberá na kvalite záberov z nehostinného prostredia a nenásilnom upozorňovaní na vplyv globálneho otepľovania na životné podmienky zvierat Arktídy.(25.4.2014)

skoro! stejně tak poutavý jako Earth(19.10.2008)