Polární příběh

Volanie severu

Dokumentární / Rodinný

USA, 2007, 96 min

Sarah Robertson

Arctic Tale nám ukazuje kolik se nachází života v neejchladnějším místě planety. Snímek od National Geografic je působivý, některá videa vyrážejí dech a snad v každém z nás to musí zanechat nějaký ten pocit. Jen je škoda, že na rozdíl od Putování tučnáků si zde medvěd lední dělí s rolí s ostatními obyvateli tohoto sněžného světa a tím to trošku ztrácí na příběhu.(21.6.2008)

skoro! stejně tak poutavý jako Earth(19.10.2008)

• Rosomak

Tys neskutečně patetický komentáře jsem opravdu nemohl vystát... A to medvídě na plakátu mě strašně dostává:) Víc roztomilé, už to být nemohlo, že?(26.10.2008)

Krásný příběh. Chtěla bych jen podotknout, že dřív evoluce probíhala bohužel taky tak, že některé zvíře vyhynulo. Já bych samozřejmě chtěla být u toho, že se situace natolik zlepší a nebude těmto krásným zvířatům hrozit vyhynutí. Ale jen chci říct, že tohle možná neumíme zastavit, ať se k planetě začneme chovat sebe líp. Dřív byla taky doba ledová a vše to bylo bez jakéhokoliv zásahu lidské ruky. Podle mě ani v oteplování planety nemáme prsty a je to jen "přirozený" vývoj.(19.4.2011)

Pure Arctic Beauty:) National Geographic a BBC nevytvářejí "normální" přírodopisné dokumenty. Je to naprosto jiná liga, jiná dimenze. Jsou schopni nadpozemských a téměř nepochopitelných kouzel s kamerou, záběry, příběhem a pojetím. Jednoduše nádherné, krásné, ohromující, obdivuhodné, kouzelné a hypnotické. Snad jedinou, zcela malinkou výtku bych měla asi ke dvěma mluveným pasážím a několika záběrům, které mi ve spojení s hudbou přišly až kýčovitě dojemné. Ale i přesto, jak na mě zapůsobily, mě stejně emočně dostaly:) Častokrát jsem měla na krajíčku ze vší té nádhery, čistoty, nedosažitelnosti a křehkosti.(14.2.2012)