Polární příběh

Volanie severu

Dokumentární / Rodinný

USA, 2007, 96 min

Sarah Robertson

Pure Arctic Beauty:) National Geographic a BBC nevytvářejí "normální" přírodopisné dokumenty. Je to naprosto jiná liga, jiná dimenze. Jsou schopni nadpozemských a téměř nepochopitelných kouzel s kamerou, záběry, příběhem a pojetím. Jednoduše nádherné, krásné, ohromující, obdivuhodné, kouzelné a hypnotické. Snad jedinou, zcela malinkou výtku bych měla asi ke dvěma mluveným pasážím a několika záběrům, které mi ve spojení s hudbou přišly až kýčovitě dojemné. Ale i přesto, jak na mě zapůsobily, mě stejně emočně dostaly:) Častokrát jsem měla na krajíčku ze vší té nádhery, čistoty, nedosažitelnosti a křehkosti.(14.2.2012)

Co víc k tomu říct, než jen to, že by se to mělo promítat v kinech každej měsíc, aby si lidi konečně uvědomili co maj.(31.3.2009)

skoro! stejně tak poutavý jako Earth(19.10.2008)

Množstvo krásnych obrázkov, dojímavé osudy zvierat a príjemný hlas Queen Latifah..(20.10.2008)

• Rosomak

Tys neskutečně patetický komentáře jsem opravdu nemohl vystát... A to medvídě na plakátu mě strašně dostává:) Víc roztomilé, už to být nemohlo, že?(26.10.2008)

• - Zábery sú zostavené z viac než 800 hodín záznamov, boli natočené v priebehu pätnástich rokov manželstva režisérky Sarah Robertson a Adama Ravetcha v spolupráci s National Geografic a BBC Natural History Unit. (lareinna)

• - Dokument je hlavně o ledních medvědech a mrožích živícími se škeblemi. Do cesty se jim postaví tuleni kroužkovaní, mořští racci, liška polární, narvali a ptáci alkouni. (Inferion7)