Polární příběh

Dokumentární / Rodinný

USA, 2007, 96 min

Sarah Robertson
  • Rosomak

Tys neskutečně patetický komentáře jsem opravdu nemohl vystát... A to medvídě na plakátu mě strašně dostává:) Víc roztomilé, už to být nemohlo, že?(26.10.2008)

Arctic Tale nám ukazuje kolik se nachází života v neejchladnějším místě planety. Snímek od National Geografic je působivý, některá videa vyrážejí dech a snad v každém z nás to musí zanechat nějaký ten pocit. Jen je škoda, že na rozdíl od Putování tučnáků si zde medvěd lední dělí s rolí s ostatními obyvateli tohoto sněžného světa a tím to trošku ztrácí na příběhu.(21.6.2008)

skoro! stejně tak poutavý jako Earth(19.10.2008)

Vizuálne nádherné spracovanie od National Geographic okúzli určite každého. Tento dokument je zameraný na medveďa bieleho, mrože a ich mláďatá. Občas sa tu zatúla polárna líška (malý biely príživník...), nejaké vtáky a veľryby, ktoré sú rovnako súčasťou ľadového kráľovstva. Nádherné obrazy prírody, dobrá hudba a príjemný ženský hlas ako doprovod. Čo viac chcieť od dokumentu? 80%.(23.2.2013)

Putování těžkými životy ledního medvěda a mrožů na mizícím severním ledovém království. Dokumentární snímek s lehce příběhovými liniemi, který nás má přivést alespoň k zamyšlení se nad problematikou globálního oteplování. Příjemný dokument nádhernými scenériemi a Queen Latifah, jako průvodkyní. Zajímavosti: Podívejte se i na závěrečné titulky...ještě teď se divím, že ty kameramany něco nesežralo :-) 70%(22.3.2009)

• - Zábery sú zostavené z viac než 800 hodín záznamov, boli natočené v priebehu pätnástich rokov manželstva režisérky Sarah Robertson a Adama Ravetcha v spolupráci s National Geografic a BBC Natural History Unit. (lareinna)

• - Dokument je hlavně o ledních medvědech a mrožích živícími se škeblemi. Do cesty se jim postaví tuleni kroužkovaní, mořští racci, liška polární, narvali a ptáci alkouni. (Inferion7)