96 hodin

Taken

96 hodín

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2008, 89 min

Víte co je na tom všem nejlepší ? Že toho vostrýho chlapa Liamu Neesonovi žerete storkát víc, než supermanství supermanovi a z té drsná akce, kterou ve filmu rozjel Liam se mě úplně postavilo péro.(24.10.2008)

Nevím kdo jste, nevím co chcete, ale vím, že mám neobvyklou schopnost. Potřeboval jsem ji celou svou kariéru a je noční můrou pro lidi, jako jste vy!…. Jednoduchý příběh – osamělý mstitel hledá dceru a mafii čekají horké chvilky. Jako za starých časů. Po cca 30 minutách L.Neeson dokazuje, že není žádnej důchodce a já mu v soubojích fandil jako za mlada. Žádný zbytečný mlácení, vše je řešeno rychle ,,bez předehry“. A tak to má bejt! Jestli máte rádi podobné snímky a nevadí vám, že na přemýšlení je tu někdo jinej, vřele doporučuji. PŘÍBĚH**** HUMOR*** AKCE***** NAPĚTÍ ****(13.1.2009)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Přímočará akční jízda otce agenta (můj oblíbený Liam Neeson) za záchranu své unesené dcery v Paříži, ale Bourne to není... Brutální akce skoro jako v Brutální Nikitě, počet mrtvol jako v Leonovi, jen mi chyběla trocha toho umění Luca Bessona, který tentokrát zůstal jen u napsání scénáře. Trailer: http://www.csfd.cz/film/231978-96-hodin/videa/filtr-video-308422/(12.2.2012)

Víte, co mají společného Jiří Čunek, Nicholas Sarkozy a Liam Neeson? Populismus a problém s menšinami. Jeden vystěhoval Romy na Vsetínsku, druhý zasáhl proti černým přistěhovalcům na pařížských předměstích a třetí vypoklonkoval albánské překupníky s bílým masem.(3.11.2008)

Nejpřímočařejší akční jízda široko daleko, která opět dokazuje, že Liam Neeson se pro některé role narodil a divák mu dokáže vše spolknout i s navijákem. Souboje ve stylu pouličních soubojů staršího muže s mladými a většinou ozbrojenými a potetovanými týpky budou milovníci akce zbožňovat a mnozí si dvd s filmem koupí do filmotéku už jen pro "toho dědulu, co všechny vysekal kvůli záchraně dcery". Tempo, tah na branku i drsnost film drží velmi vysoko. Ve chvíli, kdy divák odmítne prominout vše okolo hlavní postavy se pro něj Taken stane nekoukatelným snímkem a osobně takové lidi bez nadhledu docela lituji, protože si neužijí neuvěřitelnou jízdu. Good Luck.(5.11.2008)

• Liam Neeson