96 hodin

Taken

96 hodín

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2008, 89 min

Pětihvězdičková akce naroubovaná na naprosto strohé, skrz naskrz schematické a milionkrát ohlodané kostře. I to Neesonova drsňáctví je tu spíš instantní, než hluboce prožívané, inu, přesně v souladu s výrobními postupy masokombinátu Luca Bessona. V rámci spěchajících běhavých akčních béček přesto vynikající.(8.10.2008)

Jestli chcete zažít akci na vlastní kůži, tak koukněte na 96 hodin. Režisér to v sobě má. Získal si mě Okrskem 13 a dodělal mě právě tímhle kusem, na který jen tak nezapomenu a na který snad budu mít chuť pokaždé, při jakékoliv náladě, ať už špatné, nebo dobré, ať už šťastné nebo smutné. Tenhle film mě vždycky dokáže rozptýlit a donutí mě zapomenout na svět okolo a užívat si právě svět tohoto filmu. 96 Hodin a jeho hlavní hvězda, Liam Neeson, popravdě se přiznám, že jsem do doby než jsem viděl tento film nevěnoval tomuto herci příliš pozornosti, ale to co tam předvádí, to co tam předvede, to se musí vidět, takovou silnou roli v akčním filmu jsem snad ještě ani neviděl. Tenhle film si mě získal, okamžitě na začáku si mě získal. A na konci filmu mě absolutně oddělal devítimilimetrovou ráží přímo do hlavy. Nemůžu ho odtamtud totiž setřást ani po několika dnech, kdy jsem ho viděl. Možná by se dalo namítat, že při akci se hodně kmitá kamera, možná až moc, ale to se tomu všemu dá odpustit. Až doteď pro mě akční skvosty 21. století byly Zastav nebo nepřežiješ a Kurýr, teď už vím, který film se stane jejich králem. 96 hodin má všecko co správný akční film má mít a to všecko v produkci Luca Bessona, co víc si přát. Možná jen popkorn a kolu, nebo vytopený křesílko a skleničku s dvacetiletou whiskou a nakonec jako třešnička tento film...jen se nechat unášet na vlně dokonalosti. Co víc si přát...(29.10.2008)

Po pátém zhlédnutí stále působivé. Synestezie v dokonalém akčním střihu v efektně kvalitním zpracování, který vyráží dech. TAKEN funguje téměř ve všech stránkách a k hledání děr ve scénáři nám tvůrci nedají během 90 minut čas, ani šanci rozebírat (i když po nějakém čase nám to dojde). Podkreslující závěrečné titulky dokážou diváka dostat do stavu, který způsobí zpětný přesun na všechny akční scény, které chceme vidět znova. Nejlepší Morel. Zahrát si Neesonovu roli a umřít.(13.11.2012)

Liam Neeson na stará kolena řádí jako za mlada. 96 hodin je skvěle natočená svižná akce o únosu jeho dcery, kterou se vydá hledat do Paříže. Může se zdát, že jde o otřepaný příběh. Ovšem když se ho ujme Luc Besson spolu se skvělou režií Pierra Morela je skutečně na co se dívat. 90%(25.8.2008)

Kdo by to do toho Neeseona řekl, že se dokáže takhle rozpálit? Kašlu na to, že to je jedno obrovské klišé, dobře jsem se bavil.(12.12.2010)

• Liam Neeson