Super drbna

USA, (2007–2012), 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Předloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Hudba:

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (vypravěč) (více)

Série(6) / Epizody(121)

Do města se vrací Serena van der Woodsenová, která před časem bez rozloučení odjela do internátní školy. Hned po příjezdu začíná tušit, že vše nezůstalo při starém. (oficiální text distributora)

Gemini

Tori Black konečně prorazila i mimo videa pro dospělé, to jí moc přeju, navíc hraje zábavněji než Sasha Grey.... moment... cože? Leighton Meester? No, Tori Black bylo určitě mnohem lepší umělecké jméno;) Ale vážně - se zjištěním mého "error in personam" ještě neklesl můj zájem o obraz běhající na obrazovkách "žlutých linek" na trase HK-Praha a zpět pod úroveň, kdy obvykle přemísťuju jack sluchátek ke svým MP3, ale faktem je, že bez zvuku je Gossip Girl kromě úvodních titulků (čímž myslím samozřejmě původní znění, kde do nich mluví Kristen Bell aka už jednou provždy Verča z Marsu) skutečně hodnotnější zážitek:) Děj je kombinací Dynastie, Cruel Intentions a Beverly Hills, ale esteticky je to skutečně pozoruhodná podívaná, a Blake Lively to tady sluší pravidelně tak, že Green Lantern by možná mohl konečně upadnout v zapomnění... BTW Kelly Rutherford snad opravdu nestárne, tahle nymfa je tu přece s námi už od Melrose Place, a to už si zaslouží velký respekt. Ale tady asi pozitivní ohlasy k obsazení skončí, protože pánské části souboru vévodí úlisný gay Ed Westwick, jehož herectví snese srovnání snad jen s pověstnou tvárností Daniela Craiga... který ovšem narozdíl od svého mladšího kolegy nestřídá pouze polohy "povýšený floutek s diamantovým piercingem frenula" s "trpitelem, kterého Ona nechce, a tak se jí bude muset pomstít". A ti ostatní absolutně nestojí za zapamatování. Nedovedu si představit, že by seriál ze života teenagerské smetánky Ňů Jorku mohl být nějak inovativní nebo nedej bože mít nějakou hloubku, ale když dokážu s vypnutým zvukem sledovat nejenom děj, ale i odhadovat jednotlivé repliky (jel jsem jednou s manželkou, tak jsem toho využil pro tento sociální experiment;)), je to možná ještě o něco marnější, než byste čekali. Mě tyhle dekorativní hračky rychle omrzí, ale evidentně jsem v menšině, když to početná divácká obec udržela při životě šest sezón (respektive pět a půl). Ode mě 50%, protože objektivně vzato - je to luxusně se tvářící teror, stále o tomtéž hmmmně, a tím nemyslím "humorně". ()

Malarkey

Drb = myšlenka, určitý názor, který někdo, a ani ne zase tak dlouho, předtím, než se skutečně stal drbem, řekl do světa jakémusi přenašeči. Ten zprávu pro něj určenou přelouskal a ihned za rohem řekl někomu jinému, kde omylem (a někdy i schválně) zaměnil jedno písmeno. Někdy stačí skutečně jenom a nebo i. Takhle ten člověk, co původní myšlenku, nebo názor řekl, se do hodiny dozvídá naprosto žhavou zprávu, která slovně souhlasí maximálně s písmeny a nebo i. No a o tom je svět drbů, kterých je tento seriál obklopen a nedokážu pochopit, že se na něj dokáže kdejakej chlap dívat. Proto to tady balim, otevírám lahváč a jdu dokoukat Bayern s Manchesterem. (3/10) ()

T2

__Gossip Girl: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,174,213 //počet predaných kusov 135,719║ __Gossip Girl: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,409,921 //počet predaných kusov ║ __Gossip Girl: kompletná 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,223,087 //počet predaných kusov 87,134 ()

Tom Riddle

GG, je cosi magického na těch iniciálech. Ano Lorelai, k tobě mluvím. Nicméně GG Volume No. 2 je hlavně ultimativní GP, aneb Guilty Pleasure. Queen B, The IT Girl, Lonely Boy, Mother Chucker, Little J, Filmmaker V a Common Whore N, aneb Beverly Hills 902 10 pro nové desetiletí. Nebo století? Gossip Girl nabízí šmírácký pohled do života zbohatlíků a všeljakých podobně nezasloužených prominentů typu Paris Hilton, a očividně si bere za úkol ukázat, že to není žádná prča, že udržet si moc dělá hlavu nejen velkým businessmanům, ale i jejich rozmazleným teenagerským dcerkám, a že žít v téhle vrstvě znamená být neustále vystavován riziku toho, že s vámi někdo bude jednat s nekalými úmysly. To se nepochybně stane, pokud zkřížíte cestu Blair Waldorf. Gossip Girl je víceméně klasický teenagerský seriál. Rozervaná a slepovaná přátelství, zlomená a slepovaná srdce, nože v zádech, většinou obrazné, sem tam i skutečné... Nicméně každý seriál má jednu postavu, která si pro sebe krade většinu scény. HIMYM má Barneyho, Gilmorky Lorelai, Gossip Girl má Blair. Navzdory tomu, že The IT Girl seriálu Blake Lively (Serena) je skutečně krásná, Leighton Meester (Blair, samozřejmě) ji převyšuje nejen vzhledem, ale i herecky a co do zajímavosti (což nejdřív bylo jen o fous, ale ze Sereny se od třetí řady dále stane postava takřka nesnesitelná) a svou roli už prakticky kultovní seriálové mrchy si vychutnává s velkou grácií, je to radost pohledět. Nehledě na konstantní bonmoty pronášené sametovým hlasem Veronicy Mars. 1. a 4. série čtyři a půl hvězdy, 2. a 3. tři hvězdy, 5. série sotva dvě. ()

novoten

1. série - 85% - Drama protkané ironií v každém švu, vztahovka jedna báseň a nevyhraněných záporáků doslova plno. Gossip Girl je na první pohled stokrát viděná rutina, na ten druhý pak seriál, který se nebojí odkrýt pár teenagerovských tabu a to jedinečným způsobem a stylem. Dokážu pochopit, když občas schválně přepálená zápletka někomu nesedne, ale argumentovat tím, že se jedná jenom o "další blbost o mladých a bohatých pro mladé a bohaté" dokazuje, že dotyčný neviděl snad ani jeden celý díl. O to jsem pak radši, když u mě drbna celou první sérii bodovala, ukázala mi skvělé postavy (na teenagerovské straně vedou jednoznačně Dan a čím dál víc i Chuck, na straně dospělých krásná a elegantní Lily) a ve finálovém díle se nebála několikrát zaskočit úplným popřením klišé. Úkol tak zůstával jediný - nerozmělnit onen nezaměnitelný styl a atmosféru. 2. série - 70% - Drží si tvář, ale příběh občas hapruje až ostudně. Kvalitativní sinusoida letos vylétla jak silně nahoru (okolo poloviny série byla většina linií téměř bezchybná), tak i nečekaně dolů (bezradné hledání nové ústřední linky v úvodu nebo neschopnost přivést jedinou stálejší vedlejší postavu). V oblíbenosti je ale (mimo stabilně příjemnou dospělou část) už trochu problém. Stále vede romantický umělec Dan s rozervaným sukničkářem Chuckem, ale ze slečen zůstává jenom rozmazlená, ale přesto kouzelná Blair. Sobec Serena s věčným pocitem ublíženosti a hlavně fracek Jenny, kterou už nemohu ani vidět, klesly do těch nejspodnějších pater. Pokud mi je tedy více než polovina charakterů jedno nebo bych je nejraději neviděl, začíná být něco špatně. Nemluvě o tom, že vztahové peripetie jsou servírovány pravidelně, ale jakoby scénáristům už ani tolik nezáleželo, kdo zrovna co prožívá a hlavně s kým. Ta procentuální semdesátka se tak v základech povážlivě kýve a drží se pouze díky zmiňovaným postavám, stále dobře padnoucímu voiceoveru a výbornému soundtracku. Pokračování už se ale musí usadit ve věrohodnějším a romantičtějším duchu, jinak bude zle. 3. série - 90% - Záchranná injekce. S přirozenějšími vztahy jde všechno o několik tříd snadněji a tvůrcům k tomuhle zjištění přeplácaný finiš druhé sezóny pomohl. Nejvíc mi tak tentokrát vadí neskutečná nadstřelenost reálií, kde hlavní hrdinové půl roku po tom, co odmaturovali a řešili jenom Gossip Girl a občas nějakou rodinnou krizi, postoupili do hlavních rolí v celém New Yorku. Někdo kupuje nejdražší hotel, někdo sbalí největší celebritu, někdo točí příspěvek do zpráv v hlavním vysílacím čase a někdo rozhodne celou klíčovou politickou kampaň. A to všechno v podání devatenáctiletých sotva-vysokoškoláků. Jelikož si ale GG nikdy nehrála na seriál ze života, lze nad tímhle faktem zakroutit hlavou, usmát se a jít dál. Protože scénáristé rozehrávají ve vztahových liniích velmi silné manipulace s divákem, které jsem jim tuto sezónu s radostí spolkl i s navijákem. Přátelství rostoucí v lásku, láska měnící se v krizi a k tomu všechna možná skoro až telenovelová klišé, podané dokonalou formou, s grácií a prvotřídním nadhledem. Drbna zkrátka definitivně našla svoje místo, ví, jak na diváka, jak ho dojmout i jak s ním zamávat. 4. série - 70% - Na některé kvalitativní skoky se zvyknout nedá. A když se pak podzimní část sezóny stane nejhorším obdobím seriálu, je to menší rána pod pás. To, co scénáristé předvádí ve zvratech typu "dítě ruského bosse", se nedá zařadit jinam, než do škatulky s velkým nápisem WTF. Nejvíc otravuje to, že celá ústřední zápletka je znovu vyprávěna kolem sobecké Sereny. Zachránci tak zůstávají stejní: poživačný a rozervaný Chuck s královnou Blair a stále i Dan, který ale trpí tím, že si velmi dlouho jako kladná postava téměř nemá s kým nahrát. Když se pak stane nesmyslně otravná figurka i z Vanessy, zdá se kvalitativní dno velmi blízko. Přišel ale jeden vztah/nevztah s absurdní a přitom roztomilou dvojicí, který vyústil v osudový několikaúhelník a přinesl konečně to, proč jsem měl GG vždycky rád. Příjemnou nadsázku s uvěřitelnými emocemi uvnitř. Sice společně s vyjmenovanými oblíbenci zachraňuje v hodnocení více než polovinu procent, ale je to málo, protože se s ním nedá pracovat donekonečna a pokud by pátá sezóna měla pokračovat v nicotných a zoufale předvídatelných liniích kolem Natea nebo Lily, bude to možná konec. 5. série - 55% - Pocit, že jsem na Upper East Side viděl už všechno a pořád jsem u něj vydržel, velí dát vyšší hodnocení, ale tentokrát už musím být přísný. Stále sice zbožňuju Blair Waldorf i Chucka Basse a milerád se ztotožním s Danem, ale zbytek už je na mě příliš. Sereniny útrpné pohledy, intriky kolem Van der Woodsenových a Rhodesových (Ty jsi Charlie-Já jsem Charlie) nebo šílená linka s Chuckovou rodinou, kde už asi nikdo neví, kdo je čí matka nebo otec - to bylo zkrátka moc. Nejvíc mě ale překvapuje, že i s takhle nelogickými zápletkami nemám vůbec problém celou tu prodlouženou sérii sledovat a některé její aspekty si i užít. Bohužel při současném odfláknutí vztahů a nereálnosti VŠEHO, už dokážu oči přimhouřit jen do jisté míry. 6. série - 50% - Poslední zvraty na hranici snesitelné povrchnosti, zbytečné linky většiny postav (Rufus, Charlie, Nate i Serena) a pocit, že žádný seriál by neměl do konce toporně klopýtat. I posté se nechám nalákat na to, že Ed Westwick a Leighton Meester spolu mají neskutečnou chemii a právě pouto Chucka a Blair je tím posledním, co v Gossip Girl vydrželo z původních kvalit. Jakkoli je poslední sezóna v mnoha ohledech útrpná a postradatelná, jednu věc jí musím nechat. Poslední dva díly fungují jako mírně vylouhovaná esence všeho, co jsem měl kdy na seriálu rád. Takže když jsem sledoval rafinované plány, nečekaná (a občas bohužel i nepochopitelná) setkání či spolčení, nostalgie na mě nakonec přece jen dýchla. To, kdo nakonec skončí s kým, komu se v budoucnu jak daří a kdo nakonec byl pravá Gossip Girl, je v duchu celého drbnovského konceptu trochu úsměvné, trochu neuvěřitelné a občas i docela na škodu, ale tady už jde hlavně o osobní sympatie každého z nás. Ten trpký pocit, že druhá polovina seriálu byla jen parodií na polovinu první, ve mně ale i po letech zůstává hodně hluboko. XOXO. () (méně) (více)

Jara.Cimrman.jr

"Ať jsi nám přišel říct cokoli perverzního, tak to prostě řekni a vypadni." Drby a pomluvy mám hrozně rád, protože mě neskutečně baví na ně nereagovat a prudit tím jejich tvůrce. Nicméně tady musí mládež řešit úplně všechny pseudoproblémy světa, což mě nebaví, ale ty holky mají tak solidní design, že jsem se to pár dílů pokoušel sledovat. Jasně, že jsem přitom spiklenecky pomrkával na Serenu, Blair a Vanessu, ale když žádná z nich neprojevila zájem o výměnu tělesných tekutin, tak jsem se přestal s drbáním trápit. ()

Pethushka

Ten seriál je moje krev, droga a všechno! Miluji intriky, zhýralost a vypočítavost tak jak ji podává GG:-) Nic mě nedostane tak, jako když proti sobě stojí Blair a Chuck a hrají ty svoje hry. Každým dílem lepší a lepší. Tenhle seriál prohloubil moji lásku k pohyblivým obrázkům ještě víc. Oblíbené postavy: Chuck a Blair. ()

Djoker

Měl to být pouze předkrm před návratem do Beverly Hills v podání Nové generace. Vlastně až na tu dráždivou kombinaci Lively s Meester jsem na tom dlouhou dobu ani žádné větší lákadlo neviděl, jenže po třech sériích se od toho překvapivě nemůžu odtrhnout a jen potvrzuji, že koncept každý s každým pořád funguje a je skutečně geniální. Váš vysněný pár se totiž na 99% jednou skutečně objeví, chvíli budete na vrcholu blaha, a pak vás tvůrci tvrdě sestřelí na zem a to klidně několikrát za sezónu. Ostatně funguje to už od počátku 90. let. Přepálené finále třetí série prozatímním vrcholem. Doufám, že avizovaný sestup kvality nebude tak dramatický. Nebyl, ale je potřeba se připravit na největší seriálový mindfuck za hodně dlouhou dobu. V tomto ohledu je pátá série skutečně jen pro skalní fanoušky. Za úpadek může i neúčast původních tahounů. Jenny i Vanessa chyběly hodně. Finále možná nedává moc smysl, ale mohlo dopadnout mnohem hůř. Jste chudí a myslíte si, že máte problémy? To jste ještě neviděli problémy těch bohatých! XOXO. S1 - S3: 90% S4: 80% S5: 70% S6: 75% ()

Psema

Zpočátku teenage výplach, kterému není rovno, postupem času drama jako blázen. Gossip Girl nezastírá, že je povrchním náhledem do života mladých a zazobaných puberťáků, naopak se v tom náramně vyžívá a každý díl pomalu ale jistě odkrývá, že se za prvoplánovým pozlákem skrývá víc, než se na první pohled zdá. Pro ty, co měli rádi Beverly Hills a hledají alternativu, v níž si každý musí projít vztahovým peklem, naprosto ideální. ()

Hal_Moore

Sice mám teenage seriály o zbohatlých adolescentech a jejich útrapách v oblibě (O.C.), Gossip Girl pro mne bylo zklamáním. Po velmi slibném a zdařilém rozjezdu začal seriál neskutečně nudit a v mezích průměru jej drželo jen pár postav (Rufus, Dean, Georgina) či zápletek (příjezd tajemného přítele z minulosti; "souboj" Jenny a Blair). Postupem času se začíná děj opakovat a na obrazovce se střidají ty samé situace, jen s jinými účastníky. Že by tu někdo herecky zazářil se taky říci nedá. S nadhledem se ke svým postavám postavili Matthew Settle (nejlepší postava celého seriálu) a Kelly Rutherford, příjemným překvapením byli i Penn Badgley a Taylor Momsen, na druhou stranu zklamala Blake Lively (ale v její herecké schopnosti jsem stejně nevěřil). Na samotném konci se pak krčí herecký projev Ed Westwicka (Chuck), který přehrává už jen pohledem. Potenciál by tu byl, ale je zabit několika nedotaženostmi. Takhle pro Gossip Girl zbylo jen průměrné hodnocení. ()

Botič

Zaručený vyprošťovák z postátnicové deprese. A teď FIGHT - za lepší vztahy, zítřek a kariérní směr. Kdyby ale neměla Gossip Girl tak sexy voice over, nevím nevím jestli bych jí dal vůbec šanci. XOXO ()

hellstruck

Gossip girl je takový zvláštní seriálový úkaz. Přestože je prostě vidno, že je to strašná hloupost, zamilujete si to (mluvím hlavně k dívčímu obecenstvu ). Pro mne byl tento seriál povinnost už z toho důvodu, že jsem chodívala kupovat knížky, když ještě byly za pár kaček a nikdo je neznal. Je to svým způsobem srdeční záležitost. Co se herecké stránky týká, nikoho snad nemusím přesvědčovat o tom, že vyniká Leighton Meester a Ed Westwick, vztah Blair&Chuck je velice ojedinělý a není to takový ten typický seriálový páreček. Navíc si divákovu pozornost udrží až do konce, narozdíl od takové Sereny, která je od prvního dílu jenom hloupá kačena a časem přeroste v sobeckou, věčně ublíženou a blbou krávu. To je takový ten rušivý element, díky kterému seriál nenávidíte a milujete zároven. Časem je to natolik nesnesitelné, že i kvůli Chuckovi a Blair se vám to sledovat nechce a když přijde poslední třešinka na dortu v podobě telenovelské kostry příběhu, je to jasné.. Ve čtvrté sérii jsem se prostě zasekla a když jsem po nějaké době náhodně viděla jeden díl na ITV, jen jsem se utvrdila v tom, že je to zbytečně natahované a scénáristicky vyčpělé. "S kým je Blair těhotná a je vlastně těhotná?" Tohle opravdu nebezpečně připomíná kolumbijské a venezuelské soap-opery. Snad se někdy donutím k dokoukání (anebo raději ne?) Každopádně horší hodnocení tomu dát nemůžu, ač by si to ten odpad za poslední série zasloužilo, už kvůli tomu, že díky tomu my seriáloví fanoušci máme kultovní mrchu Blair :-) DRUHÁ ŠANCE - Rozhodla jsem se GG dokoukat (v karanténě je toho času nějak hodně...) a přestože jsem (obzvlášť v první polovině 4.série a v 6.řadě) opravdu trpěla absencí logiky a jednoduše debilními zvraty ("Co když můj strýc je můj otec, a kámošova milenka moje máma" / "Moje máma spala s mým přítelem a já spala se synem jeho dcery")Blaiřiny intriky a vztah s Chuckem mě drží přikovanou u obrazovky. Ti dva jsou pilířem celého seriálu a nebýt nich, tak si myslím, že o seriálovou GG bohužel nikdo nezakopne. Člověku pak už trochu leze na nervy, jak ti údajní přátelé neustále zrazují jeden druhého jen aby získali moc, a ve druhém díle byli zase nejlepší kamarádi. Se záporáky (snad až na Barta) je to víceméně stejné. Jakmile se objeví záporná postava (nechá někoho zmlátit, zdroguje ho, předstírá rakovinu u ex.manželky, pomalu někoho zabije...), o dva díly je jí zapotřebí a to přece nevadí, chyby dělá každý a pojďme se obejmout a být na pět minut zase přáteli. :D Celá tato debilita seriálu vyvrcholí úplným finále, které považuju asi za nejhloupější seriálové finále. Odhalení Gossip Girl prostě nedává v sebemenším ohledu smysl! A přijmutí celé party také ne (i když kdo ví, v Gossip girl se odpustí všechno, i vražda) :D Ale Blair a Chuck skončili spolu a kvůli nim menší hodnocení dát prostě nemůžu. ()

NinadeL

Raději prožít další desetiletí s 90210, než s tímto klonem O.C. Ačkoli? Partička mladých (začínáme v polovině střední a zvesela pokračujeme už třetí rok na výšce) a jejich věčné zápletky každý s každým jsou zřejmě nutným zbožím. A proto taková show funguje jako fantastická výkladní skříň aktuálních módních trendů a pak už je vlastně úplně jedno, jestli si otevřete katalog nebo zapnete televizi. A také proto se tady tak báječně vyjímají No Doubt. Herecky tu nijakou omladinu naštěstí dotahuje Kelly Rutherford, stará známá veteránka z Melrose Place, blahé paměti, a také Mädchen Amick, královna Městečka Twin Peaks. Vše se točí kolem modelkoidní Sereny a párem show jsou Chuck a Blair. Zajímavé příběhy má Taylor Momsen. Takže nakonec je z toho i nechtěné guiltko. 6. série ve zkrácené verzi aktuálně spěchá do finále. Kdo si vezme koho? O to tu nikdy nešlo. Podstatné je, co bude mít kdo na sobě. A v tomto Serena opět nezklamala. ()

Mahalik

Fakt číslo jedna: nenávidím drby z lehce (spíš těžce) osobního důvodu. Když se dozvídáte věci z druhé ruky, je to fakt těžkopádně překonatelný boj, který vesměs končí tím, že jste zklamaní.Fakt číslo dvě: nemám rád sladkobolný rozhovory o ničem (popř. o svém příteli, který mě opustil, jelikož mě viděl bez make-upu). Přímo tekoucí hnis, který páchne na kilometry daleko, to pro mě znamenají životní problémy americké mládeže, která, jak vidno, se nikdy nazamyslela nad problémy docela obyčejnými. A mé momentálně nestojící číro na hlavě, mezi ně opravdu nepatří! Pro někoho guilty pleasure (beru!), pro mě očistec! ()

lesumir

Zdravím, ČSFDáci, tady Gossip Girl, váš jedinečný zdroj ze světa drbů o filmech a seriálech... Máme tady velkou novinku, dopadne to pro ní dobře? Seriál o mladých (nejen) o mladé. Intriky, lži, sex, svádění. Vyhoří nebo si užije svých 15 (možná i 30 minut) slávy? To nikdo neví. Ať je to tak nebo tak, vaše Gossip girl je s vámí! ___ Nejlepší seriál o teen! ()

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

02.04.2020

Reboot populárního seriálu Gossip Girl neboli Super drbna od streamovací služby HBO Max konečně odhalil novou představitelku hlavní postavy. Stala se jí mladá začínající herečka Savannah Smith, která… (více)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy