poster

30 a půl metru

 • USA

  100 Feet

 • Slovensko

  Domáce väzenie

Horor / Thriller

USA, 2008, 93 min

Režie:

Eric Red

Scénář:

Eric Red

Kamera:

Ken Kelsch

Hudba:

John Frizzell

Producenti:

Sarah Black, Ed Elbert

Střih:

Janice Hampton
(další profese)
 • Shit
  ****

  Ač se to teda moc nezdá, tak to je rozhodně dobrej horor/thriller, kterej mě zejména v první polovině dokázal celkem slušně napínat a jestli se dobře pamatuju, tak jednou i vylekat a navíc Famke Jansen je stále sexy ženská, to se musí nechat. Jenže je tu bohužel i druhá půlka, která, pod správným dojmem, aby takovejhle horor nejel dvě hodiny, to vezme celkem rychle ke konci, všechno urychlí, něco vynechá a hop sme na konci a ani nevíme jak, ale i tam se daj najít solidní pasáže a rozhodně bych to hodnotil výš, než to teď je (53%).(27.6.2009)

 • Slarque
  ***

  Famke Janssen sama doma (tedy pokud nepočítám jí samotnou před lety zabitého manžela). Režisérovi se sice daří budovat hutnou hororovou atmosféru, ale tuhle snahu moc nepodporuje velmi řídký scénář a už vůbec ne hodně laciné efekty. Duch je zkrátka nejstrašidelnější v těch záběrech, kde není vidět vůbec, a pyrotechnické finále je také zbytečně přehnané. Famke to sice zuby nehty drží pohromadě, ale bylo to tak na plichtu.(7.9.2010)

 • Dubro
  ***

  Táto "One man show" ( vlastne "One woman show " ) je rozťahaná a vyťahaná ako tepláky "kolenačky". Partička na čele s Ericom Redom dúfa, že ma udrží v napätí hodinu a štyridsiať minút bez toho, aby som si viečka prilepil o čelo izolepou. Proti strate pozornosti nepomáha ani Famke, ktorá hrá ako o život a doslova lieta po miestnostiach. Efekty na záver by zrejme lepšie spichla moja mama na šijacom stroji.(23.9.2008)

 • Allien.9
  **

  Jako celek hloupé, nicméně drtič odpadků, propadající se strop a nečekaná brutalita v jedné nejmenované scéně musí potěšit snad každého správného fanouška horrorů.;-)(1.8.2010)

 • kingik
  *****

  Famke Janssen v sebeobraně zabila svého násilnického manžela a zkorumpovaného policistu (Michael Paré), který ji roky týral a zbytek svého trestu si odsedí doma, respektive ve svém domě s elektronickým náramkem na noze a s dosahem 30 a půl metru (odtud název filmu) od detekčního zařízení, má po domě jen omezený pohyb. Problém to však není zdaleka největší. Ze záhrobí se v podobě ducha vrací její muž, aby se jí krutě pomstil za to, co na něm spáchala. A protože je velmi vytrvalý a silný, bude obtížné se ho jednou provždy zbavit. Mysteriozní horor, který disponuje obstojně hrající i vypadající Janssen (těžko jí lze hádat blížící se padesátku) se z 99 procent odehrává v domě, ve kterém to zprvu nepříjemně praská na půdě, svíce samovolně zhasínají a vzduchem létají talíře z kredence, ale (strašidelná) atmosféra houstne a divák se dočká i jednoho dost brutálního zabití poslíčka (Ed Westwick), který se krátce stane i milencem paní domácí a slídící policista (Bobby Cannavale) nakonec uvěří, jak se věci skutečně mají a nebude chybět ani celkem překvapivý konec. Mně se to líbilo.(29.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace