30 a půl metru

Eric Red

Eric Red

Ken Kelsch

John Frizzell

Až na některé nelogičnosti především v závěru se jedná o velice příjemný horor, který nad vodou drží příjemná a na svůj věk nepopiratelně sexy Famke Janssen.(19.8.2009)

Famke Janssen v sebeobraně zabila svého násilnického manžela a zkorumpovaného policistu (Michael Paré), který ji roky týral a zbytek svého trestu si odsedí doma, respektive ve svém domě s elektronickým náramkem na noze a s dosahem 30 a půl metru (odtud název filmu) od detekčního zařízení, má po domě jen omezený pohyb. Problém to však není zdaleka největší. Ze záhrobí se v podobě ducha vrací její muž, aby se jí krutě pomstil za to, co na něm spáchala. A protože je velmi vytrvalý a silný, bude obtížné se ho jednou provždy zbavit. Mysteriozní horor, který disponuje obstojně hrající i vypadající Janssen (těžko jí lze hádat blížící se padesátku) se z 99 procent odehrává v domě, ve kterém to zprvu nepříjemně praská na půdě, svíce samovolně zhasínají a vzduchem létají talíře z kredence, ale (strašidelná) atmosféra houstne a divák se dočká i jednoho dost brutálního zabití poslíčka (Ed Westwick), který se krátce stane i milencem paní domácí a slídící policista (Bobby Cannavale) nakonec uvěří, jak se věci skutečně mají a nebude chybět ani celkem překvapivý konec. Mně se to líbilo.(29.8.2010)

Rozpočet $10miliónovTržby Celosvetovo $1,022,648(26.7.2010)

• Allien.9

Jako celek hloupé, nicméně drtič odpadků, propadající se strop a nečekaná brutalita v jedné nejmenované scéně musí potěšit snad každého správného fanouška horrorů.;-)(1.8.2010)

´´Že vraj, kým nás smrť nerozdelí. Sú to len kecy´´. Takto hlavná predstaviteľka komentuje svoj osud. Film sa môže pochváliť neotrelým a značne originálnym motívom v oblasti hororov, kde duch otravuje živých. Rovnako dobre je napísaný aj scénar, ale chyba je v tom, že režisér si svoj vlastný materiál nevedel zrežírovať. Forma nestojí za reč. Akurát tak niekoľkominútový násilný koncert na ľudskom tele poteší svojou brutálnosťou. A ešte spomeniem záver, ktorý ide proti logike a ruší. Suma sumárum, jeden kuk a dosť.(9.3.2011)

• - Natáčelo se v New Yorku v USA a v Budapešti v Maďarsku. (Terva)