30 a půl metru

John Frizzell

Sarah Black, Ed Elbert

Janice Hampton
  • Allien.9

Jako celek hloupé, nicméně drtič odpadků, propadající se strop a nečekaná brutalita v jedné nejmenované scéně musí potěšit snad každého správného fanouška horrorů.;-)(1.8.2010)

Povedená, ale průměrná duchařina. Překvapila mě scéna, ve které se nad detektivem pomalu propadá mrtvola stropem a divák už samozřejmě čeká, že naposlední chvíli detektiv zmizí a tělo zůstane neobjeveno. Prdlajs, pěkně na něj spadlo, jen co je pravda. Dalším plusem je samozřejmě Famke, kterou já můžu v čemkoliv. Nevím, jestli si ještě za dva měsíce vzpomenu, o čem že to vlastně bylo a jak málo je 100 stop, ale na večer si člověk příjemně odpočine.(15.1.2012)

6/10 = 60%(11.10.2009)

Šedivě průměrná US duchařina, ve které divák vstupuje do tajemného bytu s krvavým cákancem na stěně, na nohu dostává elektronický náramek a kázání od prudérního detektiva a jeho technického poskoka. Poté se dozví, že má domácí vězení, protože sundal svého životního partnera a navíc parťáka výše zmíněného prudérního poliše. No nic moc pocit. Takto se přesně cítí atraktivní Famke Janssen v roli vražedkynině Marnie. Na druhou stranu válet se doma, když vám nákup donese sympaťák, který se snaží od samého počátku dostat Marnie do kalhotek, není zrovna nejhorší. To by ovšem v domě nesměl běsnit násilně zesnulý Mike, který po pár vybafnutích, které sakra fungují, vytasí teprve trumfy na stůl a veřte, že to bude bolet. Marnie zoufale bojuje v bytě o svůj život, zatímco ji nikdo nevěří, že Mike byl už pěknej zmrd za svého života. Ke konci atmosféra pěkně houstne a krev stříká proudem. Co se týče herectví, tak Famke hraje stejně dobře, jako vypadá, stejně jako ostatní herci, kterých se divák v tomto komorním snímku moc nedočká. Ztvárnění ducha už tak slavné není, mé počáteční nadšení po opětovném zhmotnění Mika slábne a krom jedné sakra drsné scény je prakticky fuč. Prostředí je vybráno bravurně, příběh obstojně vystavěn a závěr není žádný provar. Stopáž je optimální, ovšem kromě jedné již zmíněné drsné scény mi ze snímku po jeho zhlédnutí v hlavě nic nezůstává. Za mě tři hvězdy.(14.8.2012)

• Mefistofelle

Jak jsem předpokládala už po první půl hodině, většinu času jsem se dost nudila. Ne každý dokáže dobře natočit film odehrávající se v několika pár místnostech a v tomto případě bohužel musím říct, že se to opravdu moc nepovedlo. Rozjezd byl na můj vkus poněkud dlouhý a jakmile se začalo konečně něco dít, nestálo to za moc. A na to, že se jedná o film z roku 2008, tak mi přijde, že lepší triky jsem viděla i v mnohem starších filmech. Ale abych jen nehaněla... herecký výkon Famke Janssen není nejhorší a v asi třech momentech je to docela napínavé. Jako celek to ale vidím pouze na slabší 2*.(21.5.2011)