poster

Svítání

 • Austrálie

  Daybreakers

 • Slovensko

  Svitanie

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Austrálie / USA, 2009, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • imf
  ***

  Rozpracovaný upírský svět mě bavil od lidských stáčíren až po espresso s A+ příměsí, stejně tak oceňuju Spierigovic vizuální olejomalbu (do Ultraviolet chybí jen kousek, ale tady mě to nerušilo). S logikou už je to trochu slabší a jakmile se začne cokoliv řešit, ať už rozumem nebo střelnými zbraněmi, začíná film bruslit na tenkém ledě. Přesto je to po Bladeovi první upírská pecka, která se nebojí absurdit a experimentů, i když s prvním zvratem selhává a boří se čím dál tím hlouběji do scenáristických kiksů, zjevně ve snaze vykřesat ze zápletky trochu tempa. Klišé, kýč a kraviny, ale přesto velmi zábavný a koukatelný maglajz, kterému bych s klidem dal šanci v televizním spinoffu nebo druhém dílu, co poputuje rovnou na video. Ten původní nápad za to stojí a Ethan Hawke i Sam Neill ho budují se ctí. Už kvůli nim byste si trochu cucnout měli.(9.2.2010)

 • ripo
  *

  Tak takýto nekvalitný humus som už dávno nevidel ....(23.7.2014)

 • Aluska88
  ***

  Uhodněte film, který je o upírech, hlavním hrdinou je postava jménem Edward a není to Stmívání:) Daybreakers v sobě míchají hned několik upírských klasik. Máme tu nějaké ty podobnosti především se Stmíváním, Pravou krví i Prokletím Salemu. Jako ten největší charismatický upírský kápo se zde jeví Sam Neill, jehož postava nese znaky podobné Arovi z Twilight a magické vyzařování a chladnou uhrančivost Erica Northmana. Ethan Hawke se jednoho dne setká s Willemem Dafoem, od něhož se dozví, jak lze upírskou nákazu zcela vymítit. A to naprosto stejným způsobem, který upíry zahubí. Sluncem. Svítání mělo potenciál, aby se stalo skutečnou lahůdkou, ale až příliš jednoduše vystavěný příběh, přemíra akce, brutality a rozprskávajících se upírských vnitřností udělaly své, a i když mně snímek bavil, nedokázala jsem vydržet do konce, a posledních asi 15 minut jsem prospala:)(7.4.2013)

 • JAn
  ****

  Bratři Spierigové našli lék na Twilight. Po dlouhých letech konečně nějaká řádově kvalitní upířina, která svižně odsýpa a má i něco pod obalem.(4.4.2010)

 • Renton
  ***

  Scénář: Michael Spierig, Peter Spierig .. Dotažení upírského "letadlo" efektu do důsledků (jakožto parafráze soudobé kapitalistické společnosti pro závislost na nenahraditelné surovině), kdy jedinou záchranou je cesta ke kořenům (lidství). Přesto v mnoha místech nedostatečně zpracované, stavějící jen na omezeném prostoru, kde přichází spousta zbytečných keců a málo skutků. Přesto poměrně sympatická záležitost, které nápad, slušivý temný styl a dobré herecké obsazení nechybí.(31.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace