Mezame no hakobune

Mamoru Ošii

Kendži Kawai

Atsushi Kubo
  • Sysel_CZ

Graficky to byla krasa, ale nedokazalo me to do sebe vtahnout. Jelikoz jsem se u toho nudil, nemuzu hodnotit vysoko...(24.6.2007)

Ani tak ne film jako pres pul hodiny trvajici tridilna obrazovo-zvukova digitalni meditace.(9.5.2009)

Open your mind - přesně to byste měli udělat v případě, že si chcete vychutnat toto (i když teď už tomu tak být nemusí) těžce sehnatelné dílko. Ve filmu nenajdete žádný příběh, jsou to vlastně jen obrazy podbarvené hudbou, něco na způsob obrazců ve Winampu nebo WMPlayeru.(25.3.2008)

A zas mi Mamoru Ošii dokázal, že je najlepší v tvorbe anime filmov.(15.7.2013)

Meditativní odpočinek je to hlavní, co tento animovaný mix nabízí. Několik krátkých filmů, které nevypráví příběh ani nikam nespěchají. Stylem mi to připomínalo Qatsi trilogii (Godfrey Reggio), ale v kresleném světě. Hezky se to sleduje a zážitek doplňuje téměř až duchovní hudba. Smysl jsem nepochopil, ale osvítila mě na chvíli mimotělesná nálada - nic jsem neřešil a jen se nechal unášet.(31.8.2013)