Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Ne nadprůměrná, ale přesto dobrá a hlavně milá (romantická) komedie. Získala si mě především hereckým obsazením, zápletkou už méně. Ta byla dost schematická, nebýt několika povedených gagů, dal bych spíš 3***. Kirsten Dunst je milá, Simon Pegg je sázka na jistotu, Jeff Bridges mohl dostat větší roli. 70%(2.4.2009)

• MMR

Z důvodu toho, že se na to tenkrát na koleji díval spolubydlící a chechtal se jak blbej, jsem čekal něco daleko jiného než se mi dostalo. Mé velké očekávání nebylo ani z poloviny naplněno a já měl pocit, že jsem na přehlídce nejnudnějších pokusů o komedii. V průběhu první poloviny filmu jsem měl sto chutí to vypnout, ale počkal jsem si na druhou, o malinko lepší polovinu, která to ovšem moc nepozvedla. Už teď si moc nepamatuju o čem to bylo, ale to mi bylo jasné už loni, když jsem se na to díval. Myslím že příští rok už o tom nebudu vědět vůbec nic. Naštěstí mi to ovšem nebude vůbec vadit, jsou daleko lepší romantické komedie, které stojí za to, aby si je člověk pamatoval i po čase, popřípadě si je připomněl znovushlédnutím, což zde samozřejmě nehrozí.(5.6.2011)

Soundtrack David Arnold: 1. Enough Love ,2. What A Wonderful World ,3. Ace Of Spades ,4. Chicken Payback ,5. Spooky ,6. Drinks Taste Better When They're Free ,7. La Dolce Vita (In Via Veneto) ,8. Get Over It ,9. Heavy Like Sunday ,10. You Really Got Me ,11. I Don't Feel Like Dancin' ,12. For Reasons Unknown ,13. With Every Heartbeat ,14. I Love What You Do ,15. How To Lose Friends ,16. Sharps, Sophie, Cuba, Chaos ,17. How To Make Friends ,18. Living The Dream ,19. La Dolce Vita (Finale),(23.5.2011)

Sorry, ale stárnoucí geek Simon Pegg není vtipnej. Měl svoje momenty, ale vesměs mě oproti obecnému nadšení ostatních úplně nenadchnul (Jednotka příliš rychlého nasazení, Paul). Tady je to stejné. Ofrklý (a pořád dost ňoumovitý) editor anglického bulvárního plátku zesměšní šéfa velkého amerického magazínu, ten díky tomu zavzpomíná na mladá bezstarostná léta, kdy mediální nezávislost ještě měla svou váhu a Brita překvapivě za velkou louží přijme do své redaktorské party. Vytřít zrak Američanům nebude tak snadné, jak si původně myslel. Doufá, že se podívá pod šaty jedné z vycházejících hvězd, mezitím se přitom zamiluje do ctižádostivé kolegyně. Pegg měl možná zůstat na ostrovech, kde by látka dopadla lépe. Protože takhle je to jen další romantická komedie hollywoodského střihu. Nic víc, nic míň. Romantika je docela umělá, bez náboje a horko těžko jí lze uvěřit, viděl jsem navrch tucet lepších kousků, kde si tvůrci utahovali z Američanů. Téměř žádné satirické ostří se ke mně nedostalo, situační komiky je zoufale málo, Peggova šaškování naopak docela dost. Tým za kamerou chce vyprávět o povrchnosti mediálního světa, ale do hloubky vůbec nejde, jen si prostě v klidu šnorchluje na hladině bezpečných vod.(6.11.2015)

Film by to byl jen obstojnej, ovšem to by tady nesměl být Simon Pegg, kterej je zase v neuvěřitelný formě, sice jeho Hot Fuzz je daleko větší jízda, ale i tady a to zejména v první polovině, to fakt rozjížděl tak nehorázně, že to snad ani nebylo možný a podporuje to ještě velký množství dobrejch vtipnejch nápadů, akorát škoda, že následně vtípky a mega rozjetej Pegg trochu ustoupí do pozadí kvůli typicky řešený romantice(23.11.2008)