Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Komedie to je fajn, Megan snad ani v těch Transformerech nebyla tak sexy a Simon Pegg tam hláškuje jako o život. U scény s čivavou jsem se opravdu pobavil. Nicméně konec, i když nebyl z nejhorších, upadl do průměru a prakticky každý, kdo už nějakou tu romantickou komedii viděl, ho musel čekat prakticky od začátku filmu. Ani to "šokující" odhalení přítele nebylo tak šokující… ale dost negativismu, film se povedl a po většinu jeho délky jsem se dost slušně bavil. Do jaké míry a jak věrně to paroduje poměry mezi slavnými a bohatými nevím, ale je možné, že nějakou výpovědní hodnotu to mít bude. To se taky cení. Zkrátka a dobře - 80 %. P. S. A mini roličky dvou ze tří Ajťáků potěšily, hodně potěšily…(7.4.2012)

Sympatických 70%. Čekal jsem o něco víc humoru (camea posádky IT Crowdu zůstala trestuhodně nevyužita!) a závěr je i pro milovníky romantických komedií příliš přímočarý, ale sympaticky švihlý Pegg, unyle roztomilá Dunst, ďábelsky sexy a zároveň tupoučká Fox, šarmantně slizký Huston, impozantní Bridges a snad ještě víc než dřív krásná Anderson se postarají o solidní zábavu. Není to nic extra, ale fajn zábava rozhodně ano.(5.12.2008)

Simon Pegg jako Sidney a jeho trable, aneb cesta za slávou a (ne)štěstím. Hlavní slabina filmu spočívá v tom, že nenabídl, co sliboval. Jinak řečeno, ujetou a vtipnou podívanou. Ne, že by původní premisa nebyla splněna, on je film místy dost bláznivý i zábavný, ale neplní to zkrátka v dostatečné míře. Navíc se opět zvrhne v klasickou romanťárnu a se zábavou je v podstatě konec. Teď si nemohu odpustit malou kulturní vložku. Když si vybavuji Simona Pegga v převleku upíra na maškarní zábavě smetánky, svou mimikou i vizáží mi do značné míry připomínal Rowana Atkinsona a pokud by měl stejné líčení, asi bych je od sebe ani nerozeznal. Zpět tedy k tématu, Sidney dostane příležitost pracovat pro slavný časopis Sharps a naivně doufá, že do něj přenese své běsnění spočívající v pití, drogách, výtržnostech na večírcích, sarkastických poznámkách apod. radovánek, na které je zvyklý ze svého života v Londýně. Zde se seznámí se spolupracovnicí Alison - Kirsten Dunst, ušláplou puťkou z kanceláře, která ale ještě není úplně ztracená. Film je z části o prohnilém světě celebrit, jejich vrtoších a vzájemného lezení si do zadku, díky Alison se ale snímek začne pomalu ubírat trochu jiným směrem a jak dopadne je už zřejmé od jejich prvního setkání. Sice se na scéně i nadále objeví další trapasy, ale film se postupně začne měnit v romantickou komedii. Když o tom tak uvažuji, nakonec mě asi více potěšilo duo Gillian Anderson a Kirsten Dunst, než samotný Simon Pegg hrající si v redakci na idiota, který chce do postele dostat každou celebritu. Tenhle film se to zkrátka bojí rozjet na plné obrátky a chybí mu pořádné koule asi jako oné striptérce s penisem. (6/10)(15.1.2009)

Samozřejmě lehce předvídatelný snímek, za to ale bravurně herecky obsazen, zahrán, zrežírován a v neposlední řadě i hudebně doprovozen. Simona zbožňuji, Kirsten stejně tak, Megan byla sladkým zpestřením a Jeffovi to slušelo! :) Výborný, výborný snímek .. ale to mi bylo jasný hned, když jsem se o něm vůbec jen stačila dozvědět .. No a k Gillian taky není potřeba cokoli dodávat, sexy, úžasná ..(21.11.2008)

• Hunt

Velmi slabé - trapné vtipy, trapné gagy, trapný Pegg,....překvapuje mě za hromada hvězdných jmen, které se tomuto nepovedemu snímku propůjčili...(19.11.2008)

• - Toby Young, který se stal předlohou pro hlavního hrdinu filmu, musel být vykázán z natáčení po té, co neustálým zapojováním rušil jak herce, tak režiséra. (don corleone)

• - Mobilní telefon Sidneyho Younga (Simon Pegg) je Sonny Ericson k550i. (Ficik)

• - Simon Pegg dostal nabídku na tento materiál už v roce 2004, kdy mohl účinkovat v divadelní hře. (don corleone)