Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Čumilové nás čtou, protože tam nebyli. Smetánka proto, aby věděli, kde byli. A my musíme vědět, kde se tohle všechno děje...... Čisto priemerná a nie veľmi vtipná romantická komédia s uchádzajúcou prvou polovicou.(4.4.2012)

Sice si dovedu představit, že by se do celé bulvární mašinérie dalo tepat s ještě větší razancí, ale Simon Pegg je takový komediální živel, že mu to schroupete i takhle. Většinu obehraných dialogů, které tlačí dopředu relativně tuctový děj, totiž zakončuje klasicky ‚ostrovním‘ sarkastickým dodatkem, za které jej nelze nemilovat. No a taky nelze nemilovat to, když se Megan Fox projde bazénem a Kirsten Dunst proleje hrdlem několik lahví vína, to pak taju na počkání a s obavami očekávám konec, ze kterého ale nakonec hrdinové vybruslí s neskutečnou grácií. Romantika, která by tak rozněžnila a pobavila zároveň, tady už notně dlouho nebyla. Díky za ni.(13.1.2009)

Vlastně ani nevím, jestli jsem v tomto případě čekal více, než jen mírně nadprůměrnou komedii... asi ano, nicméně na celkovém vyznění snímku se to nejspíše nepromítne. Simon Pegg se pomalu ale jistě stává jedním z nejvýraznějších komediantů nejen Británie, ale hlavně Hollywoodu, a na Megan Fox se bude dobře dívat ještě minimálně deset let. Ta holka je prostě hrající sexbomba/modelka a skoro mám chuť, přidat za její kukuč nějaké to procento navrch. Film mě příjemně pobavil a nudy jsem si moc nevšímal, i když občas tam cítit byla. Dramatické zvraty hlavně ke konci dle mého názoru snímku zdaleka neuškodily, alespoň se pořád něco dělo. Pár vtipných scének hodně dobrých, u dvou jsem dokonce nehorázně vyprsknul smíchy, a to se mi často nestává... Jeff Bridgess byl naprosto úžasný a užíval jsem si jej každou vteřinu, co se zde objevil.(18.5.2009)

Simon Pegg je originální týpek, který přinesl svěží vítr do poněkud stagnující britské komediální scény, které obrušuje hrany politická korektnost a náhubek nasazují komerční zájmy zadavatelů reklamy. Pegg se stal vyhledávaným pro svou schopnost ironie a neuctivost ke "svatým" hodnotám a autoritám. Jeho styl humoru funguje i zde, slušně jsem se pobavil a párkrát od srdce zasmál jeho eskapádám. Přesto jsem se - byť po delším přemýšlení - rozhodl, že tentokrát ode mě víc než tři silné hvězdičky nedostane. Pegg si totiž dělá legraci ze světa hollywoodských celebrit, mondénních tvářiček, rádobyumělců vyrobených PR agenturami a snobů, co se kolem nich motají. V neposlední řadě i z médií, co se na podobné sebrance přiživují. Americká mediální scéna je opravdu mnohem ochočenější než proslulý britský bulvár, který si v honbě za čtivostí nebere servítek. Peggovy terče jsou ale natolik snadné a námět skýtal takový potenciál, že výsledek neodpovídá možnostem. Tohle mohlo být jízlivější, útočnější a nemilosrdnější. Romantická milostná linie s Kirsten Dunst nasměrovala snímek do bezpečných vod romantické komedie, která hladí, místo aby bodala. Celkový dojem: 65 %.(21.1.2013)

• choze

PRADA pro kluky, leč naprosto nevtipná, pokud vám tedy nepřijde vtipné, že hlavní hrdina-nesympatický idiot neustále někam padá a vyprskne všechno, co si dá do úst, nejlépe pak na někoho. Simon Pegg v hlavní roli je pro mě od této chvíle definitivně indikátorem shitovosti filmu.(23.5.2009)

• - Mobilní telefon Sidneyho Younga (Simon Pegg) je Sonny Ericson k550i. (Ficik)

• - Komedie vznikla podle vzpomínek Tobyho Younga, který se pět let pokoušel uspět jako editor magazínu Vanity Fair, a její název paroduje rubriky typu Jak získávat přátele a působit na lidi. (Pumiiix)

• - Simon Pegg dostal nabídku na tento materiál už v roce 2004, kdy mohl účinkovat v divadelní hře. (don corleone)