Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Klasická romanťárna, akorát z chlapsky nedospělého pohledu a s britským nadhledem. Camea jsou fajn a potěší, vedlejší role jsou obsazené přímo ukázkově, Kirsten neskonale roztomilá (a stejně jako ve Věčném svitu jí to nejvíce sedne v nakalené póze) a evidentně si to všichni užívají a vychutnávají. Ovšem, i kdyby bylo vše naprosto stejné a hlavní roli by ztvárnil někdo jiný než Simon Pegg, tak se to rozsype rychleji než věž vystavěná z pexesa. Jenže on tu je. A tyhle role "kluků od vedle, prostě jednoho z nás" mu jdou jako nikomu jinému již od dob britcomu Spaced.(19.11.2008)

Samozřejmě lehce předvídatelný snímek, za to ale bravurně herecky obsazen, zahrán, zrežírován a v neposlední řadě i hudebně doprovozen. Simona zbožňuji, Kirsten stejně tak, Megan byla sladkým zpestřením a Jeffovi to slušelo! :) Výborný, výborný snímek .. ale to mi bylo jasný hned, když jsem se o něm vůbec jen stačila dozvědět .. No a k Gillian taky není potřeba cokoli dodávat, sexy, úžasná ..(21.11.2008)

Ale jo, dalo se na to koukat. Chválím film za krásné barvy a Simon Pegg je docela srandovní šašek. Hlavně ty jeho tanečky :-) Jinak dědka Jeffa Bridgese bych nepoznal - ten čas ale letí(17.5.2009)

Nejlepší komedie co jsem v poslední době viděl. Jak tam začal skandovat Anglie, Anglie už bylo vymalováno, sem se chlámal jak Žižka když zahnal křižáky. A vůbec Simon Pegg je maximální zvíře a Kirsten Dunst ja královna všech samic . Potěšila mě Megan Fox, (Shadwelle ty "samozvanejodborníku" je sice fajn, že si tady napsal odborný komentář v bodech a cituješ nám v něm Nietzscheho, ale možná by to šlo i bez těch urážek na adresu Megan, ať už máš na ní názor jaký chceš, pořád je to ženská a navíc holka, ze který, by sis ty ucvrnknul do kalhot i kdyby na tebe jenom plivla. Opravdu "mám rád" včelaře co si svůj neúspěch u žen v realným životě kompenzujou jejich urážkama ve světě virtuálním) protože z její role jsem citíl že si umí udělat srandu sama ze sebe a své image. Královsky jsem se bavil. Tvrdej a drsnej humor doplněnej o romantiku, která sice v závěru začne mít navrch, ale nějak příběhu neškodí. Vynikající zábava, jeden herec lepší než druhej, například Jeff si svýho šéfškrabala pěkně vychutnal a Gillian....a.... a... a...., no zkrátka nevidím jedinej důvod proč nedat hvězdičkovýho maxáče.(29.1.2010)

Poznám aj predlohu (ktorej ak si pamätám, chýba tá gýčovitá milostná zápletka) a Simon Pegg zahral výborne, komických situácií bolo dosť i slušne zvládnutých, Jeff Bridges nezabudnuteľný (a Cuba tiež!:-).... napriek tomu sa neviem rozhodnúť, či si táto komédia 4 hviezdičky zaslúži... asi zostanem viac pri zemi a zatiaľ nechám len 3 = dobrý priemer.(16.1.2009)