Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Nijak originální romantická komedie, jenž se typicky veze na příběhové linii "od loosera po machra, jenž nakonec zahodil macherství, aby našel svou lásku". Simon Pegg, ve svých minulých rolích tak vtipný a originální, zde degradoval na pozici demence Jima Carreyho či Steva Martina, takže nejenže polovina jeho scén pozbývá vtipu, ony jsou navíc i trapné a naprosto nelogicky umístěné. Jeho "partnerka ve vtipu" Kirsten Dunst dostala roli "holka na roztrhání", v níž se chová přesvědčivě, bohužel nepřináší jakoukoliv inovaci a rozdílnost oproti podobným postavám v konkurečních filmech daného žánru. Nejvíce ale štve Megan Fox, která sice hraje svou roli pitomé husičky opravdu hezky, ale naprosto vůbec nevyužívá svou největší přednost - tělo. I pětiletý školák uvidí více z krásy její postavy pouze kliknutím na www.meganfox.com, než-li divák tohoto snímku, a to s dovolením opravdu nasere. Kdo tedy zachraňuje herecký ansábl ? Jeff Bridges! Jeho role prostopážného a životem znuděného šéfredaktora mu opravdu sedla, jeho scény patří přinejmenším mezi ty nejvtipnější. Toť asi vše, pouze snad můžu dodat, že se těším na Jennifer's Body, kde by konečně měla Megan ukázat to, pro co si lidi kupují Maxim s ní na obálce. Děkuji a nashledanou u další "average" romance.(6.2.2009)

• choze

PRADA pro kluky, leč naprosto nevtipná, pokud vám tedy nepřijde vtipné, že hlavní hrdina-nesympatický idiot neustále někam padá a vyprskne všechno, co si dá do úst, nejlépe pak na někoho. Simon Pegg v hlavní roli je pro mě od této chvíle definitivně indikátorem shitovosti filmu.(23.5.2009)

Tentokrát jsem v rozpacích. Doposud jsem věděl, kolik mám dát hvězdiček, ale tady... Vůbec se nemůžu rozhodnout a tak dávám 3,5. Hodina a půl filmu je v průměru a lze ji považovat za takový protáhlejší britcom. Proto tolik vtipy nevyzní tak skvěle jako ve dvacetiminutovém sitcomu. Avšak má to něco do sebe. Zajímavé téma zakomponované do redaktorského prostředí. Kirsten Dunst má čich na stejné role (takové zvláštní zamilované příběhy) a líbí se mi v nich stejně jako ve filmech Virgin Suicides, Crazy / Beautiful, Wimbledon, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Marie Antoinette... Nevím, zda se mám bát toho, že zapadne do stereotypu nebo vždy budu mít rád filmy s ní (kupodivu mají ale filmy s tímto žánrem s ní vysoké hodnocení). Simon Pegg nezklamal, ale problém mu dělá právě ta minutáž. Jsem zvědav, jak zvládne vážné role ve filmech David Copperfield a Star Trek 11. Po hodině a půl však dojde ke zlomu a film má vysoký spád, který mě právě nutil zvednout hodnocení na čtyři hvězdičky. Jenže stále musím přihlédnout na předchozí hodinu a půl. Jinak konec je velmi pěkný a kvůli tomu to stálo dokoukat.(10.1.2009)

Simon Pegg je originální týpek, který přinesl svěží vítr do poněkud stagnující britské komediální scény, které obrušuje hrany politická korektnost a náhubek nasazují komerční zájmy zadavatelů reklamy. Pegg se stal vyhledávaným pro svou schopnost ironie a neuctivost ke "svatým" hodnotám a autoritám. Jeho styl humoru funguje i zde, slušně jsem se pobavil a párkrát od srdce zasmál jeho eskapádám. Přesto jsem se - byť po delším přemýšlení - rozhodl, že tentokrát ode mě víc než tři silné hvězdičky nedostane. Pegg si totiž dělá legraci ze světa hollywoodských celebrit, mondénních tvářiček, rádobyumělců vyrobených PR agenturami a snobů, co se kolem nich motají. V neposlední řadě i z médií, co se na podobné sebrance přiživují. Americká mediální scéna je opravdu mnohem ochočenější než proslulý britský bulvár, který si v honbě za čtivostí nebere servítek. Peggovy terče jsou ale natolik snadné a námět skýtal takový potenciál, že výsledek neodpovídá možnostem. Tohle mohlo být jízlivější, útočnější a nemilosrdnější. Romantická milostná linie s Kirsten Dunst nasměrovala snímek do bezpečných vod romantické komedie, která hladí, místo aby bodala. Celkový dojem: 65 %.(21.1.2013)

Film by to byl jen obstojnej, ovšem to by tady nesměl být Simon Pegg, kterej je zase v neuvěřitelný formě, sice jeho Hot Fuzz je daleko větší jízda, ale i tady a to zejména v první polovině, to fakt rozjížděl tak nehorázně, že to snad ani nebylo možný a podporuje to ještě velký množství dobrejch vtipnejch nápadů, akorát škoda, že následně vtípky a mega rozjetej Pegg trochu ustoupí do pozadí kvůli typicky řešený romantice(23.11.2008)