Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Vlastně ani nevím, jestli jsem v tomto případě čekal více, než jen mírně nadprůměrnou komedii... asi ano, nicméně na celkovém vyznění snímku se to nejspíše nepromítne. Simon Pegg se pomalu ale jistě stává jedním z nejvýraznějších komediantů nejen Británie, ale hlavně Hollywoodu, a na Megan Fox se bude dobře dívat ještě minimálně deset let. Ta holka je prostě hrající sexbomba/modelka a skoro mám chuť, přidat za její kukuč nějaké to procento navrch. Film mě příjemně pobavil a nudy jsem si moc nevšímal, i když občas tam cítit byla. Dramatické zvraty hlavně ke konci dle mého názoru snímku zdaleka neuškodily, alespoň se pořád něco dělo. Pár vtipných scének hodně dobrých, u dvou jsem dokonce nehorázně vyprsknul smíchy, a to se mi často nestává... Jeff Bridgess byl naprosto úžasný a užíval jsem si jej každou vteřinu, co se zde objevil.(18.5.2009)

• MMR

Z důvodu toho, že se na to tenkrát na koleji díval spolubydlící a chechtal se jak blbej, jsem čekal něco daleko jiného než se mi dostalo. Mé velké očekávání nebylo ani z poloviny naplněno a já měl pocit, že jsem na přehlídce nejnudnějších pokusů o komedii. V průběhu první poloviny filmu jsem měl sto chutí to vypnout, ale počkal jsem si na druhou, o malinko lepší polovinu, která to ovšem moc nepozvedla. Už teď si moc nepamatuju o čem to bylo, ale to mi bylo jasné už loni, když jsem se na to díval. Myslím že příští rok už o tom nebudu vědět vůbec nic. Naštěstí mi to ovšem nebude vůbec vadit, jsou daleko lepší romantické komedie, které stojí za to, aby si je člověk pamatoval i po čase, popřípadě si je připomněl znovushlédnutím, což zde samozřejmě nehrozí.(5.6.2011)

Trošku mě zamrzelo, že se Simon Pegg uchýlil do romantické komedie. Přesto jej nakonec nehaním, přestože by mi mnohem více seděl se svým parťákem Nickem Frostem v podobném snímku jako Hot Fuzz. Ale co se dá dělat. Čas nemilosrdně běží a tak se Simon dostal k romantickým věcem. Nenadělám nic. Nakonec samotný film má spoustu skvělých záseků. Hrají zde známí herci jako Transformeřice Megan Fox, Gillian "Dana Scully" Anderson a hlavně skvělý Jeff "Dude" Bridges. Prostě úžasná plejáda herců.(15.12.2008)

• Hunt

Velmi slabé - trapné vtipy, trapné gagy, trapný Pegg,....překvapuje mě za hromada hvězdných jmen, které se tomuto nepovedemu snímku propůjčili...(19.11.2008)

Nečekal jsem záchvaty smíchu a předem se připravil na romantiku (možná by sem mohl někdo dopsat do kolonky žánr za "Komedii" i "Romantický", pak by někteří nebyli zbytečně zklamaní z nedostatku humoru). Příběh samozřejmě nebyl nijak zvlášť originální a dal se docela snadno předvídat (včetně konce), ale v tom síla filmu není. Ten stojí na hereckých výkonech (hlavně Pegga a Kirsten), humoru na slušné úrovni, uvěřitelném jiskření mezi Sidneyem a Alison, zajímavé hudbě a pohodové, uvolněné atmosféře. Opravdu milá oddechovka, která sice nikoho neohromí, ale taky neurazí a přitom potěší.(9.1.2009)

• - Název filmu v originále How to Lose Friends & Alienate People je parodií na známou příručku o jednání s lidmi Dala Carnegieho "How to Win Friends and Influence People" ("Jak získávat přátele a působit na lidi"). (Frigi)

• - Megan Fox byla do filmu obsazena ještě před uvedením trháku Transformers (2007), díky kterému se z ní stala velká hvězda a sexsymbol. Režisér Robert B. Weide prohlásil, že byl zklamaný, že to nemohl být on, kdo ji pro filmový svět objeví. (don corleone)

• - Ve filmu se objeví několik narážek na kultovní film bratrů Coenových Big Lebowski (1998). Sidney osloví omylem paní Kowalskou jako paní Lebowskou. Ve filmu se také objeví nejoblíbenější drink Jeffa Bridgese z Big Lebowski - White Russians. (don corleone)