Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Simon Pegg v romantickém filmu ... to je jako dát si biftek a jako přílohu dort. Ale i sebepodivnější recept někdy chutná víc, než byste si mysleli ... Ne příliš ostrý, ale každopádně trefný a hodně zábavný šíp poslaný do řad novinářů píšících o filmech a filmových celebritách i "celebritách". Vtipné, chytré, skvěle obsazené a zručně zrežírované dílko, které potěší zejména fanoušky filmu.... Podle mého se jedná o jeden z nejzábavnějších (ne-li nejzábavnější) filmů tohoto roku ... proto také vůbec nepřekvapuje země původu :)(20.11.2008)

Ja som skor ocakaval nejaku priemernu komediu, ale nasmial som sa viac, nez som cakal, za co vdacim predovsetkym nesikovnemu Simonovi Peggovi, s ktorym som len pred par dnami videl sci-fi komediu PAUL (2011) a ktoreho ako komika zacinam mat kazdym filmom stale radsej. Scena s Chihuahou, alebo s opitou Kirsten Dunst nemali chybu, ale komickych situacii tam bolo omnoho viac, na ktorich som sa s chutou zasmial. Jeff Bridges bol ako vzdy super a Megan Fox bola opät velmi krasna, pricom svoju krasu este pred uspechom v Transformeroch mohla predviest uz v tomto filme. Proste pre mna jedna mila nadpriemerna komedia, ktoru by som si v buducnosti este rad niekedy zopakoval. ________ Simon Pegg - (Sidney Young) +++ Kirsten Dunst - (Alison Olsen) +++ Jeff Bridges - (Clayton Harding) +++ Megan Fox - (Sophie Maes) +++ Gillian Anderson - (Eleanor Johnson) +++ Danny Huston - (Lawrence Maddox) +++ Max Minghella - (Vincent Lepak) +++ Miriam Margolyes - (Mrs. Kowalski) +++(6.5.2011)

Mrs. Lebowski, ooohh sorry Mrs. Kowalski... White Russian... Jeff Bridges... Big Lebowski... Simon Pegg... Spaced... IT Crowd... Le Mépris... La Dolce vita... Con Air... claaaassic(3.1.2009)

Sorry, ale stárnoucí geek Simon Pegg není vtipnej. Měl svoje momenty, ale vesměs mě oproti obecnému nadšení ostatních úplně nenadchnul (Jednotka příliš rychlého nasazení, Paul). Tady je to stejné. Ofrklý (a pořád dost ňoumovitý) editor anglického bulvárního plátku zesměšní šéfa velkého amerického magazínu, ten díky tomu zavzpomíná na mladá bezstarostná léta, kdy mediální nezávislost ještě měla svou váhu a Brita překvapivě za velkou louží přijme do své redaktorské party. Vytřít zrak Američanům nebude tak snadné, jak si původně myslel. Doufá, že se podívá pod šaty jedné z vycházejících hvězd, mezitím se přitom zamiluje do ctižádostivé kolegyně. Pegg měl možná zůstat na ostrovech, kde by látka dopadla lépe. Protože takhle je to jen další romantická komedie hollywoodského střihu. Nic víc, nic míň. Romantika je docela umělá, bez náboje a horko těžko jí lze uvěřit, viděl jsem navrch tucet lepších kousků, kde si tvůrci utahovali z Američanů. Téměř žádné satirické ostří se ke mně nedostalo, situační komiky je zoufale málo, Peggova šaškování naopak docela dost. Tým za kamerou chce vyprávět o povrchnosti mediálního světa, ale do hloubky vůbec nejde, jen si prostě v klidu šnorchluje na hladině bezpečných vod.(6.11.2015)

Sice si dovedu představit, že by se do celé bulvární mašinérie dalo tepat s ještě větší razancí, ale Simon Pegg je takový komediální živel, že mu to schroupete i takhle. Většinu obehraných dialogů, které tlačí dopředu relativně tuctový děj, totiž zakončuje klasicky ‚ostrovním‘ sarkastickým dodatkem, za které jej nelze nemilovat. No a taky nelze nemilovat to, když se Megan Fox projde bazénem a Kirsten Dunst proleje hrdlem několik lahví vína, to pak taju na počkání a s obavami očekávám konec, ze kterého ale nakonec hrdinové vybruslí s neskutečnou grácií. Romantika, která by tak rozněžnila a pobavila zároveň, tady už notně dlouho nebyla. Díky za ni.(13.1.2009)