Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Nijak originální romantická komedie, jenž se typicky veze na příběhové linii "od loosera po machra, jenž nakonec zahodil macherství, aby našel svou lásku". Simon Pegg, ve svých minulých rolích tak vtipný a originální, zde degradoval na pozici demence Jima Carreyho či Steva Martina, takže nejenže polovina jeho scén pozbývá vtipu, ony jsou navíc i trapné a naprosto nelogicky umístěné. Jeho "partnerka ve vtipu" Kirsten Dunst dostala roli "holka na roztrhání", v níž se chová přesvědčivě, bohužel nepřináší jakoukoliv inovaci a rozdílnost oproti podobným postavám v konkurečních filmech daného žánru. Nejvíce ale štve Megan Fox, která sice hraje svou roli pitomé husičky opravdu hezky, ale naprosto vůbec nevyužívá svou největší přednost - tělo. I pětiletý školák uvidí více z krásy její postavy pouze kliknutím na www.meganfox.com, než-li divák tohoto snímku, a to s dovolením opravdu nasere. Kdo tedy zachraňuje herecký ansábl ? Jeff Bridges! Jeho role prostopážného a životem znuděného šéfredaktora mu opravdu sedla, jeho scény patří přinejmenším mezi ty nejvtipnější. Toť asi vše, pouze snad můžu dodat, že se těším na Jennifer's Body, kde by konečně měla Megan ukázat to, pro co si lidi kupují Maxim s ní na obálce. Děkuji a nashledanou u další "average" romance.(6.2.2009)

Sympatických 70%. Čekal jsem o něco víc humoru (camea posádky IT Crowdu zůstala trestuhodně nevyužita!) a závěr je i pro milovníky romantických komedií příliš přímočarý, ale sympaticky švihlý Pegg, unyle roztomilá Dunst, ďábelsky sexy a zároveň tupoučká Fox, šarmantně slizký Huston, impozantní Bridges a snad ještě víc než dřív krásná Anderson se postarají o solidní zábavu. Není to nic extra, ale fajn zábava rozhodně ano.(5.12.2008)

Čumilové nás čtou, protože tam nebyli. Smetánka proto, aby věděli, kde byli. A my musíme vědět, kde se tohle všechno děje...... Čisto priemerná a nie veľmi vtipná romantická komédia s uchádzajúcou prvou polovicou.(4.4.2012)

Simon Pegg je vtipný, Kirsten Dunst je milá, Megan Fox je ve spodním prádle, ale film stejně zůstává daleko za očekáváními. Málo vtipný, málo jízlivý, v následování Sladkého života velmi nedůsledný a ve finální fázi až křečovitě korektní. Když důkaz, jak blízko mají někteří novináři k dobytku a jak moc jim celebrity pomáhají stanout v čele stáda, potom Opilé slávou. 70% Zajímavé komentáře: golfista, DaViD´82, ScarPoul(3.1.2009)

• Arkos

Tenhle film mně prostě nesedl a nudil jsem se.(4.5.2009)

• - Sidney Young se snaží ve filmu prokázat kartičkou do knihovny z města Gloucester. Ve městě Gloucester se narodil Simon Pegg, představitel právě Younga. (don corleone)

• - Toby Young, který se stal předlohou pro hlavního hrdinu filmu, musel být vykázán z natáčení po té, co neustálým zapojováním rušil jak herce, tak režiséra. (don corleone)

• - Simon Pegg dostal nabídku na tento materiál už v roce 2004, kdy mohl účinkovat v divadelní hře. (don corleone)