Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

• MMR

Z důvodu toho, že se na to tenkrát na koleji díval spolubydlící a chechtal se jak blbej, jsem čekal něco daleko jiného než se mi dostalo. Mé velké očekávání nebylo ani z poloviny naplněno a já měl pocit, že jsem na přehlídce nejnudnějších pokusů o komedii. V průběhu první poloviny filmu jsem měl sto chutí to vypnout, ale počkal jsem si na druhou, o malinko lepší polovinu, která to ovšem moc nepozvedla. Už teď si moc nepamatuju o čem to bylo, ale to mi bylo jasné už loni, když jsem se na to díval. Myslím že příští rok už o tom nebudu vědět vůbec nic. Naštěstí mi to ovšem nebude vůbec vadit, jsou daleko lepší romantické komedie, které stojí za to, aby si je člověk pamatoval i po čase, popřípadě si je připomněl znovushlédnutím, což zde samozřejmě nehrozí.(5.6.2011)

Tentokrát jsem v rozpacích. Doposud jsem věděl, kolik mám dát hvězdiček, ale tady... Vůbec se nemůžu rozhodnout a tak dávám 3,5. Hodina a půl filmu je v průměru a lze ji považovat za takový protáhlejší britcom. Proto tolik vtipy nevyzní tak skvěle jako ve dvacetiminutovém sitcomu. Avšak má to něco do sebe. Zajímavé téma zakomponované do redaktorského prostředí. Kirsten Dunst má čich na stejné role (takové zvláštní zamilované příběhy) a líbí se mi v nich stejně jako ve filmech Virgin Suicides, Crazy / Beautiful, Wimbledon, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Marie Antoinette... Nevím, zda se mám bát toho, že zapadne do stereotypu nebo vždy budu mít rád filmy s ní (kupodivu mají ale filmy s tímto žánrem s ní vysoké hodnocení). Simon Pegg nezklamal, ale problém mu dělá právě ta minutáž. Jsem zvědav, jak zvládne vážné role ve filmech David Copperfield a Star Trek 11. Po hodině a půl však dojde ke zlomu a film má vysoký spád, který mě právě nutil zvednout hodnocení na čtyři hvězdičky. Jenže stále musím přihlédnout na předchozí hodinu a půl. Jinak konec je velmi pěkný a kvůli tomu to stálo dokoukat.(10.1.2009)

Ja som skor ocakaval nejaku priemernu komediu, ale nasmial som sa viac, nez som cakal, za co vdacim predovsetkym nesikovnemu Simonovi Peggovi, s ktorym som len pred par dnami videl sci-fi komediu PAUL (2011) a ktoreho ako komika zacinam mat kazdym filmom stale radsej. Scena s Chihuahou, alebo s opitou Kirsten Dunst nemali chybu, ale komickych situacii tam bolo omnoho viac, na ktorich som sa s chutou zasmial. Jeff Bridges bol ako vzdy super a Megan Fox bola opät velmi krasna, pricom svoju krasu este pred uspechom v Transformeroch mohla predviest uz v tomto filme. Proste pre mna jedna mila nadpriemerna komedia, ktoru by som si v buducnosti este rad niekedy zopakoval. ________ Simon Pegg - (Sidney Young) +++ Kirsten Dunst - (Alison Olsen) +++ Jeff Bridges - (Clayton Harding) +++ Megan Fox - (Sophie Maes) +++ Gillian Anderson - (Eleanor Johnson) +++ Danny Huston - (Lawrence Maddox) +++ Max Minghella - (Vincent Lepak) +++ Miriam Margolyes - (Mrs. Kowalski) +++(6.5.2011)

Komedie roku, a to hlavně zásluhou (bez nadsázky) geniálního Simona Pegga a roli šéfa si vychutnávajícího Jeffa Bridgese. Být ten film čistě americký, nekonalo by se nic objevného. Takhle ale - díky britské "příměsi", která je patrná od začátku do konce - vznikl neotřelý a pekelně zábavný snímek. Ani to klišé člověku nevadí. Čtyři a malý kousek.(21.5.2009)

Sorry, ale stárnoucí geek Simon Pegg není vtipnej. Měl svoje momenty, ale vesměs mě oproti obecnému nadšení ostatních úplně nenadchnul (Jednotka příliš rychlého nasazení, Paul). Tady je to stejné. Ofrklý (a pořád dost ňoumovitý) editor anglického bulvárního plátku zesměšní šéfa velkého amerického magazínu, ten díky tomu zavzpomíná na mladá bezstarostná léta, kdy mediální nezávislost ještě měla svou váhu a Brita překvapivě za velkou louží přijme do své redaktorské party. Vytřít zrak Američanům nebude tak snadné, jak si původně myslel. Doufá, že se podívá pod šaty jedné z vycházejících hvězd, mezitím se přitom zamiluje do ctižádostivé kolegyně. Pegg měl možná zůstat na ostrovech, kde by látka dopadla lépe. Protože takhle je to jen další romantická komedie hollywoodského střihu. Nic víc, nic míň. Romantika je docela umělá, bez náboje a horko těžko jí lze uvěřit, viděl jsem navrch tucet lepších kousků, kde si tvůrci utahovali z Američanů. Téměř žádné satirické ostří se ke mně nedostalo, situační komiky je zoufale málo, Peggova šaškování naopak docela dost. Tým za kamerou chce vyprávět o povrchnosti mediálního světa, ale do hloubky vůbec nejde, jen si prostě v klidu šnorchluje na hladině bezpečných vod.(6.11.2015)