Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Čumilové nás čtou, protože tam nebyli. Smetánka proto, aby věděli, kde byli. A my musíme vědět, kde se tohle všechno děje...... Čisto priemerná a nie veľmi vtipná romantická komédia s uchádzajúcou prvou polovicou.(4.4.2012)

Tenhle film stoji hlavne na vykonu Simona Pegga, coz si nastesti tvurci uvedomili, takze prakticky nesleze ze sceny. A 75 minut radi jak tornado, pripominal mi nejakyho burana co vlitne do nobl spolecnosti, leti od pruseru k pruseru, kazdyho svym chovanim urazi, hazi brutalni hlasky a proste se chova jak sileny hovado. A je to neskutecne vtipny. Navic mu sekunduje roztomila Dunst, kterou jsem takhle prirozene uz dlouho nevidel hrat. Bohuzel po tech 75 minutach se film prepne do klasicky predvidatelny romantiky, vtipku silne ubyde a nebejt tak sympatickejch hercu, tak by to bylo dost slaby. Aspon, ze to je svizne zrezirovany. Skoda, premejslel jsem o 5*, takhle jen slusny 4*.(30.12.2008)

Ne nadprůměrná, ale přesto dobrá a hlavně milá (romantická) komedie. Získala si mě především hereckým obsazením, zápletkou už méně. Ta byla dost schematická, nebýt několika povedených gagů, dal bych spíš 3***. Kirsten Dunst je milá, Simon Pegg je sázka na jistotu, Jeff Bridges mohl dostat větší roli. 70%(2.4.2009)

• Flipper

Tak toto mi ale vôbec nesadlo. Cestou vlakom som to pozeral na iPode a bol som rád, že som nezaspal. Pri Peggovi som mal už zmiešané pocity pri predchádzajúcom Run, fatboy run. Tu ma však utvrdil, že na vyšiu komickú školu nedá. Na majstrov nešikovnosti (P. Sellers), alebo majstra grimás (Mr. Bean) sa vôbec nechytá a keď parkrát povie slovko fuck, vtip už veľmi nezachráni. Dunst bola celkom prijateľná, no fakt som nevedel, či to je romantický film či komédia, no ani jedno ani druhé tu nefunguje. Podľa golfistu najlepšia komédia roku, podľa mňa najväčšie sklamanie roku.(27.11.2008)

Simon Pegg v romantickém filmu ... to je jako dát si biftek a jako přílohu dort. Ale i sebepodivnější recept někdy chutná víc, než byste si mysleli ... Ne příliš ostrý, ale každopádně trefný a hodně zábavný šíp poslaný do řad novinářů píšících o filmech a filmových celebritách i "celebritách". Vtipné, chytré, skvěle obsazené a zručně zrežírované dílko, které potěší zejména fanoušky filmu.... Podle mého se jedná o jeden z nejzábavnějších (ne-li nejzábavnější) filmů tohoto roku ... proto také vůbec nepřekvapuje země původu :)(20.11.2008)