poster

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

 • Velká Británie

  How to Lose Friends & Alienate People

 • Slovensko

  Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ***

  Vlastně ani nevím, jestli jsem v tomto případě čekal více, než jen mírně nadprůměrnou komedii... asi ano, nicméně na celkovém vyznění snímku se to nejspíše nepromítne. Simon Pegg se pomalu ale jistě stává jedním z nejvýraznějších komediantů nejen Británie, ale hlavně Hollywoodu, a na Megan Fox se bude dobře dívat ještě minimálně deset let. Ta holka je prostě hrající sexbomba/modelka a skoro mám chuť, přidat za její kukuč nějaké to procento navrch. Film mě příjemně pobavil a nudy jsem si moc nevšímal, i když občas tam cítit byla. Dramatické zvraty hlavně ke konci dle mého názoru snímku zdaleka neuškodily, alespoň se pořád něco dělo. Pár vtipných scének hodně dobrých, u dvou jsem dokonce nehorázně vyprsknul smíchy, a to se mi často nestává... Jeff Bridgess byl naprosto úžasný a užíval jsem si jej každou vteřinu, co se zde objevil.(18.5.2009)

 • MMR
  **

  Z důvodu toho, že se na to tenkrát na koleji díval spolubydlící a chechtal se jak blbej, jsem čekal něco daleko jiného než se mi dostalo. Mé velké očekávání nebylo ani z poloviny naplněno a já měl pocit, že jsem na přehlídce nejnudnějších pokusů o komedii. V průběhu první poloviny filmu jsem měl sto chutí to vypnout, ale počkal jsem si na druhou, o malinko lepší polovinu, která to ovšem moc nepozvedla. Už teď si moc nepamatuju o čem to bylo, ale to mi bylo jasné už loni, když jsem se na to díval. Myslím že příští rok už o tom nebudu vědět vůbec nic. Naštěstí mi to ovšem nebude vůbec vadit, jsou daleko lepší romantické komedie, které stojí za to, aby si je člověk pamatoval i po čase, popřípadě si je připomněl znovushlédnutím, což zde samozřejmě nehrozí.(5.6.2011)

 • Xmilden
  ***

  Trošku mě zamrzelo, že se Simon Pegg uchýlil do romantické komedie. Přesto jej nakonec nehaním, přestože by mi mnohem více seděl se svým parťákem Nickem Frostem v podobném snímku jako Hot Fuzz. Ale co se dá dělat. Čas nemilosrdně běží a tak se Simon dostal k romantickým věcem. Nenadělám nic. Nakonec samotný film má spoustu skvělých záseků. Hrají zde známí herci jako Transformeřice Megan Fox, Gillian "Dana Scully" Anderson a hlavně skvělý Jeff "Dude" Bridges. Prostě úžasná plejáda herců.(15.12.2008)

 • Hunt
  *

  Velmi slabé - trapné vtipy, trapné gagy, trapný Pegg,....překvapuje mě za hromada hvězdných jmen, které se tomuto nepovedemu snímku propůjčili...(19.11.2008)

 • Sarkastic
  ****

  Nečekal jsem záchvaty smíchu a předem se připravil na romantiku (možná by sem mohl někdo dopsat do kolonky žánr za "Komedii" i "Romantický", pak by někteří nebyli zbytečně zklamaní z nedostatku humoru). Příběh samozřejmě nebyl nijak zvlášť originální a dal se docela snadno předvídat (včetně konce), ale v tom síla filmu není. Ten stojí na hereckých výkonech (hlavně Pegga a Kirsten), humoru na slušné úrovni, uvěřitelném jiskření mezi Sidneyem a Alison, zajímavé hudbě a pohodové, uvolněné atmosféře. Opravdu milá oddechovka, která sice nikoho neohromí, ale taky neurazí a přitom potěší.(9.1.2009)

 • - Název filmu v originále How to Lose Friends & Alienate People je parodií na známou příručku o jednání s lidmi Dala Carnegieho "How to Win Friends and Influence People" ("Jak získávat přátele a působit na lidi"). (Frigi)

 • - Megan Fox byla do filmu obsazena ještě před uvedením trháku Transformers (2007), díky kterému se z ní stala velká hvězda a sexsymbol. Režisér Robert B. Weide prohlásil, že byl zklamaný, že to nemohl být on, kdo ji pro filmový svět objeví. (don corleone)

 • - Ve filmu se objeví několik narážek na kultovní film bratrů Coenových Big Lebowski (1998). Sidney osloví omylem paní Kowalskou jako paní Lebowskou. Ve filmu se také objeví nejoblíbenější drink Jeffa Bridgese z Big Lebowski - White Russians. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace