Krev: Poslední upír

Upírske denníky

Akční / Thriller / Horor

Hong Kong / Japonsko / Francie, 2009, 91 min

• J*A*S*M

Upírský žánr poslední dobou dostává jeden políček za druhým. Nejdříve totálně degradující Twilight, potom Seagalova troufalá zoufalost Against the Dark a teď tahle digitální nuda, která ve svých klíčových momentech ani nevypadá jako film. Diváci, kteří špatně snášejí takové scény, kdy hrdinové spadnou s náklaďákem do 100metrové strže, oklepou se a jdou dál, jsou tady opravdu na špatné adrese. Školačka Saya to sice kosí s výkonností asi dvou Chucků Norrisů, ale bezpohlavní Nahonova režie dělá z teoreticky zábavného masakru nudnou frašku, u níž máte po 30 minutách pocit, že ji sledujete dvě hodině. Jeden z těch filmů, kterým sice nemůžu napařit odpad, ale současně lituji, že jsem s nimi ztrácel čas.(16.7.2009)

• iamek

Mizerná akční podívaná s katastrofálním obsazením, mizernými triky a hlavně nesympatickou hrdinkou v hlavní roli. Tolik digitální krve nikde jinde neuvidíte.(7.12.2010)

• Tuax

Teda tohle je velké zklamání. Nápady na scény a choreografii by ušly, ale jejich zpracování notně pokulhává. Hvězdičku navíc dávám jen za ty prostřihy do minulosti, na které jako jediné se dalo dívat. Kdyby se toho drželi, bylo by to o dost lepší, než to co předvedli v tzv. reálném světě, který vypadal jako slepovaný z nedodělaných triků. To, že je scénář děravý je jen součástí toho všeho, přišlo mi že chtěli natočit něco velkého, za málo peněz. Vizuál stál za zlámanou grešli, tohle a takhle by si snad nedovolili natočit ani v devadesátých letech, kde i ty masky byly lepší než v tomto filmu. Bída. 3/10(28.8.2010)

Šialené cool...nemôžem si pomôcť ale táto uletená magorina sa mi proste páčila..všetka tá cheeseovosť a wtf momenty ma nútili smiať a čumieť na to..sexy kočky ako sa režú a krv je všade..proste coolová vec(13.11.2009)

Krvavá pohádka vychází z povedeného krátkého anime. Půvabná hlavní hrdinka je okouzlující a démonické upíry masakruje neméně okouzlujícím způsobem. Baletní stylizace akčních scén je v zajímavém kontrastu s graficky vyobrazeným násilím. Příběh je ovšem chabý a ubírá se dávno vykrvácenými cestami.(4.1.2010)