Krev: Poslední upír

Upírske denníky

Akční / Thriller / Horor

Hong Kong / Japonsko / Francie, 2009, 91 min

• Campbell

Zklamání na plné čáře. Film je neuvěřitelně špatnej a to jsem se těšil na brutální upířinu. Nahon je režisér dobrých Francouzkých fláků a jeho filmy mě spíše vždycky potěšily ale s tím s čím přišel ted se neuvěřitelně pohřbil, comics nebo mangu nebo co za blbost to je neznám, ale těšil jsem se že uvidím komiksovej film plnej násilí, a nějaký akce. Ale třeba efekty jsou tak špatné že je to až směšné že to tam tvůrci dali. Herečky jsou šíleně přehrávající a příběh je něuvěřitelně nudné. Za mě 1* vůbec se mi to nelíbilo a znova do toho snad nepůjdu.(12.6.2012)

• Lum3n

Ach jo, tak to je škoda. Ji-hyeon Jeon to s tím samurajským mečem opravdu seklo, námět byl solidní, mohl to být nejlepší upíří film za poslední roky. Bohužel se toho ujal naprostý neumětel, v jehož podání se veškerá potenciální řezničina proměnila v nepřehlednou a statickou změť střihů. Scénář vůbec nemá smysl komentovat, protože to byla místy skutečná demence. Jedinou pochvalu si zaslouží obsazení hlavních rolí, které je přinejmenším solidní. Promarněná šance, výsledek zůstává daleko za trailery. 1,5*. PS: Těm co nevadí takovéhle braky by se to i tak mohlo líbit, i mě některé pasáže bavili, o to víc mi je líto, že musím dát jen tu 1*.(23.2.2010)

• Tsuki

Slabší filmový počin, aspoň co se týče příběhu a scénáře. Bojové scény byly sice možná ucházející, ale tímhle si mě film rozhodně nezíská. Navíc stříkající krev byla značně nepřirozená a scéna, kdy Jeon Ji-hyeon (Saya) proráží katanou zdi, mě nenávratně přesvědčila, že celý snímek je v bojových scénách nemožně přehnaný, snad aby na něm bylo aspoň něco zajímavého. Kdo viděl film My Sassy Girl se stejnou herečkou v hlavní roli, se mnou možná bude souhlasit, že Blood: The Last Vampire by klidně mohl být jeden z filmů, které Jeon Ji-hyeon v My Sassy Girl vymýšlela a psala k nim scénáře (a kde sama sobě taky určovala hlavní role nějaké akční holky). To by k tomu totiž naprosto sedělo. ~(1,6)~(31.1.2010)

• Němi

Ještě nikdy jsem neviděl tak úžasné finále (především z vizuální stránky) v tak mizerném snímku. Mix "Kill Bill" a "Buffy" se povedl jen snad v akčních scénách, všechno kolem je děsivě hloupé (třeba páni alá Men in Black) a v lepším případě nijaké. Jo a ta holka vypadá jak Kristen Stewart!(23.7.2009)

• MartinezZ

15.2.2010 ~ Další hodně nepodařený pokus o převedení komiksové předlohy na filmová plátna. Není už těch zfilmovaných komiksů nějak moc, že někomu ještě stojí za to brakovně vykrádat každou načáranou blbost, co kdy spatřila světlo světa? Tohle je zářný příklad toho, že už to stačilo. ~ Některé věci jsou mi cizí. Dechovka a její heavy/dark/death/hard variace z druhé strany barikády; hezké slečny s cígem v hubě a minimálně jednou krávou/píčou za každým druhým slovem; hulení čehokoliv a v jakémkoliv množství; zahulený zaplivaný putyky; chlastačky a následné historky o tom, jak se kde kdo zblil, vyválel, vyspal ani neví s kým a kde; moderně-moderní umění, které přestalo být uměním dříve, než vzniklo; reklamy ve filmech; David Lynch a v neposlední řadě komiksy/anime/manga. Ale ač okruhy zájmů nikomu neberu, každého věc, zastavím se u posledně jmenovaného. Anime nechápu. Mě ty obrovský kukadla, copánky a epileptické bliko-šmouhy nikdy ani v nejmenším nebraly. A tak je mi leckdy záhadou, že má někdo nutkání převádět tyto příběhy znovu na filmová plátna, v hrané podobě - v drtivé většině to končí více než katastrofálně. ~ Zářným příkladem budiž 'Blood: The Last Vampire'. Na začátku je vám odvyprávěno pozadí příběhu, splácaná blbost, která ovšem v původním "anime-něco" zabrala minimálně 50 dílů, a následně jste vhozeni do děje, který by šel odvyprávět v deseti krátkých větách (ale v "anime-něco" zabral dalších 1000 miliónů-tun-světelných let dílů). Výsledkem je něco, co neznalého původní tvorby zasáhne leda tak v oblasti trávicí soustavy a znalého původní tvorby ... taktéž. Neznalý plně nepronikne do tajů, znalému bude plno věcí chybět. Receptem budiž béčkový příběh, litry krve a co nejvíc poletujícího čehokoliv (o přiblblých dialozích nemluvě). Jediným plusem jsou občasné efekty, na kterých je vidět ruka toho, jenž stvořil Tygra a Draka (menšina, resp. teprve až po celé hodině filmu a dohromady jen cca. 10 minut - kdyby takový byl celý zbytek filmu...). A pak jsou tu efekty, jež stvořil doma Pepík v Paintu a Movie Makeru (většina). Navíc mezi sebou zase mluví Japončíci anglicky a některým to moc nejde. Au. ~ Ve výsledku tedy pravé 90 minutové béčko s deseti minutami hezky ztvárněné akce na motivy něčeho, co(ž) je většině stejně jedno. Ale co, jiný kraj, jiný mrav. V Latinské Americe ujíždějí na telenovelách, v USA na tisíc-a-jedné možnosti vražd doprovázených umělým smíchem, v Asii na anime a u nás ujíždí všichni na všem a všechno ujíždí nám. ~ PS: A té slečně věřím její roli dcerušky asi stejně, jako tomu připlešlému týpkovi ve Fast and Furious 4 jeho 17 letého mladíka. S režisérem musela chrápat půlka castingového oddělení, jinak to nechápu.(18.3.2013)