poster

Krev: Poslední upír

 • Hong Kong

  Blood: The Last Vampire

 • Japonsko

  ラスト・ブラッド

 • Francie

  Blood: The Last Vampire

 • Slovensko

  Upírske denníky

Akční / Thriller / Horor

Hong Kong / Japonsko / Francie, 2009, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sniper18
  ***

  Je to úplne priemerný akčný fantasy horor. Má celkom dobrý príbeh o skvelej bojovníčke, napoly upírke, ktorá pracuje pre tajnú vládnu organizáciu, ktorej cieľom je odstraňovať démonov. Bojovníčka je poslaná na americkú základňu v Japonsku, aby tu odstránila skupinu upírov, čo sa jej aj podarí, ale nanešťastie tým výrazne ovplyvní aj život mladej študentky, dcéry generála, ktorá je toho svedkom a odvtedy sa už musí obávať o svoj život. A navyše sa práve chystá prísť aj jeden z najmocnejších démonov, s ktorým má bojovníčka účty z minulosti. Spracovanie nie je najhoršie, ale aj tak je rozhodne sklamaním. Ešte spočiatku to vyzerá dosť nádejne, ukáže sa niekoľko zaujímavých prvkov, ktoré by sa dali dobre využiť a cítiť slušný potenciál, či už v rámci možností serióznejšom, ale aj zábavne béčkovom prevedení, no tvorcovia si nanešťastie zvolili inú cestu. A tak z toho vznikla zvláštna kombinácia západných upírskych projektov, ako Blade, Underworld alebo Buffy, pričom viaceré prvky sú takmer totožné a východnej poetiky, obzvlášť čínskych wu xia, čo by som tiež ocenil, lenže tvorcovia na to viditeľne nemajú schopnosti a tak je to až príliš teenagerské, trochu brakové a navyše aj pri tejto krátkej dĺžke to má viacero hluchých miest. Aj takto sa na to dá bez väčších problémov pozerať, nájdu sa aj nejaké klady, ale to je všetko, moc ma to nezaujalo. Akcie je tu pomerne dosť a síce nie je najhoršia, ale ani o spokojnosti určite hovoriť nemôžem. Jednotlivé akcie sú rozmanité, majú celkom slušnú choreografiu, pár dobrých nápadov a vydarený výber prostredí, lenže sú zle natočené, hlavne to množstvo nevhodných spomaľovačiek a zrýchľovačiek a navyše s mizernými efektami, kvôli čomu ani násilie nemôže zaujať a tak som mal z toho skôr taký brakový pocit. Herecké obsadenie je výborné, moja obľúbenkyňa Jeon Ji-Hyeon v hlavnej úlohe, ktorá síce hrá Japonku, čo teda pôsobí poriadne hlúpo, ale aj tak je hlavným kladom tohto filmu a k tomu slušný výber vedľajších postáv, obzvlášť Liam Cunningham alebo aj Colin Salmon, no ten už nemá moc priestoru. Réžia a technická stránka zase pôsobia úplne rozporuplne, na jednej strane sa mi páči vizuálna stránka mimo akcie, hlavne zvolený filter a práca so svetlom a kamerou, ale na druhej zase spomínané zlé triky, no hlavne to celkové nezvládnutie filmu. Škoda, toto malo slušný potenciál, ktorý scenár veľmi pokazil, ale na ten slabý priemer mi to stačí, k čomu ale výrazne napomohlo obsadenie a vizuálna stránka. 52%(7.8.2009)

 • Lum3n
  *

  Ach jo, tak to je škoda. Ji-hyeon Jeon to s tím samurajským mečem opravdu seklo, námět byl solidní, mohl to být nejlepší upíří film za poslední roky. Bohužel se toho ujal naprostý neumětel, v jehož podání se veškerá potenciální řezničina proměnila v nepřehlednou a statickou změť střihů. Scénář vůbec nemá smysl komentovat, protože to byla místy skutečná demence. Jedinou pochvalu si zaslouží obsazení hlavních rolí, které je přinejmenším solidní. Promarněná šance, výsledek zůstává daleko za trailery. 1,5*. PS: Těm co nevadí takovéhle braky by se to i tak mohlo líbit, i mě některé pasáže bavili, o to víc mi je líto, že musím dát jen tu 1*.(23.2.2010)

 • Jericho666
  ****

  Upřímně jsem se na tento film velmi těšil a osobně mne nezklamal... Z velké části čerpá z anime, nicméně celkově je z toho víceméně nový film, jelikož finální zápletka v anime vůbec nebyla... Prostě budem čerpat něco z anime (některé scény tam ale nedáme), ale přidáme si do toho vlastní další postavy a zápletku, abysme natáhli stopáž na 90min... Budiž, když je to i, pro mne, dobře natočené, zahrané a s krásnými efetky... Ji-hyeon Jeon se tu aspoň "vyřádila" zabíjením tak, jak jí to předchozí role Korejské produkce nedovolili...(12.1.2011)

 • Skejpr
  *

  Blood: The Last Vampire vychází ze stejnojmenného 50 minutového anime z roku 2000. Potud dobrý... Zbytek je průser nejtěžšího kalibru. Původní akční zápletka je z 50 minut zredukována na 25, přičemž skutečně věrně se drží jen v prvních pěti minutách. To je také jediný moment, kdy je film dobrý (pak ještě souboj v lese, ale ten už nemá s původním filmem co dělat). Dobře navíc není ani to, že poměrně střídmou "lokální" zápletku tvůrci totálně zglobalizovali, díky čemuž působí nechtěně směšně a samozřejmě strašně nelogicky. Podstatné každopádně je, že anime bylo jen krátké podhoubí pro seriál, který má monstrózních 50 dílů, zatímco Chris Nahon odvypráví celou mytologii ve zbylé hodině. Nemám páru, zda má děj vůbec nějaké styčné body se seriálem (který jsem zatím neviděl), i kdyby tam ale něco společného bylo, z těch 50 dílů mělo šanci dostat se do filmu jen naprosté minimum. To, co se ve filmu děje, je především strašný guláš, v němž se zbytečně objevuje a umírá hrozná spousta postav, nešetří se efekty, na kterých se zjevně strašně šetřilo, takže jsou daleko za úrovní prvního Underworldu a divák má velice často pocit, že sleduje intro z videohry pro Playstation 2. Počínaje absolutně šílenou "honičkou" s kamionem v horách a pádem do bůhvíkolika kilometrové propasti pak přichází na řadu finále, které doslova škytne, prdne a omdlí, přičemž ještě stihne dokonale (d)efektním způsobem vykrást Ramba a Hvězdný války a tradá...Jde se domů zvracet do mísy :( Blood: The Last Vampire je bohužel jasným důkazem toho, že japonskou kulturu pochopí zhollywoodizovaní tvůrci jen stěží a jediní lidé široko daleko, kteří si mohou s klidným svědomím dovolit fušovat do anime a mangy, jsou sourozenci Wachovští. Zato Chrise Nahona by někdo měl od filmu definitivně odstavit... Jedna hvězdička za dva světlé momenty a překvapivě solidní výkony některých herců. Každopádně ale ruce pryč! PS: Psema má naprostou pravdu. Nebýt krátké rauchpauzy, u filmu bych opravdu zkolaboval...(17.9.2009)

 • petero
  ***

  Hudba: Clint Mansell. Action director: Corey Yuen. Adaptácia krvavého anime Blood The Last Vampire (2000) v hlavnej úlohe s kráskou Ji-hyeon Jeon (Il Mare, My Sassy Girl) ktorej to náramne sekne, sa predlohy v podstate verne drží od úvodnej akcii vo vlaku spolu s likvidáciou upíra pri lietadle, s menšou obmenou boja vo vojenskej škole a pridaným masakrálnym skupinovým bojom od návštevy baru plného upírov a spomienkovej akčnej scény v lese. Škoda okopírovanej akcii z Underworl Evolution (nákladné auto) a Wanted (pád do priepasti). Za zmienku stoji aj záverečné imaginárne fantasy zúčtovanie. Akciou je film napchatý po okraj takže je sa na čo pozerať, vizuál mi prišiel tiež podarený. Škoda poslabších trikov, masiek a špliechancov krvy.(26.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace