Krev: Poslední upír

• Francie

Upírske denníky

Akční / Thriller / Horor

Hong Kong / Japonsko / Francie, 2009, 91 min

Šialené cool...nemôžem si pomôcť ale táto uletená magorina sa mi proste páčila..všetka tá cheeseovosť a wtf momenty ma nútili smiať a čumieť na to..sexy kočky ako sa režú a krv je všade..proste coolová vec(13.11.2009)

• Morholt

Kříženec Bladea a Buffy s neuvěřitelně špatnou kamerou, triky i maskami. jediné, co stojí za menší pozornost, je hlavní představitelka, která má něco do sebe. 10%(2.9.2012)

• Sysel_CZ

Takovouhle blbost člověk jen tak nevidí, fyzikální zákony nechme samozřejmě stranou, ale děj? Efekty? Napětí? Logika? Cokoli, kdekoli, kde to najít? U jinýho filmu, protože tohle byla hrůza a sledovat věci, po kterých jen prohlásím, 'no to byla kravina...', na to věru nemám času dost. A nezapomeňte si i vy na upíří dobrodružství pořídit jako opičku na provázku odvázanou Američanku, prý zvedá hodnocení o hvězdičku stupiditou opravdu přehnané naivity svého pojetí.(27.9.2009)

Net/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +hororová zápletka odehrávající se v realitě (za války ve Vietnamu), uvěřitělné prostředí, charismatická hlavní hrdinka i její společnice (dcera amerického generála na místní základně), příjemné herecké výkony, neuvěřitelně namakaná akce a souboje, solidní atmosféra a napětí -dobře přiznávám efekty a některé triky vypadají jakoby právě vylezly z počítače/// Nářez, jaký jsem dlouho neviděl. Je pravdou, že azijskou kinematografii nemám moc prolezlou a tak mě určitě čekají ještě mnohá překvapení a zklamání, ale v tomto případě to předčilo moje očekávání. Mix mezi filmy Kill Bill a Blade z toho jasně poznáte. Ovšem smícháno je to bravurně. Jo a poprvé jsem viděl Ji-hyeon Jeon. Velmi mě zaujala, jsem zvědav na její předešlé role./// Celkem 89%///(29.9.2009)

• MartinezZ

15.2.2010 ~ Další hodně nepodařený pokus o převedení komiksové předlohy na filmová plátna. Není už těch zfilmovaných komiksů nějak moc, že někomu ještě stojí za to brakovně vykrádat každou načáranou blbost, co kdy spatřila světlo světa? Tohle je zářný příklad toho, že už to stačilo. ~ Některé věci jsou mi cizí. Dechovka a její heavy/dark/death/hard variace z druhé strany barikády; hezké slečny s cígem v hubě a minimálně jednou krávou/píčou za každým druhým slovem; hulení čehokoliv a v jakémkoliv množství; zahulený zaplivaný putyky; chlastačky a následné historky o tom, jak se kde kdo zblil, vyválel, vyspal ani neví s kým a kde; moderně-moderní umění, které přestalo být uměním dříve, než vzniklo; reklamy ve filmech; David Lynch a v neposlední řadě komiksy/anime/manga. Ale ač okruhy zájmů nikomu neberu, každého věc, zastavím se u posledně jmenovaného. Anime nechápu. Mě ty obrovský kukadla, copánky a epileptické bliko-šmouhy nikdy ani v nejmenším nebraly. A tak je mi leckdy záhadou, že má někdo nutkání převádět tyto příběhy znovu na filmová plátna, v hrané podobě - v drtivé většině to končí více než katastrofálně. ~ Zářným příkladem budiž 'Blood: The Last Vampire'. Na začátku je vám odvyprávěno pozadí příběhu, splácaná blbost, která ovšem v původním "anime-něco" zabrala minimálně 50 dílů, a následně jste vhozeni do děje, který by šel odvyprávět v deseti krátkých větách (ale v "anime-něco" zabral dalších 1000 miliónů-tun-světelných let dílů). Výsledkem je něco, co neznalého původní tvorby zasáhne leda tak v oblasti trávicí soustavy a znalého původní tvorby ... taktéž. Neznalý plně nepronikne do tajů, znalému bude plno věcí chybět. Receptem budiž béčkový příběh, litry krve a co nejvíc poletujícího čehokoliv (o přiblblých dialozích nemluvě). Jediným plusem jsou občasné efekty, na kterých je vidět ruka toho, jenž stvořil Tygra a Draka (menšina, resp. teprve až po celé hodině filmu a dohromady jen cca. 10 minut - kdyby takový byl celý zbytek filmu...). A pak jsou tu efekty, jež stvořil doma Pepík v Paintu a Movie Makeru (většina). Navíc mezi sebou zase mluví Japončíci anglicky a některým to moc nejde. Au. ~ Ve výsledku tedy pravé 90 minutové béčko s deseti minutami hezky ztvárněné akce na motivy něčeho, co(ž) je většině stejně jedno. Ale co, jiný kraj, jiný mrav. V Latinské Americe ujíždějí na telenovelách, v USA na tisíc-a-jedné možnosti vražd doprovázených umělým smíchem, v Asii na anime a u nás ujíždí všichni na všem a všechno ujíždí nám. ~ PS: A té slečně věřím její roli dcerušky asi stejně, jako tomu připlešlému týpkovi ve Fast and Furious 4 jeho 17 letého mladíka. S režisérem musela chrápat půlka castingového oddělení, jinak to nechápu.(18.3.2013)