Anténa

Fantasy / Sci-Fi / Drama

Argentina, 2007, 99 min

Esteban Sapir

Esteban Sapir

METROPOLIS+SMRTIHLAV Ťažké sústo. Umelecký film, ktorý po celý čas v podstate nudí, ale rovnako po celý čas nepoľaví v okúzľujúcich režisérskych nápadoch. Pokiaľ sa budete sústrediť, uvedomíte si aký kreatívny človek musel za tým stáť. Dokonalá štylizácia, hlavne v akčných scénach dokonca pripomína SIN CITY. Bizarný film, aký len tak neuvidíte...(10.2.2009)

Mimořádně originální a umělecky působivý film, který v ničem nepřipomíná nic, co jsem kdy viděl. Jsem zcela unesen jeho jímavou krásou a dojemným vyzněním.(2.2.2012)

Očarenie starými filmami a pocta kinematografii stačili na vytvorenie výtvarne štylizovanej a formálne zaujímavej hračky s názvom Anténa. Prečačkaná forma ale podcenila jej hlavnú úlohu - silný signál, umožňujúci plnohodnotné napojenie dneška na citované diela nemej éry. Zaseknutie kdesi na polceste bolo spôsobené zámerne zjednodušeným dejom a atmosférou, len zľahka sa približujúcou uhrančivému pôsobeniu napr. takého Metropolisu, o ktorý sa film obtiera asi najviac.(3.12.2007)

Vynikající výtvarná stránka, hodně dlouho jsem nic podobného neviděl. V příběhu jsem se trochu ztrácel, protože jsem trochu pospával. Ale to, co jsem stihl vidět, jsem si opravdu užil.(9.7.2007)

Rozhodně zajímavá pocta starým mistrům, s jejichž filmy bohužel nejsem příliš obeznámen.(24.11.2007)

• - Samotné natáčení trvalo 11 týdnů, post-produkce přes rok. (zigot7)

• - Na mezinárodním australském filmovém festivalu Noc hrůzy získal snímek cenu za nejlepší zahraniční film. (Terva)

• - Jde o první zahajovací film Filmového festivalu v Rotterdamu, který byl zároveň soutěžní. (zigot7)