Miś Uszatek

• Slovensko Macko Uško
Animovaný / Rodinný
Polsko, 1975, 104x7 min

Volajú ho Macko Uško lebo krivé uško má. Žije si spokojne vo svojom domčeku a prežíva veselé dni spolu s kamarátmi psíkom, prasiatkom, zajačikmi, kohútom, mačkou, bábikami a v neposlednom rade s Petríkom. Každý deň je pre neho a kamarátov poučný. (Filmklasik)

MM_Ramone

Toto som už ako decko nemal rád. Poľský, výchovný animovaný seriál o partii domácich zvierat, ktorým šéfuje slušácky suchár "Macko Uško". Od úvodnej, vtieravej pesničky až po záverečné titulky to bolo pre mňa nestráviteľné. Mal som voči tomu akúsi ťažko vysvetliteľnú averziu. Neznášal som ani ten úlisný dabing Michala Dočolomanského. * ()

Madsbender

"Dobrý večer, a dobrú noc, Macko Uško spieva vám. Volajú ma Macko Uško, lebo smiešne uško mám. Huncút som a rád sa hrám, s humorom je predsa fuška. Všetky deti rád ja mám, to je heslo Macka Uška." Zasa raz mi na mozog udrela nostalgia a detské spomienky na tento pamätihodný seriál, ktorý mi spríjemňoval večerníčky na vtedajšej STV. Ani som netušil, že to bolo poľskej výroby. 80% ()

Anderton

Môj najobľúbenejší večerníček. Tiež som si dlho myslel, že to bol slovenský seriál. Ale každopádne životná úloha Miška Dočolomanského! ()

Carol Pifková

Úvodnú pesničku si doteraz pamätám celú. Rodičia mi to nahrávali na kazetu a tak som mala možnosť si to pozrieť i neskôr. A to, že sa tu všetci rozčuľujú nad poučovaním Macka Uška, tak sa nepokáknite ako decká ste sa tomu určite aj tak hovno rozumeli a teraz to tu hráte na premúdrelých. ()

Smok

Macko je síce kult, ale plnku mu to aj tak nezaistí, pretože tou svojou poučnou premúdrelosťou miestami liezol na nervy. ()

Tomco

Volajúú ma macko uško, lebo krivé uško mááám.. huncúút som a ráád sa hrááám, s úsmevom je predsa fuška... všetky deti rááád ja mám, to je heslo macka uška :). ()

Arsenal83

Také jednoduché, ale stalo sa legendou, aj vďaka dobe, ktorá sa žila. Na výber toho veľa nebolo. Ale výnimočnosť Miša Dočolomanského sa ukázala dokonca aj tu v dabingu. ()

Flego

Čarokrásne spracovaný svet macka Uška a jeho priateľov. V detstve som príliš bábkové rozprávky nemusel, ale toto bola svetlá výnimka. Chcel by som vyzdvihnúť aj kvalitný slovenský dabing. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 24.5.1977 --- tejto večerníčkovej klasike nemožno nedať absolútne hodnotenie --- KULT (7.2.2009) ()

Marek1991

Keď u nás dávali Macka Uška, tak bol mojím najobľúbenejším plyšákom práve macko. Miloval som tú zvučku a ako Večerníček to bolo príjemné spestrenie večera, dnes mi až tak skvelý nepripadá, ale všetkým deťom by som takú rozprávku v skorom detstve odporučil. Veľmi veľmi pekná rozprávka. ()

corpsy

Večerníček, pri ktorom sa deťom nebol problém uložiť do ríše snov, hlavne kvôli Dočolomaského uspávaciemu komentáru. ()

Britney75

Znám ho z dětství a často si vzpomenu .. u nás ho daboval Jaroslav Kuneš .. škoda, že nejde nikde najít ke stažení :( ()

Želik

Macka Uška som milovala a prežila som menšie sklamanie, keď som zistila, že je to poľský seriál. Slovenský dabing bol veľmi dobrý. ()

Trevor

Malo to svoje čaro, avšak bolo to určené iba pre tých najútlejších divákov, pretože starším deťom to už veľa nehovorilo a bolo to akési stereotypné. ()

GILLWANDER

Nejde si toho plyšového zmrda neobľúbiť. Na ňom som vyrastal ako každé iné "normálne" dieťa. Poľská animovaná klasika. 90% ()

Martin741

Misz Uszatek je pre mna len dalsia polska srajda, ktoru som vzdy neznasal. To uz fakt radsej madarsky Mezga Aladar Kulonos Kalondjai alebo sovietsky Vlk a Zajac. Tato srajda mi liezla na nervy. 20 % ()

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)