Miś Uszatek (TV seriál)

Macko Uško

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1975, 104x7 min

Lucjan Dembinski

"Dobrý večer, a dobrú noc, Macko Uško spieva vám. Volajú ma Macko Uško, lebo smiešne uško mám. Huncút som a rád sa hrám, s humorom je predsa fuška. Všetky deti rád ja mám, to je heslo Macka Uška." Zasa raz mi na mozog udrela nostalgia a detské spomienky na tento pamätihodný seriál, ktorý mi spríjemňoval večerníčky na vtedajšej STV. Ani som netušil, že to bolo poľskej výroby. 80%(2.3.2014)

Macko je síce kult, ale plnku mu to aj tak nezaistí, pretože tou svojou poučnou premúdrelosťou miestami liezol na nervy.(4.9.2008)

Keď u nás dávali Macka Uška, tak bol mojím najobľúbenejším plyšákom práve macko. Miloval som tú zvučku a ako Večerníček to bolo príjemné spestrenie večera, dnes mi až tak skvelý nepripadá, ale všetkým deťom by som takú rozprávku v skorom detstve odporučil. Veľmi veľmi pekná rozprávka.(2.4.2012)

Volajúú ma macko uško, lebo krivé uško mááám.. huncúút som a ráád sa hrááám, s úsmevom je predsa fuška... všetky deti rááád ja mám, to je heslo macka uška :).(8.12.2007)

• MM_Ramone

Toto som už ako decko nemal rád. Poľský, výchovný animovaný seriál o partii domácich zvierat, ktorým šéfuje slušácky suchár "Macko Uško". Od úvodnej, vtieravej pesničky až po záverečné titulky to bolo pre mňa nestráviteľné. Mal som voči tomu akúsi ťažko vysvetliteľnú averziu. Neznášal som ani ten úlisný dabing Michala Dočolomanského. *(20.1.2010)