Sněžní pavouci (TV film)

Travis Zariwny

Kostýmy:

Amy J. Roberts
  • eraserhead666

Tak tohle je přesně film tak na 1:30 v noci z pátku na sobotu, když se vrátíte notně společensky unaveni/y z pařby a ještě se vám nechce spát. Jen v tento okamžik to může mít neuvěřitelné koule a mě se poštěstit to přesně takto vidět, hnal bych hodnocení bez skrupulí nahoru. V každou jinou denní dobu a za jiných podmínek to hodně ztrácí. Ale jedno se tomu nechat musí, je to prdel, ať už si pod tímto slovním obratem představíte cokoliv.(20.2.2012)

• Bloody13

Já, jakožto milovník pavouků a chovatel sklípkanů, vyhledávám každý snímek, ve kterém se objevují pavouci a nejlépe velcí (druhej Harry Potter a třetí Pán prstenů nejsou vyjímkou :-)) Trochu úchylka, ale já jsem opravdu rád za každej horor, kde se má tato "havěť" objevit. Ale tohle je masakr! Filmový omyl, kde vládnou příšerní herci a neuvěřitelně špatní digitální pavouci. Ice Spiders jsem tak musel sjíždět na 3krát, abych nepřišel k psychické újmě. Obrovská bída! Bodík ale dám za mrtvýho jelena. 2/10(11.2.2010)

• darkrobyk

,,Ten los je na cucky!" Houby los, byl to jelen. Nevím, zda chyba v překladu či originále, ale hezky vystihuje celkovou nekvalitu snímku. Zatím můj nejslabší horror o pavoucích. Armádní projekt, jak vyrobit dokonalé vlákno (hmmm, vzpomeňme klasický český komiks Pavouk Nephila), se vymkne kontrole. Od nízkorozpočtového snímku těžko očekávat překvapení, byť pár výjimek by se našlo. Postavy nesympatické, animace prachmizerná, napětí kolísavé.Dávám ale 2* za krásné hory a zmasakrované oběti, kde se krví a střevy nešetřilo. Je to samozřejmě žalostně málo.(7.8.2015)

Pěkní pavouci, pěkné filmové triky - pobavil jsem se. A PAVOUK SNOVAČ BYL PERFEKTNÍ! Většinou mne filmy s pavouky nikdy nezklamaly! Mám z nich respekt!(2.1.2008)

Nechápu všechny ty odpady, tohle byl u mě první pavoučí horor, který stál alespoň za něco (nepočítám skvělý Pavoučí horor), a to tohle téma často vyhledávám. Samotná myšlenka pavouků v horách je docela dost zajímá a myslím, že byla i docela dobře udělaná, samozřejmě že ve filmu bylo opět to tradiční vysvětlení nepovedeného experimentu a dokonce i tradiční postavy (vědec, který chce svůj projekt zachránit, vědkyně, která si příznává svou chybu, hlavní hrdina, který má vztah s vědkyní a pak ještě nějaký ti turisti + vojáci). U filmu jsem se přímo nenudil, ale ani jsem se kdovíjak nebavil, byl to takový hloupý snímek na úrovni klasického TV filmu (a on to je TV film). Co mě ale nejvíce mile překvapilo byli samotní pavouci, konečně mi totiž tvůrci přestali cpát obřího pavouka s velikostí mrakodromu, který je navíc nějaký chlupatý sklípkan. Ale za to sem dali mého nejoblíbenějšího pavouka - Lesního pavouka (to byl takový ten zelený) a všichni pavouci měli velikost jako středně velký pes (což je fajn, mimochodem jsem někde četl, že už kdyby měli pavouci velikost kočky, mohli by i ve skutečnosti zabíjet lidi). I přes to se tvůrci dopustili jedné - pro mě zásadní - chyby, a to je ta, jak pavouci zabíjeli. Ve skutečnosti totiž svou oběť netrhají na kusy a nežerou za živa, ale stříknou do ní žaludeční šťávy, které jí za živa trochu rozpustí a pavouk jí pak vycucne všechny tělní tekutiny - což je podle mě děsivější způsob smrti. Vlastně mě také docela štvalo, jak už tam byli jen tři pavouci (z pěti) a cca 6 vojáků, kteří furt kecali něco o tom, že nemají dostatek mužů a vybavení. A pak asi od někud z nebe přivalili pavoučí krmení a pušky, které vystřelují sítě. A nakonec, když už tam byl jen jeden pavouk, tak do něj třikrát střelili a on se složil. To bylo fakt nedostatek mužů a hlavně vybavení jak něco.. Ale ti pavouci jsou přece nepřemožitelní! Takže ve shrnutí je to čistý průměr - 60%.(20.3.2011)