poster

Kurz negativního myšlení

 • Norsko

  Kunsten å tenke negativt

 • slovenský

  Kurz negatívneho myslenia

 • anglický

  Art of Negative Thinking, The

Komedie / Drama

Norsko, 2006, 79 min

Režie:

Bård Breien

Scénář:

Bård Breien

Kamera:

Gaute Gunnari

Producenti:

Dag Alveberg

Masky:

Siw Järbyn

Kostýmy:

Bente Ulvik
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimp
  ****

  Bizarní, silné, hořké, dojemné, vtipné a dobře natočené (scéna kdy Asbjørn "jde" ze schodů je tak skvělá!!!)(1.2.2008)

 • Skejpr
  **

  Já si nemůžu pomoct, ale buďto jsem suchar, nebo nevím, ale todle že je komedie? ANo, zamál jsem se.. Asi 4x, z toho jednou připohledu na kšiltovku s nápisem I love your Mum a jednou u zvracení do Sracího pytlíku. Celý ten vývoj mi nepřišel nějak moc přesvědčivý a co je hlavní - nikterak zajímavý. Pro mě nafouknutá bublina, která nemá co nabídnout. Ale možná jsem prostě jen suchar(3.9.2007)

 • Sarkastic
  ***

  No, čekal jsem asi něco jiného, nejspíš Inside I'm Dancing v trochu veselejším hávu. Zdejší černočerný humor mi připadal spíš jako vygradovaný cynismus a popravdě řečeno, nenašel jsem ve filmu moc věcí k zasmání. Spíš to na mě působilo jako syrové, nepříjemné, krutopřísně upřímné absurdní drama, ve kterém nebylo o vyhrocené situace nouze. Kurz negativního myšlení stojí především na výborných hercích a perfektně vykreslených charakterech, které se postupně vybarvují v celé své "kráse", až mi bylo tak z půlky osazenstva solidně na blití. Pak taky musím pochválit hudbu, moc se mi líbila. Škoda jen, že příběh samotný mě až tolik nezaujal a konec byl na můj vkus moc smířlivý, jinak bych nejspíš filmu přiklepl vyšší hodnocení.(1.11.2010)

 • Boogeyman
  ****

  TAk takhle pánové, takhle vypadá severská černá komedie. Jak vybroušený diamant který reprezentuje žánr. Budete se smát, až se budete stydět.(5.12.2010)

 • petaspur
  ****

  Skupina invalidů, pozitivně naladěných psycholožkou Tori, vyráží s úsměvem ("Klidně nám dejte pokutu, protože za nás všechno platí magistrát") za mrzutým invalidou Geirem a jeho ženou Ingvild, aby pomohli obnovit jejich vztah. Jenže předávání pozitivní energie ani vykecávání problémů do ponožky se nekoná a místo toho začíná hra na syrovou upřímnost, ve které se rychle ukáže, kdo je invalida a kdo pouze hypochondr. Tato svým způsobem krutá hra je chvílemi obohacena černým humorem v podobě soutěže na téma, kdo je na tom nejhůř, direktu do pozitivní tváře, vyhození zdravého člověka z okna nebo ruské rulety. Hodně zvláštní snímek.(6.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace