Kurz negativního myšlení

Masky:

Siw Järbyn

Kostýmy:

Bente Ulvik

Zpočátku hodně zajímavé, na konci možná až moc "blaznivé". Ovšem zručné technicky, uveřitelné herecky a "dlouhé" jen velmi rozumně. A bohudík se nejedná a standardní skandinávskou temnotu.(5.8.2008)

TAk takhle pánové, takhle vypadá severská černá komedie. Jak vybroušený diamant který reprezentuje žánr. Budete se smát, až se budete stydět.(5.12.2010)

Hodně lidí je negativních, takže tyhle osoby mohou své negativní postoje k životu ještě prouhloubit návštěvami kursů negativního myšlení. Má to často jeden háček. Negativní lidi jsou zpravidla líní pracovat duševně i fyzicky. Tomu odpovídá i sbírka jejich zážitků a zkušeostí, které lidský život umožnuje.(31.10.2010)

Naozaj pozoruhodná partička.(15.4.2009)

• TheMaker

Tak tohle mi nesedlo. Nekteré scény byly dobré, ale jinak mi to přišlo moc nedotažené a křečovité. Humor ve filmu mi taky moc nesedl a to mám jinak černočerný humor moc rád, ale musí mít nějaký smysl a význam. Za plakát Lovce jelenů a scénu s ruskou ruletou dvě hvězdy.(13.7.2009)

• - Po uvedení do norských kin se film nesetkal s velkou chválou. Navštívilo ho pouhých 35 000 lidí. Ale v roce 2008 se stal nejoblíbenějším severským filmem v Německu se skoro 70 000 návštěvami. (Cheeker)

• - V okamžiku, kdy přijde Tori za Geirrem sledujícím film, ukazuje DVD nad obrazovkou čas 1:17:09. Po 70 vteřinách je na dalším záběru opět DVD, ale se špatným časem 1:21:27. Další záběr na DVD po 45 vteřinách již odpovídá. (hippyman)

• - Film byl převeden i do podoby divadelního představení. Světovou premiéru hra měla ve Švandově divadle 27. dubna 2010. (Bigrambo)