poster

Kurz negativního myšlení

 • Norsko

  Kunsten å tenke negativt

 • slovenský

  Kurz negatívneho myslenia

 • anglický

  Art of Negative Thinking, The

Komedie / Drama

Norsko, 2006, 79 min

Režie:

Bård Breien

Scénář:

Bård Breien

Kamera:

Gaute Gunnari

Producenti:

Dag Alveberg

Masky:

Siw Järbyn

Kostýmy:

Bente Ulvik
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • molotov
  *****

  Takhle se to má dělat.(6.12.2009)

 • Skejpr
  **

  Já si nemůžu pomoct, ale buďto jsem suchar, nebo nevím, ale todle že je komedie? ANo, zamál jsem se.. Asi 4x, z toho jednou připohledu na kšiltovku s nápisem I love your Mum a jednou u zvracení do Sracího pytlíku. Celý ten vývoj mi nepřišel nějak moc přesvědčivý a co je hlavní - nikterak zajímavý. Pro mě nafouknutá bublina, která nemá co nabídnout. Ale možná jsem prostě jen suchar(3.9.2007)

 • Superpero
  ***

  Hraje tam supr hudba, ale jinak mě to zas tak nevzalo. Uznávám, že to není nějakej prvoplánovej doják a má to, alespoň pro mě, docela nečekaný vývoj postav. Jenže mi to přišlo moc divadelní. Moc věcí se stalo v podstatě za chvilku v jedný lokaci, to mi přišlo divný. Ale hlavně mi tam vůbec neseděl ten happyend. A nejlepší moment byla rozhodně pěsťovka tý terapeutce.(28.12.2011)

 • Gimp
  ****

  Bizarní, silné, hořké, dojemné, vtipné a dobře natočené (scéna kdy Asbjørn "jde" ze schodů je tak skvělá!!!)(1.2.2008)

 • Sarkastic
  ***

  No, čekal jsem asi něco jiného, nejspíš Inside I'm Dancing v trochu veselejším hávu. Zdejší černočerný humor mi připadal spíš jako vygradovaný cynismus a popravdě řečeno, nenašel jsem ve filmu moc věcí k zasmání. Spíš to na mě působilo jako syrové, nepříjemné, krutopřísně upřímné absurdní drama, ve kterém nebylo o vyhrocené situace nouze. Kurz negativního myšlení stojí především na výborných hercích a perfektně vykreslených charakterech, které se postupně vybarvují v celé své "kráse", až mi bylo tak z půlky osazenstva solidně na blití. Pak taky musím pochválit hudbu, moc se mi líbila. Škoda jen, že příběh samotný mě až tolik nezaujal a konec byl na můj vkus moc smířlivý, jinak bych nejspíš filmu přiklepl vyšší hodnocení.(1.11.2010)

 • - V okamžiku, kdy přijde Tori za Geirrem sledujícím film, ukazuje DVD nad obrazovkou čas 1:17:09. Po 70 vteřinách je na dalším záběru opět DVD, ale se špatným časem 1:21:27. Další záběr na DVD po 45 vteřinách již odpovídá. (hippyman)

 • - Tvůrce je evidentně fandou válečných filmů. Ve scéně,kdy Tori (Kjersti Holmen) navštíví Geira (Fridtjov Såheim) u něho v pokoji, Geir sleduje Apokalypsu (1979) od F. F. Coppoly a na zdi má plakát Lovce jelenů (1978) od Michaela Cimina. (bohhous22)

 • - Po uvedení do norských kin se film nesetkal s velkou chválou. Navštívilo ho pouhých 35 000 lidí. Ale v roce 2008 se stal nejoblíbenějším severským filmem v Německu se skoro 70 000 návštěvami. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace