Navždy, nikdy, nikde (festivalový název)

• Rakousko

Immer nie am Meer

Forever Never Anywhere

Komedie / Drama

Rakousko, 2007, 88 min

Antonin Svoboda

Funny Games v nevinné dětské podobě. Když už si myslíte, že se z toho dostanou, ten kluk si zas něco vymyslí. Nechybí vtip ani napětí. A protože si libuju v otevřených koncích, je hodnocení celkem jasné!(25.7.2007)

Zajímavý námět a vtipné dialogy. Sice jsem čekal trošku více konverzační drama/komedii, ale i tak jsem se bavil. Škoda trochu přehnaného až nerealistického malého experimentátora, ale závěrečná scéna mě (mé škodolibé já) velmi potěšila.(10.11.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $410,000(6.6.2010)

MFF KV .. Scénář: Christoph Grissemann, Jörg Kalt, Dirk Stermann, Heinz Strunk, Antonin Svoboda .. Za to pivo pro Iguanera to stálo. Něco jako variace Na stromě, resp. mezi stromy. Explozivní humorné dialogy těsně po havárii jsou lahůdka. Ten experimentující chlapeček ke konci byl sice trochu extrém, ale nějak se to naředit muselo, protože jen hodina výborných dialogů na kvalitní celovečerák prostě nestačí.. 70%.(5.7.2007)

Originální námět a spousta opravdu vypečených scén a skvělých dialogů na jedné straně, přestřelená druhá polovina filmu, prvoplánové stupidní prcičkovské vtipy na té druhé. Je to škoda, film to měl rozjeté na naprosto úžasný zážitek, ale neudržel laťku nastavenou v úvodu.(9.7.2007)