Někdo jiný

Komedie

Velká Británie, 2006, 74 min

Col Spector

Trevor Forrest

Konverzační vztahová komedie s dobře vypointovanými dialogy i situacemi. Ve velmi svěžím hereckém obsazení zaujme zejména Stephen Mangan v roli Davida. Dalším plusem je uměřená stopáž, ale i tak mi to přijde na čtyři hvězdičky málo.(7.7.2007)

Slušná úroveň na britskou romantickou komedii, tak trošku předvídatelná zápletka. Výhodou filmu je obsazení málo známých tváří (pro nás) a přiměřená délka.(19.8.2008)

• freddy

Tak tohle je jednoznačně zklamání. Čekal jsem od téhle britské konverzační komedie něco víc, než co jsem od ní dostal. Možná mi nesednul styl této komedie, protože to vlastně bylo založeno jen na konverzaci mezi jednotlivými postavami, scenérie a kulisy se ani příliš neměnily, prostě docela nudná záležitost. Těžko hledat nějaká pozitiva. Každopádně pozitivní je délka filmu, necelých 80 minut je rozhodně pro tento film tak akorát. Pak možná lze ještě najít pozitivum v tom, že dialogy měly hlavu a patu a vůbec to bylo dějově docela dobře zvládnuté, ale je pravda, že to neskutečně nudilo a negativa přece jen převažují. Tím hlavním negativem je to, že tohle mi jako komedie vůbec nepřišlo. Ani jednou jsem se nezasmál, celou dobu se ten film tvářil spíše jako drama než jako komedie. Žádné vtipné hlášky, žádné úsměvné situace, prostě nic, co by připomínalo komedii. To je pro mne asi ten hlavní problém. Takže celkově mne tento film zklamal a řadím ho jednoznačně mezi podprůměrné filmy. Ale přece jen nebyl tak hrozný a dalo se to skousnout, takže i když jsem jednu chvíli uvažoval, že udělím jen jednu hvězdičku, jsem se nakonec přiklonil k dvou hvězdičkám, které nejsou ale tak pevné, jak by měly být, je to něco mezi jednou a dvěma hvězdičkami, rozhodl jsem se tedy pro ty dvě hvězdičky.(25.10.2008)

• Smok

Vzťahy, vata, nesympatickí herci, vata, vata, á pokus o humorný štek, vzťahy a zase kopec vaty. 78 minút konverzačného vzťahového trápenia a výsledok znechutený výraz na mojej tvári. Briti majú aj lepšie filmy.(9.2.2009)

Normálně bych filmem, který bez titulků měří 70 minut, opovrhoval, ale ne na festivalu. Zde jsem za kratší filmy rád. Obzvlášť když jsou takhle příjemné. Je to typická konverzační komedie, ale velmi zábavná a se sympatickými herci.(4.7.2007)