• Aiax

Přesně takhle by dokumentární film ve věku supermoderních špičkových snímků BBC, National Geographic ad. neměl vypadat. Neberu ani omluvu, že 11. hodina je primárně zaměřena na diváky environmentálními "moudry" dosud nepoznamenané, protože i informace, které každý minimálně poučený divák slyšel už stokrát, se dají podat záživněji, výživněji a živěji. Zkrátka tomu chybí scénář, dramaturgie, chytrost...stoprocentní pochvalu si zaslouží jedině překrásná vizuální stránka, jenže to nestačí.(7.4.2008)

...aneb jak podat zajímavé informace nezajímavou formou. Nejzajímavější na tom všem pak byly záběry na přírodu po celém světě spojené s hudbou od islandských Sigur Rós.(29.2.2012)

• Psema

Strhující dokumentaristická práce pojednávající o zkáze modré planety našima vlastníma rukama? Ani ne. Jde spíš o selanku schématických záběrů, ve kterých se střídají nudné grafy, ještě nudnější vědci a NAPROSTO nevyužitý DiCapriův kukuč. Pusťte si radši skvělý trailer. Řekne všechno podstatné a nepřipraví vás o víc než dvě a půl minuty života.(30.10.2007)

Sice ne-umění, ale pořád lepší a hlavně prospěšnější film než např. díla populárního nihilizmu (WANTED, DEXTER apod.).(21.1.2010)

Výborné ukázání toho, že se lidé k Zemi skoro vůbec neumění dobře chovat, jen ji využívají. Klasickyý dokument, ale s krásným soundtrackem a celé to držel Leonardo DiCaprio, což se mi líbilo.(9.11.2010)