Labyrint lží

Pavučina lží

Body of Lies

Drama / Akční / Thriller

USA, 2008, 128 min

Pro mě už je zásadní fakt, že v tom hraje Leonardo diCaprio protože já jsem si ho za poslední dobu děsným způsobem zamiloval. Labyrint lží je taková klasická rutina, která není excelentní, ale určitě také není nejhorší. Příběh má zajímavý, zpracování akčně vybroušené do geniality, ale furt je tu ten příběh, který se mele stále dokola a vždycky z jiného úhlu pohledu. I tak se na to ale hezky kouká, ještě když v tom perlí výkony diCapria a Russella Crowea. Možná bych ale ostatním hercům křivdil, protože oni jsou hlavní poutač tohoto filmu, nejenom ti dva, to mě vlastně donutilo film sledovat v plné palbě.(21.3.2009)

Soundtrack Marc Streitenfeld: 1. White Whale [2:14] ,2. Punishment [1:36] ,3. To Amman [2:42] ,4. Aisha [2:11] ,5. All By Himself [1:32] ,6. Burning Safehouse [1:46] ,7. Al-Saleem [2:05] ,8. Manchester Raid [2:40] ,9. Chased [1:35] ,10. NSA Speech [2:46] ,11. Tortured [2:13] ,12. Dead Sea [1:16] ,13. No Touch [1:21] ,14. I am Out [2:37] ,15. Rabid Dogs [2:49] ,16. Lost Vision [2:00] ,17. Never Lie To Me [1:14] ,18. I shutter to think [2:27] ,19. Half Steps [1:28] ,20. Making the Call [1:11] ,21. My Fault [1:53] ,22. Betrayal [3:31],(19.5.2011)

Takovyhle valecny filmy nekde z arabie, kde de spis o politiku me zrovna dvakrat nezajimaj, ale tohle je vyjimka. Ridley je totiz zkusenej reziser, takze i kdyz se tu vetsinou jen mluvi a akce tu je minimum, tak film ani na chvily nenudi a navic je skvele natocenej. Prvni pulka filmu je fajn, ale ne nic extra, vsude teroristi, vsude agenti a patrani po vrchnim teroristovi, takze vyslechy, vyjednavani, sledovani, rek bych takova klasicka prace agentu. Bylo to sice zajimavy, ale kdovijak me to nechytlo. Jenze druha polovina se najednou perfektne rozjede, DiCaprio a spol vymysli perfektni vochcavku a zacne zajimavej a originalni pribeh, ke konci jen zbytecne americkej, takze samozrejme happy-end a zacne se do toho montovat zenska. Ale nastesti je konec vyresenej pomerne slusne. Navic se film muze oprit o paradniho DiCapria, ke kterymu se sice ta bradka moc nehodi, ale rozhodne hraje paradne. Pak tu mame Crowea, kterej hraje sice taky skvele, ale uz by potreboval nejakou drsnackou roli a zhubnout, zase dela takovaho obtloustlyho agenta, co sedi na prdeli a hraje si na velkyho sefa. Celkove me to ale fakt mile prekvapilo a dve hodinky jsem se dobre bavil.(23.1.2009)

Obdivuju v jak krátkém čase dokáže Ridley Scott pořídit hromadu vyšperkovaného materiálu. V Labyrintu jej ale hrne monotónně před sebou, bez pauz, pomlk i bez akcentů. Někdo to může interpretovat jako zběsilou sondu do zběsilého světa hi-tech špionáže, kde se prostě nedá zastavit, kde není ani sekunda na zvolnění a odpočinek. Ale mnohem spíš to zavání dvouhodinovou reklamu na mobily a hands-free sady, které absolutně selhal cit pro vyprávění a až v úplném finále se "našla". Spin-off s panem Strongem by každopádně plátnům slušel!(6.11.2008)

Film, ktorý dozreje podobne ako Kráľovstvo nebeské. Na prvý pohľad je to zle rytmizovaná bokovka s vynikajúcimi "prvými dvoma kotúčami" a postupne doznievajúcim zvyškom, ale nie je to tak celkom pravda. Ten film sa vyjadruje k množstvu tém, oplatí sa mu načúvať a som si istý, že opakované zhliadnutia budú čím ďalej kvalitnejším zážitkom. Monahan je občas tézovitý, čo v Kráľovstve fungovalo, pretože to bol film "z rytierskej doby", k dnešnej dobe sa podobné "všeobecné pravdy" akosi nehodia (hlavne nie z úst chlapov, čo inak nešetria výrazmi typu "motherfucker"), ale opakujem - oplatí sa načúvať. DiCaprio, Crowe a Strong sú skvelí (u mňa vládne Crowe). Hudba asi najlepšia, akú som tento rok v kine počul. A Ridley Scott... jeho súčasná forma je obdivuhodná. Je len málo režisérov, ktorí tak presne vedia, čo chcú vyjadriť, a vyjadrujú to takýmto filmársky vyzretým spôsobom. Pri Scottových filmoch mám proste ten dojem "samozrejmého a ľahko (na základe masívnych skúseností) dosiahnutého perfekcionalizmu" a neskonale si ho užívam. Nech vám zdravie a pracovný elán vydržia ešte dlhé roky, Majstre.(4.12.2008)