poster

Labyrint lží

 • USA

  Body of Lies

 • Slovensko

  Pavučina lží

Drama / Akční / Thriller

USA, 2008, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Tradične poňatý, viac než solídne nakrútený špionážny thriller, ktorému ale chýba exotika Spy Game, či hi-tech coolovosť Enemy of the State na to, aby sa stal hitom. Body of Lies zachádza priamo do epicentra témy aktuálneho muslimského terorizmu a robí to v sprievode perfektnej akcie. Ale hoci strieda lokality ako na bežiacom plátne a dej napreduje slušnou rýchlosťou, stále máte pocit že sa repetitívne vrtí na jednom mieste. Asi preto, že všetko mimo špionážne machinácie je v ňom tak nejako navyše a nedotiahnuté (snaha vykresliť rodinné zázemie Crowovej postavy, snaha vykresliť DiCapriov vzťah k miestnej holčine). A záver by to tiež chcelo iný.(10.1.2009)

 • Hellboy
  ****

  85%. Své mouchy Labyrint lží má, ale zavřel jsem nad nimi oči:)(6.11.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Syriana v komerčnějším hávu. Labyrint lží je oproti ní sice srozumitelnější, širšímu publiku přístupnější, ale zárověň neméně aktuální, ani trochu hloupý, trefný či snad hůře zahraný. Ridley zas a znovu potvrzuje, že v důchodovém věku chytá třetí slinu a neztrácí nic ze svého talentu.(14.12.2008)

 • Boss321
  ****

  Na tento snímek jsem se moc těšil, ale když jsem po uvedení četl, že je to propadák, nemohl jsem tomu uvěřit. Film, kde hraje DiCaprio, Crowe, Strong a to vše pod taktovkou Ridleyho Scotta, přece nemůže být propadák?? A v mých očích také rozhodně není. Pravda té akce mohlo být možná o malinko více, ale na druhou stranu všechny akční scény jsou natočeny realisticky a naprosto perfektně. Závěrečná scéna kdy mučí DiCapria, mi v kině přejela "husina" po zádech. Práce kameramana rozhodně stojí za pochvalu. Leonardo DiCaprio podal další ze svých báječných výkonů a moc bych se nedivil nominaci na Oscara. Charismatický Mark Strong určitě nezůstal ve stínu DiCapria a víc než zdatně mu sekunduje. Kdo mi ovšem trochu zklamal byl Russell Crowe, protože jsem čekal, že ve snímku bude mnohem více. Ridley Scott odvedl další skvělou práci a natočil vynikající "akční konzervačku" a všem jeho kritikům dokázal, že dech mu ještě rozhodně nedochází........(2.12.2008)

 • castor
  ****

  Svět je extrémně nebezpečné místo na život!! Roger Ferris je utajeným agentem CIA, kdesi na Blízkém Východě. Lusknete prstem a je na druhém konci planety. Jeho přímým nadřízeným je pupkáč Ed Hoffman, taktéž agent, jen o něco pohodlnější a řídící své operace z pohodlí své rezidence. Oba obklopuje zajímavý svět, oba vedou válku vlastní cestou. Válku, jejíž metody jsou kruté i lhostejné k okolí. Nad obzorem se četně objevují různé podvody, záludnosti, pochyby i pocity viny za to, že ten či onen posílá vlastní lidi na smrt. Čímž se pak kapku odporuje s celým systémem CIA. Kdykoliv se ale na scéně objeví černé mercedesy, nastupuje drsná akce (naštěstí realistická, bez digitálních berliček), nasáklá adrenalinem a sytými obrazovými filtry v plné pohotovosti á la Ridley Scott. Americké technologie a možnosti jdou do extrémů, naopak teroristé jako před lety využívají prakticky stejných principů. Britský veterán akci opět dává tak trochu na vedlejší kolej, naopak samotné vyprávění je pro něho prioritou. S naskakujícími minutami ale naskočí i několik slabších intermezz vinou polopatického scénáře a Scott to i s pomocí románku se zdravotní sestřičkou (sympatický, snesitelný) celé dotlačí až do finále dosti krotkým tempem. Vyjedou titulky a divák se cítí jakoby podveden. Výpovědní hodnota zůstala kdesi na povrchu prašných cest chudých a vpravdě nebezpečných ulic a tržnic. Nuže, máme tu solidní práci, střiženou dle moderních technologií. Jen trošku nevzrušivě podanou, dá-li se to tak napsat. Vedle toho všeho herecké duo DiCaprio-Crowe (společně 6 nominací na Oscara a 12 na Zlatý Glóbus), oba trošku bojující se scénářem, Crowe navíc bez výraznějšího prostoru a jasného charakteru (zaslepený mocí, kdy nikdy neopustí sluchátko, ani v drahocenných chvílích s vlastními dětmi). Potěší však elegán Mark Strong coby šéf jordánské tajné služby. Zastíní oba hvězdné kolegy s nejasnou motivací. Všichni tři se vezou tak nějak odnikud nikam, ale poctivá sedmdesátka je na světě!!(31.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace