poster

Na druhé straně

 • německý

  Auf der anderen Seite

 • Turecko

  Yaşamın Kıyısında

  (Turecko)
 • Itálie

  Ai confini del paradiso

  (Itálie)
 • slovenský

  Na druhej strane

 • anglický

  Edge of Heaven, The

Drama

Německo / Turecko / Itálie, 2007, 122 min

Režie:

Fatih Akin

Scénář:

Fatih Akin

Producenti:

Ç. Duygu Bingöl

Střih:

Andrew Bird

Scénografie:

Tamo Kunz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  ****

  Turecko-německá variace na Babel. Čirý konstrukt s místy mělkými charaktery, volně plujícími motivacemi a příliš mnoha nahodilostmi (způsoby smrti, nástěnka), přesto ve mně bloudění po trase Istanbul-Brémy zanechalo dojem, že Akin znovu dokázal o generačních propastech, pocitech odcizení a pohodlné letargie, o bezcílném nebo pošetilém bloumání životem natočit civilní a intenzivní výpověď, která přesahuje politicky korektní škatulku multikulti artu. 75%.(19.11.2007)

 • Aky
  ***

  Začínalo to velice zajímavě a šťavnatě, ale po první povídce jako by se z celé mozaiky vytratil život a film se proměnil ve vykalkulovaně, někdy až násilím skládanou stavbu, která rostla podle chladných předem rozmyšlených plánů, od nichž se odmítalo, byť i o píď ustoupit, a to i za cenu krkolomností a neuivěřitelnosti. Škoda - téma je to velice zajímavé. Kvůli němu jsem si film pustil.(9.8.2010)

 • Davson
  ***

  Přirovnání k Babelu je zcela na místě. Tento film je stejné kvaziumění, chladně vykonstruovaný, s účelově napsanými charaktery, skrývající se za humanistické poselství. Stejně jako poslední Inarritův opus. Tohle už mě dávno nebere...(9.12.2007)

 • swamp
  ****

  Po výborném Gegen die Wand jsem dostal další možnost setkat se s filmem německého režiséra Fatiha Akina - Auf der anderen Seite. Po přečtení obsahu filmu jsem se však zděsil. Vypadalo to na patok patosu a nenáhodných náhod. Opak byl však pravdou, režisér se patetickým situacím vyhýbá, jak jen to jde a klišé se snaží obcházet (i když si občas přičichne). Nakonec byly tyto dvě hodiny velmi příjemné a asi si budu muset na filmografii tohoto pána ještě posvítit. :)(8.3.2009)

 • evapetra
  ****

  Čekala jsem , že tou konfrontací mezi otcem, synem a prostitutkou, kterou si tatínek zakoupil natrvalo a přivedl do společného bytu se budu bavit trochu déle, to bohužel ne a film se začal ubírat trochu jiným směrem a s jinými postavami. I když se mi pak pokračování líbilo už trochu méně a tak úplně jsem nevěřila motivaci a činům všech zúčastněných, přesto jsem byla i nadále napjatá a zaujatá, kam to nakonec všechno dospěje. Samotný závěr sice vyzněl jaksi do ztracena, o to víc mě však nutí nad vším přemýšlet.(9.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace