Na druhé straně

Německo / Turecko / Itálie, 2007, 122 min

Fatih Akin

Fatih Akin

Ç. Duygu Bingöl

Přirovnání k Babelu je zcela na místě. Tento film je stejné kvaziumění, chladně vykonstruovaný, s účelově napsanými charaktery, skrývající se za humanistické poselství. Stejně jako poslední Inarritův opus. Tohle už mě dávno nebere...(9.12.2007)

Čekala jsem , že tou konfrontací mezi otcem, synem a prostitutkou, kterou si tatínek zakoupil natrvalo a přivedl do společného bytu se budu bavit trochu déle, to bohužel ne a film se začal ubírat trochu jiným směrem a s jinými postavami. I když se mi pak pokračování líbilo už trochu méně a tak úplně jsem nevěřila motivaci a činům všech zúčastněných, přesto jsem byla i nadále napjatá a zaujatá, kam to nakonec všechno dospěje. Samotný závěr sice vyzněl jaksi do ztracena, o to víc mě však nutí nad vším přemýšlet.(9.4.2014)

Slušně zahráno i natočeno, to ovšem na **** nestačí. Ono je totiž trošku průšvih, když tvůrci nahrnou do filmu 10 vážných témat (terrorismus, imigranti, prostituce, lesbičky, dětské gangy, syn-otec, matka-dcera atd.) - a pak na konci zjistíte, že jsou Vám všechny ty tragédie a dilemata šumafuk a že jste ty dvě hodiny mohli využít stokrát líp jiným způsobem. Třeba civěním do stěny.(1.6.2008)

Jsou lidské mozaiky, kde se jejich aktéři musí propojit, i kdyby u toho měly praskat scénáristovi klouby. Jsou taky nitky, co se v uzlíku nezasnoubí a místo vytrvale ale beznadějně kroužícího korálku se na ně navlékne něco jiného a je z toho zase jeden z Akinovo nehledaných krásných objevů, tentokrát o odpuštění.(8.11.2009)

Opravdu to připomíná Babel, přišlo mi to ale trošinku více šroubované, než to mělo být. Přes slušné herecké výkony (hlavně Yetter se mi líbila - Ayten taky) film nepůsobí tolik autenticky a přesvědčivě jak by asi měl - jinak ale velmi dobrý snímek s poněkud čekaným koncem. 7,5/10(8.5.2008)