• Česko

Nepříznivý Saturn

• Itálie

Itálie, 2007, 110 min

• Gore

Nudní melancholičtí gayové nejsou můj šálek kávy. Nebo to možná není ten Turek sedící na režisérské židli a jeho (ne)cit pro pseudoumění. Již jeho Okno naproti mě nepřesvědčilo, a Saturno Contro mě unudilo k smrti.(16.10.2015)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce(28.6.2009)

Jo, jsem pseudointoš. A asi jsem vysazenej na smutný gaye (žena mi to toleruje). Ale ten film je fajn.(8.11.2007)

• Plangi

Méně je opravdu někdy více…u Saturno Contro to v tom negativním významu platí dvojnásob. Ozpetek totiž v průběhu filmu zbytečně rozmáchle rozvádí několik osudů celkem početné skupiny lidí, u nichž mi je teda záhadou, jak všichni mohli přes svoji diametrální odlišnost být někdy vzájemnými přáteli, a nějakou potenciální kostru příběhu v té záplavě nedomrlých linií úplně utápí. S tím přichází druhý problém…délka. Skoro dvě hodiny nudné deprese s jedinou scénou, jež vyvolala na mé straně citovou odezvu, jsou opravdu moc. Saturno Contro se nebezpečně blíží odpadním taliánským ságám a já jsem rád, že Ferzanovi později došlo, že komediálnější cestou to jde přecejenom líp, viz jeho skvělý loňský počin Mine Vaganti. 40%(27.2.2011)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(3.9.2007)