• Česko

Nepříznivý Saturn

• Itálie

Itálie, 2007, 110 min

• Gore

Nudní melancholičtí gayové nejsou můj šálek kávy. Nebo to možná není ten Turek sedící na režisérské židli a jeho (ne)cit pro pseudoumění. Již jeho Okno naproti mě nepřesvědčilo, a Saturno Contro mě unudilo k smrti.(16.10.2015)

• sta

a to jsem opravdu mírnej! vždycky jsem si myslel, že je nejhorší, když si někdo hraje na komedii a nevyjde to, Satruno Contro mi ukázal, že nejhorší je, když si někdo hraje na "filmové umění" a a) není umělec, b) trapně hraje na pseudointošskou notu tím, že dá do filmu gaye, kteří jsou smutní (= asi umění?!) a c) křečovitě se snaží o nějaký přesah, který však nenastává... Saturno contro je anti-umění (takže pseudointoši budou ve své stupiditě spokojení) a ostatní ani nenapadne na to jít.. udělají nejlíp!(25.9.2007)

Pěkná mozaika, která se možná až jednostraně snaží zapůsobit na city prostřednictvím ztráty jednoho člena a která nemá dokonale prokreslené charaktery - např. Robertu.(22.8.2007)

• Nathalie

Karlovarské utrpení numero uno a zároveň jedna z nejmarkantnějších ukázek evropské parodie na umění. Nekonečné zálibné záběry na fotogenické pozadí hlavního hrdiny, který za drásavé antihudby každý druhý záběr stoupá kamsi po schodech, mě sice rozesmály k slzám, ale jinak je to k pláči nudné a nabubřele hloupé. Telenovelám se vyhýbám jako španělské chřipce, pak přijedu do Varů, vystojím frontu na film z hlavní soutěže a takhle to dopadne-chytím italský průjem...Chtěla jsem utéct, žel nebylo kudy... 30%(1.10.2007)

Rozpočet €5,5miliónaTržby Celosvetovo $11,203,911(13.7.2010)