poster

Synové (festivalový název)

 • Norsko

  Sønner

 • anglický

  Sons

Drama

Norsko, 2006, 103 min

 • petrsv
  **

  Není to špatný film, ale na druhou stranu ani ne nějak skvělý. Plně to vystihuje komentář Flarnytryl, je to něco mezi špatným a normálním filmem.(21.9.2010)

 • Verka13
  ***

  Velice zajímavé téma, zpracování by však mohlo být o něco lepší.(28.7.2014)

 • sochoking
  ****

  1. " A s tou prilbou vyzeráš ako chuj ! " 2. Tá tehotná piča vás bude neskutočne vytáčať, je nesympatická a hnusná, ale našťastie nemá tam veľa priestoru . 3. A to si ich akože za tým rohom nevšimla ??! 4. Na záver si mohli všetci štyria vyfajčiť a krásny film za nami .(22.3.2010)

 • charlosina
  ****

  Plavčík Lars si s sebou z dětství táhne nepříjemné šrámy na duši. Šrámy, které mu v dětství připadaly jako pohlazení a teprve s odstupem času začaly pálit. V práci se setká s výrostkem Timem, který s bandou kamarádů špehuje holky ve sprše. Chlapce za jeho troufalost nepotrestá, protože mu připomene sebe samého v jeho věku. Brzy však vyjde najevo, že Timovy zážitky jsou Larsově minulosti podobné víc, než aby se nad nimi mohl jen pousmát, a protože sám moc dobře ví, jaké důsledky na životě tohle jednání má, rozhodne se před nimi Tima ochránit... a taky se pomstít. A Erik Richter Strand s Thomasem Torjussenem převedl jejich bolestný příběh na plátno opravdu působivým způsobem... způsobem nejednostranným, otevřeným a drsným. Sønner je příběhem chlapce Tima, který hledá útočiště u svého staršího "kamaráda-otce" Hanse. Sønner je taky příběhem muže Larse, který před deseti lety hledal u Hanse totéž... Je to příběh nezkrášlený a (jak už bývá u skandinávské kinematografie zvykem) syrový.(2.3.2009)

 • eLeR
  ****

  Ten Hans hádam sám seba presvedčil, že konal vlastne pre dobro tých chlapcov ... zmätených chlapcov. A podaktorým ten zmätok v hlave zostane do konca života. Fakt hnus. Film ako taký bol mierne neučesaný, ale príbeh bol veľmi zaujímavý a téma, ktorú nám predostrel viac než vážna. Mikkel ako Tim bol veľmi presvedčivý.(27.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace