Velice zajímavé téma, zpracování by však mohlo být o něco lepší.(28.7.2014)

• petrsv

Není to špatný film, ale na druhou stranu ani ne nějak skvělý. Plně to vystihuje komentář Flarnytryl, je to něco mezi špatným a normálním filmem.(21.9.2010)

Pro mě nejlepší film 42. ročníku MFF KV. Velmi působivý, se silným dějem. Ač se jedná o závažné téma - pedofilie, vyrovnávání se se špatnými zážitky v minulosti, rozlišení normálního a nenormálního chování - podařilo se tvůrcům nenásilně vpasovat pár opravdu humorných situací či komentářů. I když režisér tvrdil, že jsme se smáli i na místech, kde se předtím nikdo jiný nesmál :-)(25.7.2007)

Tak to byla síla, téma, které je možná aktuálnější, než by se na první pohled zdálo. Zde pedofil, téměř hodný taťka, který za svůj zájem a péči od kluků vyžaduje "drobnou protislužbičku " a nějakou tu nahou fotku k tomu, kterou rozšiřuje mezi jinými podofily po internetu.... Kluci to ze začátku dělají asi ze zvědavosti a pro peníze, někteří z nich se do tohoto podivného vztahu zapletou, a šrámy na duši z toho řeší někdy až do konce života. Bohužel obdobní úchylové žijí i mezi námi, někdy je to třeba i tatínek, dědeček, strýček, nebo známý a dítě je naprosto bezbranné. Rozhodně film k zamyšlení.(27.6.2008)

Plavčík Lars si s sebou z dětství táhne nepříjemné šrámy na duši. Šrámy, které mu v dětství připadaly jako pohlazení a teprve s odstupem času začaly pálit. V práci se setká s výrostkem Timem, který s bandou kamarádů špehuje holky ve sprše. Chlapce za jeho troufalost nepotrestá, protože mu připomene sebe samého v jeho věku. Brzy však vyjde najevo, že Timovy zážitky jsou Larsově minulosti podobné víc, než aby se nad nimi mohl jen pousmát, a protože sám moc dobře ví, jaké důsledky na životě tohle jednání má, rozhodne se před nimi Tima ochránit... a taky se pomstít. A Erik Richter Strand s Thomasem Torjussenem převedl jejich bolestný příběh na plátno opravdu působivým způsobem... způsobem nejednostranným, otevřeným a drsným. Sønner je příběhem chlapce Tima, který hledá útočiště u svého staršího "kamaráda-otce" Hanse. Sønner je taky příběhem muže Larse, který před deseti lety hledal u Hanse totéž... Je to příběh nezkrášlený a (jak už bývá u skandinávské kinematografie zvykem) syrový.(2.3.2009)

• - Film se natáčel v těchto norských lokacích: Oslo, Rælingen, Asker a Bærum. (Zlatohlávek)