poster

Ovečka Shaun (TV seriál)

 • Velká Británie

  Shaun the Sheep

 • SK název

  Veselá farma

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2007, 100x7 min

Scénář:

David Fine, James Cary

Kamera:

Charles Copping

Hudba:

Mark Thomas

Komentáře uživatelů k TV seriálu (337)

 • Galadriel
  *****

  Ardmanů prostě nápady nedojdou snad nikdy. Navíc plastelínovou animací jdou stále tak trochu proti proudu, ale když ona má svoje úžasné kouzlo a když si navíc představíte tu dřinu, co je za každým okýnkem filmu, tak je jasné, že ti, kdo se na tom podílí to dělají s naprostou láskou. A proto jejich příběhy mají srdce, jsou hravé a jako bonus v nich najdete neskutečné možství malých vychytávek (třeba tlustou ovci, jejíž vlna pohltí cokoliv, co do ní spadne a pak se z ní stává solidně vybavené vetešnictví, spolknutý CD přehrávač, koktejl u bazénu, ovce skládající rubikovu kostku při rabování stanu, nebo třeba když se ovcím dostane do ruky štětec a malířské plátno). Prostě u ovce Pižly (předpokládám, že je to ona) musí pookřát každá duše a je radost jí sledovat. Béééé!(10.3.2008)

 • Gemini
  *****

  Není to sice přímo Nick Park a není to Wallace a Gromit, ale jsou to staří dobří aardmanovští plastelíňáci v čele s nesmírně charismatickým a na vše připraveným ovčím (nebo vlastně beraním) skrčkem Shaunem. V těch několikaminutových dávkách, v jakých se tyhle příběhy z jedné zapadlé britské farmy servírují, je to jen velmi zřídka na "slabých" 80%, proto celému seriálu dávám procent devadesát.(9.5.2009)

 • Radyo
  *****

  Skvělý seriál nejen pro malé. V každém díle je několik fórků i pro dospělé, nejvíce se mi ale líbí, že se u toho společně smějeme celá rodina, včetně našeho tříletého syna. :-) Fakt super pokoukáníčko, už sháním dévédéčka. Tvůrci "plastelíňáků" Wallace a Gromita prostě nezklamali.(16.11.2008)

 • lebowski
  *****

  Poprve jsem viděl jeden díl v roce 2011 v kouzelné školce, teď mám všech 40 dílů a často koukám se svým synem, jeho to sice ještě moc nebaví, mě ale ano(22.12.2011)

 • Djkoma
  *****

  FANTASTICKÉ!!! Kdo nemiluje ovce není ovce. Béééééééééééééééééééééééééééé!(5.11.2007)

 • Marigold
  *****

  Co dodat inteligentního? Snad jen: baaaaaaaah!(12.11.2008)

 • T2
  *****

  Aardman Animations opäť naplno svojim seriálovým "Ovčím" počinom boduje a hlavné je keď výborne zabáva. /95%/(25.1.2009)

 • Radek99
  *****

  Animované filmy od Nicka Parka a britského Aardman Studia jsou pro mne léty prověřenou záležitostí a známkou nejvyšší kvality, s Ovečkou Shaun je tomu nejinak... A ono (typicky britsky staromilsky zavilé) lpění na tradiční ruční plastelínové animaci je navíc skutečně nejoriginálnějším copyrightem... Tohle by byly večerníčky na ČT... Dodatek: A ono taky že jóóó... :-)(26.1.2009)

 • DaViD´82
  *****

  Neuvěřitelné kolik podob může mít takové obyčejné bečení, takže kdo nebečí s námi, bečí proti nám!(7.11.2007)

 • AngelAngie
  *****

  Zbožňuji to .. neuvěřitelně vtipná záležitost! :)(29.11.2008)

 • Fr
  ****

  Vynalézavé ovce, vyčůranej (chudák) pes, prasata, která jsou prasata a pan domácí, který špatně vidí, důvěřuje psovi a často na to dojede…. Některé nápady jsou opravdu výborný a hlavně – každý příběh má jen cca 5 minut. Až to půjde jako Večerníček, určitě pozvednu sledovanost!(27.12.2008)

 • B!shop
  *****

  Absolutne genialni zalezitost. K dnesnimu dni ctyricet cca 7 minutovejch epizod a ani jedna neni slaba, samozrejme ne uplne vsechny jsou dokonaly, ale pod nadprumer nespadne zadna, v kazdym dile je nejaka zajimava zapletka a spousta vtipku na zasmani. Navic na plastelinu se desne prijemne kouka a sestava hlavnich hrdinu nema chybu. K tomu si pripoctete paradni, i kdyz misty zbytecne se opakujici hudbu a mame tu jeden z nejlepsich animovanejch serialu.(9.10.2009)

 • CheGuevara
  ****

  Vynalézavé ovečky dostaly do vínku nejen bezchybnou animaci ale i kupu dospěláckého nadhledu.(4.10.2008)

 • Flipper
  ****

  Milé, chlpaté niekedy tučné, inokedy chudé. Ovečky kam sa len oko pozrie a k nim pes a majiteľ (ten vydáva také zvuky, že keď na chvíľu nepozeráte na obrazovku, tak vám to pripadá ako nejaké porno :) Nevymýva to však mozog, pekné, milé, chutné a zábavné. Byť tak mladší tak na tom fičím.(9.1.2009)

 • ORIN
  *****

  To se zase jednou Aardmani vytáhli. Jak je tu níže psáno: Večerníček pro všechny věkové kategorie. Kdo by si nezamiloval ovci fotbalistu, ovci toreadora, ovci trenéra, ovci svářeče, ovci kaskadéra, ovci DJ či ovci opraváře. Ovšem prase breakdancer, to je něco :-).(2.12.2007)

 • Morien
  *****

  Ta malá mrcha! Chudák farmář, chudák pes, to říkám na rovinu. Nicméně velmi kvalitní věc, co se pole zábavy pro děti týče. Dovede přivodit hlasité nezvladatelné záchvaty smíchu čtyřčlenné rodině s tímto věkovým rozložením: 42 let, 41 let, 18 let a 15 let.(13.11.2009)

 • gudaulin
  *****

  Tahle zábavná animovaná série je především dokladem smutného faktu, že špička animované tvorby momentálně vzniká úplně někde jinde a hlavně se nám čím dál víc vzdaluje. Obrovským plusem je celková lehkost a šmrnc seriálu daný humorem, který je dobře pochopitelný kdekoli ve světě. Svým způsobem geniální dílko jak z hlediska výtvarného pojetí, tak scénářem jednotlivých epizod. Celkový dojem: 95 %. Mladší "sestřička" pejska Gromita.(25.5.2008)

 • Ded@M@tes
  *****

  Ovečka a její nápady. Prostě cool... Shaun má zvídavou a rozpustilou povahu, čímž se odlišuje od ostatních ovcí. Zvědavost jej zavádí do ošemetných situací z kterých nakonec obyčejně vyvázne. Shaun je mezi ostatními oblíbený a přirozený vůdce. Snaží se dělat dobré věci a tím do jednotlivých dílů s lehkostí vnáší morální ponaučení. / Viděné epizody *40.dílů / ( Hodnocení: 10/10 )(7.11.2009)

 • Skejpr
  *****

  Přestože se najde pár slabších dílů, jako celek je Ovečka Shaun neuvěřitelně svěží a originální alternativou pro české večerníčky (které jsou v současné době na odpis)... Nepamatuji si, že by se u nás někdy sešla celá rodinka pohromadě a chlámala se na celé kolo, jako tomu bylo právě u Ovečky Shaun... Bééééé(5.12.2009)

 • Mahalik
  *****

  Rebelantská ovečka jménem Shaun dělá vítr na anglické farmě. Nick Parker má obrovskou bééé-fantasii a pochybuju, že tenhle malý skvost někdo odsoudí. Proboha, vždyť ta ovce tam dělá DJe!!!! :D(2.5.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17