Ovečka Shaun (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2007, 100x7 min

David Fine, James Cary

Mark Thomas

Ardmanů prostě nápady nedojdou snad nikdy. Navíc plastelínovou animací jdou stále tak trochu proti proudu, ale když ona má svoje úžasné kouzlo a když si navíc představíte tu dřinu, co je za každým okýnkem filmu, tak je jasné, že ti, kdo se na tom podílí to dělají s naprostou láskou. A proto jejich příběhy mají srdce, jsou hravé a jako bonus v nich najdete neskutečné možství malých vychytávek (třeba tlustou ovci, jejíž vlna pohltí cokoliv, co do ní spadne a pak se z ní stává solidně vybavené vetešnictví, spolknutý CD přehrávač, koktejl u bazénu, ovce skládající rubikovu kostku při rabování stanu, nebo třeba když se ovcím dostane do ruky štětec a malířské plátno). Prostě u ovce Pižly (předpokládám, že je to ona) musí pookřát každá duše a je radost jí sledovat. Béééé!(10.3.2008)

Není to sice přímo Nick Park a není to Wallace a Gromit, ale jsou to staří dobří aardmanovští plastelíňáci v čele s nesmírně charismatickým a na vše připraveným ovčím (nebo vlastně beraním) skrčkem Shaunem. V těch několikaminutových dávkách, v jakých se tyhle příběhy z jedné zapadlé britské farmy servírují, je to jen velmi zřídka na "slabých" 80%, proto celému seriálu dávám procent devadesát.(9.5.2009)

Skvělý seriál nejen pro malé. V každém díle je několik fórků i pro dospělé, nejvíce se mi ale líbí, že se u toho společně smějeme celá rodina, včetně našeho tříletého syna. :-) Fakt super pokoukáníčko, už sháním dévédéčka. Tvůrci "plastelíňáků" Wallace a Gromita prostě nezklamali.(16.11.2008)

Poprve jsem viděl jeden díl v roce 2011 v kouzelné školce, teď mám všech 40 dílů a často koukám se svým synem, jeho to sice ještě moc nebaví, mě ale ano(22.12.2011)

FANTASTICKÉ!!! Kdo nemiluje ovce není ovce. Béééééééééééééééééééééééééééé!(5.11.2007)

Co dodat inteligentního? Snad jen: baaaaaaaah!(12.11.2008)

Aardman Animations opäť naplno svojim seriálovým "Ovčím" počinom boduje a hlavné je keď výborne zabáva. /95%/(25.1.2009)

Animované filmy od Nicka Parka a britského Aardman Studia jsou pro mne léty prověřenou záležitostí a známkou nejvyšší kvality, s Ovečkou Shaun je tomu nejinak... A ono (typicky britsky staromilsky zavilé) lpění na tradiční ruční plastelínové animaci je navíc skutečně nejoriginálnějším copyrightem... Tohle by byly večerníčky na ČT... Dodatek: A ono taky že jóóó... :-)(26.1.2009)

Zbožňuji to .. neuvěřitelně vtipná záležitost! :)(29.11.2008)

Neuvěřitelné kolik podob může mít takové obyčejné bečení, takže kdo nebečí s námi, bečí proti nám!(7.11.2007)

Vynalézavé ovce, vyčůranej (chudák) pes, prasata, která jsou prasata a pan domácí, který špatně vidí, důvěřuje psovi a často na to dojede…. Některé nápady jsou opravdu výborný a hlavně – každý příběh má jen cca 5 minut. Až to půjde jako Večerníček, určitě pozvednu sledovanost!(27.12.2008)

Absolutne genialni zalezitost. K dnesnimu dni ctyricet cca 7 minutovejch epizod a ani jedna neni slaba, samozrejme ne uplne vsechny jsou dokonaly, ale pod nadprumer nespadne zadna, v kazdym dile je nejaka zajimava zapletka a spousta vtipku na zasmani. Navic na plastelinu se desne prijemne kouka a sestava hlavnich hrdinu nema chybu. K tomu si pripoctete paradni, i kdyz misty zbytecne se opakujici hudbu a mame tu jeden z nejlepsich animovanejch serialu.(9.10.2009)

Vynalézavé ovečky dostaly do vínku nejen bezchybnou animaci ale i kupu dospěláckého nadhledu.(4.10.2008)

Milé, chlpaté niekedy tučné, inokedy chudé. Ovečky kam sa len oko pozrie a k nim pes a majiteľ (ten vydáva také zvuky, že keď na chvíľu nepozeráte na obrazovku, tak vám to pripadá ako nejaké porno :) Nevymýva to však mozog, pekné, milé, chutné a zábavné. Byť tak mladší tak na tom fičím.(9.1.2009)

To se zase jednou Aardmani vytáhli. Jak je tu níže psáno: Večerníček pro všechny věkové kategorie. Kdo by si nezamiloval ovci fotbalistu, ovci toreadora, ovci trenéra, ovci svářeče, ovci kaskadéra, ovci DJ či ovci opraváře. Ovšem prase breakdancer, to je něco :-).(2.12.2007)

Ta malá mrcha! Chudák farmář, chudák pes, to říkám na rovinu. Nicméně velmi kvalitní věc, co se pole zábavy pro děti týče. Dovede přivodit hlasité nezvladatelné záchvaty smíchu čtyřčlenné rodině s tímto věkovým rozložením: 42 let, 41 let, 18 let a 15 let.(13.11.2009)

Tahle zábavná animovaná série je především dokladem smutného faktu, že špička animované tvorby momentálně vzniká úplně někde jinde a hlavně se nám čím dál víc vzdaluje. Obrovským plusem je celková lehkost a šmrnc seriálu daný humorem, který je dobře pochopitelný kdekoli ve světě. Svým způsobem geniální dílko jak z hlediska výtvarného pojetí, tak scénářem jednotlivých epizod. Celkový dojem: 95 %. Mladší "sestřička" pejska Gromita.(25.5.2008)

Přestože se najde pár slabších dílů, jako celek je Ovečka Shaun neuvěřitelně svěží a originální alternativou pro české večerníčky (které jsou v současné době na odpis)... Nepamatuji si, že by se u nás někdy sešla celá rodinka pohromadě a chlámala se na celé kolo, jako tomu bylo právě u Ovečky Shaun... Bééééé(5.12.2009)

Ovečka a její nápady. Prostě cool... Shaun má zvídavou a rozpustilou povahu, čímž se odlišuje od ostatních ovcí. Zvědavost jej zavádí do ošemetných situací z kterých nakonec obyčejně vyvázne. Shaun je mezi ostatními oblíbený a přirozený vůdce. Snaží se dělat dobré věci a tím do jednotlivých dílů s lehkostí vnáší morální ponaučení. / Viděné epizody *40.dílů / ( Hodnocení: 10/10 )(7.11.2009)

Rebelantská ovečka jménem Shaun dělá vítr na anglické farmě. Nick Parker má obrovskou bééé-fantasii a pochybuju, že tenhle malý skvost někdo odsoudí. Proboha, vždyť ta ovce tam dělá DJe!!!! :D(2.5.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17