• SK název

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1996, 110 min

Chaoticky zostrihaná a dejovo neprehľadná spleť intríg a elektrickej, nadživotnej a technicky brilantnej akcie. Spústa originálnych scénok, často citovaných v neskorších filmoch. Štýlové špionážne orgie. Potešenie pre oči a uši, zbytočne prekombinovaný twister pre hlavu.(14.8.2003)

Zajímaví herci se z děje vytratí dřív, než se člověk stačí vzpamatovat a zbytek filmu si divák musí vystačit s Tomem Cruisem a mdlou režií Briana DePalmy. Ještě že je tu alespoň ten Jean Reno a pár povedených akčních scén. Zbytek je jen nudný, nepropracovaný a navíc velice sterilní akční film.(26.8.2002)

Vynikající. Odpočinková zábava s lehce zamotaným dějem (to si nechám vždycky líbit), De Palma rozhodně nenatočil tak průměrný film, jak se povídá. Některé scény jsou vyloženě esencí napínavého thrilleru - dobývání se do CIA, bitka na vlaku...(4.6.2002)

• Lima

Hodně špatný scenář, nebýt několika de Palmových režijních vychytávek, nedalo by se na to koukat. Jediné, co snad stojí za zmínku, je scéna s akrobatickým číslem Cruise, zavěšeným na lanech. Tady si vážně de Palma vyhrál.(15.2.2003)

Trochu až moc překombinovaný film - vinou scénáře. Pár výtečných okamžiků (zlodějna v centrále CIA) nemůže vytáhnout zbytek filmu z akčního průměru.(4.5.2003)

Chuťovka pro každého vyznavače špionážní akce. Cruise a vůbec všichni jsou sice až moc neprůstřelní (viz honička Eurotunelem), ale film je skvěle natočený - příběhem počínaje a návštěvou v Langley konče. I po těch letech co uplynuly od doby kdy jsem neuvěřitelně žral televizní seriál dávám 70%.(11.5.2003)

Perfektní ukázka špionážního filmu. Skvěle promyšlené akce, důmyslný příběh a tajemný host v pozadí. Vše jak má být - radost pohledět...(31.8.2002)

Skvělá hudba, pár (doopravdy jenom pár) nářezových akcí, překomplikovaný děj a Praha. Tak to je sesumarizována filmová verze legendárního seriálu, která se legendární nejspíš nestane. 65% Zajímavé komentáře: berg.12, PALINO, Cornon, Rimsy(2.4.2005)

Zajímavé, jak se člověk vyvíjí. MI jsem poprvé viděl někdy v roce 2004, následně párkrát potom v televizi a teprve v jeden večer roku 2012 jsem se k němu vrátil, bez všech vzpomínek a myšlenek na "jen průměrnou zábavu". Získal jsem za to mnohem plnohodnotnější zážitek, v kterém si lze všímat velkého množství typického De Palmovského rukopisu (ostření, kompozice, detaily, podhledy, použití zvuků, ...). Ten je přesný, i když nemusí sedět všem, dvojnásob ve spojení s nehorázně, ale opravdu nehorázně na efekt vytvořenými scénami. Raději kompletně vynechám posledních 15 minut, protože TGV - pokud se film neodehrává někdy v roce 1975 - využívá závislou trakci, ale vedení se filmařům viditelně nehodilo:), dále restaurace (bum akvárium, po pul minutě bum druhé akvárium, přitom by měli současně, když už...), náhodná setkání, celkově hromada náhod... Na druhou stranu je zábavné sledovat, jak se v 96 vyvíjel žánr, který znal Jamese Bonda a čekal na svého Bournea. Ethan Hunt je něco mezi nimi, i když má blíže jednoznačně k Bondovi. Na začátku filmu však ukáže několik praktických a reálných nápadů (sklo na chodbě), ale jeho cesta je cíleně směřována do hi-tech prostředí, které působí až trochu scifi jako třeba scéna s počítačem (ach, 2001 vesmírná odysea). V kontextu celé Huntovské série je však první díl určitě řemeslně výborný, příběhově odvážný a určuje první směr hlavní postavy, být hi-tech agentem, který nemůže nikomu věřit a jenž bude často velmi efektně bavit diváky svými atrakcemi. Skoro bych až řekl, první cíleně chytrý-hloupý blockbuster v rukou kvalitního režiséra a s hromadou zajímavých herců. Vždyť to byl 3. nejvýdělečnější film a stál víc než Den nezávislosti:).(5.6.2004)

Scénář: David Koepp, Robert Towne .. Seriál Nulová šance z osmdesátých let mám velmi rád. V co jej přetvořili tvůrci celovečerního Mission: Impossible je na jednu stranu neodpustitelné, neboť z precizní, technicky založené týmové práce vytvořili one man show Toma Cruise jako tajného agenta Ethana Hunta. Na stranu druhou se jedná o zajímavou alternativu k bondovkám a především slušný špionážní thriller. Scénář je sice mírně kostrbatý, ale celek zachraňuje hlavně De Palmova neakční režie. Za klad možno přičíst domácí prostředí hlavního města a postavu Jeana Reno. 70%.(3.5.2006)

Máme to zase jeden překombinovaný akčni thiller, který místy malinko nudí. Staroměstský náměstí asi už nikdy nebude prázdnější.(7.7.2006)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale zásluhou několika scén, v nichž se napětí ždímá jako podle učebnice (gymnastika v CIA trezoru, gymnastika na rychlíku), se asi nakonec přikloním ke štědřejšímu hodnocení. Scénář je každopádně hrozně překombinovanej, v závěru to do sebe sice zaklapne alespoň na úrovni "ten je zlý, tenhle hodný" ... ale kdo v průběhu děje na koho co hrál, to mi moc jasný neni. Úvodní pražská pasáž potěšila.(29.8.2011)

Vlastně to vyhlíží jako americká odpověď na Bondovky, příběh se profiluje jako typický špionážní zámotek plný intrik a falešných identit, akce se zpočátku celkem drží při zemi, aby v závěru přerostla v cosi poměrně zábavně nereálného a pošahaného. Tom Cruise coby Ethan Hunt hraje opravdu jen tváří, jinak je jeho agent vytvořený jako indiferentní věšák na pěkné hadry ve tvaru klaďase přímo archetypálního. Brian DePalma osciluje svým stylem mezi napínavou špionkou a adrenalinovým akčňákem, ale nelze říci, že by MI měla nějaký výrazný styl, silný náboj, moment překvapení. Připadá mi, že i hlavní twist prošumí vinou špatného načasování. Oproti bondovkám opravdu dosti bezduché, ale přeci jen zábavné.(13.1.2007)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $180,981,856Tržby Celosvetovo $457,696,359║ Až na pár slušných momentiek ničím zaujímavá tláchačka, kde nejde skoro o nič. Scenáristicky vývar od Davida Koeppa a režijná rutina od Briana De Palmu. /45%/(21.5.2005)

Přes mnohé odsudky, mně se tento film líbí hodně, rozhodně více než dvojka. Komplikovanost mi nevadí, mrzí mě jen rychle zlikvidování zajímavých herců, ale Cruise sám je také výborný a pak ta dvojka Rhames + Reno - to je něco. Elfman přeci jen mohl víckrát pustit hlavní motiv od Schifrina, sám nic moc nenabízí. Hlavní hrdina film je ale režisér - skvělá scéna z ústředí CIA, i ten krásně přehnaný závěr, to si nechám líbit.(7.6.2003)

První, ale pro mě nejslabší díl ..(23.5.2008)

S vypnutým mozkem? Proč ne? Každopádně Brian je hodně mimo. Cruise je ten nejubožejší hezounek, co byl kdy uveden na obrazovku. Voight zůstal věrný svému vymetání kanálů. Reno nic moc. A co tam dělá Emmanuelle vážně nechápu. Jedno plus to ale asi má - ta pražská pasáž je o něco lepší než ty z Lundgrenova Střelce.(3.10.2005)

Byl jsem mile překvapen, že jsem se u takové kraviny se slušným tempem docela obstojně pobavil, byť ne asi úplně vždy to bylo na místech kde to tvůrci zamýšleli. Je to přesně ten typ snímku, o kterém půlhodiny po skončení už ani nevíte. ♫ Hodnocení OST: 4/5(29.4.2005)

Jasně já vim že letěli vrtulníkem v tunelu a honili vlak, ale stejně to byla hlavně zábava a o to tady přece jde.(6.3.2005)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Theme From Mission: Impossible - Larry Mullen And Adam Clayton ,2. Spying Glass - Massive Attack ,3. I Spy - Pulp ,4. Impossible Mission - Danny Elfman ,5. Headphones - Bjork ,6. Weak - Skunk Anansie ,7. On And On - Longpins ,8. Claire - Danny Elfman ,9. Dreams - The Cranberries ,10. You, Me And World War III - Gavin Friday ,11. So - Salt ,12. Trouble - Danny Elfman ,13. No Government - Nicolette ,14. Alright - Cast ,15. Mission: Impossible Theme (Mission Accomplished) - Adam Clayton And Larry Mullen ,(18.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22