"A nyní hlavní zprávy. Česká televize: bezprostředně po dnešní hlavní zpravodajské relaci byl v budově televize zatčen redaktor zpravodajství o počasí Ján Zákopčaník pro opakovaný sexuální styk se zvířaty. Zákopčaník sám na obrazovce přiznal, že nejtepleji bylo v Oslu."(24.1.2014)

Jednoznačně nejlepší český parodický počin všech dob a jedna z mála věcí pocházejících z naší vlasti, kterou bych se odvážila nazvat slovem "kult".(15.12.2007)

Dobrý večer, tady Sova... Jandera, slyším... Víte proč vaše dítě není bílé? Všechny tyto děti byli pěkný smradi... Ke každému balení plastový esesáček zdarma... Jednou provždy KLASIKA a KULT.(10.8.2008)

To víte... "KONCENTRÁK JE JAKO SHOWBUSINESS - KDYŽ DOBŘE VYPADÁTE, LIDÉ SE K VÁM RÁDI VRACEJÍ..."(17.9.2007)

Jeden z nejlepších projektů České televize za dobu její existence. Geniální parodie na všechno televizní, od zpráv přes reklamy až po kabarety. Sklepáci tomu dodali tu správnou šťávu. Karl und Egon rulezz. :-)(28.11.2007)

Počin, který šel přes mrtvoly, dokázal se zviditelnit a zaslouží si být vypíchnut. Kéž by se Soda vrátila na televizní obrazovky. Zlatý voči? Ale já bych to neviděl tak černě. -"Kdo je u telefonu? Dejte mi doktora Janderu"... -"Jandera" -"Jděte už do prdele, kurva!" -"Jo, tak já jedu"(15.7.2007)

Velmi nevyrovnaný počin. Pár sekund geniální scénky, povedeného vtipu, chytré parodie je střídáno mnoha minutami scének naprosto trapných a nevtipných. Především první díly, kde byl jako moderátor pan Zavřel jsou až trapné prakticky bez jediné výjimky - celé první DVD se staršími díly jsem jen kroutil hlavou, co tam má být vtipného. Navíc často nějaká naprosto nehumorná scénka je protahována až k nepřežití. Z těch novějších dílů se mi hodně líbily parodie reklamní nebo politické. Vůbec scénky s politiky patří k tomu nejlepšímu, co Česká soda přinesla.(9.8.2009)

Právě jsme se dozvěděli, že byl odvolán Gondolán! A kdybychom chtěli být my zajímaví řekneme třeba že Václav Klaus má blechy... ... Právě jsme se dozvěděli, že Václav Klaus má blechy... Marta Chadimová byla propuštěna na guači!(14.7.2007)

I když se tu a tam objeví nějaký slabší gag (hlavně v prvních dílech série), kvůli Čtvrtníčkovi, Alles Gute, reklamám a tomu příslovečnému černočernému humoru (I muži mají své dny, prací prášek Árijec...) dávám pět hvězdiček (hlavně posledním dílům série)... Bez tohohle pokladu tvůrčí skupiny Čestmíra Kopeckého a společnosti Febio by český svět televizní zábavy byl o dost chudší...(14.7.2007)

Česká soda, to je past. To je past na lidi!(20.8.2007)

Tak tohle je takova o dost drsnejsi verze Tele tele s naprosto dokonalym Ctvrtnickem v roli moderatora a paradnima pomocnikama Vavrou a Steindlerem. Prvnich totiz cca 7 dilu to jeste nema pod kontrolou Ctvrtnicek a ty dily jsou naprosto na hovno, nezasmal jsem se snad ani jednou. Ale od toho 7. dilu je to fakt parada, samozrejme se najdou i slabsi veci, ale vetsinou to je hodne vtipny.(27.5.2008)

Seriál začal v roce 1993 a většina příspěvků byla více než trapných. První sezonu zachránil snad jen silvestrovský výběr. V druhém roce již začíná moderovat Petr Čtvrtníček, přibývá klasických scének, ale ještě to není ono. Pořad je od roku 1995 občasníkem, kdy se netlačí na pilu co do kvantity nýbrž kvality. A to je již Česká soda, u které se můžeme smát jak o život. Velká škoda, že to již skončilo, protože žádná levná napodobenina se tomu nikdy nepřiblížila a obávám se, že v současné televizi na podobný formát již není místo. A přitom jsem se díky České sodě naučili nemecky, dozvěděli se o pornoherečce Petře Černocké, viděli jsme Jána Zákopčaníka drbat si koule a zazpívali si s Václavem Bendou. Za ty slabší první díly musím nerad hvězdičku objektivně sebrat.(3.5.2011)

Škoda té nevyrovnanosti - někdy celý díly, jindy jen některý scény stály za úplný hovno, a pak najednou bomba. Vždycky se rád mrknu. Politicky nekorektní rachot..(1.12.2008)

V běhu let a jednotlivých epizod značně nevyrovnaný pokus o tušašské >satirování< , formou napodobující do jisté míry kongeniální britské Monty Python, d.m.s.n. však místy želbohu velmi až komunálně povrchní a podnes (už jen) značně přeceňovaný... Tož tak, Scheiße Katze zemlbába... °-/ - - - P.S. Tak ještě že do toho šel tenkrát ten Pragoprint, že... Jojo, tak se popřevratově ve Stolici kalila soda... - - - - - (Vídáno častokrát v běhu let na té naší >veřejnostádní< , hodnocení kdysi v dobrém rozmaru vystředěné mnohé, komentář zde při posledním repete na >jiné sodě< jako dvěstějednapadesátý - 8.11.2011)(8.11.2011)

Politická satyra ja najlepší spôsob ako sa uvoľniť a zasmiať nad našími lídermi. Od prvých epizód, (čias rozdelenia Česko-slovenska), kde boli ešte vtipy na obe strany republiky sa z humorom začínalo, ale vtipy ako reklama na Meč Jar (vymydlí dočista, dočista :) sa nezabúda. Neskorší Čtvrtníček s toho už urobil paródiu ako sa patrí.(29.1.2009)

No tak to je něco. I Češi umějí udělat velice dobrý satirický pořad! Ano, díly jsou dost nevyrovnané, co se týče kvality, ale kvůli pořadu "Alles Gute" nemůžu prostě jít pod pět. Opravdu ne.(14.3.2008)

"Česká soda" se z počátku rozjíždela velmi pomalu. Humor byl ještě takový neohrabaný (zvláště první díl) a tvůrci pořádně nevěděli co si mají dovolit a co ne. Postupem času se humor vybrušoval, zmizly jakékoli zábrany a na svět přicházela jedna kultovní scéna za druhou. "Českou sodu" mám rád a čas od času si ji pouštím. Ovšem ani ona se neubrání nevyrovnanosti. 80%.(31.1.2009)

Česká soda těžila z určité výlučnosti, protože srovnatelně satirické a neuctivé pořady v ČT jednoduše chyběly a její vedení se vždy vyznačovalo jistou "připosraností". Jednooký pak snadno může být králem. Od počátku se vyznačovala značnou nevyrovnaností danou koneckonců i tím, že na projektu pracovali rozdílní autoři. Vedle skvělých skečů, jako byly parodie na komerční reklamy ( např. I muži mají své dny ) nabo Alles Gute se objevovaly kousky, kde jsem se ošíval nad zjevnou trapností. Celkový dojem: 75 %.(21.1.2009)

Nejlepsi. Parodujici. Skece. Navzdy.(18.1.2009)

Plný počet hvězdiček, jednoznačně! :-) Moderátor: "V České televizi byl zatčen Jan Zakopčaník pro opakovaný styk se zvířaty. Sám Zakopčaník před kamerou přiznal, že nejtepleji bylo v Oslu." :-))) Moderátor: "A nakonec zpráva pro sázející. V pondělí zkuste brambory, ve středu to bude mrkev a v pátek tam vražte řepu." Moderátor: "Co čert nechtěl, naši republiku navštívil papež" ... ad.ad.ad. :-)))(18.5.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17