Jako by to bylo včera.. pátek večer, před seriálem Red dwarf, přišel jsem z hospody, zapnul ČT2 a na obrazovce se objevil nápis Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí... Musím se přiznat, že prvních pět dílů nemá dle mého takovou údernost jako zbytek, kde zprávy uvádí už Čtvrtníček. Ale pamatujete-li si dostatečně tehdejší dění na politické scéně (alespoň mlhavě), neztratíte se. ;) Navíc se naučíte i nějaká ta německá slovíčka. :D '..tady Sova.'(30.8.2008)

Moderátor: Reportáž live. Neradi přerušujeme reklamní bloky zpravodajstvím, ale právě jsme dostali zprávu o závažném trestném činu a naše kamera je přímo na místě. Karle, slyšíš nás? Reportér Karel: "Ano, už je to v pořádku, slyším vás, slyším". Moderátor: "Tak co se tam vlastně stalo?" Reportér Karel popisuje a ukazuje krví postříkané zdi jednoho bytu: "Jsme v Písecké 20 a stala se hrozná věc. Hrůza. Holčička malinká leží tady úplně brutálně zavražděná, tak jsme se sem rozjeli a můžu vám říct, že ty záběry nejsou úplně příjemné, je to hrozné. Docela mi běhá mráz po zádech, protože je to tady i s pohlavním zneužitím a to už je hnus." Moderátor: "A má už policie nějakou stopu nebo jak to tam vlastně vypadá?" Reportér Karel: "V tuto chvíli to tady vypadá jako u řezníka, protože rány byly vedené značnou silou. Policie nevím jestli má nějakou stopu, protože je mi úplně zle". (Reportér to všechno ukazuje a je mu skutečně asi zle. Obrací se s mikrofonem na další přítomnou holčičku). Holčička: "Já jsem s ní seděla v lavici. S Áďou". Reportér Karel: " V které lavici? " Holčička: "U okna ". Reportér Karel: "To jsou zatím postřehy nájemníků. Všude se tu válejí kusy masa a až budu mít nějakou novinku, tak se přihlásím". Moderátor: "Já sice nejsem cimprlich, Karle, ale musím ti dát za pravdu, je to hnus."(1.1.2009)

Někdy výborné, někdy průměrné. Každopádně celkově skvělá nejen politická satira. Za tu nevyrovnanost 80%.(25.5.2010)

"Promiň, že sme tě tehdy odsunuli..." https://www.youtube.com/watch?v=TacERoxjwvU(30.3.2016)

Jednoznačně nejlepší český parodický počin všech dob a jedna z mála věcí pocházejících z naší vlasti, kterou bych se odvážila nazvat slovem "kult".(15.12.2007)