První díly byly neskutečně trapné... Ovšem časem to začala být celkem Soda. Naprosto hloupé scénky jsou tady spolu s takřka geniálními namíchány v poměru půl na půl, čili tři hvězdy úplně stačí.(5.5.2009)

Po hodně dlouhé době jsem si připomněl celé díly. Alles Gute mě pořád irituje, několik vtipů především Čtvrtníčka a především založených na montážích jsou naopak na hraně geniality. Poměr povedených a méně povedených humorů není tak vyrovnaný, jak jsem si pamatoval, ale snižovat nebudu. Pořád to má svoje kouzlo.(6.9.2014)

Česká soda těžila z určité výlučnosti, protože srovnatelně satirické a neuctivé pořady v ČT jednoduše chyběly a její vedení se vždy vyznačovalo jistou "připosraností". Jednooký pak snadno může být králem. Od počátku se vyznačovala značnou nevyrovnaností danou koneckonců i tím, že na projektu pracovali rozdílní autoři. Vedle skvělých skečů, jako byly parodie na komerční reklamy ( např. I muži mají své dny ) nabo Alles Gute se objevovaly kousky, kde jsem se ošíval nad zjevnou trapností. Celkový dojem: 75 %.(21.1.2009)

To nej co kdy televize uváděla! Zároveň se i divím co někdy ještě mohlo projít na televizní obrazovky, protože to někdy byla pěkná síla.(14.8.2008)

TV-seriál. Klasický, český černý humor. Nejvíce pobavili David Vávra s Milanem Šteindlerem v pořadu Alles Gute. Ostatní scenérie už mě takovým způsobem nezaujali, ale přesto si myslím, že Česká soda je ryzí a typický příklad pravého českého, dosti černého humoru. >| Průměr všech zhlédnutých epizod 65% (3*) |(21.6.2014)

• - Terčem žertů se několikrát stal i moderátor Počasí Jan Zákopčaník, který se autorům pomstil tak, že při jedné předpovědi počasí řekl v komentáři k záběru prasat: "Toto jsou pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra." Vedení České televize to považovalo za "hrubé zneužití veřejnoprávní relace" a kromě pokuty ho potrestalo několikadenním zákazem vystupování. (JoranProvenzano)

• - Petra Černocká kvůli drsnému žertu vůči své osobě - pornoscéně v "pořadu" „Úsměvy Petry Černocké“, žalovala Českou televizi a požadovala odškodnění ve výši 1 000 000 Kč. (JoranProvenzano)

• - Pořad musel být v roce 1998 po sporu o ochrannou známku „Česká soda“ s výrobcem stejnojmenného nápoje přejmenován na Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí. (Olík)