Ztracená dovolená

Dokumentární

Česko, 2006, 85 min

Lucie Králová

Lucie Králová

Při sledování filmu mě mrazilo v zádech. Ti lidé, po kterých se pátralo, byli vyobrazeni opravdu tak zvláštně a pátrání po nich bylo vedeno tak různorodě, že mi to připomínalo asijské horory. Neortodoxní cesta nemusí být vždy nesprávná. A lidem, kteří šli s hodnocením nízko, můžu vzkázat, že neznalost společenských a politických kontextů je jen a jen jejich problém.(13.8.2008)

Zajímavé je nejen pátrání po číňanech ze ztracených fotografií (z kterých jde až strach - stejná místa, stejné kompozice, žádný prostor pro vyjádření osobitosti lidí na fotkách - uniformita v praktickém provedení), ale hlavně cesta štábu do Číny. Na jedné straně moderní média, na druhé straně komunismus, který z obyvatel Číny dýchá i když neříkají nic implicitně propagandistického (vrcholem je když malému dítěti vtloukají bezelstně do hlavy, kdo je Mao Ce Tung).(17.11.2007)

Igi B. nejen že opět ukázal svoji nízkou inteligenci, ale řeší samozřejmě něco úplně jiného než by měl. Celá jeho kritika filmu spočívá v tom, že je to nuda a že je to financováno z našich peněz. Chudáček jeden, až tak si svých penízků považuje. Tenhle dokument je možná trošičku nuda, zábavný taky není, ale rozhodně není nezajímavý a jeho výsledek ukazuje jednu strašně pozitivní věc, a to fakt, že lidé stále umí být lidští, což mně osobně z tohoto dokumentu zůstane v hlavě nejdéle. To, že technická stránka filmu byla velmi slabá a že je to z mých peněz. To už za minutu nebudu ani vědět. :-) 70%(29.6.2011)

"To je velice... velice podstatná věc, že Číňanů je hodně" Jedna z hlášek z jednoho velice, velice vtipného detektivního pátrání. Nedoporučuji očekávat klasický dokument o něčem a ptát se „K čemu to bylo?“. Doporučuji očekávat zábavný film o ničem a ptát se „Bavilo mě to?“. Za sebe odpovídám ANO, HODNĚ. 85% Zajímavé komentáře: Radko, Dannysek4U, Eruntano(10.8.2008)

• Lavran

Ačkoli se tvůrci pokoušejí v plochém obrazu fotografií dosáhnout jakési hloubky, odhalit jejich tajemství, přesto se nakonec setkávají opětovně jen s jejich zevnějškem. Jak příznačný paradox pro film, který je stejně povrchní, jako je plochý právě onen zkoumaný fotografický obraz.(12.8.2008)