Ztracená dovolená

Dokumentární

Česko, 2006, 85 min

Lucie Králová

Lucie Králová

Zajímavé je nejen pátrání po číňanech ze ztracených fotografií (z kterých jde až strach - stejná místa, stejné kompozice, žádný prostor pro vyjádření osobitosti lidí na fotkách - uniformita v praktickém provedení), ale hlavně cesta štábu do Číny. Na jedné straně moderní média, na druhé straně komunismus, který z obyvatel Číny dýchá i když neříkají nic implicitně propagandistického (vrcholem je když malému dítěti vtloukají bezelstně do hlavy, kdo je Mao Ce Tung).(17.11.2007)

Tahle dokumentární detektivka mi měla ukázat, zda-li je možné v dnešním světě najít lidi ze ztracených fotografií. Lucii Králové a jejímu týmu se to podařilo. A co víc - podařilo se jim vytvořit velice vtipnou atmosféru. "Na světě je 1 300 000 000 číňanů. Hledáme 6 z nich." // Jejich pátrní po identitě šestice mužů z nalezených fotografií v kufru odhozeném kdesi ve Švédsku je dobrodružnou cestou, která trvala přes dva roky. A je také cestou zajímavou a zábavnou... // kromě toho, že zjistíte, jakými postupy se dá zjistit identita neznámých mužů, seznámíte se s dánským policistou, nakouknete do Čínské lidové republiky a budete se smát.(24.11.2007)

Výborná dokumentární detektivka. Napínavá, místy vtipná, dobře natočená. Nikdy by mě nenapadlo, co všechno se dá o lidech zjistit z jejich fotografií. Asi bych měl víc fotit (ostatní).(12.8.2008)

"To je velice... velice podstatná věc, že Číňanů je hodně" Jedna z hlášek z jednoho velice, velice vtipného detektivního pátrání. Nedoporučuji očekávat klasický dokument o něčem a ptát se „K čemu to bylo?“. Doporučuji očekávat zábavný film o ničem a ptát se „Bavilo mě to?“. Za sebe odpovídám ANO, HODNĚ. 85% Zajímavé komentáře: Radko, Dannysek4U, Eruntano(10.8.2008)

Jeden z nejlepších českých dokumentů z poslední doby. Na začátku bylo pár fotek neznámých Asiatů a skončilo to dojemnou návštěvou Číny, kde tvůrci dokumentu za naše peníze obdivovali Mao Ce-Tunga a další rudé hochy... Ti mi ale nevadili jako ta otravná věštkyně Košanová, už ji vidím asi v třetím pořadu a zasloužila by si nakopat palice, aby se jí rozsvítilo. ... Jinak by mě zajímalo, co pohledával Láďa ve švédském kontejneru?(6.8.2011)