• Orlau32

Tak nevím. Nevím proč se tohle filmové dílko má řadit do kategorie "komedie". Též nevím, čemu jsem se tam měla smát ? Zda té zrzavé nevychované a přemoudřelé teenežerce, nebo těm olezlým chlapským srandičkám ? Ano, byla to ukázka z dnešní doby porevoluční.... ale proboha ! Po tomto masakru už máme 24 let a doba je čím dál tím nepochopitelnější, drzejší a smutnější. Zkrátka : potřebovala bych k tomu filmu letákového průvodce, který by mě upozornil v kterém místě se mám smát. Nezasmála jsem se (byť se zdvořilosti k autorům) ani jednou. Dvě * dávám opravdu jenom ze zdvořilosti k autorům.(14.4.2014)

• LiVentura

Vorel st. obecně neumí tvořit klasické filmy, jen zkratkovité povídky, které ale umí ozvláštnit tak, jako v případě Cesta z města, což se tady udělat nepodařilo...(13.4.2014)

Osobitý styl, trochu vorelovsky ulítlý. "To jsem ještě nežral..." Nakonec jsem však cestu našel a celkem dobrý. Velký plus hercům.(13.4.2014)

Hovorte si čo len chcete. Ale táto Vorlova séria ma neuveriteľne baví. Je plná pekných myšlienok, krásneho prostredia, úsmevných postavičiek a éterickej hudby. Má to v sebe punc skutočnosti a dávku fantázie. Je to tak trochu rozprávka a tiež tak trocha reflexia globalizácie. Niečo na tých kučeravých dievčatách s vlastným názorom v prostredí neustále sa meniaceho lesa je. Učarovali Hanákovi. Učarovali Vorlovi tomu čo to režíruje aj tomu čo tam hrá a učarovali aj mne. Tak si idem dať hríbyky, domácu slivovičku a pod perinu.(29.12.2014)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Herec VR - Jiří Schmitzer(10.3.2013)

• - Tomáš Vorel ml., představitel hlavní role, je synem režiséra Tomáše Vorla st., který se ve filmu v menší roli také objevil. (M.B)

• - První natáčecí den proběhl na statku v obci Vladořice nedaleko Žlutic, další lokace jsou v obydlích, lesích, polích a lukách Rabštejna nad Střelou, Nečtin, Manětína, Černé Hati a okolí. (POMO)

• - Předpremiéru filmu si v internetovém hlasování vybojovali diváci pro kino Centrum v Karviné. (L_O_U_S)