Sesterstvo putovních kalhot 2

Sisterhood of the Traveling Pants 2, The

Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 115 min

Nemůžu si pomoct, ale mám pro tyhle sympatický holky a jejich příběhy jakousi nepřekonatelnou slabost. Slabost a pochopení pro všechno, co prožívají, co cítí, co vyjadřují, jak jednají, čím procházejí... Neznám původní předlohu, ovšem autorka se očividně dobře vyznala ve vnitřních stavech dospívající duše a jejích typických i netypických pocitech, kterými je člověk v konfrontaci s různými situacemi zaplaven. Film zručně servíruje jednu přívětivou scénku za druhou, z níž postupně skládá celkovou atraktivní mozaiku směřující ke zdárnému konci společného příběhu, a i když místy lehce sklouzne k poněkud okaté sentimentalitě a situační narafičenosti, dá se mu to s klidným svědomím romanticky oblažené duše odpustit. Poslední scéna filmu, v níž holky zahučely do vody, se spontánním výbuchem smíchu Americy Ferrery, který zaručeně neměla ve scénáři, prozrazovala, jak si samy museli natáčení srdečně užít.(16.2.2010)

Řekla bych, že druhý díl byl příběhem o něco lepší než jednička, na 4 hvězdičky to ale i tak nemá. A to i přesto, že hlavní čtyřka hereček se zdála také hrát o něco lépe než předtím. Hodnotila bych to jako docela dobrý film pro holky, ne však pro opačné pohlaví :-) ~(3,3)~(14.3.2009)

• rikitiki

Rozplizlé. /22. 8. 11./(21.8.2011)

• Smok

Štvorica (herecky) nevýrazných hlavných hrdiniek, ich dojemné nefalšované kamarátstvo, ktoré utužujú putovné šťastné nohavice a "neobyčajné" životné príbehy. WTF? 1* za to že som pochopil, že s Americou Ferrera sa v Škaredej Betty maskéri moc nenatrápili a za to, že obrázky na tomto dvd sa hýbali...(29.12.2008)

Světe div se, líbilo se mi to dokonce o něco víc než 1 zfilmovaný díl. Příběhy se podle mě vyrovnali, takže jsem neměla moc prostoru se nudit. 4*(15.11.2009)