Sesterstvo putovních kalhot 2

Sisterhood of the Traveling Pants 2, The

Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 115 min

Nemůžu si pomoct, ale mám pro tyhle sympatický holky a jejich příběhy jakousi nepřekonatelnou slabost. Slabost a pochopení pro všechno, co prožívají, co cítí, co vyjadřují, jak jednají, čím procházejí... Neznám původní předlohu, ovšem autorka se očividně dobře vyznala ve vnitřních stavech dospívající duše a jejích typických i netypických pocitech, kterými je člověk v konfrontaci s různými situacemi zaplaven. Film zručně servíruje jednu přívětivou scénku za druhou, z níž postupně skládá celkovou atraktivní mozaiku směřující ke zdárnému konci společného příběhu, a i když místy lehce sklouzne k poněkud okaté sentimentalitě a situační narafičenosti, dá se mu to s klidným svědomím romanticky oblažené duše odpustit. Poslední scéna filmu, v níž holky zahučely do vody, se spontánním výbuchem smíchu Americy Ferrery, který zaručeně neměla ve scénáři, prozrazovala, jak si samy museli natáčení srdečně užít.(16.2.2010)

Jsou filmy pro dívky (tohle a jednička) a filmy pro dívky (Stmívání). Ty prvně zmíněné mám celkem rád, těm druhým nějak nemůžu přijít na chuť. A právě proto ty první filmy vždy trochu nadhodnotím, aby bylo jasno, že to nespadá do té druhé kategorie. Navíc potěší přítomnost Kyla MacLachlana. Z 3.5 * se rázem stanou 4. A přiznávám se, je to z části i kvůli Alexis, jenže já pro ni mám obrovskou slabost...(3.10.2009)

• mysiak

Je to pre ženy, a preto sa mi to až tak nepáčilo...ale Blake Lively je vážne kosť...ale neviem o čom to bolo(20.2.2009)

Bylo sice nečekaně příjemné setkat se znovu s Tibby, Bridget, Carmen a Lenou, bohužel jim tentokrát tvůrci nedokázali nabídnout dostatečně zajímavé příběhy. Jedinou výjimkou je Bridget, která si vynahradila promarněnou šanci z jedničky jednoznačně nejlepším a pocitově nejsilnějším příběhem, který mě, částečně z osobních důvodů, oslovil mnohem víc než všechny ostatní. Ty totiž nebyly ničím jiným než banálními a téměř "harlekýnsky" jalovými historkami, postrádajícími sebemenší stopu originálity nebo čehokoli, co by se dalo označit jako zajímavé.(8.7.2011)

Strávit dvě hodiny s téměř čistě holčičím filmem asi nebyl právě nejlepší nápad, ale nakonec to ani nedopadlo tak zle, jak jsem se obával. Je pravda, že mi chvilku trvalo, než jsem se v jednotlivých postavách zorientoval, ale nakonec se mi to úspěšně povedlo a dokonce jsem tomuto filmu přišel i docela na chuť. Samozřejmě není to nějaký film, který bych já osobně považoval za nějaké mimořádné nadprůměrné dílo, to ani náhodou, ale na rozjezd dne, když se dopoledne probudíte a chcete se podívat na něco, co vás probere, to myslím docela solidně zafungovalo. A to podotýkám, že i bez znalosti prvního dílu, čemuž jsem pochopitelně rád. Nějakým zvláštním nápadem tedy tenhle snímek neoplývá, ale důležité je, že ten nápad funguje, film je totiž o čtyřech holkách, přičemž každá z nich je někde jinde a pracuje na něčem jiném, jedna hraje divadlo, druhá se věnuje archeologickým vykopávkám, třetí pracuje ve videopůjčovně a čtvrtá absolvuje studium malířství na umělecké škole. Čtyři různé směry, kterými se hlavní hrdinky ubraly, tak daly tvůrcům šanci na docela příjemné změny prostředí, takže než jsem se jako divák stihl začít nudit u jednoho příběhu, tak mě střih přenesl do života další hrdinky, takže v tomhle je výhoda filmu a docela dobře to funguje. Jako mírný nadprůměr je tohle docela příjemný film, a proto dávám tři hvězdy.(3.7.2010)