Lord Longford (TV film)

Rob Lane

Melanie Oliver

Scénografie:

Michael Pickwoad

Kontroverznosť samotného príbehu bijúca sa so scenáristickou konvenčnosťou, psychoticky netelevízna kamera bijúca sa so sústredenou, ale príliš Nymanovskou hudbou. DEAD woMAN WALKING v podaní Jima Broadbenta a Samanthy Morton je napriek výhradám zaujímavou jednohubkou na tému: LOVE THE SINNERS, BUT HATE THE SINS resp. EVIL CAN BE SPIRITUAL EXPERIENCE, TOO. Čistá * * * a 1/2 ( čítaj trojkoštvorka ).(24.8.2009)

• danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - cena (3) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Jim Broadbent, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Samantha Morton + nominace (1) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Andy Serkis(24.3.2009)

Přesto, že jsem se prvních 45 minut hrozně nudil, to byl v konečném důsledku docela příjemný zážitek. Ale spíš jsem uvažoval o 2* než o 4, protože film vypráví o ne moc záživném, či silném tématu.(29.7.2009)

Pozoruhodné komorní drama podle skutečné události, které má rozhodně co nabídnout a které není jen nudným příběhem jednoho postaršího člověka, ale také v divákovi evokuje otázky ve smyslu jestli je dobré dát na první dojem a někoho odsoudit jen na základě zprostředkovaných zpráv z novin, a jestli má odsouzenec právo na další šanci. Tohle drama je charakteristické tím, že střídá jen velmi zřídka prostředí, ve kterém se odehrává a také je zde menší množství postav. Ale to vše je jen nutné připočíst k dobru, protože už název příběhu dává jasně najevo, o čem tenhle film bude. Lord Longford prostě rád navštěvuje vězně a pomáhá jim a neodmítne poskytnutí pomoci ani vražedkyni třech dětí. Ale tím riskuje své jméno a svou pověst. Nic víc a nic míň zde opravdu nenajdete. A ono je dobře, že film není složitý, protože aspoň psychika zůstane ušetřena. Takže jak už jsem se zmínil, tenhle příběh psal sám život, a tak se nebudu nějak obšírněji zmiňovat o ději, ale o čem se chci zmínit je vynikající výkon Jima Broadbenta, který v roli Longforda působí velice přirozeně a doslova exceluje. Nebýt tohle jen televizní film, tak si troufám tvrdit, že by ho oscarová nominace neminula, tak přesvědčivý je jeho výkon. A tak především díky jeho herectví uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdičky.(10.7.2009)

Velmi pěkné, britsky uměřené drama o relativnosti všech odsudků lidských činů, o pochybnosti vztahu mezi vinou a trestem a už vůbec mezi trestem a reparací osobnosti pachatele nebo reperací vztahů mezi lidmi blízkými oběti. Film opětovně přesvědčivě dokazující, že dav vznešeně nazývaný veřejné mínění, je zpravidla tupý, nekompetentní a většinou zlý. Skvělý Jim Broadbent.(5.7.2009)