poster

Lord Longford (TV film)

 • Velká Británie

  Longford

Drama

Velká Británie / USA, 2006, 89 min

Režie:

Tom Hooper

Scénář:

Peter Morgan

Kamera:

Danny Cohen

Hudba:

Rob Lane

Producenti:

Helen Flint

Střih:

Melanie Oliver

Scénografie:

Michael Pickwoad
(další profese)
 • Aky
  ****

  Velmi pěkné, britsky uměřené drama o relativnosti všech odsudků lidských činů, o pochybnosti vztahu mezi vinou a trestem a už vůbec mezi trestem a reparací osobnosti pachatele nebo reperací vztahů mezi lidmi blízkými oběti. Film opětovně přesvědčivě dokazující, že dav vznešeně nazývaný veřejné mínění, je zpravidla tupý, nekompetentní a většinou zlý. Skvělý Jim Broadbent.(5.7.2009)

 • KimmyJ
  ***

  Přesto, že jsem se prvních 45 minut hrozně nudil, to byl v konečném důsledku docela příjemný zážitek. Ale spíš jsem uvažoval o 2* než o 4, protože film vypráví o ne moc záživném, či silném tématu.(29.7.2009)

 • klerik
  ****

  Slušný komorný film so sympatickými hercami. Zaujímavé pohrávanie s tým čo tušíte a o čom ste presvedčení... a podchvíľou máte pocit, že tvorcovia smerujú do pekla naivnosti a pri tom je všetko inak a v podstate ma všetko svoj zmysel a ľudský rozmer... Veľmi pekné...(11.12.2009)

 • jhrasko
  ***

  Kontroverznosť samotného príbehu bijúca sa so scenáristickou konvenčnosťou, psychoticky netelevízna kamera bijúca sa so sústredenou, ale príliš Nymanovskou hudbou. DEAD woMAN WALKING v podaní Jima Broadbenta a Samanthy Morton je napriek výhradám zaujímavou jednohubkou na tému: LOVE THE SINNERS, BUT HATE THE SINS resp. EVIL CAN BE SPIRITUAL EXPERIENCE, TOO. Čistá * * * a 1/2 ( čítaj trojkoštvorka ).(24.8.2009)

 • Brinkley
  *****

  Zhruba před měsícem jsem psala komentář k Robbinsovu Mrtvý muž přichází a právě dnes jsem do podobného tématu zabředla znovu u Lorda Longforda. Pakliže jsem prvně zmíněnému filmu dala pět hvězd (za nimiž si i nadále stojím), Longfordovi musím přiznat totéž. Je to jiné, komornější, netlačí tolik na emoce a víc se věnuje psychologii postav.. zkrátka britské a tudíž mně milé. Jim Broadbent opět nezklamal, jeho očím uvěřím všechno. A dnes v noci budu mít zase o čem přemýšlet...(23.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace