poster

Lord Longford (TV film)

 • Velká Británie

  Longford

Drama

Velká Británie / USA, 2006, 89 min

Režie:

Tom Hooper

Scénář:

Peter Morgan

Kamera:

Danny Cohen

Hudba:

Rob Lane

Producenti:

Helen Flint

Střih:

Melanie Oliver

Scénografie:

Michael Pickwoad
(další profese)
 • emma53
  ****

  Opravdu vyjímečný film o lordu Franku Longfordovi a o kauze, která ovlivnila negativně jeho další kariéru. Je spojen s příběhem o ženě, kterou lidé tvrdě odsoudili, ale ve filmu ani tak nešlo o to, abychom posuzovali zda právem, nebo neprávem. Spíš z toho vyplynula myšlenka, jak se díváme, nebo stavíme k lidem, které tato společnost odsoudila. To nakonec vyplynulo i ze samotných slov lorda Longforda, když mluvil o důležitosti milovat člověka, ale ne zlo, které ten člověk páchá. Filmy podle skutečných událostí je téměř vždy velmi obtížné natočit tak, aby byly co nejvěrohodnější a zároveň diváka nenudily. Co se mě týká, já byla spokojená a výkon Jima Broadbenta byl velmi přesvědčivý.(17.1.2015)

 • danecek24

  65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - cena (3) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Jim Broadbent, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Samantha Morton + nominace (1) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Andy Serkis(24.3.2009)

 • klerik
  ****

  Slušný komorný film so sympatickými hercami. Zaujímavé pohrávanie s tým čo tušíte a o čom ste presvedčení... a podchvíľou máte pocit, že tvorcovia smerujú do pekla naivnosti a pri tom je všetko inak a v podstate ma všetko svoj zmysel a ľudský rozmer... Veľmi pekné...(11.12.2009)

 • freddy
  ****

  Pozoruhodné komorní drama podle skutečné události, které má rozhodně co nabídnout a které není jen nudným příběhem jednoho postaršího člověka, ale také v divákovi evokuje otázky ve smyslu jestli je dobré dát na první dojem a někoho odsoudit jen na základě zprostředkovaných zpráv z novin, a jestli má odsouzenec právo na další šanci. Tohle drama je charakteristické tím, že střídá jen velmi zřídka prostředí, ve kterém se odehrává a také je zde menší množství postav. Ale to vše je jen nutné připočíst k dobru, protože už název příběhu dává jasně najevo, o čem tenhle film bude. Lord Longford prostě rád navštěvuje vězně a pomáhá jim a neodmítne poskytnutí pomoci ani vražedkyni třech dětí. Ale tím riskuje své jméno a svou pověst. Nic víc a nic míň zde opravdu nenajdete. A ono je dobře, že film není složitý, protože aspoň psychika zůstane ušetřena. Takže jak už jsem se zmínil, tenhle příběh psal sám život, a tak se nebudu nějak obšírněji zmiňovat o ději, ale o čem se chci zmínit je vynikající výkon Jima Broadbenta, který v roli Longforda působí velice přirozeně a doslova exceluje. Nebýt tohle jen televizní film, tak si troufám tvrdit, že by ho oscarová nominace neminula, tak přesvědčivý je jeho výkon. A tak především díky jeho herectví uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdičky.(10.7.2009)

 • KimmyJ
  ***

  Přesto, že jsem se prvních 45 minut hrozně nudil, to byl v konečném důsledku docela příjemný zážitek. Ale spíš jsem uvažoval o 2* než o 4, protože film vypráví o ne moc záživném, či silném tématu.(29.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace