Krvavá laguna

Rodrigo Balart

Kostýmy:

Justine Seymour
  • heyda

Co to jako mělo být? Krokodýl s GPS navigací? ... (pozor obsahuje spoilery) ... Myšlenkové pochody zúčastněných fakt nechápu. Hodiny stráví na stromě, kde sezení rozhodně není jak v multikině a potom z nich vypadne, že se asi jako rozhodnou dojít pro člun, který mají 4 metry od stromu. Jenže borec to jaksi nezvládne, tak proč si neudělat výlet delší o celou noc, že??? Dokážete si představit sezení na úzkém stromě přes celou noc? Já tedy nikoli. Po brzkém probuzení však osvítí zúčastněné asi Bůh hlouposti a pro člun, který mají maximálně 10 metrů od sebe se rozhodnou jít okolo po stromech, takže zachůzka asi 500 metrů. Nakonec se do člunu někdo i dostane, ale máme tu superkrokodýla, takže ani ve člunu nebude bezpečno. Ale nebojte, možná nakonec někdo i přežije...:-)) Teď se mi zrovna vybavuje jeden díl reprodukcí BBC dle skutečné události - I shouldn´t be alive - kde je taky partička uvězněných lidí uprostřed řeky mezi krokodýly a to je teprve pětihvězdičkový nářez, né jak tohle!!! Tak tedy závěrem přemýšlím, jestli by se dal vypíchnout nějaký klad filmu a napadá mě jedině prostředí řeky prorostlé mangrovy a docela slušná kamera. Nuže tomuhle horůrku vám doporučuji se raději vyhnout, jako tomu krokodýlu! 3/10(24.6.2010)

Rogue z toho vychází o něco málo lépe.(25.6.2009)

Navzdory tomu, že většinu filmu sledujeme zmenšující se skupinku lidí sedících na stromě a oddávajících se hysterčení, byl Black Water nečekaně zábavný malý filmeček s překvapivou porcí napětí. Postavy také nebyly až tak pitomé, jak v podobných spektáklech bývají, a než se zapatlaly od bahna a krve, tak to především Maeve Dermodyové dost slušelo. Vlastně vůbec nevadilo, že je to tak levný film, krokodýl byl většinu času pod hladinou (a tak nebyl vidět) a celé to evidentně dělala parta nadšenců. Moc příjemná podívaná před cestou třeba do Austrálie.(4.6.2013)

Po dlouhé době se ke mě dostal horor ve kterém nejde o litry krve a desítky utržených končetin ale o napětí a strach z toho co nevidíme. Film hodně připomíná "Otevřené moře", jelikož i zde se jedná o inspiraci skutečným příběhem (alespoň se to píše v titulcích) a i když se mi tento film líbil více má v sobě všechny klady i zápory, které měl již zmiňovaný snímek. Klady jsou rozhodně v napětí, jelikož je zde spousta okamžiků, kdy by se dalo napětí krájet ale v pozdějších fázích se dokola opakují stejné situace (někdo jde kvůli něčemu do vody a zaútočí na něj krokodýl). Pochvalu si jistě zaslouží i herci, kteří jsou ve svých rolích poměrně přesvědčivý a divák se s nimi dokáže stotožnit. Největším lákadlem snímku je ale zcela jistě monstrum, které na lidské nebožáky útočí. V tomto případě se jedná o krokodýla a scény s ním patří k tomu nejlepšímu co film nabízí. Je sice pravda, že ve většině případů ho divák ani hrdinové nevidí ale když už se ukáže rozhodně nevypadá jako nějaká rozpohybovaná gumová hračka ale sakra reálně a občas jsem si říkal jak to tvůrci a hlavně herci dokázali natočit zvláště co se týká posledních cca deseti minut. Ale i když jsou některé scény doslova strhující psal jsem zde i o záporech. Filmu bych vytknul jeho (i přes krátkou stopáž) občasnou zdlouhavost a některé zbytečné rozhovory mezi hrdiny, které průběh děje zbytečně zpomalují a ubírají mu na napětí. Ale i tak se jedná o slušný snímek, který má v sobě více napětí než 90% současných hororů. Pokud se vám líbilo "Otevřené moře" a nemáte nic proti krokodýlům tak si minimálně 1* připočtěte.(27.7.2008)

Rok 2007 byl bohatý na kvalitní krokodýlí horory. Kromě Black Water si odbyly premiéru i Rogue a Primeval. Všechno to byli přerostlí hajzlové, co buď uměli trpělivě vyčkávat, nebo rychle běhat po souši. Jenže ani jeden z nich se nemůže pochlubit takhle vychcaným predátorem, jaký byl právě tady. I přes ten minimalismus napínavá podívaná.(16.5.2013)