Krvavá laguna

Andrew Traucki

Rodrigo Balart

Kostýmy:

Justine Seymour

Pojetím odlišné od Rogue, kvalitativně nakonec tak nějak srovnatelné. Zatímco Rogue totiž ve své béčkové kategorii body získávalo, Black Water v žánru realistického hororu říznutého psychologií pár bodů vinou několika nelogičností ztrácí. Přesto opět v žánru něco nevídaného, napínavého a na pár místech vyloženě výborného (scéna s bouří a praskání vy víte čeho, tichý výjezd z vody atd.).(25.7.2008)

Konečne som mal pri nejakom filme pocit, že sa postavy netvária ako ultrablbci, ale premýšľajú tak, akoby im za riťou nestál filmový štáb. Niekedy netreba milióny, stačí nápad a nadšenie. Chrochtám blahom. 80%(22.1.2013)

Krvavá laguna není zas až tak krvavá, ale koukatelná rozhodně ano. Scénář sice nepsal žádný génius, ale o to úspěšněji se postavy vyhýbají dementnímu chování, takže s průměrným jednorázovkovým hodnocením si hlavu nelámu. 55%(23.12.2014)

• Stoka

Hm, měl jich sežrat hned ze začátku, aspon by se nemuselo schylovat tak k trapnému ději a vůbec ke všemu co ve filmu zaznělo, herci taky nemožní ,je toho tady na vytíkání dost. Konec jsem úplně vypustil a bylo mi upřímně jedno jak to dopadne. S vašimi komentáři nesouhlasím. No hrůza lidi.(9.12.2012)

Rok 2007 byl bohatý na kvalitní krokodýlí horory. Kromě Black Water si odbyly premiéru i Rogue a Primeval. Všechno to byli přerostlí hajzlové, co buď uměli trpělivě vyčkávat, nebo rychle běhat po souši. Jenže ani jeden z nich se nemůže pochlubit takhle vychcaným predátorem, jaký byl právě tady. I přes ten minimalismus napínavá podívaná.(16.5.2013)

• - Na festivalu Undergroundového filmu v Melbourne byly snímku uděleny dvě ceny, které si odnesli John Biggins za nejlepší kameru a David Nerlich a Andrew Traucki za nejlepší režii. (Terva)

• - Film je inspirovaný skutečnými událostmi útoků krokodýlů v Severní Austrálii z roku 2003. (Terva)

• - Rodrigo Balartza a Maeve Dermody získali ceny AFI za nejlepší střih a nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)