poster

Cesta

 • USA

  Road, The

 • slovenský

  Cesta

 • slovenský

  Apokalypsa: Cesta smrti

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KevSpa
  ***

  Problém Cesty je v tom, že nevyvolává příliš silné emoce a přestože jde o zajímavé drama s thrillerovými prvky, jeho pomalé tempo se postupem času stává až úmorným a vytrácí se nakonec i kouzlo oné depresivní postapokalyptické vize.(29.5.2010)

 • ORIN
  *****

  Komentáře typu "zbytečný film" nebo "zbytečná adaptace" jsou povrchní, alibistické a značí jen nevyspělost samotného tvůrce komentářů. Filmové adaptace mohou být dobré či špatné, ale rozhodně ne zbytečné. Pokud má autor (v tomto případě režisér John Hillcoat) určitou vizi, stoprocentně se na ni zaměří a obětuje ji vše (v případě Cesty co nejvěrohodnější převedení literární předlohy na filmové plátno), je příliš jednoduché mu to vyčítat a hlouběji se nad tím nezamyslet, zvlášť, když je to tak kvalitní film.(14.3.2010)

 • choze
  ***

  Slušná postapo depka, ale nestrhlo mě to.(6.1.2013)

 • AngelAngie
  **

  The Road jsem viděla u spousty uživatelů jako "Nejvíce se těším na..." a přitom já neviděla žádný trailer a jméno režiséra mi nic neříkalo. A ani mě nenalákal plakát... jenže to se změnilo v okamžiku, kdy jsem si přečetla obsah, že je podle knihy je samo o sobě obří lákadlo, které je třeba shlédnout. A celý film je takový. Je tako kniha, která je diváku čtena a nebo on si ji zároveň sám čte(?), voice over určitě citoval přímo zní... Jen kdyby v tom filmu nechyběly emoce? Já tam nenašla ani jednu. A to jsem divák velmi pozorný. Ať už tam byla scéna jakákoli, nepůsobila na mě prostě nijak. Všechno to kolem mě prošlo a absolutně vůbec se mě to nedotklo. Dvojice otec / syn byla spíše parodická a žádné pouto jsem mezi nimi necítila, jediné co oceňuji je vzhled Mortensena, dal si záležet, nebo spíše maskérky, aby to bylo věrohodné. Bohužel film, kde sázejí na temná místa v podzemí a myslí si, že když dají herci baterku, tak my to jako hloupí diváci nepoznáme, protože v záběru předtím měl v detailu svíčku, tak si mé uznání nezíská (to, že se film odehrává ve sklepě a za každým rohem je světla jako na operačním sále, je další věc). O tom, že se tam dělali časové zkratky, že uběhlo nevím kolik týdnů, měsíců, let a přitom byli oba od začátku do konce stejně špinaví, umazaní, mokří, suší, to je také věc sama pro sebe. A to, že se tam teda jednou za celý film vykoupali a hned další záběr na to stejně bylo, že byli umazaní, protože asi opět uběhla fůra času, to už na mě bylo moc. A proč se diváku nic nevysvětlilo, vždyť šlo jen o to, že otec měl syna a matka jim dala pápá a oni byli v jednom a tom samým lese pořád dokola, taky směšné, že si nemohli najít více lokací... les, pole a pobřeží film neudělají...(13.1.2010)

 • Marius
  ***

  Presne ako kniha. Slušná atmosféra a pár dobre napísaných scén nezachráni prvoplánovosť celého diela. Prvoplánovosť symboliky, prvoplánovú humanitu a nutný happy end stojaci v absolútnom kontraste s celým dovtedy budovaným depresáriom. Zbytočná kniha, zbytočný film. 5/10(27.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace