[imdb: 7.4/10] | me: Crusie bez ruky a bez oka pácha atentát na Führera a hoci všetci od samého začiatku vedia ako to celé dopadne pozerá sa na tento pokus veľmi dobre. Po celu dobu trvajúce napätia graduje a ja držím palce von Stuffenbergovi v tom čo by znamenalo zmenu svetových dejín. Možno pre diváka menej znalého hist. faktov príliš veľa mien a postáv ... ale celkovo to dotvára autentickosť príbehu a núti opäť trošku zaloviť v pamäti. Jemne americky vykreslený záver vsadil na emócie..., ale inak dynamický film o jednom okamihu so silnými postavami a citom pre detail.. Zbehne ako voda...(25.3.2009)

Sice až za únosnou mez zjednodušená pohádka o souboji běloskvoucích Němců proti těm ultra zlounským, kde jsou veškeré motivace pučistů shrnuty do věty "že Hitler je prostě zlý". Ehm, co to má jako být? Minimálně ty pravé důvody to chtělo naťuknout... Sem si připadal, jak kdyby mi na prahu dospělosti chtělo rodičovstvo vysvětlovat, že děti vznikají tak, že se mamka s taťkou políbí a děcko za pár měsíců doručí na doručenku čáp. Ale i navzdory všeobecné znalosti této události, navzdory Cruiseovi, co je zase jen Cruisem a nikoli Stauffenbergerem, navzdory šprechtění v angličtině, navzdory transformaci hodností a názvosloví na západní způsob, navzdory nepřesnostem i navzdory nechtěné směšnosti heuréka scény (včetně rozsvícení žárovky!) se Singerovi podařila věc takřka nemožná. Po slabší úvodní půlhodině mi samým napětím v nejedné scéně pozastavoval funkčnost dýchacího ústrojí. Takže jsem z kina odcházel sakra spokojen, ale přeci jen bych byl raději, kdyby to někdo vzal z gruntu, věrně a do detailů. Ideálně pod dohledem HBO.(5.2.2009)

Singer se sice nevyhnul určité hollywoodizaci příběhu, tedy zjednodušení pozadí, motivů a charakterů postav, ale udržel to v mezích únosnosti. Snad jen gen. Olbricht je tu až moc váhavý a bojácný, taky mi vadí užívání hodnosti seržant, která ve Wehrmachtu neexistovala. Atmosféra je hutná a napínavé je to až do konce, a až na jednu výjimku je to osekané o patetické rozlučky, což kvituji s povděkem. Skoro mi bylo líto, že to netrvalo trochu dýl, aby bylo možno víc rozvinout důvody jednotlivých aktérů a jejich povahu. Pozdrav pro Kennetha Branagha. A rád jsem zahlédl pár tváří z Pádu třetí říše.(14.2.2009)

We have to show the world that not all of us were like him. People know we put our principles above personal gains. You may hand us over to the executioner, but in three months time the disgusted and tired people will bring you to book... and drag you alive through the dirt in the streets. Long live our sacred Germany! Na niektoré filmové zážitky sa proste oplatí tešiť. Návrat Bryana Singera a Toma Cruisa vo veľkom štýle, dodávať viac je snáď zbytočné.(23.2.2009)

Absolutní napětí.(29.7.2009)