Sice až za únosnou mez zjednodušená pohádka o souboji běloskvoucích Němců proti těm ultra zlounským, kde jsou veškeré motivace pučistů shrnuty do věty "že Hitler je prostě zlý". Ehm, co to má jako být? Minimálně ty pravé důvody to chtělo naťuknout... Sem si připadal, jak kdyby mi na prahu dospělosti chtělo rodičovstvo vysvětlovat, že děti vznikají tak, že se mamka s taťkou políbí a děcko za pár měsíců doručí na doručenku čáp. Ale i navzdory všeobecné znalosti této události, navzdory Cruiseovi, co je zase jen Cruisem a nikoli Stauffenbergerem, navzdory šprechtění v angličtině, navzdory transformaci hodností a názvosloví na západní způsob, navzdory nepřesnostem i navzdory nechtěné směšnosti heuréka scény (včetně rozsvícení žárovky!) se Singerovi podařila věc takřka nemožná. Po slabší úvodní půlhodině mi samým napětím v nejedné scéně pozastavoval funkčnost dýchacího ústrojí. Takže jsem z kina odcházel sakra spokojen, ale přeci jen bych byl raději, kdyby to někdo vzal z gruntu, věrně a do detailů. Ideálně pod dohledem HBO.(5.2.2009)

Singer se sice nevyhnul určité hollywoodizaci příběhu, tedy zjednodušení pozadí, motivů a charakterů postav, ale udržel to v mezích únosnosti. Snad jen gen. Olbricht je tu až moc váhavý a bojácný, taky mi vadí užívání hodnosti seržant, která ve Wehrmachtu neexistovala. Atmosféra je hutná a napínavé je to až do konce, a až na jednu výjimku je to osekané o patetické rozlučky, což kvituji s povděkem. Skoro mi bylo líto, že to netrvalo trochu dýl, aby bylo možno víc rozvinout důvody jednotlivých aktérů a jejich povahu. Pozdrav pro Kennetha Branagha. A rád jsem zahlédl pár tváří z Pádu třetí říše.(14.2.2009)

Těžko uvěřit, že Valkýra není ,,echt" německý film, jelikož Bryan Singer ho natočil hodně proněmecky a ,,poněmecku", jako film tedy spíše chladný, leč stylově dokonalý (tady je analogie s pověstnou německou pečlivostí více než na místě), vyprávění podřídil absolutnímu řádu válečného (skoro se mi chce napsat televizního) dramatu a snímek sám je dokonale šlapajícím autonomním systémem... Tedy přesněji řečeno do okamžiku, než narazíte na první dialog, jelikož angličtina německých postav mi k dané látce a typu filmu docela nesedí a musí tahat nejednoho diváka za uši (i když samozřejmě chápu její opodstatnění). Sama postava Führera mi ve Valkýře tak vehementně odkazuje k fenomenálnímu Führerovi Bruna Ganze z Pádu Třetí říše, že podobnost snad ani nemůže být náhodná (a možná se tu americký režisér skutečně v mnohém inspiroval). Filmová rekonstrukce nejznámějšího z atentátů na Adolfa Hitlera se Singerovi rozhodně povedla a její faktický přínos je neoddiskutovatelný - coby stylizovaného hraného dokumentu. Ostatní rozměry celovečerního hraného filmu mu ale trochu chybí... Podobné filmy: Pád Třetí říše, Hitler: Vzestup zla, Stauffenberg(18.5.2009)

To co film mohl nabídnout nabídl. Režijně i scénáristicky je to velmi dobře zvládnuté, včetně dobových reálií. Jedinou výhradu mám ke Cruisovu herectví, které zde bylo naprosto toporné. Pro mě je to tak profláknutej scientolog, že v něm prostě vidím Cruise. Tím spíš, když když roli odflákne.(12.12.2010)

Singer znovu za génia. Ani nevím, proč jsem se bál mála lidskosti nebo chladného přístupu. Ale napětí přichází z pouhého pohledu na armádu nebo z letmého záběru na Hitlerův zátylek. A právě autentičnost a dokumentaristická doslovnost dávají závěrečné katarzi punc nejčiřejších emocí. 85%(26.2.2009)

• - Carice van Houten, Waldemar Kobus, Christian Berkel a Halina Reijn sa spoločne objavili aj vo filme Čierna kniha (2006), ktorý sa taktiež odohráva v čase II. svetovej vojny. (beso74)

• - Ve filmu Stauffenberg poslouchá Wagnera. Ve skutečnosti hudbu tohoto skladatele nesnášel. (blackrain)

• - Rozpočet filmu měl činit pouze 20 mil. dolarů. Poté co Cruise přijal roli se zvedl na 60 mil. dolarů. Po skončení natáčení studio ohlásilo rozpočet 75 mil. dollarů, ale konkurenční studia si myslí, že rozpočet byl více jak 95 mil. dollarů. (Pattrick)