Znamenitý konšpiračno-sprisahanecký thriller. Táto zápletka už potrebovala byť nutne spracovaná a čudujem sa, že doteraz poriadne nebola a zároveň som vďačný, že prišla až teraz, pretože práve tvorcovia na čele so Singerom za kamerou a Cruisom pred ňou, z nej spravili naozaj výrazne kvalitný film. Dve hodinky ubehnú ako jedna minúta v porovnaní s celým kolobehom života. Naozaj som nenašiel slabšieho miesta. Zápletka je tak ucelená a kompaktná, že akékoľvek zameranie na vojnové zverstvá páchané vojakmi tretej ríše, či zaostrenie na šialenosť a pomätenosť osoby Adolfa Hitlera, by bolo úplne zbytočné a pre film by boli len príťažou. Napätia má film na rozdávanie, dej a dialógy sú bez náznakov klišé, technické spracovanie, počnúc zobrazením vojnového Nemecka, cez efekty až po kameru a strih, je prvotriedne. Cruise a nakoniec aj všetci herci pôsobia skvelým, sústredeným a vyrovnaným dojmom. Prelievanie skutočností s fiktívnymi faktami napísaných na film nerozoberám. Pokiaľ nejde o dokument vyvracajúci fakty, nemá mi prečo vadiť nejaké prikrášľovanie, pokiaľ je to v prospech kvality filmu. A tie má tento film značné. Trošku škoda toho záveru, ale nie z pohľadu filmového, ale historického. 95%.(11.5.2009)

• LIVINGDEAD

Tom Cruise nezklamal a opět se mi potvrdilo, že film ve kterém má hlavní roli, stojí za prt. Opět děsná nuda, pouze kecy, kecy, kecy a politika. Hollywoodských efektů jako šafránů.......a pro mne velké zklamání. Velký humbuk pro totální sračku.(2.5.2009)

• larelay

Bohuzial... Nebudem sa rozpisovat, co vsetko mi nesadlo, ale kto sa trosku vyzna a vie, kde je sever, tak mu to je jasne. Od historickych filmov, ktore su zalozene na skutocnej udalosti ocakavam trosku viac. A musim sa priznat, ze jednu hviezdu dole stal tento film aj vrcholne nesympaticky, sterilny Tom Cruise, ktoreho naozaj nemusim.(1.5.2009)

Další film, který bych viděl na Oscarech raději, než Milka a jemu podobné rychlokvašky natočené z ingrediencí, z nichž je člověku na zvracení a další film, jenž poukazuje na skutečnost, že Bryan Singer zraje s každou svou novinkou jako víno. Valkýra možná nakrkne pár lidí kvůli dějové zkratkovitosti, ale co naplat. Singerova druhoválečná etuda o atentátu na Hitlera je od začátku do konce pohlcujícím a magnetizujícím thrillerem, jenž nechává vydechnout jen na pár vteřin z dvouhodinové stopáže a jinak svírá způsobem, z něhož se mi několikrát zatočila hlava. Je fascinující sledovat, jak si Singer pohrává s divákem a i přes znalosti historických faktů mu vkládá do mysli naději, že to může dopadnout jinak a že to vlastizrádci/národní patrioti přece jen dokáží. Nutno dodat, že právě díky těmhle hrátkám funguje bezvadně závěr, v němž konečně vyplují na povrch výraznější emoce a Valkýra se definitivně zařízne hluboko do kůry mozkové. 9/10(6.2.2009)

Velmi napínavé, i když konec každý zná. Kdyby si Stauffenberg získal člověka i v tom komunikačním středisku, kde se rozesílaly zprávy mohlo to, dle mého, vše dopadnout jinak.(20.5.2009)