Velmi solidní historický thriller s úchvatnou atmosférou, kde ani ta angličtina nevadila. Tomík není špatný (Singer ho pěkně utlumil), ale Branagh, Nighy, Stamp či Wilkinson jsou prostě lepší.(14.3.2009)

• LIVINGDEAD

Tom Cruise nezklamal a opět se mi potvrdilo, že film ve kterém má hlavní roli, stojí za prt. Opět děsná nuda, pouze kecy, kecy, kecy a politika. Hollywoodských efektů jako šafránů.......a pro mne velké zklamání. Velký humbuk pro totální sračku.(2.5.2009)

Scénář: Christopher McQuarrie, Nathan Alexander .. Precizní, nehledě na tok dějin napínavé a pro mě, jako nadšence do Druhé světové války, tak především zdařilá ilustrace dané události. Režijně táhnuté se stejnou grácií jakou tomu dávají herci a do věrných kulis zasazená výprava. Hračička Singer má tohle téma a období prostě v malíku a paleta výrazných hereckých tváří, v jejímž čele kráčí Tom Cruise, své party poctivě odehraje. K dokonalosti chybí snad jen hlubší a barvitější rozvedení okolnosti. ___ Materiálu bylo zaručeně natočeno mnohem více, nějaké prodloužené verzi bych se tudíž nebránil (je jen otázkou, zda by obsahovala to, co mi chybělo nyní..). _85%. __ BlackBox Projekce(9.2.2009)

„Hovoril som už aj horšie veci.“ Až ma prekvapilo, že ma to vzhľadom na taký nudný scenár tak bavilo. Pokiaľ ste nakrúcanie VALKÝRI pozorne sledovali a teda viete, že bolo problematické (zranení štatisti, stratený nakrútený materiál, odsúvaná premiéra), asi sa bojíte, že budete trpieť tak, ako pri väčšine filmov, ktoré sa rodili v podobných bolestiach (napr. VIKINGOVIA). Dobrou správou je, že všetko v tomto filme má zmysel, jednotlivé dejové línie sa nikam nezmyselne nestrácajú, vidíme koniec všetkých postáv a Cruise ako producent bol profesionál, keďže film nepôsobí dojmom, že nakrúcanie a následná post-produkcia boli problematické. Bohužiaľ, vynikajúci film to tiež nie je. Vlastne je to nuda pre každého, kto sa aspoň troška vyzná v histórii a logicky si teda vypočíta, že atentát bude neúspešný a všetky kladné postavy zastrelené.(27.5.2011)

Tak něco takového jsem opravdu potřebovala vidět. A myslím, že nejen já. Je dobré, že Bryan Singer svým počinem ukázal, že ne všichni by se měli házet do jednoho (německého) pytle. Krom toho také předvedl, jak dobrým umí být filmařem, protože Valkýra (i přesto, že všichni víme, jak atentát dopadne) nabídla jistou dávku napětí a hlavně atmosféru. Tom Cruise mě v nacistické uniformě překvapil, narozdíl od ostatních mě však překvapil mile. Zkrátka věrohodná rekonstrukce událostí v perfektním provedení. Jen kdyby se více zaměřilo na charakteristiku jednotlivých postav, nebo alespoň na charakter Clause von Stauffenberga... Na druhou stranu absence hlubších emocí snímku až tak neškodí, protože některé scény byly dostatečně výmluvné, i když neobsahovaly několika minutový monolog. 4 a půl *.(31.8.2009)

• - Tom Cruise je při své výšce 172 cm cca o 20 cm menší, než byl Claus von Stauffenberg. (Ištván87)

• - Detailní záběr na vlajku, kterou začíná úvodní pasáž v Africe, je digitálně upraven. Samotná vlajka v tom záběru vůbec není a byla přidaná digitálně až v postprodukci. (FIBO)

• - Německým úřadům se nelíbilo, že na jejich území má natáčet Tom Cruise, nejslavnější reprezentant scientologické církve. Ta je v Německu považována oficiálně za nebezpečnou sektu. Ministerstvo obrany proto těsně před natáčením zakázalo filmařům vstup do vojenských objektů. Místní protestantská církev pak přirovnala Valkýru k propagandistickým filmům Leni Riefenshtahlové a Toma Cruise ke scientologickému Goebbelsovi, nacistickému ministrovi propagandy. Nakonec štáb povolení točit dostal. (Zdroj: Premiere) (zdeny99)