Singer sice zabil X-Meny svou sprostou dezercí ke gayovi v rudých kozačkách se spodky navrch, ale vrátil se mezi seriózní filmaře tímto "hraným dokumentem", který dokázal masám podat věrohodný a hlavně při zachování snesitelné - ne ovšem dokonalé - úrovně srozumitelnosti (resp. orientovatelnosti se v postavách) komplexní obraz Stauffenbergova historicky profláklého atentátu na Zářícího Spasitele alias Führer-Scheina...který vlastně nebyl Stauffenbergův;) Stálo to spoustu peněz, bylo to rozmáchlé a bylo to moc dobré, i když na rozdíl od Letu 93 jsem navzdory stejné znalosti dějinného vývoje ani na okamžik nevěřil, že by to přece jen mohlo vyjít;) "K tanci a poslechu" hraje velmi slušná a kupodivu i vizuálně historii věrná herecká sešlost made in UK, takže na závěr jde asi říct jenom to, že štěků hvězd Verhoevenovy Černé Knihy byla i z tohohle pohledu trochu škoda. 80%(8.1.2012)

Velmi napínavé, i když konec každý zná. Kdyby si Stauffenberg získal člověka i v tom komunikačním středisku, kde se rozesílaly zprávy mohlo to, dle mého, vše dopadnout jinak.(20.5.2009)

Další film, který bych viděl na Oscarech raději, než Milka a jemu podobné rychlokvašky natočené z ingrediencí, z nichž je člověku na zvracení a další film, jenž poukazuje na skutečnost, že Bryan Singer zraje s každou svou novinkou jako víno. Valkýra možná nakrkne pár lidí kvůli dějové zkratkovitosti, ale co naplat. Singerova druhoválečná etuda o atentátu na Hitlera je od začátku do konce pohlcujícím a magnetizujícím thrillerem, jenž nechává vydechnout jen na pár vteřin z dvouhodinové stopáže a jinak svírá způsobem, z něhož se mi několikrát zatočila hlava. Je fascinující sledovat, jak si Singer pohrává s divákem a i přes znalosti historických faktů mu vkládá do mysli naději, že to může dopadnout jinak a že to vlastizrádci/národní patrioti přece jen dokáží. Nutno dodat, že právě díky těmhle hrátkám funguje bezvadně závěr, v němž konečně vyplují na povrch výraznější emoce a Valkýra se definitivně zařízne hluboko do kůry mozkové. 9/10(6.2.2009)

• LIVINGDEAD

Tom Cruise nezklamal a opět se mi potvrdilo, že film ve kterém má hlavní roli, stojí za prt. Opět děsná nuda, pouze kecy, kecy, kecy a politika. Hollywoodských efektů jako šafránů.......a pro mne velké zklamání. Velký humbuk pro totální sračku.(2.5.2009)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $83,077,833Tržby Celosvetovo $200,276,784Tržby za predaj DVD v USA $27,075,544 //počet predaných kusov 1,583,970║ Tak Bryan Singer je v tomto žánri ako doma, neskutočne mu to sedí, veľmi pútavé natočené, teším sa na ďalšie pozretie. /80%/(27.4.2010)