Zajímalo by mě, jakej pračůrák promítal v Cinema city v Praze na Flóře, 14.2. film Valkyra ?? Ten degen, totiž pustil film normálně jen na prostředek plátna v jakýmsi rámečku, nejspíš ve formátu 4:3 nebo spíše ve formátu mini : mini. Zbytek plátna, no zbytek, většina plátna byla "mrtvá". Za tohle jsem Vám, milá společnosti Cinema city dal prachy naposled, to si je příště radši strčím do prdele, pak je vytáhnu a sežeru, než abych je dal takovejm sračům jako jsou promítači v Cinema City. Mimochodem jestli je tady ještě někdo komu se tohle v Cinema city stalo, tak ať dá vědět, zavolám partu zfetovanejch uživatelů CSFD s kleštěma a letlampou, tady pro pana promítače a jeho prdel pozná středověk. K samotnýmu filmu nemám moc výhrad, možná kdyby byla věnována pozornost vývoji ve vlčím doupěti krátce po atentátu, přispělo by to na větší dramatičnosti, ale těžko říci, protože pidi prostor na kterej nám ta cvičená opice z promítací kabiny pustila Valkyru, umožňoval dobře si vychutnat leda tak tu černou pásku přes Cruisovo kukadlo, ta se na ten flusanec, na kterým se promítalo, totiž jako jediná vešla celá.(25.2.2009)

Precizně natočený film, který nejspíš v rámci co největší autentičnosti nenabízí žádnou režisérovu myšlenku nebo extrémně dojemnou scénu, přesto se nedá označit za nudný a to ani v případě, že při vyslovení slova "dokument" začínáte bezhlavě demolovat vše kolem sebe. Valkýra je dobře obsazená, zajímavě napsaná a po celou dobu napínavá; ačkoliv při základních znalostech historie je as každému jasné, jak film dopadne. Jediné, co mě nakonec mrzí je mimořádně malý prostor pro Kennetha Branagha, jehož postava mi přišla mnohem zajímavější než plukovník Stauffenberg s páskou přes oko a tváří Toma Cruise.(25.2.2009)

Nepřišel jsem ve válce o oko, zápěstí, dlaň a sedm prstíků, ani se v mé palici nezrodil plán na odstranění křečovitého strejdy s knírkem, ale přesto patrně nejsem jediným divákem, který měl jisté tušení, jak dopadne přímý útok na vůdcův život. Singer totiž nemá takové koule jako Tarantino, aby dokázal druhou světovou válku ukončit dle svých potřeb, ale to nic nemění na tom, že se mu podařilo vykouzlit větší napětí, než se dalo předpokládat.(15.10.2012)

• larelay

Bohuzial... Nebudem sa rozpisovat, co vsetko mi nesadlo, ale kto sa trosku vyzna a vie, kde je sever, tak mu to je jasne. Od historickych filmov, ktore su zalozene na skutocnej udalosti ocakavam trosku viac. A musim sa priznat, ze jednu hviezdu dole stal tento film aj vrcholne nesympaticky, sterilny Tom Cruise, ktoreho naozaj nemusim.(1.5.2009)

I když člověk ví, jak to dopadne, je to stále napínavé. Podobně jako United 93. S tím rozdílem, že Singer ten intezivní zážitek rovnoměrně rozdělil do celého filmu. Greengrass si to nechal nakonec a já jsem málem dostal infarkt. Ani mi nevadilo, že všichni Němci mluví anglicky. Navíc ten přechod z Cruisovy němčiny do angličtiny byl, myslím, vyřešen velmi elegantně a nenásilně. Rozhodně doporučuju také kvůli poselství, které Valkýra nese.(2.9.2009)

• - Skôr ako sa Singer pustil do natáčania, strávil dlhú dobu prípravou a štúdiom reálií. Prečítal niekoľko knih, vrátane Shirerovho diela “Vzostup a pád Tretej ríše”, stretol sa s členmi Stauffenbergovej rodiny, a hovoril s členom Hitlerovej ochranky, ktorý ako posledný opustil bunker, v ktorom Hitler spáchal sebevraždu. (Smok)

• - Skupina 11 komparzistů hrající vojáky wehrmachtu byla při natáčení akční scény zraněna. Požadovali po Tomu Cruisovi - producentovi a hlavním představiteli snímku - bolestné ve výši 11 milionů dolarů. Jeden komparzista utržil vážné poranění zad, ostatní pohmožděniny a zranění hlavy. (Mertax)

• - Spoiler: Zastřelení Clause von Stauffenberga a ostatních spiklenců se natáčelo na autentickém místě. Bryan Singer, Tom Cruise a ostatní herci včetně celého štábu vzdali na place památce popraveným minutou ticha. (FilmFan24)