Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Na tenhle film se čekalo hodně dlouhou dobu, a kdejaký milovník válečných filmů musel skákat radostí, když zjistil, že Tom Cruise si zahraje hlavní roli hrabě von Sauffenberga, i když jak v čem, protože co tady čtu komentáře, tak se plno lidí shodne s tím, že Cruise postavu prostě hrozně odflák. Jenže s tím já určitě nesouhlasím. Cruise jí neodflák, jenom jí nezahrál nijak úctyhodně, aby měl člověk na co vzpomínat, spíš taková ta klasická rutina. Taky předpokládám, že plno lidí koukalo na film přičemž vědělo, jak to všecko dopadne, a to filmu asi taky trošku snižuje kvalitu, i když to tak vůbec být nemuselo. Valkýra je furt jenom rekonstrukce události, přitom události dost zásadní, která na zfilmování čekala asi tak vážně jako vrah na milost. Celá sestava kolem von Stauffenberga byla výborná, není tam nikdo kdo by mi neseděl, a určitě filmu prospělo, že se točil v Německu. Neexistuje fakt, který bych tomuto filmu dokázal vytknout. Vznikl jako rekonstrukce, jako rekonstrukce hodně vydařená, kde první hodina není tak narvaná napětím, jako ta druhá, ale i tak nenechá oči unavit, a dobře připraví na zakončení jedné z etap druhé světové války ze strany Německa. Jsem rád, že filmy z války stále vznikají, a že je stále o čem filmovat, kéž by toto téma byla studna bezedná, ale jak je vidět, filmy z války už příliš v módě nejsou, a stejně na to doplatila i Valkýra, která po světě zase tak vysoké hodnocení nezískala, ale u mě si ho získala bez problémů.(4.4.2009)

 • StarsFan
  ****

  Precizně natočený film, který nejspíš v rámci co největší autentičnosti nenabízí žádnou režisérovu myšlenku nebo extrémně dojemnou scénu, přesto se nedá označit za nudný a to ani v případě, že při vyslovení slova "dokument" začínáte bezhlavě demolovat vše kolem sebe. Valkýra je dobře obsazená, zajímavě napsaná a po celou dobu napínavá; ačkoliv při základních znalostech historie je as každému jasné, jak film dopadne. Jediné, co mě nakonec mrzí je mimořádně malý prostor pro Kennetha Branagha, jehož postava mi přišla mnohem zajímavější než plukovník Stauffenberg s páskou přes oko a tváří Toma Cruise.(25.2.2009)

 • LIVINGDEAD
  *

  Tom Cruise nezklamal a opět se mi potvrdilo, že film ve kterém má hlavní roli, stojí za prt. Opět děsná nuda, pouze kecy, kecy, kecy a politika. Hollywoodských efektů jako šafránů.......a pro mne velké zklamání. Velký humbuk pro totální sračku.(2.5.2009)

 • Renton
  ****

  Scénář: Christopher McQuarrie, Nathan Alexander .. Precizní, nehledě na tok dějin napínavé a pro mě, jako nadšence do Druhé světové války, tak především zdařilá ilustrace dané události. Režijně táhnuté se stejnou grácií jakou tomu dávají herci a do věrných kulis zasazená výprava. Hračička Singer má tohle téma a období prostě v malíku a paleta výrazných hereckých tváří, v jejímž čele kráčí Tom Cruise, své party poctivě odehraje. K dokonalosti chybí snad jen hlubší a barvitější rozvedení okolnosti. ___ Materiálu bylo zaručeně natočeno mnohem více, nějaké prodloužené verzi bych se tudíž nebránil (je jen otázkou, zda by obsahovala to, co mi chybělo nyní..). _85%. __ BlackBox Projekce(9.2.2009)

 • RHK
  ****

  Je nutno zabít Hitlera dříve, než zabije Německo. Tom Cruise zahrál hrdinného vojenského šéfa atentátu na Hitelera plk. Clause von Stauffenberga přesvědčivě a vojensky rázně, ale výborní byli vlastně všichni herci. Film má spád, napětí a já jsem ztěžka dýchaje hltal scénu za scénou. I když konec je dopředu jasný, že to byla tak velkolepá pučistická akce jsem se dozvěděl až zde. Singere, díky. Trailery: http://www.csfd.cz/film/233151-valkyra-valkyrie/videa/(8.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace