Alvin a Chipmunkové

Alvin a Chipmunkovia

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• M.a.t.t.

Istá nostalgia u mňa asi funguje, Alvin a Chipmunkovia sú však stále len priemernou rodinnou komédiou od tvorcov Garfielda, ktorú zachraňuje hlavne vydarená animácia Alvina a spol., charizma Jasona Leeho (o nejakom hraní sa skutočne hovoriť nedá) a prekvapivo aj tých pár vtipov na úrovni. Chipmunské pesničky v rámci filmu taktiež fungujú a záverečné morálne posolstvo neurazí. Áno, snaha parazitovať na sláve je proste zlá a preto o tom natočíme film, aby sme divákom názorne ukázali, že takto sa to proste nerobí. No nie je to roztomilé?(18.7.2008)

• johnn333

Naleštěná, cukrkandlová variace na High School Musical, vyrobená speciálně pro americké předškoláky, kteří ocení, že na ně z pódia nepiští Zac Efron, ale parta potrhlých plyšáků. Když si odmyslíte písničky a veverky, dostanete třetí pokračování Garfielda...(8.2.2008)

Už bych asi opravdu měla dospět, když já ale chci ty veveričky(nu dobrá, nejste veverky ale chipmunkové) domu :o)(23.9.2009)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +zábavné, poslouchatelné, český dabing -vývoj příběhu, slabší obsazení a herecké výkony/// Tohle je moje první setkání s Alvinem, Simonem a Theodorem (tak se jmenuje i syn od bratránka) a popravdě tihle lumíci mě docela zaujali. Sice jejich předešlé příběhy neznám (nějak se ke mě nedostali), takže nějaká ta nostalgie nebo převedení mích oblíběnců na plátno se nekoná. Ale i přesto jsem si film užíval. Je to sranda, k tomu kopa dobrejch songů a jsem jakž takš spokojenej. Přesto bych pár věcí vytkl. Jednak se děj ubírá stršně rychle a pořádně není čas si jednotlivá zjištění "oni umí mluvit" užít. Dále jsem čekal že Jason Lee nebude hrát druhé housle a taky že to budou jeho hitovky a on se díky nim proslaví. No spíše tomu bylo tak že se proslavili veverky a spolu s nimi zlotřilí David Cross. A našlo by se pár dalších neduhů, ale nebudu do těch nebohejch hlodavců vrtat a prostě jen řeknu, že takový film mi byl ušit namíru./// Celkem 78%///(16.5.2008)

• Hismael

Mluvící veverky který umí taky zpívat se náhodou dostanou z lesa do domu jednoho člověka, ten píše písničky a po seznámení s ním uzavřou dohodu – za to že veverky ubytuje u sebe doma,budou zpívat jeho písničky. “co že?“ No fakt! Tato pohádka je opravdu velmi dětská. Na konstatování překvapeného Davida - “mluvící veverky“ a na upřesnění veverek “my nejsme veverky ale Chipmunkové“,jsem jen kroutil hlavou. Celé je to udělané tak pro 5 leté děti které nebudou nic moc řešit. Budou jen koukat na to co kde rozbijí,jak jim jde zpěv a to bude asi vše. Humor si může podat ruku s příběhem a tak tu máme nezajímavý pokus jak zaujmout ty nejmenší diváky. Ta dětinckost ale neni špatně,špatně je obsah filmu. Tučný zisk pro autory zkusí zajistit figurky postaviček, videohra, nebo CD. 30%.(22.12.2007)