Alvin a Chipmunkové

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• Slarque

Rodinná taškařice, která připomíná hity Scooby-Doo či Garfield nejen použitím podivně plyšových tvorů vydávaných za zvířata, ale i naprosto průměrnou kvalitou. Je tam pár lepších fórků pro dospělé a trocha blbnutí pro děti plus písničky, kterým navzdory dabingu není zrovna rozumět (a nejspíš je to dobře).(29.2.2008)

Nejsem drzý, malý ani chlupatý hlodavec a můj falešný zpěv nedokáže do poslouchatelného tvaru upravit ani nejmodernější technika. Taky naivní propagace rodinných hodnot mi poněkud leze krkem, ale když už mne potomci přinutili podívat se na tyhle veverčácké slavíky, tak mne to sice nepřinutilo sdílet jejich hlasité nadšení, ale do svého hodnocení jsem ho přesto promítl odvážnou matematickou fintou.(14.5.2014)

• Hismael

Mluvící veverky který umí taky zpívat se náhodou dostanou z lesa do domu jednoho člověka, ten píše písničky a po seznámení s ním uzavřou dohodu – za to že veverky ubytuje u sebe doma,budou zpívat jeho písničky. “co že?“ No fakt! Tato pohádka je opravdu velmi dětská. Na konstatování překvapeného Davida - “mluvící veverky“ a na upřesnění veverek “my nejsme veverky ale Chipmunkové“,jsem jen kroutil hlavou. Celé je to udělané tak pro 5 leté děti které nebudou nic moc řešit. Budou jen koukat na to co kde rozbijí,jak jim jde zpěv a to bude asi vše. Humor si může podat ruku s příběhem a tak tu máme nezajímavý pokus jak zaujmout ty nejmenší diváky. Ta dětinckost ale neni špatně,špatně je obsah filmu. Tučný zisk pro autory zkusí zajistit figurky postaviček, videohra, nebo CD. 30%.(22.12.2007)

• Jacinda

pokud bych chtěla výmaz mozku, nebo aby moje děti byly degenerované, záhnu po téhle hovadině s děsnou animací a zvráceným protivným zvukem(12.4.2012)

• Thomick

Neskutečně protivnej film. Jako pohádka pro děti strašně obyčejné, jako sonda do nitra hudebního showbyznysu hrozně naivní a povrchní.(7.3.2010)