Alvin a Chipmunkové

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• gogo76

Úžasná blbosť, ktorú som musel pozerať s deťmi. Prvú polovicu som videl celú a druhú iba s jednym okom. Nedokázal som to dopozerať z jediného dôvodu, a tým je absencia humoru. Milé postavičky sa po pol hodine stali otravnými a ten ich spev mi liezol na nervy tiež. Pokračovanie už nemusím vidieť a nechcem o nich ani počuť. Adios chipmunkos! 40%(7.5.2011)

• Eodeon

proč jsem film vlastně protrpěl z posledních zbytků sil? nebylo by to bývalo poprvé, kdybych dovedl odpustit absurdní premisu, kterou se nikdo ani v nejmenším nepokouší vysvětlit či omluvit, i nekoncepční scénář, nevyužité či zcela nadbytečné elementy, čítankovou šablonovitost a teatrální herectví. jsem dávno zvyklý i na tzv. "rodinné filmy", které jsou ovšem příliš primitivní i v dětských očích a příliš infantilní pro dospělejší pohled a s tím se pojící nahrazování konfliktů pseudo-konflikty. snad bych i dokázal mávnout rukou nad pokrytectvím kritiky komercializace, v níž lze s trochou úsilí nalézat trapně nezdařený pokus o sebeironii. kdovíjak mě netrápí ani velmi špatný pocit z provedení kombinace animací a živých herců, při němž jako kdybych sledoval spíše dva navzájem sotva související filmy zároveň: jeden ucházející animovaný, druhý mizerný hraný. doufal bych, že ze mně všechna ta bujará zběsilost a nemožně akcelerované tempo vysají divácké síly docela, nebudu schopen nadhledu a nebudou mě přepadat paranoidní hypotézy, že vyjmenované nedostatky jsou namnoze přísně úmyslné, jelikož tak si to divák žádá.(12.5.2013)

• Lavran

V mnoha (MNOHA!) ohledech ztělesňují Chipmunkové mé představy o filmovém peklu. Naštěstí pro ně lze říci, že nedokonale, protože (buď jak buď) se vyskytnou momenty, kdy bych to eventuálně mohl myslet i v dobrém. Tom Hill The Third - vznešenost sama! :) 1,5* (30%)(11.6.2008)

• Tuxedo

Chipmunkové a jejich songy jsou vlastně fajn, jen ten film jede podle až příliš okatě nalinkovaného scénáře pro nejmenší a Jason Lee není zábavný, nudný, dokonce ani otravný, prostě tu jen je. Pokud vyloženě nejste fanoušky seriálu či filmu (toho animovaného), jedná se o ztrátu času. Ta necelá hodinka a půl sice uteče rychleji než Chipmunkové na kofeinu, vyšumí však z hlavy dřív než skončí titulky.(8.1.2008)

Celkem to ušlo. Sem tam něco vtipného, ale jinak byl celý děj snadno předvídatelný, takže ničím vůbec nepřekvapil. Jinak jako chipmunkové mě mnohem více bavili Chip a Dale od Walta Disney. To je totiž stejná rasa hlodavců,.akorát jsou více IN. Lepší by bylo, kdyby se právě Chip a Dale dostali na stříbrné plátno, popř. ve 3D.(4.3.2012)

• - Auto, kterým jezdí Dave je britské Triumph TR4. (HellFire)

• - V originálním zvukovém zpracování každého chipmunka mluví a zpívá jiná osoba. (J*A*M*A*L)

• - Japonská panenka Alvina říká ("Konbanwa. Watashi wa Alvin desu") – což, přeloženo do češtiny, znamená „Dobrý večer. Jmenuji se Alvin.“ Španělská panenka říká ("Hola! Me llamo Alvin y yo quierro un hula hoop!") – „Ahoj! Jmenuji se Alvin a chci tančit hula hoop!“ (HellFire)