Alvin a Chipmunkové

Alvin a Chipmunkovia

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• Hismael

Mluvící veverky který umí taky zpívat se náhodou dostanou z lesa do domu jednoho člověka, ten píše písničky a po seznámení s ním uzavřou dohodu – za to že veverky ubytuje u sebe doma,budou zpívat jeho písničky. “co že?“ No fakt! Tato pohádka je opravdu velmi dětská. Na konstatování překvapeného Davida - “mluvící veverky“ a na upřesnění veverek “my nejsme veverky ale Chipmunkové“,jsem jen kroutil hlavou. Celé je to udělané tak pro 5 leté děti které nebudou nic moc řešit. Budou jen koukat na to co kde rozbijí,jak jim jde zpěv a to bude asi vše. Humor si může podat ruku s příběhem a tak tu máme nezajímavý pokus jak zaujmout ty nejmenší diváky. Ta dětinckost ale neni špatně,špatně je obsah filmu. Tučný zisk pro autory zkusí zajistit figurky postaviček, videohra, nebo CD. 30%.(22.12.2007)

Sice to je pateticke, misty nudne a nijak neobycejne, ale ty veverky sou straslive roztomily :) Dalsi plusovy bod za celkem hezky pisnicky a myho oblibence Jasona Leeho, kterymu od dob Flakacu ale pribyly vrasky a nejak mu zacina ples...(18.1.2008)

Infantilní film! Taková blbůstka! Pro děti jak dělané a věřím, že se to může líbit i některým dospělým. A ano, já patřím do té skupiny (skoro)dospělích a docela se mi to hodně libílo, protože jsem se skvěle bavil. Malí Chipmunkové byli neuvěřitelně roztomilí, při pár scénách jsem měl úsměv na tváři (třeba scéna, kdy se jednomu zdál zlý sen), jak moc byli roztomilí. Pár vtipných scén by se s nimi také našlo a dokonce uměli i hezky zpívat, ačkoliv jim nebylo nic rozumět. Jason Lee je sympaťák, sice má v tomto filmu blbé vlasy, ale na tuto roli se hodí a jeho výkon byl celkem uspokojující. Scénář filmu mi přišel dost neoriginální a jakoby jsem to už někdy někde viděl, ale co, bavil jsem se? Bavil a velmi dobře, takže scénář a jiné klišé, nebo jiné nedostatky snad dokážu i překousnout!(29.6.2008)

• Lavran

V mnoha (MNOHA!) ohledech ztělesňují Chipmunkové mé představy o filmovém peklu. Naštěstí pro ně lze říci, že nedokonale, protože (buď jak buď) se vyskytnou momenty, kdy bych to eventuálně mohl myslet i v dobrém. Tom Hill The Third - vznešenost sama! :) 1,5* (30%)(11.6.2008)

• gogo76

Úžasná blbosť, ktorú som musel pozerať s deťmi. Prvú polovicu som videl celú a druhú iba s jednym okom. Nedokázal som to dopozerať z jediného dôvodu, a tým je absencia humoru. Milé postavičky sa po pol hodine stali otravnými a ten ich spev mi liezol na nervy tiež. Pokračovanie už nemusím vidieť a nechcem o nich ani počuť. Adios chipmunkos! 40%(7.5.2011)