Alvin a Chipmunkové

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• gogo76

Úžasná blbosť, ktorú som musel pozerať s deťmi. Prvú polovicu som videl celú a druhú iba s jednym okom. Nedokázal som to dopozerať z jediného dôvodu, a tým je absencia humoru. Milé postavičky sa po pol hodine stali otravnými a ten ich spev mi liezol na nervy tiež. Pokračovanie už nemusím vidieť a nechcem o nich ani počuť. Adios chipmunkos! 40%(7.5.2011)

• hippyman

hluboce podprůměrný, předvídatelný rodinný klišovitý blábol s trojicí otravných a většinou zoufale nevtipných hlodavců... to podobní Švábi byli o dvě třídy lepší. 30%(20.11.2008)

Šel jsem na to, prože jsem nestihnul SOUKROMOU VÁLKU PANA WILSONA, hraje zde Jason Lee a měl jsem to zadarmo. Nebýt nostalgie, protože jsem Chipmunky znal díky písničkám a filmu, byly by to dvě hvězdičky. Takhle zbývá pochválit animaci, několik dospěláckých fórků a parodí, překvapivě i vyvedený dabing, který se zadařil i v přípědě písní. Jason Lee nehraje, prostě tak nějak přebývá, celé je to schématické a hlavně, film by se měl podřizovat Chipmunkům, dělajícím nepořádek a rozvracející ho zevnitř, nikoliv oni filmu. Navíc celé to poučení, spočívající v tom, že konzumerizmus je špatný, se těžko přijímá od filmu, jehož snahou je parazitovat na zašlé slávě a vytřískat prachy z podeje hraček apod. blbůstek. I to ZA PLOTEM je lepší. :-)(14.4.2008)

Soundtrack Christopher Lennertz: 1. Bad Day ,2. The Chipmunk Song (Christmas Don't Be Late) ,3. Follow Me Now ,4. How We Roll ,5. Witch Doctor ,6. Come Get It ,7. The Chipmunk Song (Christmas Don't Be Late) ,8. Funkytown ,9. Get You Goin' ,10. Coast 2 Coast ,11. Mess Around ,12. Only You (And You Alone) ,13. Ain't No Party ,14. Get Munk'd ,15. Witch Doctor - David Seville ,16. The Chipmunk Song (Christmas Don't Be Late) - The Chipmunks ,(14.6.2011)

• Hismael

Mluvící veverky který umí taky zpívat se náhodou dostanou z lesa do domu jednoho člověka, ten píše písničky a po seznámení s ním uzavřou dohodu – za to že veverky ubytuje u sebe doma,budou zpívat jeho písničky. “co že?“ No fakt! Tato pohádka je opravdu velmi dětská. Na konstatování překvapeného Davida - “mluvící veverky“ a na upřesnění veverek “my nejsme veverky ale Chipmunkové“,jsem jen kroutil hlavou. Celé je to udělané tak pro 5 leté děti které nebudou nic moc řešit. Budou jen koukat na to co kde rozbijí,jak jim jde zpěv a to bude asi vše. Humor si může podat ruku s příběhem a tak tu máme nezajímavý pokus jak zaujmout ty nejmenší diváky. Ta dětinckost ale neni špatně,špatně je obsah filmu. Tučný zisk pro autory zkusí zajistit figurky postaviček, videohra, nebo CD. 30%.(22.12.2007)

• - Na Kid´s Choice Awards získal snímek cenu v kategoriích Favorite Movie. (J*A*M*A*L)

• - Justin Long (jako hlas Alvina) často během nahrávání ztrácel hlas, protože každý dialog museli dolaďovat, aby hlasy zněly více přirozeně. (HellFire)

• - Bill Murray, Chevy Chase, Tim Allen a John Travolta mohli hrát Dava, ale odmítli. Jason Lee prohlásil, že byl tak nadšený z nabídky na roli, která byla původně nabízena Billu Murrayovi, že skákal salta. (HellFire)