Alvin a Chipmunkové

Alvin a Chipmunkovia

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

Šel jsem na to, prože jsem nestihnul SOUKROMOU VÁLKU PANA WILSONA, hraje zde Jason Lee a měl jsem to zadarmo. Nebýt nostalgie, protože jsem Chipmunky znal díky písničkám a filmu, byly by to dvě hvězdičky. Takhle zbývá pochválit animaci, několik dospěláckých fórků a parodí, překvapivě i vyvedený dabing, který se zadařil i v přípědě písní. Jason Lee nehraje, prostě tak nějak přebývá, celé je to schématické a hlavně, film by se měl podřizovat Chipmunkům, dělajícím nepořádek a rozvracející ho zevnitř, nikoliv oni filmu. Navíc celé to poučení, spočívající v tom, že konzumerizmus je špatný, se těžko přijímá od filmu, jehož snahou je parazitovat na zašlé slávě a vytřískat prachy z podeje hraček apod. blbůstek. I to ZA PLOTEM je lepší. :-)(14.4.2008)

Alvin, Simon a Theodore jsou vykutálení chipmunkové, kteří mě dokázali jedno nudné odpoledne dobře zabavit. Neřekl bych, že film je určen jen pro děti, velmi dobře se u něj dokáží zabavit i dospělí. Chce to jen vypnout, nemít velké nároky a mít trochu smysl pro humor k jemným chipmunkským hláskům. Příběh na rodinnou komedii ujde a zábava je dobrá. Čekal jsem že to bude trapné, ale dokázal jsem se zabavit po celou dobu sledování a občas jsem se i zasmál, protože některé hlášky stály za to. Navíc písničky byly pěkné a chytlavé. 60%(27.7.2010)

• Skejpr

Ukvíkané zlo, s jehož přibývajícími minutami jsem stále více a více nabýval přesvědčení, že není možné přežít jej ve zdraví. RGB písklouni jsou jen třešínka na dortu poskládaného z nevkusu, imbecility a pohrdání inteligencí i toho nejmenšího diváka. Ta JEDNA hvězdička je v podstatě jen jako rezerva pro jejich squeakquel...(25.12.2009)

• Nathalie

Infantilní ňufačinka s řídkými satirickými šťouchy na účet showbusinessu určená primárně zaostalým batolatům a každému, kdo si někdy hrál s živou veverkou. Pokud do některé kategorie spadáte- stejně jako já, hurá na Alvina. Ostaní ať raději poslouchají nikoli Jasona Lee hulákajícího na zpívající hlodavce Alvine, ale Sám doma a onen charakteristický zvuk: Keeeeeee-viiiiiiii-neeeeeeeeeeee !!! Jsou přece Vánoce. 50%(22.12.2007)

• gudaulin

Ano, trpěl jsem. A uniknout se tomu bohužel nedalo. Je to prototyp americké rodinné podívané pro nejširší lidové vrstvy, a proto z hlediska scénáře napsané a herecky odehrané tak, aby to odpovídalo vkusu typického masového diváka. Kdyby zůstalo jen u plyšových burunduků, jednalo by se sice o poněkud kýčovitou, nicméně v rámci dětského filmu ještě snesitelnou zábavu, jenže se tam vyskytují prsaté herečky a elegantní hezouni viditelně určení pro dospělácký doprovod, u kterého se předpokládá vkus a duševní rozhled pětiletého dítěte. Tenhle druh masové produkce mě prostě míjí. Celkový dojem: 15 %.(1.4.2008)

• - Skuteční Čipmankové jsou hlodavci příbuzní veverkám, po stranách těla je zdobí světlý pruh, žijí na východní části hranice mezi Kanadou a USA a nejčastěji přebývají v norách na okrajích lesů. (Olík)

• - Před natočením celovečerního filmu měli Chipmunkové za sebou již řadu hudebních alb, několik cen Grammy a televizní seriál. (Olík)

• - Když se Dave vrací domů ze setkání s hudebním producentem, můžete zahlédnout klávesy opřené o zeď, které ve skutečnosti patří Jasonovi Lee. (HellFire)