Alvin a Chipmunkové

Alvin a Chipmunkovia

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

Asi jsem trošku ujetější, ale mě se to vcelku líbilo. Bylo to ryhlé, zábavné a prakticky jsem se po celou dobu nenudil. Když to srovnám s Garfieldem, tak to dopadlo mnohem lépe. Jason Lee z úspěšného seriálu My name is Earl zde sice nehraje svoji životní roli, ale jeho role je sympatická. K tomu krásná Cameron Richardson. Největší pozornost však samozřejmě na sebe strhávají malí tři Chipmunkové, s kterýma je vcelku zábava.(25.5.2008)

• BigDeal

Príbeh je zostavený z roky starého receptu a neprekvapí absolútne ničím, vtipom sa zasmejú maximálne deti a Chipmunkovia svojim ničením nábytku nie sú ani tak zábavní ako otravní. Keďže ale veľkú časť filmu tvoria chytľavé hudobné čísla, ktoré sú tu jediným kladom, dávam 30%(2.12.2008)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +zábavné, poslouchatelné, český dabing -vývoj příběhu, slabší obsazení a herecké výkony/// Tohle je moje první setkání s Alvinem, Simonem a Theodorem (tak se jmenuje i syn od bratránka) a popravdě tihle lumíci mě docela zaujali. Sice jejich předešlé příběhy neznám (nějak se ke mě nedostali), takže nějaká ta nostalgie nebo převedení mích oblíběnců na plátno se nekoná. Ale i přesto jsem si film užíval. Je to sranda, k tomu kopa dobrejch songů a jsem jakž takš spokojenej. Přesto bych pár věcí vytkl. Jednak se děj ubírá stršně rychle a pořádně není čas si jednotlivá zjištění "oni umí mluvit" užít. Dále jsem čekal že Jason Lee nebude hrát druhé housle a taky že to budou jeho hitovky a on se díky nim proslaví. No spíše tomu bylo tak že se proslavili veverky a spolu s nimi zlotřilí David Cross. A našlo by se pár dalších neduhů, ale nebudu do těch nebohejch hlodavců vrtat a prostě jen řeknu, že takový film mi byl ušit namíru./// Celkem 78%///(16.5.2008)

Alvin, Simon a Theodore jsou vykutálení chipmunkové, kteří mě dokázali jedno nudné odpoledne dobře zabavit. Neřekl bych, že film je určen jen pro děti, velmi dobře se u něj dokáží zabavit i dospělí. Chce to jen vypnout, nemít velké nároky a mít trochu smysl pro humor k jemným chipmunkským hláskům. Příběh na rodinnou komedii ujde a zábava je dobrá. Čekal jsem že to bude trapné, ale dokázal jsem se zabavit po celou dobu sledování a občas jsem se i zasmál, protože některé hlášky stály za to. Navíc písničky byly pěkné a chytlavé. 60%(27.7.2010)

Tak tohle je právě ta komedie, na kterou se musíte podívat jen jednou, jinak by vás už vůbec nemusela bavit. Chipmunkové jsou upištění a trochu naspeedovaní, možná proto tak lidé žerou jejich hudbu  Sem tam tu Jasonovi trochu dochazí dech, ale stačí malým veverkám stíhat, zato hlavní záporak ,,strýček,, byl zas tak americky umělý (můj výraz  ) Kvalitní animace…slabších 6/10*(2.2.2008)

• - V originálním zvukovém zpracování každého chipmunka mluví a zpívá jiná osoba. (J*A*M*A*L)

• - Před natočením celovečerního filmu měli Chipmunkové za sebou již řadu hudebních alb, několik cen Grammy a televizní seriál. (Olík)

• - Bill Murray, Chevy Chase, Tim Allen a John Travolta mohli hrát Dava, ale odmítli. Jason Lee prohlásil, že byl tak nadšený z nabídky na roli, která byla původně nabízena Billu Murrayovi, že skákal salta. (HellFire)