Let's Dance 2

Step Up 2 the Streets

Let´s Dance 2: Street Dance

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2008, 94 min

Now you're talking... totiž dancing. Ano, jistě, příběhově a herecky je to stále zoufalství, ale cit pana Johna M. Chua pro kameru a práci s tanečníky pozvedá tuhle jinak zapomnění hodnou naivní limonádu na úroveň "má smysl se na to podívat". I pokud vás s tancem, neřku-li přímo s uličním tancem, nepojí nic kromě vědomí o jeho existenci, stejně vás nemůže nezaujmout to, co se vám tady bude ukazovat. Primárně je to ovšem film přímo pro příslušníky různých skupin "z oboru", a jak vidno, je jich (v kombinaci s dětičkami vypatlanými Hanou Montanou a Háj Skůl Muzikály) dost na to, aby se vyplácelo čas od času něco takového natočit. Ale trojka jde zase o kus dál a výš;) Pro dvojku smířlivých 60% za technické kategorie a umělecký dojem.(30.3.2013)

Blbý a absolutně předvídatelně nalajnovaný romanťák, kde se naštěstí 80 procent stopáže někdo rytmicky pohybuje a dobře se na to kouká. Nic víc. Pokud chcete vidět film a ne poskakování, ani si to nepouštějte, ztráta času...(26.7.2009)

Nevím proč, ale příběh mě tak trochu okouzlil. Trošku netradičně vizuálně nezajímavá dvojice, kterou si kvůli tomu o to více oblíbíte. Hlavně Andie si tak trošku zamilujete kvůli jejím trablům a pak s ní prožíváte pohádku s pár vroubkama až do finálního street dance v dešti - jaký konec by byl romantičtější? A Blake Collins jako ředitěl a star baletu byl podle mě nejuvěřitelnější herec ve filmu. Mimochodem už hrál hlavní roli v Labutím jezeru, takže tady náhodou nebyl. O zábavu se staral především Moose, a nejkrásnější slečna ve filmu byla Cassie Ventura jako Sophie.... Choreografii dělal můj jmenovec Jamal Sims a strhující hudbu se postaral AARON ZIGMAN, který se posaral jak o předchozí díl, tak i na hitech John Q, Most do země Terabithia nebo Alpha Dog. Podle mě nejen pro fanoušky tance.(13.3.2008)

Lets Dance 2 mě přivedlo k malému zamyšlení. Je opravdu na místě vyčítat tanečnímu filmu chatrnou zápletku (o příběhu se moc mluvit nedá), bezradné herce a plytké myšlenky? Zvykli jsme si omlouvat podobné nedostatky u sebehloupějších akčních filmů, ale ulepené taneční romance vzít na milost nedokážeme. Pokud mi tedy takovýto žánrový film nabídne úchvatné taneční kreace, vypilovanou choreografii a smysly přecházející tripartitu hudby, tance a obrazu, tak by nebylo příliš ohleduplné takovýto film zdupat a odhodit do propadliště dějin. V tomto ohledu mám svědomí čisté a o jeden divácký zážitek navíc.(29.6.2008)

• Mahalik

" Kubo! Normálně jsem byla v kině na filmu, kterej nemá vobdoby.. - Na kterym, prosim tě? - Na Let's Dance 2!! -Fakt?? (v duchu mi ale zní, ty vole...). Jasně, že očekávat odpověď typu: Fontána, to byla... nebo něco v podobném stylu, byla docela dost mimo hrábě, ale být filmem života snímek, kde všichni zúčastnění o sebe zakopávají a zjišťují, že země je asi fakt kulatá, je prostě divný. Ale co naplat__ Na scéně máme holku "tančím ráda, tančím vkusně", kterou vykopli z crew, protože chtěla nosit baletní sukýnku a piškoty. Mrzí jí to a proto chce vytvořit crew svojí a lepší. Potkává kluka "když spadnu obličejem k zemi, kšilt se mi zaboří do asfaltu a je nepoškozený" jenž se jí ujme a vytvoří z ní tanečnici do deště a větrného počasí. Všechno klape, až na Andienu poručnici, která nejen-že pořád opakuje větu: "Jsi matce podobná víc, než tušís.." ale hlavně nechápe, že dveře mají kliku a nechává dokořán všechno, co jde otevřít. Na scéně se ještě objeví černý žárlivec, který předvede taneční číslo, kterým se akorát ztrapní a odchází na stranu poražených a ztrapněných__ Mám svým způsobem hip-hop rád. Jenže se ještě nenašel režisér, který by mu udělal maximální poklonu k zemi. Všechno se akorát točí okolo nemožných zápletek o lásce, a tanec+ hudba jsou odtaženy do zákulisí a to je pak problém. Naštěstí ti tanečnící jsou vážně šikovní (nemohou za to, že scénář je pitomej) a svými výstupy pozvedají film na vyšší úroveň. Tzn. 1*. Ta druhá je za fakt, že jsem si po konci filmu zapnul vlastní hip-hop a tančil (osobní poznámka: pro příště si zatáhni závěs, pako!)(24.10.2008)

• - V 71. minutě filmu je záběr na postavu Chase (Robert Hoffman) zrcadlově převrácený. Lze to poznat podle převrácených čínských znaků na jeho tričku. Stejné tričko na sobě má postava i v 34. minutě filmu, kde jsou však znaky správně. (Tsuki)

• - JabbaWockeez, finalista americké soutěže televize MTV Randy Jackson Presents America's Best Dance Crew, se krátce objevil ve filmu, dokonce se svým poznávacím znamením, bílou maskou. (HappySmile)

• - Jméno taneční skupiny je "410", což je telefonní předvolba Baltimoru, ve kterém se film odehrává. (HappySmile)