Let's Dance 2

Let´s Dance 2: Street Dance

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2008, 94 min

• mat.ilda

Mno, takže proti prvnímu dílu o fous lepší - především - hlavní kolohnát z jedničky - Troy, se předvedl sice trapně, ale naštěstí jen krátce, na samém začátku, taneční stránka byla obohacena o víc stylů a hlavně, filmy tohoto ražení jsou vždycky lepší s holkama... Ale už dost chvály, musím pamatovat na fakt, že jsem facebookovým fanouškem NESMĚJTE SE HOPERŮM. NENÍ HEZKÉ SMÁT SE CIZÍMU NEŠTĚSTÍ! :-D(17.12.2009)

Lets Dance 2 mě přivedlo k malému zamyšlení. Je opravdu na místě vyčítat tanečnímu filmu chatrnou zápletku (o příběhu se moc mluvit nedá), bezradné herce a plytké myšlenky? Zvykli jsme si omlouvat podobné nedostatky u sebehloupějších akčních filmů, ale ulepené taneční romance vzít na milost nedokážeme. Pokud mi tedy takovýto žánrový film nabídne úchvatné taneční kreace, vypilovanou choreografii a smysly přecházející tripartitu hudby, tance a obrazu, tak by nebylo příliš ohleduplné takovýto film zdupat a odhodit do propadliště dějin. V tomto ohledu mám svědomí čisté a o jeden divácký zážitek navíc.(29.6.2008)

Nemohu říci, že by mě film dokázal nějak hodně zaujmout, ale to beru trochu jako svou chybu, měl jsem se asi před zhlédnutím filmu podrobněji seznámit s popisem děje. Já jsem tedy očekával, že to bude o tancování, ale nečekal jsem, že tou hudbou, na kterou se zde tančí, bude hip hop, ke kterému mám velmi silnou averzi. Ale naštěstí film není jen o tanci, a ty pasáže, v nichž se netančí a nehraje hip hop byly docela zajímavé a koukatelné. Zkrátka tohle je film o tom, jak jedna holka konečně dokázala najít ty správné kamarády, tu správnou partu, a zřejmě i svou velkou životní lásku. Jako film to tedy není špatné, ale na můj vkus to bylo jaksi o ničem, prostě takový film, který si jen pozvolna plyne a který nepřináší nic nového či zajímavého, jediné, co zde může zaujmout je právě ten hip hop a tanec na tuto hudbu, ale pokud tento životní styl a tuto hudbu nemám jako divák rád, tak bohužel nemohu film považovat za jakkoliv vydařený. Zkrátka to vidím jako průměr, který nenadchl, ale ani nezklamal, dalo se to bez jakýchkoliv problémů dokoukat a to je asi to nejdůležitější. Herecký ansámbl byl potom hodně sympatický a i díky hercům to tedy bylo o něco málo stravitelnější. Jak už jsem napsal, je to z mého pohledu průměrný filma jako takovému mu tedy uděluji tři hvězdy.(30.6.2010)

• genetique

Naznačil som to v jednotke, no keďže to bolo poprvé, dalo sa to celkom prekusnúť. Choreografie s takouto muzikou patria do videoklipov a s filmom toto nemá nič spoločné. Aj celkový príbeh by sa v pohode zmestil do jedného zmysluplnejšieho videoklipu. A vlastne hudba a skvelá choreografia, to boli jediné miesta filmu, ktoré som nepretáčal. Inak by sa to dalo točiť dookola stále to isté. Stačilo by pár nových pohybov. A pri tržbách by som sa tomu nečudoval. Čo už. 45%.(7.7.2008)

• tron

Ruku na srdce: na film typu LET´S DANCE 2: STREET DANCE nejdete, ak nemilujete tanec alebo nemáte malého brata alebo priateľku, na ktorých vám záleží. NEJDETE. Kvôli jednoduchému deleniu Dobro/Zlo, kvôli plytkým dialógom, kvôli hercom, ktorých netúžite vidieť v ďalšom filme a u ktorých môžeme ťažko pokladať za dobrý plus nepozeranie do kamery. Napriek tomu to s LET´S DANCE 2: STREET DANCE nie je najhoršie: tempo je svižné, titulná hrdinka čarovná, audiovizuálna stránka zaujímavá a choreografia tanečných scén má niečo do seba. Osobne som bol opitý, takže ma výsledok nenahneval. Kino Považan 2008(25.5.2008)

• - V závěru filmu je možné si všimnout, že Moose (Adam G. Sevani) má v každém záběru kšilt čepice na jinou stranu. (Roland Sands)

• - JabbaWockeez, finalista americké soutěže televize MTV Randy Jackson Presents America's Best Dance Crew, se krátce objevil ve filmu, dokonce se svým poznávacím znamením, bílou maskou. (HappySmile)

• - Robert Hoffman se učástnil skutečného underground break dance v Baltimore, aby se připravil na roli Chase Collinse. (Hejtmy)