Střepy v hlavě

Brøken, The

Broken, The

Thriller / Horor / Drama

Velká Británie / Francie, 2008, 93 min

Než v hlavě spíš Střepy na podlaze.. Ellis zasazuje mrtvolné postavy do neživotného světa plného napětí, otázek a lekaček. Pohrává si s divákovým očekáváním a klišé (co se stane, až se otočí zpátky?), ale především brilantně režíruje a celou dobu "baví". Ať už je pointa jakákoliv, tenhle film má blízko k nejvyššímu ohodnocení.(9.10.2012)

Úchvatnej napínák, z kterýho běhá mráz po zádech. Vytříbená formální stránka, skvělej námět. Je to ten případ, kdy rád dám plnou palbu, i když u toho musím trošku přivřít oči. Poe by měl určitě radost.(27.3.2009)

Zábavná hra s postupy filmové paranoie, u které jsem se paradoxně smál. Kdyby studio Ellisovi ten film nepřestříhalo a neurychlilo, byl by možná i lepší.(2.8.2014)

Tomuto horůrku notně ubírá anebo přidává na výsledném hodnocení nepochopitelnost. Nedočkal jsem se žádného logického vysvětlení. Atmosféra je příjemně hustá, přestože se zdánlivě nic neděje. Ten zvláštní neklid je všudypřítomný. Podobně jsem se naposledy cítil při sledování Rosemary's Baby.(28.1.2011)

• bestlama

Afterdark mě v poslední době spíše zklame než překvapí. Další z jejich nudných filmů. Moc toho tady popsat nemůžu, ale jediné vím. A to, že mě film uspal a poklidně hrající hudba mě uspala do dvojnásobného spánku.(28.3.2012)