Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• Sobis87

S tvůrci Takové normální rodinky nejspíše nesdílíme stejný smysl pro humor, jelikož jsem se u filmu, který zamýšleli jako komedii, ani jednou nezasmál. A nejen v tomto ohledu se něco ošklivě podělalo. 30%(21.1.2010)

• Smok

Tá hŕstka dobrých cz & sk hercov nedotiahla bohužiaľ tento film ani na priemer. (Nie, Jirko ani teraz ťa nemám na mysli, aj keď si trochu "omládl").(9.7.2009)

Taková normální rodinka má jediný zádrhel. A tím je právě název, na jehož základě divák logicky očekává komedii. Což je snad jediný žánr, který v tomto regulérním rodinném dramatu není k nalezení. Je to po všech stránkách čistý, vlastně ničím zajímavý, ale pro mě osobně překvapivě ne marný a hlavně ne trapný film s vizáží té nejlacinější televizní inscenace. Ovšem nemůžu říci, že by mě to nebavilo. Jen prostě ne v tom komediálním slova smyslu.(28.10.2008)

• Bluntman

TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA je označována jako komedie, přičemž v ní není ani jeden vtip a herci hrají (vyjma výborného Jiřího Mádla, který ustojí sebehorší film) ve zcela jiných žánrových polohách, takže ve výsledku to je pro diváka drama až tragédie. Když si odmyslím existenci výborného českého sitcomu se stejnojmenným názvem, který je ale v porovnání s Caprovým VŠICHNI JSME JEN JEDNOU NA SVĚTĚ průměrný, zbyde mi jednohvězdičková televizní záležitost, v níž tvůrci nezvládají pointovat gagy a o načasování nemůže být vůbec řeč. Neschopnost dovést mnohé dějové linie a peripetie do konce, otravná šablonovitost, primitivní, až "kameňákovská" hudba, všudypřitomná trapnost a deklamativnost dialogů či inscenační neschopnost a tristní práce s "running gagy"... hvězda za to, že je to přijatelnější rodinná zábava než JAK SE KROTÍ KROKODÝLI.(1.5.2008)

• Tosim

Postavy se chovají jako kreténi, buď se přiblble usmívají, nebo řvou, desetiminutové etudy jsou roztažené na půl až třičtvrtě hodiny a nakonec přijde ženská a vytáhne z kabelky celej štrůdl :-D Parazitování na seriálu mě nevadí, člověk, který má jen trošku rozumu, to Patriku Hartlovi přece nemůže sežrat. Do propadliště dějin s tím.(6.5.2008)