poster

Taková normální rodinka

 • Slovensko

  Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • duklak2
  **

  To jsem zase jednou šlápl vedle. A já, že se pobavím. Je páteční večer, těsně před půlnocí a tak mě napadlo, že si pustím nějaký film. Nejlépe něco z našich luhů a hájů. Po dlouhém vybírání mezi českými filmy v mé filmotéce, mi do oka padla Taková normální rodinka. Název velmi zajímavý. Původní seriál jsem nesledoval. Dějová linie je docela dobrá. Takové jedno normální rodinné odpoledne, oznámí dcera rodině, že je těhotná. Její rodiče jsou touto informací velmi zaskočeni a pobouřeni. Hlavně otec dcery. Ten se hned ptá, kdo je otcem dítěte. Dcera se přizná a říká, že je to jakýsi Zdeněk. Hraje ho Mádl. Zanedlouho je Zdeněk vyhozen matkou z bytu a nastěhuje se ke své přítelkyni. Tam ho všichni začnou zpovídat a zjišťovat, jestli má nějaký majetek. Jelikož je ale Zdeněk věčným studentem, tak nic, kromě svých sešitů a učebnic nevlastní. Totˇ vše k příběhu. Nechci zde spoilerovat. Výkony hlavních protagonistů mě přišly takové jalové, nemastné a neslané. Nepochopil jsem funkci postavy pana Labudy. Vždyť zde nemusel ani hrát. Mádl se zde tváří jako totální blb a neustále se něčemu směje. Babka Malkina, kterou jsem poprvé viděl v seriálu Dobrá čtvrť, mě zde moc nepobavila. I když ten její hlas je nezapomenutelný. Celkově tento film kazí pověst původnímu seriálu, jelikož z toho místo komedie vyznělo rodinné drama. A to tvůrci slibovali, že chtějí navázat na půvab a oblibu českých veseloher. Nepovedlo se jim to ani náhodou. Nad mým hodnocením jsem chvíli váhal. Nakonec dávám pouhopouhé dvě hvězdy.(9.11.2008)

 • Stanislaus
  **

  Tak o tomhle počinu nevím, co si mám myslet. Po jeho zhlédnutí nejsem o nic chytřejší a vlastně jako kdybych nic neviděl. Naprostá většina aktérů mi celkem lezla po celou dobu filmu na nervy - hlavně Liliana Malkina a tamti dva malí smradi. Jediné co snad mohlo zachránit reputaci tomuto kvalitově nedostačujícímu filmu byl stabilní příběh, který se však rozsypal hned v první třetině. Zkrátka "komedie" u které jsem se paradoxně vůbec nezasmál.(28.8.2010)

 • Rosomak
  *

  Hrůza. Je to jak soutěž o nejhorší herecký výkon (jediný Mádl se snaží něco uhrát). O nejotravnější postavu nakonec vyhrála babička, která mě při každém svém výstupu neuvěřitelně iritovala a při jejích proslovech jsem nahlas úpěl.(8.11.2008)

 • Snorlax
  odpad!

  Parta ochotnických herců si za poslední peníze udělala dlouhý mejdan, kde popíjela krabicové víno a nejlevnější kořalku. Potom zmítána křečemi kocoviny si v pachu ranních cigaret chtěla zkusit vzpomenout, jak vlastně vypadal oblíbený český seriál. A lehce se motajíc, jali se podnapilí ochotníci přehrávat si nahodile scénky z populárního seriálu. Náhodou se jejich pijácké akce zúčastnil i Patrik Hartl s Tomášem Krestou a dílo zkázy bylo dokonáno. Posledně jmenovaní pánové zběsilou příšernost zaznamenali a chtějí s ní vyhrožovat svým potomkům - když budou zlobit, budou se dívat na "film" Taková normální rodinka. Tento způsob týrání by měl ale být zakázán!(24.4.2011)

 • honajz
  odpad!

  Když se dá rejžovat prachy na remacích v Americe, proč ne u nás? A tak se vzala nejkultovnější klasika, aby dala vzniknout zoufale nevtipnému filmu.------------------------------------------------------------------------------------ Odmítám srovnávat onen kultovní černobílý seriál České televize, který na DVD vydalo DiViDi, s tímto filmem. Kdybych u dědy na venkově pojmenoval tu černou kočku Myšpulín, tu malou bílou ozdobil pentlí a říkal jí Fifinko, prasátku by se neřeklo jinak než Bobík a správně, ten králík by dostal jméno Pinďa, také bych u dědy na dvorku neměl TEN Čtyřlístek z komiksu.*********************************************** Stejně tak, když do interiéru rádoby hájovny nacpu Káču, Raubíře, vraždící babičku, zpívající maminku atd. atd., ještě to neznamená, že jsem dal do kupy Takovou normlání rodinku. Ani když podle toho pojmenuju celý film. Asi jsou na tom čeští herci hodně špatně, když musejí brát každý blaf.--------------------------------------------------------------- Ale konkrétně. Dějově film obsahuje vše, co znáte ze seriálu či knihy. Dokonce se objeví jedna dvě linie navíc. Co film zabíjí, je tempo, špatné načasování vtipů, velice špatná režie, naprosto neuvěřitelný soundtrack, skoro nijaký střih, a konečně i různé detaily, jež zcela postrádají logiku.********************************************************** Například - proč je babička Ruska? V knize tomu tak není, ani v seriálu, ve filmu mluví mizernou češtinou, patlá do řeči ruská slova, ale nikde žádné vysvětlení, proč. Nebo jen ústřední dvojice Káči a jejího snoubence. Jirka Mádl vedle své herecké kolegyně vypadá jako její o hodně mladší brácha, a ne nápadník. Postava v podání Mariána Labudy mi zůstala záhadou dodnes.---------------------------------------------------------------------------------------------- Ještě k tomu soundtracku - když točím komedii, chce to něco svižného. Takový Zdeněk Troška to ví a jeho rozjásané komedie mají i rozjásaný soundtrack. Hudba k tomuto filmu (David Kraus) vylezla z nějakého předpůlnočního jam session. Protože zní hned od začátku, měl jsem problém hned na úvod neusnout.*********************************************************************** Nu a konečně ona zoufalá nevtipnost. Přijde vám veselé, když paní, co hraje puberťáckou holku, ale nemá na to ani postavu, ani pořádný make-up na vrásky kolem očí, vyleze z busu, řekne ježišmarjá, sedne si na kufr a pronese něco ve stylu kriste, jestli se to naši dozvědí... A udělá obličej.---------------------------------------------------------- Podobně scéna u jídla (Proč mají čeští filmaři takovou posedlost ve scénách u jídelního stolu? Nevím jak u vás, ale u nás máme problém se u stolu sejít, natož v klidu najíst, protože každý vezme krajíc do ruky a jde někam jinam.). Káča sděluje, že je těhotná, ale to všechno zní v jednom dlouhém záběru, s občasnými prostřihy na dva detaily dvou xichtů, pardon obličejů, a celou scénku završí tatínek, který začne kuckat. Ach, to je vám veselé...(27.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace