Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• Slartibarkfast

Tak jsem si pustil českou komedii "Taková normální rodinka", kterou prý tak nějak natočili podle stejnojmenného výborného seriálu, který už zavál čas. A tu byla zřejmě jedna z hlavních chyb pana Hartla. Když totiž na trabanta přilepíte značku Ferrari, můžete klidně kamarádům nabulíkovat, že máte doma Ferrari, ale trabant nikdy Ferrari nebude. Stejné je to i s tímto svérázným a poněkud nezdařeným pokusem o vzkříšení zábavného seriálu. Druhou chybu, a to dosti zásadní, vidím v tom, že o komedii zaručeně nejde. Věřte mi, díval jsem se. Ve finále bych pak vyzdvihl i třetí chybičku, která je spíše estetického charakteru. Nechápu, proč byli obsazeni tak tragičtí herci, obzvláště pak příšerná Malkinová, která působí jako pěst na oko a degraduje postavu subtilní detektivní babičky na otravnou hajzlbábu. Závěrem snad zmíním skutečnost, že kdyby šlo o film s jiným názvem, který by neodkazoval na jakoukoli předešlou tvorbu, asi bych zvedl hodnocení na dvě hvězdy. Takto ale musím kriticky sáhnout níž a doporučit divákům, aby se tomuto sterilnímu dílku bez špetky vtipu zdaleka vyhnuli. 20%(8.1.2017)

• Bluntman

TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA je označována jako komedie, přičemž v ní není ani jeden vtip a herci hrají (vyjma výborného Jiřího Mádla, který ustojí sebehorší film) ve zcela jiných žánrových polohách, takže ve výsledku to je pro diváka drama až tragédie. Když si odmyslím existenci výborného českého sitcomu se stejnojmenným názvem, který je ale v porovnání s Caprovým VŠICHNI JSME JEN JEDNOU NA SVĚTĚ průměrný, zbyde mi jednohvězdičková televizní záležitost, v níž tvůrci nezvládají pointovat gagy a o načasování nemůže být vůbec řeč. Neschopnost dovést mnohé dějové linie a peripetie do konce, otravná šablonovitost, primitivní, až "kameňákovská" hudba, všudypřitomná trapnost a deklamativnost dialogů či inscenační neschopnost a tristní práce s "running gagy"... hvězda za to, že je to přijatelnější rodinná zábava než JAK SE KROTÍ KROKODÝLI.(1.5.2008)

Všední rodinné výjevy plné nevtipné vaty, nicméně si držící na nedávnou tuzemskou produkci nějakou tu úroveň. Takže další Troška, krokodýlí Poledňáková nebo prázdný svět Bestiáře se nekoná. A i přesto, že kvalita si v řadě rozehraných témat šla na hodně dlouhý výlet, svou atmosféru to má. A za to může celovečerně debutující Patrik Hartl děkovat především hercům. Vyjma těch je to celé trošku dieta, ale oproti jiným českým přírůstkům se tam nějaké to tučné vyskytne!!(4.11.2009)

• Psema

Režisér Hartl si z nějakého záhadného důvodu spletl žánry a místo uvolněné rodinné komedie nabídl "něco", co osciluje mezi Crash Road a Posledními plavkami. Jen místo Čtvrtníčka, Poláška a Agáty nabídl selanku zmatených známých tváří, které tři hodiny (zhruba tak dlouhé mi to utrpení připadalo) odříkávají repliky tak nudně, až to zavání závislostí na sedativech, přičemž se motají v jedné blbě osvětlené chalupě a litují, čemu se to upsali. Pokud ovšem bylo tvůrčím záměrem způsobit publiku bolestivé křeče v oblasti žaludku a vyvolat touhu celou rodinku i s papouškem, želvami a Marianem Labudou vyvraždit během dvou minut, nemůžu říct proti Takové normální rodince ani popel. 10%(8.4.2008)

• AngelAngie

Nikterak oslnivé, ale při pohledu na jiné, tak alespoň nenudící... // Viděno 2x...(15.3.2009)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)