Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

Všední rodinné výjevy plné nevtipné vaty, nicméně si držící na nedávnou tuzemskou produkci nějakou tu úroveň. Takže další Troška, krokodýlí Poledňáková nebo prázdný svět Bestiáře se nekoná. A i přesto, že kvalita si v řadě rozehraných témat šla na hodně dlouhý výlet, svou atmosféru to má. A za to může celovečerně debutující Patrik Hartl děkovat především hercům. Vyjma těch je to celé trošku dieta, ale oproti jiným českým přírůstkům se tam nějaké to tučné vyskytne!!(4.11.2009)

• Tosim

Postavy se chovají jako kreténi, buď se přiblble usmívají, nebo řvou, desetiminutové etudy jsou roztažené na půl až třičtvrtě hodiny a nakonec přijde ženská a vytáhne z kabelky celej štrůdl :-D Parazitování na seriálu mě nevadí, člověk, který má jen trošku rozumu, to Patriku Hartlovi přece nemůže sežrat. Do propadliště dějin s tím.(6.5.2008)

• Snorlax

Parta ochotnických herců si za poslední peníze udělala dlouhý mejdan, kde popíjela krabicové víno a nejlevnější kořalku. Potom zmítána křečemi kocoviny si v pachu ranních cigaret chtěla zkusit vzpomenout, jak vlastně vypadal oblíbený český seriál. A lehce se motajíc, jali se podnapilí ochotníci přehrávat si nahodile scénky z populárního seriálu. Náhodou se jejich pijácké akce zúčastnil i Patrik Hartl s Tomášem Krestou a dílo zkázy bylo dokonáno. Posledně jmenovaní pánové zběsilou příšernost zaznamenali a chtějí s ní vyhrožovat svým potomkům - když budou zlobit, budou se dívat na "film" Taková normální rodinka. Tento způsob týrání by měl ale být zakázán!(24.4.2011)

• CANNIBAL

Pravděpodobně nepříliš valný remake na seriál. Na to co se v české kinematografii, povětšinou točí v poslední době za hrůzy, to ještě docela ušlo. Kdyby bejval scénář byl líp propracovanej, tak bych i hodnocení dal lepší. Ale na druhou stranu nesporně zajímavá idea. Nejhorší však na tomto filmu bylo, že tam hrál herec Jiří Mádl, kterého opravdu nemusím. Ten to přesně podtrhnul na hodnocení jen dvou hvězdiček.(30.11.2010)

• Fingon

Původní Taková normální rodinka je černobílá. Je skoro čtyřicet let stará. Nicméně to jsou asi tak jediné výtky, které mohou být proti původní verzi vzneseny (a trvalo mi opravdu dlouho, než jsem je vymyslel). Novou verzi si asi dokážou vychutnat jen ti diváci, kteří verzi s Cupákem, Hanzlíkem, Rosůlkovou, Medřickou a dalšími nikdy neviděli - najde li se někdo takový. A i pak to nejspíš bude neuvěřitelně nudný film.(1.11.2008)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)