Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• Peetas

V této době, kdy se natočí jen pár filmů, a z toho jen některé jsou povedené, je tenhle film pro někoho taková normální komedie.(16.12.2008)

• AGAMENON

Ke zdi a zastřelit!!!!!!!(31.10.2009)

• triatlet

Pokud by tvůrci přímo neodkazovali na dílko Fan Vavřincové, možná bych hvězdičku přidal. Ale pokus o remake seriálu mě nepřesvědčil. Paradoxně nejvíce osvěžení přinesla postava Zdeňka. Jiřího Mádla jsem s Jaromírem Hanzlíkem srovnával nejmíň. Výkony ostatních mi připadaly jako nechtěná a hlavně nepovedená parodie. I přes použití mobilů a počítačových her působil film dost archaicky. Televizní formát by byl dostačující. Přiznám se, že druhou polovinu jsem nedokoukal.(1.11.2009)

• dopitak

Nedokážu to nijak rozumně ani rozumově vysvětit, ale tahle nehorázná ptákovina ve mně nevyvolala předpokládaný pocit beznaděje a zoufalství. Snad je to kvůli té stoprocentní letní náladě (teď v říjnu o to víc žádané), snad kvůli příjemnému Dulavovi, kterého prostě můžu, snad kombinací více věcí.____Patrik Hartl se samozřejmě nedokázal vyhnout momentům, na které by jistě i on sám rád co nejdřív zapomenul ("Tý vole" řidiče Hrdičky a asi stopadesát dalších), nicméně v tom hnusu a bahně, které se posledních několik let v naší kinematografii objevuje, jsou i studentík Mádl a jeho afektovaná matka Chýlková-Krausová za hudebního doprovodu Krause juniora snesitelní. Aspoň mně to tak vyšlo, a jak říkám - jsem z toho sám hodně překvapený.(18.10.2008)

• Karlos80

Nebylo to vyloženě špatný, místy jsem se některým vtipným scénám (vtipný dialog zde skoro vůbec nebyl!) docela příjemně zasmál ale čekal jsem přeci jen o něco pikantnější zápletku. Bylo to bez většího nápadu, mdlé a příliš šablonovité. Možná by neuškodilo, vice si pohrát se scénářem, přidat mu trochu víc na zajímavosti a myšlence, hlavně co se týče vztahu mezi mladým párem samotným anebo mezi rodiči Kateřiny a matkou Zdeňka, zde jsem čekal skutečně víc..Jednotlivé charaktery špatné nebyly (některé postavy třeba jako pro mě nepochopitelnou Labudovu, bych vynechal), typicky vesnické ale přeci jen jim něco málo chybělo. Ke spokojenoti diváka určitě. Film není žádný zázrak, dějově nějaká ta prapůvodní omáčka, mezitím bla, bla, bla, usmíření-vyjasnění všeho a veselá svatba nakonec..Hezké, české, nenáročné a nenáročný divák v přeplněném kině vesele zapleská..Liliana Malkina alespoň na chvilku, než se začla opakovat příjemně překvapila (nejspíš ale i tak byla z celého filmu nejlepší a vůbec nesejde natom že jde původem o Estonku, berte to tak, že se režisérovi prostě hodila, když by potřebovali slepýho nebo bez nohy, tak ho taky najdou), naopak mě opět zklamali Eva Holubová (pořád stejná ať hraje co hraje) a uťápnutý ňouma Mádl, dívat se na něj znamená nudu, nemluví to, on má velký štěstí že je herec, ve skutečnosti by snad ani před ten oltář s žádnou nedošel:-)) Srovnávat však tento film ze stejnojmenou televizní klasikou z šedesátých let, je trochu mimo, nemyslíte?(31.10.2009)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)