Películas para no dormir: Para entrar a vivir (TV film)

Films to Keep You Awake: To Let

Horor

Španělsko, 2006, 68 min

Alberto Marini

Pablo Rosso

Roque Baños

Álvaro Augustín

Komentáře uživatelů k TV filmu (112)

Já musím dát plné hodnocení. Je to totiž hroznej nervák s perfektní zápornou postavou, a vlastně mi to tak nějak celkově sedlo, což se mi málokdy stává. Délka filmu je akorát, být delší, musel by se už jenom opakovat a začal by nudit. Celý snímek má dost pochmurné a depresivní vyznění, v kontrastu s tím vždy zazáří okamžiky, kdy se postavám naskytne šance k úniku. Logika sice dostává na několika místech dost na prdel, ale díky dokonalému zbytku budiž odpuštěno. Objektivně za 80%, u mě za 99%. Horror movie of the year(13.2.2008)

Tupost všech postav sice nezná mezí a je za hranou i v rámci žánru, ale díky nápadům i zběsilému tempu mi to začalo vadit až po projekci.(29.7.2013)

• kiddo

Hororové klišé číslo 1897: je-li žena těhotná, není již trubec nutný – pokud ovšem není třeba učinit nějaké stupidní rozhodnutí nebo prdelku vysekat z průšvihu a lá deus ex machina. Autoři Vřískotu 5, pište si tydle moudrostě!(22.6.2013)

PERFEKTNÍ - SKVĚLÉ- NAPÍNAVÉ- KRVAVÉ . Už se těším na dalších 5 dílů. Více takových filmů a budu spokojen. Španělé prostě horrory umí, tak jako i Francouzi. .(22.6.2008)

Masakrální masakr. Balagueró je nejspíš génius. Nemůžu se dočkat Rec 2. 90% (protože závěrečná tečka mohla být výraznější. ale jinak bez výhrad)(19.10.2009)

Asi nejpovedenější epizoda z televizní série Películas para no dormir. Hodinová stopáž je optimálním podkladem pro rozehrání skutečného hororového pekla, a tak Balagueró od počátku šlápne na plyn a už nepovolí. Těžkou, mnohdy až šílenou atmosféru uvnitř starého činžáku vytváří rychlými střihy a ve vypjatých momentech hodně rozklepanou kamerou. Divák tak dostává pocit, že stojí v centru dění a hrdinům o to víc fandí, i když si možnost útěku občas sami znemožní. Z prostředí rozlehlého baráku se tu vytřískalo maximum, takže spousta nervydrásajících momentů se odehraje i na pavlači nebo v zaseknutém výtahu. Konec víceméně standardní, ale záporačka je vybrána bezchybně, to bez diskuze.(17.7.2011)

Určitě ne tak promyšlený a originální jako La habitación del niño, ale za to perfektně napínavý a i přes dost hororově stupidní chování všech postav to dokáže udržet atmosféru a napětí po celou dobu na tý nejvyšší úrovni. Další super horor od Jaume Balagueróho(14.2.2009)

Balaguerův příjemně úchylný podpis je dobře patrný, jen škoda, že se tu všichni chovaj jako idioti.(22.6.2013)

House Massacre Survival. Masakrózní, netradiční survival, kde hlavní roli hraje chátrající barák ponurého charakteru kdesi daleko za městem a jeho totálně šílená majitelka. Stopáž je tak akorát a z tohoto krátkého prostoru, stejně jako z prostoru celého baráku dokázal Jaume Balagueró vytěžit absolutní maximum. Film má výborné obsazení, Macarena Gómez má kuráž a Nuria González je coby "královna" děsivého panoptika pravděpodobně asi nejlépe ztvárněný maniak ženského pohlaví v hororech za poslední dobu. Snímek je dynamický, ani na chvíli nenudí, takže nejeden divák je ochoten odpustit rejžovi jediný přešlap, který Para entrar a vivir má. A to sice občasné nelogické chování postav. Když vezmeme v úvahu, že většina hodnotících se v podobné hororové situaci nikdy neocitla, těžko kritizovat uvažování lidí, kteří bojují o holý život v "baráku hrůzy." Ten adrenalin, zběsilé uvažování, kurevský strach, nikdo asi nemůže potvrdit, že je nepravděpodobné, aby konali tak, či onak, když ví, že... A tady těch nelogických scén nebylo ani zdaleka tolik, jako má spousta jiných a mnohem méně kvalitních hororů. Takže tento fakt byste klidně mohli hodit tak nějak za hlavu a jen si užívejte tuto nářezovou podívanou.(24.1.2016)

Nič viac a nič menej ako slušne napínavá escape adventúra. Za štvrtú hviezdičku vďačí upršanému počasiu. Balagueró sa mi začína pozdávať.(18.4.2008)

Moc pěkné. Vstřícná délka, přesné tempo, dobří herci. Tyhle sympatické kusovky Španělové, zdá se, tvoří s naprostou samozřejmostí a bez námahy. Díky bohu za ně!(3.10.2012)

Jaume Balagueró a opäť jeho skvelí atmosférický snímok v absolútne pútavom príbehu o dvojici mladých ľudí hľadajúcich podnájom dostávajúcich sa do spárov šialenej nájomníčky, ktorého jedinou chybou je logika ktorá tu dostáva ťažkú nakladačku.(17.2.2008)

Od půvabu a atmosféry La habitación del niño se značně upustilo, ale dokonalá formální stránka okamžitě pohltí a zasekne se hluboko jako drtička na odpad. Balagueró umí.(31.5.2009)

V hororech Francouzi milují násilí, Američani kozy a Španělé dávají vyniknout atmosféře a strachu. Beze zbytku tento film podtrhuje poslední slova. Tentokrát si člověk musí dávat bacha na realitku. Navíc film ještě před svým REC natočil nejlepší španělský mistr řemesla Jaume Baluguero. Nezbývá než těm kdo tohle neviděli doporučit. Bavte se :)(25.12.2010)

Docela dobrý nápad pro horor, který ovšem nebyl dotažen do úplně zdárného konce. Nebýt naprosto debilního chování postav, byl by to jeden z nejlepších hororů vůbec. Ale jako že si chlápek nedokáže poradit se starší babkou to je trochu mimo, nemyslíte? A když jsou dveře zamčené, tak se z domu nijak jinak dostat nedá? Hooodně divný. Škoda, protože ve filmu je opravdu dost dobrých momentů. V jednu chvíli to vypadalo na "Nezvratný osud" ve španělském podání. Dosavadní žebříček série Películas: 1. La Habitación del nino 75%, 2. Para entrar a vivir 65%, 3. Adivina quién soy 55%, 4. Regreso a Moira 45%, 5. Cuento de navidad 40%(17.2.2010)

Jaume Balagueró opět nezklamal. Atmosféricky napínavý horor, až na chování postav. Být v nervech jaký měli postavy (unesený pár), ženská by nepřežila ani minutu a určitě bych jí nenechal živou, když byla možnost jí zabít. Unikli by potom bez sebemenších problémů, ale i přesto kvalitní horor.. 8/10 = 80%(3.6.2011)

Hodinku trvající jednoduše a za levno zformovaná jednoubka o útrapách setkání s psychopatem. Bylo milé, že se vše odehrávalo tak nějak v mezích reality a logika projednou nedostala na frak. Na úděsnosti ale silně ubrala skutečnost, že tím protivníkem je asi 40 kg vážící žena ve středních letech, který by stačilo přivřít hlavu do dveří. Plno světla odpoledního dne pak na atmosféře určitě nepřidává a chvílí napětí, při kterých bych si musel připomínat, že musím také dýchat, se mnoho taky nenašlo. Zůstanu tak nohama na zemi a budu hodnotit trochu přísně.(6.2.2011)

Celkem povedený horor s jednou zásadní vadou na kráse. Proč jen se Ti lidé chovají jako úplní idioti??? Příště by se mohli rovnou napichovat na kůly sami. 3-4*, 3.7.2014, pc(13.7.2014)

Balaguerův rukopis je zda patrný, buhužel scénarista (Marini) by zasloužil nakopat prdel, protože dělat z normálních lidí idioty, ještě je k tomu cpát do televize, to se nedělá. Námět filmu je vynikající, atmosféra by se taky dala krájet, no chování postav nejde jinak než vyfakovat, za což ubírám jednu hvězdu. Doporučuju všem, co shání nový bydlení! 80%(15.1.2014)

Čo k tomuto napísať aby to vyznelo ako klišé? Že to nie je film pre slabšie povahy? No, to je pravda, ide o poriadny záťah na nervy. Rozhodne najlepší film série a mimo Rec, aj najlepší Balagueró. Jeden z najlepších filmov najlepšieho súčasného hororového režiséra, to je myslím slušné doporučenie. Absolútna pecka! Vo svojom žánri, majstrovské dielo(30.12.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6