Neviditelný cíl

Naam yi boon sik

Invisible Target

Akční / Krimi

Hong Kong / Čína, 2007, 124 min

Nemusíte se bát, pokud děláte dobré věci… Svět dobrých a zlých policajtů v asijské krimi, se všemi dějovými zápory, ale i akčními klady. Banda zločinců je dost drsná a karate tu měli všichni už ve školce místo češtiny. Ehm – čínštiny. Akce ujde, tvůrci vědí, že zvuk rozbitého skla je v DTS efektní a tak se tu vysklívá a vysklívá. A gangsteři na konci vyvrátí domněnku, že na policejní stanici chodí pro ,,své lidi“ jen Terminátor! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Přehlídka toho, ,,jak se točí akce“ se přesune ze závěrečných titulků do úvodních, abychom neměli o herce strach!(18.4.2009)

Začiatok je trochu zložitejší - veľa postáv (po dlhšej dobe som mal pocit, že Číňania sú si naozaj podobní :-)), ale akonáhle sa vyprofiuje trio hrdinov, je to solídny nášup. Naháňačky udávajú tempo, bitiek je tiež dosť. Ale ešte aj vo finále (po melodramatickej scéne o vine a treste) som si stále hovoril, že mi tam chýba aspoň jedna fakt výnimočná scéna/bitka, aby som išiel na štyri. Našťastie film je dlhý a tak bitka prišla. Tiež nejde o choreografickú či akrobatickú dokonalosť, ale mala živočíšnosť a dravosť (až som si zaspomínal na SMRTONOSNÚ ZBRAŇ 4). V kútiku duše som čakal niečo viac (Záporáci sú tu zaujímavejšie postavy než hrdinovia). Ostalo "len" pri zručne natočenom bitkársko-naháňačkovom filme...(16.7.2014)

Akční nářez, který nemůže nikoho nechat chladným. Vynikající kladné cop duo Nicholas Tse,Shawn Yue tentokrát proti zápornému Jacky Wu a jeho bad ass kumpánům. Film má neuvěřitelné tempo, šlape jako švýcarské hodinky, velmi dobrý příběh s pár zajímavými zvraty, úchvatný vizuál a hlavně perfektní souboje především v první hodině, v té druhé nám Benny Chan dává lehčí oddech a roznese nás na kopytech ve Finále, kde opět neporazitelný Jacky Wu bojuje proti dvěma klaďasům a vlívá velmi rychle adrenalin do těla. Závěrečný fight patří do topky. Benny Chan má řemeslo v paži a tímhle filmem mě položil na lopatky. Akční film se vším všudy. 95%(14.9.2015)

Dva knedlíky by byly asi málo, takže nechám tři; tři knedlíky pro tuhle přehlídku terminátorů. Snažil jsem se celou dobu všechno sledovat s nadhledem a otevřenou myslí, ale ono to moc dobře nešlo. Gangsteři tahají útočné pušky z kapes, armády policistů střílí asi se stejným zaujetím jako pekař připravující těsto na chleba. Název filmu zřejmě upozorňuje na fakt, že největší tvrďácí jdou na noční kungfu se slunečními brýlemi. Množství použitých granátů by zřejmě stačilo celé severokorejské armádě, podlaha na policejní stanici má sklony vybuchovat... Hlavní postavy mají sklony skákat desítky metrů do dálky i do hloubky... Já nevím. Takovéhle scény můžou ve filmech velice dobře fungovat, pokud je ale celý snímek laděný jinak. Takže jako hlavní chybu vlastně ani nevidím je; vidím ji v tom, že se Invisible Target snaží vypadat vážně, seríózně a hlavně jako megatrhák. Všechny ty peníze, triky ani hvězdy vám nevyplatí to, že navedete diváka na vážný film a následně mu ukážete scénu, která je opravdu celá - na palici. Tři dávám přecijen za to, že mnohé scény vytažené z kontextu byly pěkné, a hlavně za největší klad filmu - Nicholasovi ty fousy strašně seknou.(7.10.2007)

Za pěkné souboje se přikláním k tomu lepšímu, co se v poslední době v Hong Kongu podařilo "zplodit". Od prvního výbuchu mi bylo jasné, že tady nepůjde jen o pouhé kamzíky skákající a padající ze střech pětipatrové budovy. Všichni maníci se opravdu předvedli, a kdyby zapracovali na mluveném slově, mohlo být ještě lépe. Příběh, točící se kolem pomsty všeho, na co zloduši sáhli, jen těžko někomu zabrnká na city. Ale kdo ví, třeba se příště máme na co těšit?! Zajímavosti: Jaycee Chan svou podobu se svým otcem nezapře. :-) 70%(9.4.2009)