Neviditelný cíl

Naam yi boon sik

Invisible Target

Akční / Krimi

Hong Kong / Čína, 2007, 124 min

Velmi hezký akčňák o třech policistech, které svedla dohromady snaha o zničení gangu zabijáckých "sourozenců" ze sirotčince, kteří bez milosti zabíjejí a nezajímá je nic a nikdo kromě peněz a sebe samých. Díky zcela rozdílným charakterům policistů a zrádci někde v samém středu, skvělé přestřelce na samotné policejní ústředně a ztracenému bratrovi jsem docela zapomněla na to, co mě od počátku hrozně štvalo, na ty naprosto neporazitelné zločince. Nebýt jich, bylo by to za 5*.(6.11.2007)

Dva knedlíky by byly asi málo, takže nechám tři; tři knedlíky pro tuhle přehlídku terminátorů. Snažil jsem se celou dobu všechno sledovat s nadhledem a otevřenou myslí, ale ono to moc dobře nešlo. Gangsteři tahají útočné pušky z kapes, armády policistů střílí asi se stejným zaujetím jako pekař připravující těsto na chleba. Název filmu zřejmě upozorňuje na fakt, že největší tvrďácí jdou na noční kungfu se slunečními brýlemi. Množství použitých granátů by zřejmě stačilo celé severokorejské armádě, podlaha na policejní stanici má sklony vybuchovat... Hlavní postavy mají sklony skákat desítky metrů do dálky i do hloubky... Já nevím. Takovéhle scény můžou ve filmech velice dobře fungovat, pokud je ale celý snímek laděný jinak. Takže jako hlavní chybu vlastně ani nevidím je; vidím ji v tom, že se Invisible Target snaží vypadat vážně, seríózně a hlavně jako megatrhák. Všechny ty peníze, triky ani hvězdy vám nevyplatí to, že navedete diváka na vážný film a následně mu ukážete scénu, která je opravdu celá - na palici. Tři dávám přecijen za to, že mnohé scény vytažené z kontextu byly pěkné, a hlavně za největší klad filmu - Nicholasovi ty fousy strašně seknou.(7.10.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,599,143(6.9.2009)

Nemusíte se bát, pokud děláte dobré věci… Svět dobrých a zlých policajtů v asijské krimi, se všemi dějovými zápory, ale i akčními klady. Banda zločinců je dost drsná a karate tu měli všichni už ve školce místo češtiny. Ehm – čínštiny. Akce ujde, tvůrci vědí, že zvuk rozbitého skla je v DTS efektní a tak se tu vysklívá a vysklívá. A gangsteři na konci vyvrátí domněnku, že na policejní stanici chodí pro ,,své lidi“ jen Terminátor! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Přehlídka toho, ,,jak se točí akce“ se přesune ze závěrečných titulků do úvodních, abychom neměli o herce strach!(18.4.2009)

Je milé vidět, že v Hong Kongu se ještě pořád umějí vyhecovat a dohnat mladou generaci před kamery, aby rozkopala pár překližek a skleněných tabulí. Invisible Target je slušnou konkurencí pro Donnieho Flashpoint a představuje kompletní mladou generaci (Shaw Yue, Nicholas Tse, Wu Jing, Andy On), kterak to do sebe řeže. Vynikající honičky, skvělé bojovky, které mají sice poněkud jednodušší choreografii, ale všechno se při nich tříští... jenže... Benny Chan je rutinér a se svým učesaným vizuálem klouže po povrchu neskutečně zdlouhavého a pitomého děje. Sorry, ale sedm kung-fu sirotků, zkorumpovaní poldové a trio Dušínů na straně dobra, to by mě přesvědčilo jen v případě, že by film zůstal nonstop akcí jako je tomu v první polovině. Jenže pak se začne přikládat stále víc a víc patosu a zbytečné vaty, která stopáž nafoukne na dvě hodinky. Uff... nedokážu si představit, že bych na to podruhé koukal vcelku. Akční stránka na jedničku, ale ta předstíraná vážnost, které chybí nějaký opravdu kvalitní herec, ta z toho jedním šmahem dělá jen trochu povedenější "trendy" film... věčná škoda. Zas budu muset čekat na to, co předvede Wilson Yip. (70%)(19.8.2007)

• Shawn Yue