Neviditelný cíl

Naam yi boon sik

Invisible Target

Akční / Krimi

Hong Kong / Čína, 2007, 124 min

Velmi hezký akčňák o třech policistech, které svedla dohromady snaha o zničení gangu zabijáckých "sourozenců" ze sirotčince, kteří bez milosti zabíjejí a nezajímá je nic a nikdo kromě peněz a sebe samých. Díky zcela rozdílným charakterům policistů a zrádci někde v samém středu, skvělé přestřelce na samotné policejní ústředně a ztracenému bratrovi jsem docela zapomněla na to, co mě od počátku hrozně štvalo, na ty naprosto neporazitelné zločince. Nebýt jich, bylo by to za 5*.(6.11.2007)

Honelnik se zřejmě vskutku díval na jiný film, jelikož Invisible Target má do průseru na stovky mílí daleko. Hongkongský biják není prost drobných ašibek (příběh je prostinký a chování postavy čestného policajta bylo někdy i na mě moc), ale ukažte mi letošní film, který mi poskytne tááákhle vydatnou porci dynamických a zručně natočených přestřelek a rvaček. A cool drsoňe na obou stranách barikády a v současnosti tolik módní parkour k tomu. O žádném takovém nevím. Akční nářez, ve kterém se rozfláká enormní množství cukrového skla a jenž má opravdické koule.(14.8.2007)

Efektni mlaticka, nic vic, nic min.(18.4.2008)

Hongkongská akčná pecka a adrenalínová nálož tohto roka v jednom! Donnie Yen s Wilson Yipom sa budú musieť vo Flash Pointe sakra snažiť, aby sa tomuto aspoň vyrovnali... ;-) / UPDATE: Takze po zhliadnuti Flash Point mozno povedat, ze Donnie s Wilsonom odviedli slusnu pracu, ovsem palma vitazstva z mojich ruk patri Invisible Target.(12.8.2007)

Další pecka z nové vlny hongkongské akční renesance. Omladina z filmové školy Donnieho Yena se poprvé sešla v kompletní sestavě společně před kamerou, aby si pořádně rozbili držky a ukázali svému učiteli, že to jde klidně i bez něj. Nicolas s Shawnem od "Dragon Tiger Gate" zaskočili k holiči, ale o chuť k nakopávání prdelí rozhodně nepřišli a i když je vidět, že ta choreografie je bez Donnieho taková chudší, nadšení se jim rozhodně upřít nedá a jejich vzájemná spolupráce je snad ještě harmoničtější, než tomu bylo u předchozího "DTG". "Babyface" Wu Jing se naštěstí po epizodě "z druhé strany", kterou si nešťastně zahrál ve "Fatal Contact", znovu vrátil na odvrácenou stranu zákona, a jako nekompromisní terminátor navrátivší se ze "Zóny smrti" znovu dokazuje, že v souboji jeden na jednoho ho v současné době dokáže překopat jedině Donnie a lepšího záporáka byste v současném Hong Kongu hledali asi jen těžko. Výrazným plusem je také kvalitní příběh, který neslouží jen jako vata mezi jednotlivými souboji, ale naopak je pro film základním nosníkem, o který se nemusí bát opřít ani ve slabších momentech. Hlavní eso "Invisible target" je ale i tak ukryto někde úplně jinde a nese jméno Jaycee Chan (což není nikdo jiný než syn samotného velkého Jackie Chana). Ten tady plní podobnou úlohu jako Louis Koo v "Invisible Target", tedy moc se prát neumí, ale naopak vyvolává emoce a přibližuje tak děj blíž k divákovi, ale oproti drsňákovi Kooovi působí naprosto bezbraným a odzbrojujícím dojmem a kupodivu je to právě on, kdo "Invisible target" posunuje o stupinek výš před Donnieho "Flash point" na trůn pro nejlepší hongkongský akční film roku. Jen to honelníkovo slavné otvírání piva riťou jsem bohužel asi nějak přehlédl...(20.10.2007)

• - Benny Chan požadoval, aby nebyli použiti žádní dvojníci, a všechny scény ponechal jen na hercích. (KucC)