Neviditelný cíl

Naam yi boon sik

Invisible Target

Akční / Krimi

Hong Kong / Čína, 2007, 124 min

Invisible Target trpí bohužel stejnými neduhy jako Flash Point. Závěrečná akce potěší, ale to předtím je nemastné, neslané. Akce je zde sice mnohem více, ale přibylo také vaty a charaktery hrdinů jsou ještě nezajímavější než ve Flash Pointu, s nímž má společnou i nevýraznost hlavního záporáka, tentokrát v podání Wu Jinga, který za to ale asi tak úplně nemůže (vzpomeňme na jeho zabijáka z SPL), nicméně ze svých schopností nemá šanci toho příliš ukázat.(17.10.2007)

Velmi hezký akčňák o třech policistech, které svedla dohromady snaha o zničení gangu zabijáckých "sourozenců" ze sirotčince, kteří bez milosti zabíjejí a nezajímá je nic a nikdo kromě peněz a sebe samých. Díky zcela rozdílným charakterům policistů a zrádci někde v samém středu, skvělé přestřelce na samotné policejní ústředně a ztracenému bratrovi jsem docela zapomněla na to, co mě od počátku hrozně štvalo, na ty naprosto neporazitelné zločince. Nebýt jich, bylo by to za 5*.(6.11.2007)

Presne tak by mal zacat kazdy poriadny akcnak - poriadnou exploziou! V tomto pripade naozaj nieje prilis co riesit. Bezchybny, skvelo obsadeny a zahrany akcnak, s vybornym pomerom akcie, napatia, emocii a humoru. Toto nieje ziadne kug fu, to je poctivy akcnak zo starej skoly. Povinnost pre vsetkych milovnikov serii Die Hard, Lethal Weapon a Police story. Ps.: Jackieho syn si to slusne nasliapol na kvalitnu karieru. Drzim palce:) (9/10)(15.11.2007)

Akční pecka, která pro mě taková pecka nebyla. Některé akční scény jsou opravdu skvělé, ale když hlavní boss zlé bandy kopne do člověka a ten odletí 10 metrů a přitom to je opravdu člověk (resp. oba jsou lidé), tak je to už opravdu přehnané. I přesto, kolik tu bylo opravdových akčních scén? Bohužel málo.... moc málo na vypalovačku z Hong Kongu. Největší údiv jsou pro mě však hodnocení přítomných uživatelů. Buď jsem se díval na špatný film, nebo nechápu základy akčního filmu... V neposlední řadě, mi přišlo, že "emo uhlazený future" vzhled většiny postav docela kazí možnosti orientace obyčejných diváků, které nepoznají obličej Nicholase Tse podle hmatu. Tak jako tak, obyejný průměrný film. Benny Chan dává opět zapomenout na svůj výkon s NPS.(31.12.2008)

Akce je vskutku parádní a je jí hodně, ale to mi jednoduše nestačí. Jakmile hrdinové přestávají skákat jako kamzící po střechách, prohazovat se skleněnými výplněmi všeho druhu a kopat se ze všech možných pozic do hlavy, nastává mučení diváka těmi nejklišovitějšími melodramatickými scénami, které prostě vůbec nefungují (a těžko říct, jestli by s kvalitnějšími herci vůbec fungovat mohly, jak jsou špatně napsané). A ani se mi nechce komentovat pětihvězdičkové nadšení některých hodnotitelů...(7.9.2007)

• - Benny Chan požadoval, aby nebyli použiti žádní dvojníci, a všechny scény ponechal jen na hercích. (KucC)