poster

Neviditelný cíl

 • Hong Kong

  Nan er ben se

 • Hong Kong

  男兒本色

 • Hong Kong

  Naam yi boon sik

 • anglický

  Invisible Target

Akční / Krimi

Hong Kong / Čína, 2007, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Mňam, tak toto mi chutilo. Pekelná akcia, ktorá je veľkoryso porciovaná každou druhou scénou, nechýbajú zbesilé naháňačky na americký štýl, bezbariérové behanie po strechách po francúzsky, či samozrejme lámanie kostí pri ostrých súbojoch po východniarsky. Dlhá minutáž filmu vôbec neublížila, trošku rozpačitý úvod je neskôr korigovaný veľmi sľubným riešením zápletky. Rozuzlenie toho kto sa koho kope bolo spravené veľmi nonšalantne a sympaticky, záver bol trošku stávka na istotu, ale tá neutíchajúca akcia poslednej polhodinky mi ešte doteraz rezonuje v hlave. Samozrejme je tu cítiť istá inšpirácia z iných filmov, ale ako ich kombinácia to nedopadlo vôbec najhoršie. Veľmi dôležitá je ústredná trojica klaďasov, ktorých súhra charakterov sa vydarila naozaj veľmi dobre a samozrejme nechýbali ani účinne charizmatickí záporáci na čele s Jackym Wum. Poprosím repete. 90%.(18.2.2010)

 • Rudovous
  ***

  Efektni mlaticka, nic vic, nic min.(18.4.2008)

 • Kordus
  ***

  Na tenhle film by se měl každý dívat v originálním znění a bez titulků - pokud je totiž postavám rozumět, človek má skoro chuť stydět se za samotné herce, že museli říkat takové hlouposti a přitom se tvářit smrtelně vážně... Mezi mé největší hongkongské oblíbence se pomalu šplhá Jacky Wu (známější jako Wu Jing, kdo se v těch amerických jménech má vyznat), který má asi v genetických předpokladech, že se bude ve filmech tvářit drsně a nakope ostatním prdel (viděl jsem s ním zatím jen Sha Po Lang) - ta poloha mu sluší a když dává na závěr zabrat hned třem klaďasům, nelze mu nefandit. V duelu Invisible Target s Flashpointem u mne nakonec vyhrál ten druhý jmenovaný, Benny Chan není tak dobrý režisér jako Wilson Yip a většina jeho pokusů o cool záběry vypadá spíše trapně.(1.12.2007)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Akční nářez, který nemůže nikoho nechat chladným. Vynikající kladné cop duo Nicholas Tse,Shawn Yue tentokrát proti zápornému Jacky Wu a jeho bad ass kumpánům. Film má neuvěřitelné tempo, šlape jako švýcarské hodinky, velmi dobrý příběh s pár zajímavými zvraty, úchvatný vizuál a hlavně perfektní souboje především v první hodině, v té druhé nám Benny Chan dává lehčí oddech a roznese nás na kopytech ve Finále, kde opět neporazitelný Jacky Wu bojuje proti dvěma klaďasům a vlívá velmi rychle adrenalin do těla. Závěrečný fight patří do topky. Benny Chan má řemeslo v paži a tímhle filmem mě položil na lopatky. Akční film se vším všudy. 95%(14.9.2015)

 • klerik
  ****

  Začiatok je trochu zložitejší - veľa postáv (po dlhšej dobe som mal pocit, že Číňania sú si naozaj podobní :-)), ale akonáhle sa vyprofiuje trio hrdinov, je to solídny nášup. Naháňačky udávajú tempo, bitiek je tiež dosť. Ale ešte aj vo finále (po melodramatickej scéne o vine a treste) som si stále hovoril, že mi tam chýba aspoň jedna fakt výnimočná scéna/bitka, aby som išiel na štyri. Našťastie film je dlhý a tak bitka prišla. Tiež nejde o choreografickú či akrobatickú dokonalosť, ale mala živočíšnosť a dravosť (až som si zaspomínal na SMRTONOSNÚ ZBRAŇ 4). V kútiku duše som čakal niečo viac (Záporáci sú tu zaujímavejšie postavy než hrdinovia). Ostalo "len" pri zručne natočenom bitkársko-naháňačkovom filme...(16.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace