• Subjektiv

Problémy moderní doby převedené v přezábavnou taškařici, v níž postavy zažívají jeden trapný moment za druhým. Tu se musí vypořádat s multi-level marketingem, tu generačním "konfliktem" (říká, že Plastici jsou sračka. NE, fakt!?), ondy s problémy rybaření či, a to už se trochu dá sledovat, skořápkáři. Načrtnutá nic s jednou vlastností, s jedním koníčkem, s jedním způsobem obživy - všichni samozřejmě s dobrým srdcem. Tak jako mladému pankerovi z U mě dobrý, chybí zřejmě i Hřebejkovi ideový nepřítel (nacismus, komunismus), kterého měl v Umíme si pomáhat, Pelíškách či Pupendu. Na ty se dalo koukat, byť možná že ne právě proto. Silná * za chytře vymyšlený plán a solidního Polívku.(11.1.2010)

„No a za páté, pánové - POTŘEBUJEME ŽENSKOU.“ Najzaslúženejšie by bolo dať 60% a Hřebejkovi facku, lebo TAKTO prehajdákať tú fantastickú atmosféru z úvodu a skvelé postavy, to bola škoda. U MŇA DOBRÉ bohužiaľ pokračuje v tradícii jeho snímok KRÁSKA V PROBLÉMOCH, MEDVEDÍK a NESTYDA: výborné postavy, skvelé dialógy a vynikajúcich hercov, ale snímky pôsobia podozrivo skratkovito, akoby pre nás režisér ukrýval o hodinu dlhšie verzie. Viem, že nie všetky scény, ktoré sa nakrútia, sa aj dostanú do filmu. No u Hřebejka akoby sa dostratena strácali hlavné dejové línie a „poriadne konce“ väčšiny postáv. Naopak, sú prítomné scény, ktoré majú niečo do seba, ale akosi k „zvyšku“ snímky nepasujú. Tempo je nevyvážené, od „heist movie“ divák čaká viac a zrejme každý čaká viac aj od postáv, ktoré sú na začiatku prezentované ako hlavné, aby sa následne TAKMER ÚPLNE vytratili z filmu. Prečo teda až nezaslúžených 80%? Lebo pohoda („Co děláte?“ – „Vodpočíváme.“ – „Tak to všeho nechám a jdu vám pomoc´.“).(6.10.2010)

Film, který mě začal doopravdy bavit asi až hodinu po začátku, kdy začalo jít o skořápky, což není zrovna dobrá vizitka. Za extrémně nudnou prní část slabé 2 hvězdy, za extrémně vydařenou část druhou 4 hvězdy. Takže slušný průměr, u nějž se člověk musí prokousat zdlohavým balastem, aby za odměnu dostal čtyřicet minut nadmíru kvalitní zábavy. (Víceméně souhlasím s komentářem mého oblíbeného uživatele Psemy.)(21.4.2011)

Dannyho jedenástka na český spôsob. Príjemná oddychovka :-)(8.2.2009)

Jo, tak ta akce, kde si berou prašule zpět, je vážně dost dobrá, ta si mě získala. Jinak typicky tragikomický český film a těch už mám dost. Začínám se cítit lehce přejedená. Kdy mi naši tvůrci ukáží i něco nového?(23.1.2009)

• - Průhledné zastávky MHD, stejné jako ta, na které Jiří Schmitzer čeká na Lenku Vlasákovou před schůzkou v McDonald's, v roce 1993 ještě neexistovaly. Stejně jako odpadkový koš vpravo od této zastávky. (navabaca)

• - Poslední záběry filmu jsou natočeny na plavebních komorách v obci Hořín pod Mělníkem. (Mackin)

• - Dublérem Bolka Polívky v kouzelnických scénách je profesionální kouzelník Petr Kasnar, který se v roli kouzelníka objevil například ve filmech Černí baroni (1992) nebo Samotáři (2000). (The.Joker)