U mě to taky docela ušlo, ačkoliv jsem Hřebejkovi v tomhle případě už vůbec nevěřil.(18.12.2009)

Hřebejk-Jarchovský-Šabach pokračují ve svém vyprávění o minulých desetiletích, aby "zdokumentovali" podobný fenomén let 90. jakými byli Účastníci zájezdu. Nyní se jedná tedy o Skořápky. Je tu pár pěkných momentů s tradičním hereckým obsazením, kterému vévodí Polívka. Pěknou etudku měla Lenka Vlasáková na téma ekologická kosmetika a prodej ve stylu Oriflame. Svou hodnotu vzpomínka na tento rys porevoluční euforie patrně má, ale hrozím se toho, co přijde příště. Jaké další zbytečné maličkosti budou povýšeny...(4.11.2009)

Začínám se bát, že nám Jan Hřebejk už nikdy nenaservíruje pecku, která by nás uzemnila stejně jako Pelíšky nebo Pupendo. Další film, který neurazí. Jenže mi pořád čekáme něco víc, ale vždycky je to spíš míň. Po filmu jsem si mohl říct, že u mě dobrý, ale za pár dní po tom ani pes neštěkne.(7.3.2010)

Zažloutlý český "The Sting" z blešího trhu potvrzující skutečnost, že Hřebejk potřebuje v českém filmu zvýšenou konkurenci jako sůl. První polovina ze "stojatých" libeňských vod nedostatečná, Jarchovský se svým vypointovaným humorem dostatečný, Schmitzer s vizáží vietnamského veterána chvalitebný a eskamotér Polívka, jakožto tažná lokomotiva celého filmu, výborný, ale bohužel, ty ostatní vagóny za ním seřazené už vypustily nerušeně ven jen minimum motýlů.. Většina z vás tady do školy chodila, takže si výslednou známku na Jendově vysvědčení lehce spočítáte.(8.3.2010)

Na Hřebejka zklamání, ale v kontextu jiných nových českých filmů stále ještě nadprůměr. Každopádně spousta výborných nápadů (kominíček, peep show...) a kdo tehdá nenaletěl skořápkářům asi není hravý typ (já hravý typ rozhodně jsem - ale poté co jsem v jedné hře takto pozbyla 1/3 tehdejšího platu, tak jsem se z té iluze lehké výhry vyléčila). Rozhodně je skvělé, že se v té naší "zahuštěné Praze" dají ještě najít takovéto oázy klidu.(17.12.2008)