U MĚ DOBRÝ je divácky hodně vděčný a myslím, že bude i komerčně úspěšný, přesto ale s nejlepším Hřebejkem za poslední roky mám několik vážných problémů._____ První hodina není nic jiného než nesnesitelně natahovanou a nevtipnou expozicí s nesympatickými postavami a snad až moc nápaditě inscenovanými jednotlivými scénami pro tak příšerný scénář plný figurkaření, pozéřiny a dialogové nemohoucnosti (řeknu to otevřeně: Jarchovský, chcípni). Jenže závěrečná půlhodina je vyvedenou žanrovkou s výborným a charismatickým Bolkem Polívkou._____ V podstatě je to film tématizující starou Hřebejkovu tvorbu, a proto se půlí (pokud máte rádi jeho epizodické retro filmy jako PUPENDO, oceníte první hodinu, pokud žanrovky jako ŠAKALÍ LÉTA, pak tu druhou), a chcípáčkovský český film, který americkým vzorům ukazuje, že na to taky máme (pokud se zrovna nesnažíme podat zprávu světu, viď, Hřebejku?)._____ Přirovnávání k DANNYHO PARŤÁKŮM ale není na místě, protože ti nebyli standardní heist-movie, ale klišé a schémata nadsazovali a žánr dekonstruovali. Hřebejk nic takového nedělá, točí čistou žánrovku za pomocí výborné hudby a hlásí, že "u něj dobrý". U mě taky, Honzo. Takže to máš za tři, když dobrý.(17.5.2008)

Pokiaľ by film pokračoval v nastolenej kvalite prvej polovice, tak má u mňa vycapené dvojhviezdičkové hodnotenie a Hřebejk by klesol tak, ako by som to naozaj nečakal. Našťastie príde vykrádačsko-lupičská pointa, ktorá pretransformovala stupeň zábavy na potešujúcu úroveň a film môžem s čistým svedomím vyhlásiť za 'dobrý'. Celé je to zavŕšené nevtieravou pohodovou atmosférou a po dlhej dobe som videl uvoľnene hrať aj Polívku. 60%.(23.2.2009)

Nešel jsem do kina s bůhvíjak vysokým očekáváním - český film si v poslední době vážně nestojí dobře. O to příjemněji jsem byl překvapen slušnou, dobře vypointovanou žánrovou komedií s nadstandarním hereckým obsazením. Nejde rozhodně o žádné výjimečné dílo, ale oproti předchozím dvěma Hřebejkovým (z mého podhledu vyloženě slabým) filmům je to výrazný krok dopředu. Film poněkud připomíná Machulského Vabank nebo současné Dannyho parťáky. Jde samozřejmě o levnější českou verzi, která má některé nedostatky, úroveň dialogů kolísá, některé scény nejsou dostatečně vypointované, např. absurdní scéna prodeje kosmetiky v hospůdce končí rozpačitým vulgarismem, některé vedlejší postavy jsou jen povrchně načrtnuté a Hřebejk se nevyvaroval své obvyklé sladké idyličnosti v navození atmosféry míru a pohody pražského ostrova. Na druhé straně samotný filmový námět, herecké obsazení hlavních postav v čele s Polívkou, Somrem, Vladykou a řadou typových herců kolem spolu s řádkou fungujících gagů mi vychází na poctivých 70 % celkového dojmu. Není to zbytečně ztracený čas, což se o převážné většině současné české produkce říct nedá. Slušný odpočinkový film pro relaxaci a dobrou náladu. Potěší i příjemné hudební pozadí.(16.5.2008)

U mě to taky docela ušlo, ačkoliv jsem Hřebejkovi v tomhle případě už vůbec nevěřil.(18.12.2009)

• Flipper

Toto letné Hrěbejkové tápanie som skrátka musel vypnúť. Film ma absolutne nezaujal, ani raz som sa nepousmial a jednoducho som sa nudil. na Vladyku som sa nemohol pozerať a jeho zlodejiny a problémy ma skôr rozčuľovali ako rozosmievali. S Pelíškami sa to nedá porovnať. Takúto slabotu nezachráni ani Polívka s pár kartovými trikmi. Zatiaľ najhorší Český film tohto roku. Veľmi málo mu chýbalo k odpadu!(29.11.2008)