Film, který mě začal doopravdy bavit asi až hodinu po začátku, kdy začalo jít o skořápky, což není zrovna dobrá vizitka. Za extrémně nudnou prní část slabé 2 hvězdy, za extrémně vydařenou část druhou 4 hvězdy. Takže slušný průměr, u nějž se člověk musí prokousat zdlohavým balastem, aby za odměnu dostal čtyřicet minut nadmíru kvalitní zábavy. (Víceméně souhlasím s komentářem mého oblíbeného uživatele Psemy.)(21.4.2011)

Po první třetině jsem Hřebejka proklínal za to, co si to vybral za krutě nudný námět, na konci jsem mu všechno utrpení odpustil. To, že dokáže do závěrečných desítek minut naprat tolik hlášek, atmosféry i napětí, dokazuje, že nejproduktivnější český režisér současnosti na to chvílemi pořád má a to v jakémkoli žánru. Jen si zkrátka nesmí zkoušet hrát na boha.(7.3.2010)

„No a za páté, pánové - POTŘEBUJEME ŽENSKOU.“ Najzaslúženejšie by bolo dať 60% a Hřebejkovi facku, lebo TAKTO prehajdákať tú fantastickú atmosféru z úvodu a skvelé postavy, to bola škoda. U MŇA DOBRÉ bohužiaľ pokračuje v tradícii jeho snímok KRÁSKA V PROBLÉMOCH, MEDVEDÍK a NESTYDA: výborné postavy, skvelé dialógy a vynikajúcich hercov, ale snímky pôsobia podozrivo skratkovito, akoby pre nás režisér ukrýval o hodinu dlhšie verzie. Viem, že nie všetky scény, ktoré sa nakrútia, sa aj dostanú do filmu. No u Hřebejka akoby sa dostratena strácali hlavné dejové línie a „poriadne konce“ väčšiny postáv. Naopak, sú prítomné scény, ktoré majú niečo do seba, ale akosi k „zvyšku“ snímky nepasujú. Tempo je nevyvážené, od „heist movie“ divák čaká viac a zrejme každý čaká viac aj od postáv, ktoré sú na začiatku prezentované ako hlavné, aby sa následne TAKMER ÚPLNE vytratili z filmu. Prečo teda až nezaslúžených 80%? Lebo pohoda („Co děláte?“ – „Vodpočíváme.“ – „Tak to všeho nechám a jdu vám pomoc´.“).(6.10.2010)

70% Hřebejk fakt potěšil. Expozice trvající skoro hodinu sice je předlouhá a nepříliš nápaditá, jenže potom se rozjede tak perfektní žánrová hra, jakou v českém filmu nepamatuju. Doposud spíš vlekoucí se film najednou dostává šťávu, je vtipný, ve správných místech i napínavý a hrdinům opravdu držíte palce. A Bolek září jako už dlouho ne.(18.5.2008)

Na Hřebejka zklamání, ale v kontextu jiných nových českých filmů stále ještě nadprůměr. Každopádně spousta výborných nápadů (kominíček, peep show...) a kdo tehdá nenaletěl skořápkářům asi není hravý typ (já hravý typ rozhodně jsem - ale poté co jsem v jedné hře takto pozbyla 1/3 tehdejšího platu, tak jsem se z té iluze lehké výhry vyléčila). Rozhodně je skvělé, že se v té naší "zahuštěné Praze" dají ještě najít takovéto oázy klidu.(17.12.2008)

• - Za prvý premietací víkend v Česku zostali tržby hlboko za očakávaním. A to bola Hřebejkova komédia nasadená v celkom 41 kópiách, o tri viac než napríklad nový Indiana Jones. Režisérov sen o natočení druhého dielu sa tak pravdepodobne rozplynul. (genetique)

• - Jeden z chlapců na tržnici má tričko s motivem japonského seriálu "Pokémon". Ten se však v samotném Japonsku objevil až v roce 1998 - a děj filmu je zasazen do roku 1993. (Zik2)

• - Dublérem Bolka Polívky v kouzelnických scénách je profesionální kouzelník Petr Kasnar, který se v roli kouzelníka objevil například ve filmech Černí baroni (1992) nebo Samotáři (2000). (The.Joker)