Pokiaľ by film pokračoval v nastolenej kvalite prvej polovice, tak má u mňa vycapené dvojhviezdičkové hodnotenie a Hřebejk by klesol tak, ako by som to naozaj nečakal. Našťastie príde vykrádačsko-lupičská pointa, ktorá pretransformovala stupeň zábavy na potešujúcu úroveň a film môžem s čistým svedomím vyhlásiť za 'dobrý'. Celé je to zavŕšené nevtieravou pohodovou atmosférou a po dlhej dobe som videl uvoľnene hrať aj Polívku. 60%.(23.2.2009)

Začáteční nudu vyvažuje bezvadná druhá část ve stylu gangesterek - po česku. Je to originální, je to vtipné. Chvílemi i napínavé. Co příjemně překvapuje jsou herci, tentokrát to zvládli bez přehrávání a někteří se ukázali v dosti jiném světle (Polívka), než jsou diváci zvyklí. Osobně se mi Polívkův umírněný výkon líbil velice moc:-) Jmenovat další hvězdy by trvalo dlouho, je jich tam hodně a všichni hrají skvěle, vyzdvihla bych snad Formana pro jeho nesporný komediální talent, Lenku Vlasákovou a "blbce" Miroslava Vladyky. Od Hřebejka jsem tak pohodový film nečekala, nejsem fanda jeho novější tvorby, ale U mě dobrý je vážně dobrý:)(13.2.2011)

U mě to taky docela ušlo, ačkoliv jsem Hřebejkovi v tomhle případě už vůbec nevěřil.(18.12.2009)

Začínám se bát, že nám Jan Hřebejk už nikdy nenaservíruje pecku, která by nás uzemnila stejně jako Pelíšky nebo Pupendo. Další film, který neurazí. Jenže mi pořád čekáme něco víc, ale vždycky je to spíš míň. Po filmu jsem si mohl říct, že u mě dobrý, ale za pár dní po tom ani pes neštěkne.(7.3.2010)

Ale jo, u mě celkem taky. Padesát minut (!) se v tom filmu sice nic extra neděje, ovšem krásně se na něj dívá a musím uznat, že Hřebejkovi se především díky magické kameře Jana Malíře podařilo vytvořit úžasnou (Libeň je vlastně Kersko u vody), takřka menzelovsko-hrabalovskou atmosféru. Takřka proto, že co se týče děje, je ten příšerně dlouhý rozjezd skoro k ničemu a jakkoliv zábavné jednotlivé epizodky jsou, pohromadě se jim příliš držet nechce a bez většiny z nich by se příběh obešel. Když děj konečně dospěje k onomu slibovanému podvodu a zadostiučinění, jehož se při té příležitosti dostane postavě výborného Bolka Polívky, nabere U mě dobrý dokonce spád, a i když jsem se nesmál, až jsem se za břicho popadal, usmíval jsem se skoro pořád. Příjemné, ničím převratné a pohodové dílko s fajn hereckým obsazením.(10.11.2011)

• - Za prvý premietací víkend v Česku zostali tržby hlboko za očakávaním. A to bola Hřebejkova komédia nasadená v celkom 41 kópiách, o tri viac než napríklad nový Indiana Jones. Režisérov sen o natočení druhého dielu sa tak pravdepodobne rozplynul. (genetique)

• - Na konci filmu, když hlavní postavy plují na loďce, je záběr na dům na břehu, kde se z okna dívá režisér Jan Hřebejk. (žblabuňek)

• - Policisty z úvodu filmu hrají titíž dva (ne)herci, kteří se objevili v Hřebejkově komedii Kráska v nesnázích jako zloději aut. (Siriuss)