Během policejní razie v jednom ze jeho ilegálních podniků se podaří gangsteru Chipsi Maguirovi (Humphrey Bogart) jen tak tak utéci. Na útěku zastřelí policistu zbraní, jež je registrována na jméno pianisty Tommy Taylora (Jeffrey Lynn). Díky tomu má Chips Tommyho v hrsti a přinutí ho, aby ho pod falešným jménem ubytoval v penzionu, jejž vede jeho stará matka spolu s jinou vdovou. Avšak "podnikatelský" duch starého gangstera se nezapře a nakonec zřizuje noční podnik i z dříve důstojného příbytku dvou starých vdov... (Pohrobek)

Dale

Príjemná krimi komédia s vynikajúcim Bogartom v úlohe, pre ktoré bol ako stvorený. Na Ann Sheridan sa nielen dobre pozerá, ale aj herecky veľmi zdatne sekunduje Bogartovi. Dobre ich dopĺňalo osadenstvo penziónu, hlavne obe matky a stará panna, s ostatnými postavami sa mohol scenárista lepšie vyhrať, uzavreté prostredie jedného domu je na to ako stvorené. Škoda, že ide o príliš jednoduchý príbeh a zbytočne veľa priestoru tu zaberajú piesne, aj tá romantika mi tu príde umelo našrubovaná. Vôbec to medzi mladou dvojicou neiskrí. Miesto toho mal dostať viac priestoru humor. Aj tak ale spokojnosť. 70% ()

Gastovski

Nenáročná a lehce úsměvná komedie s mojí oblíbenou dvojicí H. Bogart / A. Sheridan. Avšak díky pár hluchým místům a celkově až přespřílišné naivnosti se jedná sice o pohodový, ale zapomenutelný průměr. ()

Flego

Nedá sa povedať, že by film mal nejakú veľkú ambíciu, určite nepatrí ani medzi klenoty zmiešaných žánrov, ale mňa táto story bavila. Možno je to práve odľahčenosťou a nadhľadom, ktorú tvorci bezo zbytku využili. Lepší priemer. Tretia recenzia. ()