Politický vezeň Tony Montana přijíždí z Kuby do Ameriky. Začne pracovat pro mafii, ale nechce dělat žádného poskoka. Svými nevybíravými metodami se dostane až na vrchol, ale tím si znepřátelí spoustu vlivných lidí......Pro mě jeden z největších filmových zážitků. 80. léta přímo čiší z každého záběru. Brian De Palma natočil podle scénáře Olivera Stona jeden z nejlepších mafiánských filmů. Kdo neviděl Al Pacina v tomhle snímku, tak si ani neumí představit jakého výkonu je schopen (tím nechci shazovat jeho ostatní role, ale tady mě zkrátka dostal). I když nejste milovníky mafiánských filmů, tak tohle je prostě povinnost......(25.12.2007)

Ultimátní gangsterka. Skvělý Al Pacino, jeho Tony Montana začíná jako drzý kubánský vyvrženec, končí jako ztělesnění špinavého amerického snu. You know what capitalism is? Gettin' FUCKED!(11.1.2008)

Zjizvená tvář možná není tak brutální a propracovanou podívanou, jakou jsem očekávala, i tak se jedná o mistrovský kousek gangsterského žánru a díky režijnímu umu Briana De Palmy a fenomenální kreaci Al Pacina se snímek zcela právoplatně řadí mezi klenoty světové kinematografie. Hudební doprovod, jehož melodie jednoho tónu, stále se opakujícího zneklidňujícím způsobem dokola, je typově podobná hudbě z Carpenterovy The Thing, je rovněž dokonalý. A ve scéně, v níž závěru filmu Al sedí ve svém koženém křesle a do toho hraje tato melodie, mě silně mrazilo...(18.1.2013)

Než se vydáš na vrchol, popřemýšlej, jestli na něm budeš umět stát... Naslouchej svým učitelům: "Don't underestimate... the other guy's greed! Don't get high on your own supply." Nemohu si pomoci, iluze Tonyho Montany o jeho nedotknutelnosti, obrovské moci a významu mě ohromně bavila i trochu děsila. Je tak absurdní, až se stává magicky uhrančivou. Tony Montana vyznává fotogenický kult svojí vlastní osobnosti. Svět je jeho v jeho světě. Slabé ****.(24.5.2010)

Filmový klenot, který i po letech má divákovi, co nabídnout. Al Pacinova životní role a De Palmův nejlepší film. Je třeba ještě něco dodávat? THE WORLD IS YOURS.(16.1.2008)

• - I když by měla být španělština hlavní jazyk Tonyho Montany, ve filmu ji použije jen jednou. (don corleone)

• - Oliver Stone napsal scénář během svého boje se závislostí na kokainu. (don corleone)

• - Film, který hraje v televizi při scéně s motorovou pilou, je Zemětřesení. (Hejtmy)