Akční / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2008, 110 min

Tak Vám nevím ale rukopis a zaběhnutá schémata Guye jsou všude.... takže nic nového dalo by se říct.... Otáukou je zda je to dobře či špatně... tak nějak nevím... Asi bych vnitřně chtěl od Guye nějaký posun, z druhé strany jeho zaběhlý rukopis podvědomě vyhlédávám.... :-) RocknRolla je RocknRolla a tak ma byť tak je to spravné...(2.12.2010)

Ve světě zločinu se vždy přihodí jistá shoda okolností. A právě tito chlapci, kteří naplní její touhy, vysí Lenymu 2 mega…. Nechápu, proč Ritchie, který umí dát do filmů vše co mám rád, mně hodinu nudí! Hluboké rozjímání o ničem, respektive o lásce k drogám. Chybí mi humor – byť černej, víc akce, hlášky. V mých očích to nezachrání ani herci včetně Rodena, ani fakt, že po režijní stránce nemám co vytknout. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Johny, Archy a Divoká banda se vrátí s ,,pravým ROCKNROLLA“. Film nebude mít závěrečné titulky z obavy, že lidi přijdou jen kvůli nim.(10.2.2009)

Žádnej rokec se nekoná. Zdlouhavá valčíkárna bez pořádného konce ano.(28.2.2009)

Čekejte málo, dostanete hodně, tak nějak to dopadlo u mě. Opět se přiznám, že jeden z hlavních důvodů, proč jsem film chtěla vidět, zapříčinily hormony, pro Butlera mám slabost :o) a další slabost mám pro Rock (and Roll) tak jsem si to na doporučení pustila. Každým momentem jsem se chtěla vrhnout na televizi, ale ona se dříve vrhla na mě. Neskutečné scény, u kterých jsem prskala smíchy. Díky bohu, že jsem neměla rýmu, to by nedopadlo hezky. Charizmatický Roden, který když mluví rusky, musím povolat do služby slintací pytlíček. Butler taky nezklamal, kurnik z čeho on je vyrobený a hlas Marka Stronga se tak nádherně poslouchal, asi si ho nahraju a budu poslouchat na dobrou noc. Společně s písničkou I´m a Man (Black Strobe) no ... Prostě tahle akční komedie mi přirostla k srdci :o)(23.6.2009)

[imdb: 7.4/10] | me: Miestami sa hrá na príliš tvrdý film plný hlášok, čo začína unavovať. Škoda, že snaha o preplnenie filmu o zvraty, hlášky a pod. bola až taka silná. V opačnom prípade by sa mohlo jednať s skvelú gangstrovku typu Snatch. Takto môžem len povedať, že film bol zbytočne rozťahaný a plný tupých miest a celkový dojem (samozrejme až na záver, pretože závery mávajú spád) je u mňa taký, že trošku unavoval plus Gerardova angličtina ma celý čas iritovala, ... proste brit je brit a niekto sa môže snažiť, ale to je tak všetko. Ešte že Mark Strong sa vynikajúco hodí na takéto úlohy. Stredné tri ***(23.3.2009)

• - Fotbalovým stadionem, v jehož lóži se několikrát setkávají Uri a Lenny, je slavné londýnské Wembley. Během natáčení právě finišovala jeho dlouhá a nákladná rekonstrukce, pár týdnů nato byl slavnostně znovuotevřen. (curfew77)

• - Uri Omovich (Karel Roden) nosí hodinky značky Breitling Winder Cockpit. (dyfur)

• - Režisér Guy Ritchie musel improvizovat při natáčení sexuální scény. V den natáčení měl Gerard Butler škaredě zanícený jícen a Thandie Newton se s ním odmítla líbat. Výsledkem je ve filmu velice vtipná montáž natočených záběrů. (FilmFan24)