Akční / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2008, 110 min

Nekonečná lavínová smršť absolútne skvostných a majsterských dialógov s lahodne skombinovaným anglickým slangom. Dejovo je to ďalšia krásna kombinácia náhod s dokonale vypracovaným pocitom, že táto šialená historka sa môže prihodiť komukoľvek, kedykoľvek. Ritchieho, možno nie najdrzejší, ale stále dostatočne drzý a správne krutý film na to, aby si znovu zaslúžil piatu hviezdičku, pretože aj po technickej stránke sa v jeho portfóliu jedná o jednoznačného kráľa. Prvé minúty pripomínajú, akoby to Guy rozbehol na istotu a riadil sa svojim nezmeneným starým štýlom. V nasledujúcich minútach som preto hľadal chybičky, či neviditeľné kopírovanie svojich vrcholných diel. Našiel som však len hromadu pôsobivo vycibrených hlášok, stopercentne nefalšovanú atmosféru bizarnej gangsterky a plno svojráznych a osobitých postavičiek, ktoré si vzali do parády skvelý herci. Herecký real RocknRolla bol však bezpochyby Tom Wilkinson. 95%.(18.1.2009)

Už to zdaleka není tak nabušený a perfektní jako Podfu(c)k, ale furt je na co koukat. Taneček Gerarda Butlera a Thandie Newton, běh na dlouhou trať Gerarda Butlera, když ho honěj Rusáci atd. Zase je tam banda hodně dobrejch postav s anglickym přízvukem (největší cool tvrďas mi tentokráte přišel Archie) a černej humor taky nechybí. Jenže je to zbytečně dlouhý a překombinovaný. . Například ten "rocknrolla" feťák s gayem by tam téměř nemuseli bejt. A na můj vkus tam bylo hrozně málo akce, přitom ta je vždycky u Guye Ritchieho megazábavná. Neni to sice taková onanie jako Revolver, ale stejně je Guy Ritchie do sebe čím dál víc zahleděnější. Na druhou stranu, Thandie Newton je fakt femme fatale.(15.1.2009)

[imdb: 7.4/10] | me: Miestami sa hrá na príliš tvrdý film plný hlášok, čo začína unavovať. Škoda, že snaha o preplnenie filmu o zvraty, hlášky a pod. bola až taka silná. V opačnom prípade by sa mohlo jednať s skvelú gangstrovku typu Snatch. Takto môžem len povedať, že film bol zbytočne rozťahaný a plný tupých miest a celkový dojem (samozrejme až na záver, pretože závery mávajú spád) je u mňa taký, že trošku unavoval plus Gerardova angličtina ma celý čas iritovala, ... proste brit je brit a niekto sa môže snažiť, ale to je tak všetko. Ešte že Mark Strong sa vynikajúco hodí na takéto úlohy. Stredné tri ***(23.3.2009)

Já ritchiovky nikdy moc nežral.(7.7.2009)

RocknRolla byla tak moc překombinovaná a tak moc zajímavě natočená, až to přestalo být zajímavé. Celkem škoda, příběh sám o sobě byl fajn. Ale takhle točí Guy Ritchie a buď vám to sedne nebo ne.(3.4.2009)

• - Fotbalovým stadionem, v jehož lóži se několikrát setkávají Uri a Lenny, je slavné londýnské Wembley. Během natáčení právě finišovala jeho dlouhá a nákladná rekonstrukce, pár týdnů nato byl slavnostně znovuotevřen. (curfew77)

• - Gerard Butler dostal během natáčení injekci do zadku od samotné Madonny. Gerardovi, který v době natáčení onemocněl, nabídla žena Guye Ritchiho v dobrém úmyslu injekci s vitamínem B12, po které se mu ale ještě více přitížilo. (Ajka1)

• - Uri Omovich (Karel Roden) nosí hodinky značky Breitling Winder Cockpit. (dyfur)