Hrdina filmu společnosti Columbia Pictures Jak ukrást nevěstu, Tom (Patrick Dempsey), si užívá života: je sexy, je úspěšný a ví, že se může kdykoliv spolehnout na Hannah (Michelle Monaghan), svou okouzlující nejlepší kamarádku, která je jediným neměnným prvkem v jeho životě. Všechno dokonale funguje až do chvíle, kdy Hannah odjede na šest týdnů pracovně do Skotska...a Tom si s úžasem uvědomí, jak prázdný jeho život bez ní je. Rozhodne se, že jakmile se vrátí, požádá ji o ruku - ale je ohromen, když se dozví, že se zasnoubila s bohatým a pohledným Skotem a plánuje se k němu přestěhovat. Když Toma Hannah požádá, aby jí šel "za družičku", rozpačitě souhlasí...ale jen proto, aby se mohl pokusit Hannah získat pro sebe a překazit svatbu, dokud není pozdě. (oficiální text distributora)

Enšpígl

Nechci nějak gradovat situaci a snižovat pointu filmu, ale že by kluk omylem skočil na neznámou holku za šoustacím účelem a ona se vzbudila a začala s ním hned kamarádit, to se mě nezdá. Jestli na podobný skoky takhle reagují americký holky, tak to docela závist. U nás v čechách by byly holčíčí reakce asi trošku jiný, řekl bych bolestivější. Zřejmě by se po reakci českých holek na tzv. "klučíčí skok omylem" scházela u zubaře kvanta kluků skokánků s poždavkem opravit trojku vlevo dole či nasadit pětku vpravo nahoře. Navíc Michelle Monaghan je spíš polopěkná a do manželství s ní bych se zrovna nehrnul, živě si představuju jak teď Patrick Dempsey líta s odpadkama a poslouchá Michelleny teroristický řeči, které jsou schopny podobné typy žen vést vůči svému manželovi i desítky let a kde smrt bývá pro chlapa jediným vysvobozením. Zkrátka romantická část příběhu mě zcela pohltila a probudila ve mě víru v nekonečnou manželskou lásku. Jen bych chtěl upozornit, že hodnocení zdejších novinaříků = samozvaných vodborníků vyplývá z toho, že zřejmě nedostali na novinářské projekci dostatečné množství chlebíčků a tak se pomstili na hodnocení filmu. ()

kocik1

Film Jak ukrást nevěstu vám především ukradne 97 minut času. Scénář není ničím zvláštní, chemie spíš připomíná moji maturitní zkoušku právě z tohoto mnou neoblíbeného předmětu a konec je vyloženě americky trapnej. I tak, pokud pominu absenci čehokoli invenčního, je to ale natočeno slušně a pro milovníky harlekýnek jasná volba. :-) ()

Yancl

Velice obyčejná a ničím výrazná romantika, která v podstatě nemá co nabídnout. Snad jen ohraný děj, který patří do kolonky "stokrát-viděného". Především první půlhodina se vyznačuje pochmurnou a extrémně nudnou atmosférou, která v žádném případně nepobaví a už vůbec nerozesmívá. Což je u tohoto typu filmu velké mínus a nějaké emoce ? Leda povrchně. Holt se jedná o slabý snímek, kterých je na trhu filmů nekonečno. [30%] ()

Spooner

Byli nejlepší přátelé, on byl sukničkář a ona měla oči jen pro něho. Pak ona odletěla do Skotska a on si uvědomil co k ní doopravdy cítí. Jenže když se ona vrátila, tak začala chystat svatbu a on se stal její družičkou. To poslední zmiňované je při tom za 1. jedno velký wtf a za 2. z toho tvůrci nedokážou vymáčknout víc než narážky na gaye. Scénář tak opět jede jak na klíček po tom samém schématu už asi po milionté a nemá vás vůbec čím překvapit. Svým způsobem jsem se ale přece jenom nenudil, protože po zdejším hodnocení jsem čekal větší zrůdnost. Dempsey s Michelle Monaghan jsou sympatičtí, celý to docela rychle uteče a holky si popláčou. Takže cíl romantický jednohubky to asi splnilo. 50% ()

KarelR

Tak tohle bolelo jako už dlouho nic. První polovina je celkem ok a člověk si říká, odkud se bere tak pekelná pověst tohohle snímku, ale čím víc se blíží závěr, tím víc valíte bulvy, co vám to tvůrci cpou a přemýšlíte nad tím, jestli jsou ty dějové zvraty fakt myšleny vážně. Tenhle milostný trojúhelník, složený ze tří kusů masa s vymytými mozky, snad nemá v dějinách žánru obdoby. O kradení nevěsty nemůže být ani řeč, to spíš někdo vybral všechno logické myšlení ze scenáristovy hlavy. 3/10 ()

• Poslední film, kde si zahrál Sydney Pollack. (Tom Riddle)
  • Colin (Kevin McKidd) se v restauraci zmíní o špatném filmu o vlkodlacích, šlo o narážku na film Psí vojáci (2002), kde se objevují vlkodlaci a McKidd hraje hlavní roli. (Domin1359)
  • Kevin McKidd, který hraje ve filmu Skota, opravdu pochází ze Skotska. (simply)