Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007, 22x43 min

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf

Lisa Lassek

Kostýmy:

Mary E. Vogt

VŠECHNO JE OTÁZKA VÝBĚRU. KAŠE NEBO VLOČKY, DÁLNICE, OKRESKA, POLÍBIT, NEPOLÍBIT, VYBÍRÁME SI A ŽIJEME S NÁSLEDKY TÉ VOLBY. KDYŽ PŘITOM NĚKOMU UBLÍŽÍME, PROSÍME ZA ODPUŠTĚNÍ, LÍP TO NIKDO NESVEDE!(5.9.2010)

Malý Ned dokázal pouhým dotykem přivést k životu vše mrtvé. Ten dotyk byl dar, který dostal, ale těžko říct, kdo mu ho dal. Nebyl v krabici, neměl návod ani záruční list. Prostě byl….. 1. série Máte rádi zázraky? Vypravěčskou poetiku jako měla třeba... Amélie? Fantasticky (třeba Burtonovsky...) barevná filmová políčka? Nebaví vás sáhodlouhý detektivní dedukce a laboratorní rozbory stop a zločinců? Chcete místo detektivního týmu raději Šípkovou Růženku Annu Friel? A místo drastických úmrtí raději smrt přičichnutím se spoustou (?) romantiky? TAK JSTE TADY DOBŘE! V těchto příbězích je totiž krimi jen omáčkou pro hodně mluvení a pravidla ,,dotyku“ jsou velmi nešťastná. Ale dotek přece potřebujeme všichni…! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Kriminálka Miami (atd..) je nuda. Já chci vidět hezkou holku a mít touhu chytit ji za ruku. 2.) Umřít výstřelem z pistole umí každej. Já chci víc! 3.) Jsem na sladký a za koláč jsem ochoten dát i bod! 4.) Mám ,,smrtelnou“ alergii. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * 2. série Po třetím díle to VZDÁVÁM !!! Tenhle přeslazenej seriálek prostě není pro mě. Nic převratnýho se tu neděje, pořád je to to samý dokola.... Hodnocení nechávám, protože proti nikomu nic špatnýho nemám. Jen mě to nebaví!(30.11.2010)

Seriálové zjevení z jiného světa - nezapomenutelně vizuálně svébytné, a vlastně i celkovým projevem a humorem stylové jako... no... já vlastně nevím. Něco takhle šíleně barevného a natřískaného odkazy, parodiemi, poctami a kdo ví čím ještě, co by ale působilo dojmem, že tohle je přesně to co tvůrci chtěli, a co hlavně dokázalo to šílenství se ctí ustát, jsem asi vážně ještě neviděl. Při oživovačkách si sice nejednou vzpomenete na Beetlejuice, ale pokud se týká celku, kreace Tima Burtona jsou ve srovnání s příhodami neustále stresovaného Koláčníka a jeho přátel slabý čajíček. Buď si to zamilujete nebo po prvním dílu pohrdlivě vyprsknete, že tohle ten Sonnenfeld fakt přehnal. Přehnal, ale kulometné jazykové hrátky v kombinaci s vytěžováním šestákových noirových klišé ve jménu zábavy dokáží ve spojení s absurdními zápletkami z těchhle detektivních pohádek pro dospělé udělat málem legendu. Legendu, která bohužel skončila zcela evidentně předčasně a hodně narychlo. Poslední díl nechává otevřených příliš mnoho otázek, a závěrečný konkluzivní voiceover je asi tak přirozený jako umělohmotný exteriér Kristin Chenoweth. Nezbývá než doufat, že dojde na natočení té závěrečné minisérie, o které se Sonnenfeld před časem kdesi zmínil. Kouzelná Charlotte "Chuck" Charles, třeštidlo s kňouravým hláskem Olive Snook, hustohustý detektiv Emerson Cod, a samozřejmě Ned "Magic Finger" Pie-Maker by si to rozhodně zasloužili. Kdybych měl vypočítávat každý moment, kdy jsem smíchy málem spadl ze židle, bylo by to ještě na dlouho. Takže vyberu "jenom" včelí úl, jeptišky v zelenotyrkysových hábitech, Vertigo, klaunské autíčko, norské kriminalisty a Pigbyho, což vám absolutně nic neřekne, a budu doufat, že se chytnete na moje doporučení - protože jenom kvůli tomu závěru, za který tvůrci nemohli, nemůžu dát plnou palbu. 90% PS: I český překlad a dabing jsou vynikající.(8.9.2013)

Vynikající záležitost, Lee je úchvatný, avšak to vím už delší dobu ze Soldier's Girl, Anna stejně tak a těšila jsem se na tuhle její božkost už od té doby, co se o ní začalo mluvit v souvislosti s Bathory a já ho poté viděla a byla tím jediným, co mě drželo, abych se z toho studem nepozv...(15.2.2009)

Zajímavý nápad na seriál. Ned umí oživovat mrtvé, ale pouze na minutu. Jinak umře někdo jiný. A pouhým dotekem je opět pošle mezi mrtvé. Podaří se mu oživit jeho lásku Chucky, ale nesmí se jí dotknout. Nemají to jednoduché, takže se například líbají přes igelit. Anna Friel to pěkně oživuje. :)(7.2.2013)