Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007, 22x43 min

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner

Lisa Lassek

Scénografie:

Michael Wylie

Kostýmy:

Mary E. Vogt

Je to sice hodnocení jen devíti zatím odvysílaných epizod, ale hodnocení naprosto zasloužené. Přijít s něčím takovým do rušných seriálových vod je hodně odvážný počin, naštěstí vyšel na výbornou. Nejvíce to asi připomíná Burtonovu Velkou rybu, ale v žádném případě se nejdná o vykrádačku. Už od prvního dílu mě Pushing Daisies okouzlilo a nepustlo, je to totiž krásně magické, pohádkové, plné barviček, ale vzhledem k zápletce i docela morbidní a všechno dohromady to vytváří neodolatelný mix čekající na divákovo zakousnutí. I obsazení je dosti povedené, pekař Ned je správný sympaťák a obživlá Chuck v podání Anny 'Bathory' Friel je rozkošná a jednoduše není možné si ji neoblíbit. Už teď se nemůžu dočkat podzimního nášupu nových epizod, protože z těch prvních devíti jsem velice příjemně namlsaný.(2.7.2008)

Odľahčený fantasy seriál z neuveriteľnými nápadmi a z úžasne vytvoreným prostredím. Herecké výkony sú miestami vynikajúce a hudba je jedna z najlepších. Oceňujem hlavne rozprávačské časti seriálu. Originálny nápad. 75%(1.7.2010)

Pushing Daisies mi dávají s každým dílem obrovského emočního Heimlicha. Bizardně vtipné, technicolorově snové a hlavně dětsky hravé. No prostě roztomilé každým coulem. Moje láska na první pohled.(3.1.2010)

První řada - 85% Druhá řada - 80%///// Docela nápaditý seriál, kterému se nesmíte bránit. dabing ho hyzdí, ale to ostatně platí o většině podobných. Místy to bylo přestylizované moc, místy málo, ale vždy v rámci vkusu. Užil jsem si to.(9.9.2008)

Pushing daisies jsem si poměrně zamilovala. Tak nějak se mi líbí ta pestře barevná atmosféra a příjemné vypravování. Je vidět, že se vyřádili i stylisté. Seriál přináší vraždy pojaté v novém a dost originálním stylu. Herecké obsazení je také nadprůměrné, proto seriál vidím jako skvělou oddechovku. Oblíbené postavy: Olive(9.7.2011)