Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007, 22x43 min

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf, Steve Hytner, Wayne Wilderson, Grant Shaud

Lisa Lassek

Scénografie:

Michael Wylie

Kostýmy:

Mary E. Vogt

Po první sezóně... Pushing Daisies se tváří jako kouzelná komedie, s několika nadpřirozenými prvky a velkou láskou, která se obejde i bez doteků. Takže je to krásně nezávadné...teda až na to oživování mrtvých. Na první pohled seriál opravdu kouzelný je, nadsazené barevné zpracování upoutá a první díl navnadí. Nápad použít schopnosti k vyšetřování vražd autorům umožňuje na každý díl mít dostatek nápadů k vyprávění. Ovšem postupem času originalita rychle vyprchá, díly se začnou podobat jako vejce vejci a zpočátku zajímavé použití vypraveče začne být neuvěřitelně otravné. Nejenže jeho hlas se oposlouchá, ale neustále vypráví to samé, ideálně každý díl několikrát a k tomu přidává hlášky o evidentních faktech jako kdyby měl diváka za hlupáka, který by to bez něj prostě nepochopil... (1. sezóna - 65%)(12.11.2009)

Ze začátku nadšení z originálního nápadu i příjemné retro stylizace, ale bohužel se to hrozně rychle okouká. Už při čtvrtém díle jsem měla pocit, že je to pořád na jedno brdo a chybí něco, kvůli čemu bych se měla dívat dál. Škoda...(27.4.2011)

VŠECHNO JE OTÁZKA VÝBĚRU. KAŠE NEBO VLOČKY, DÁLNICE, OKRESKA, POLÍBIT, NEPOLÍBIT, VYBÍRÁME SI A ŽIJEME S NÁSLEDKY TÉ VOLBY. KDYŽ PŘITOM NĚKOMU UBLÍŽÍME, PROSÍME ZA ODPUŠTĚNÍ, LÍP TO NIKDO NESVEDE!(5.9.2010)

__Pushing Daisies: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $869,153 //počet predaných kusov 45,769 ║ __Pushing Daisies: kompletná 2.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,139,554 //počet predaných kusov 52,514 (18.1.2011)

Seriál Pushing Daisies mi svou atmosférou, hudbou a prostředím nápadně připomíná mé oblíbené filmy Tima Burtona (Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů,..), ale nejen pro to ho mám tolik ráda!:)(24.7.2011)

• - V 8. díle 1. série s názvem "Hořké sladkosti" si můžete všimnout, že malý Ned je ve škole s Indským chlapcem. Sešit chlapce měl stejný obal, jaký měl deník Johna Doea (Kevin Spacey) z filmu Sedm (1995) a deníky Evana (Ashton Kutcher) z filmu Osudový dotek (2004). (Rimer545)

• - Jim Dale, který dělá v seriálu vypravěče, je v USA známý také tím, že namluvil čtenou verzi Harryho Pottera. (Dino07)

• - Seriál byl původně plánovaný jako spin-off z Mrtví jako já. (Tom Riddle)