Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007, 22x43 min

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan

Lisa Lassek

Kostýmy:

Mary E. Vogt

Zajímavý nápad na seriál. Ned umí oživovat mrtvé, ale pouze na minutu. Jinak umře někdo jiný. A pouhým dotekem je opět pošle mezi mrtvé. Podaří se mu oživit jeho lásku Chucky, ale nesmí se jí dotknout. Nemají to jednoduché, takže se například líbají přes igelit. Anna Friel to pěkně oživuje. :)(7.2.2013)

22/22 Seriál, kterého se osudově dotkla stávka scénáristů, je pravou kombinací Tima Burtona a Eda Wooda. V podstatě jde o sérii samostatných detektivek osvěžených originální "metodou". Český název je bohužel hodně dementní, ale samotný dabing až tak hrozný není. Přesto je samozřejmě výhodou sledovat v originále, přítomnost vypravěče je sympatická, stejně jako postupné mapování minulosti hlavních hrdinů. Vizuálně je to požitek, herecky velice snaživé. Celku pak kraluje Anna Friel, Jakubiskova Bathory, která nikdy nemusela dokazovat na jak vysoké úrovni její herectví je, a lze si ji jen užívat plnými doušky. Při zpětném pohledu je úžasná opakovací hodnota, protože ač je jasné, že hlavní příběh se vám z hlavy nevykouří, detaily jednotlivých případů budou pokaždé něčím nové. A zajímavý je pak vývoj od epizodních případů k ději s větším sevřením v záběru 2. série, což se mi líbilo zdaleka nejvíc. A že to mělo uspěchané finále? Pokud by každý zrušený seriál měl tak dobře uzavřený konec, tak bychom si mohli jedině gratulovat. Škoda jen, že pokračování formou comicsu usnulo na vavřínech. Přeci jenom na seriál, který jsem dosledovávala celých šest let, na ten hned nezapomenu.(28.2.2009)

Pushing daisies jsem si poměrně zamilovala. Tak nějak se mi líbí ta pestře barevná atmosféra a příjemné vypravování. Je vidět, že se vyřádili i stylisté. Seriál přináší vraždy pojaté v novém a dost originálním stylu. Herecké obsazení je také nadprůměrné, proto seriál vidím jako skvělou oddechovku. Oblíbené postavy: Olive(9.7.2011)

Pushing Daisies je jako první polibek. Kouzelný, čarovný a tajnosnubný. Už teď myslím, že z toho bude vážná známost.(11.1.2010)

Po dlouhé době zase něco originálního, bohužel po čase začne dost nudit.(13.7.2010)