Řekni, kdo tě zabil (TV seriál)

Pushing Daisies

Povedz, kto ťa zabil

Fantasy / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007, 22x43 min

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski, Mark Harelik, Riki Lindhome, Christopher Sieber, Omar Avila, Eddie Shin, Patrick Fabian, Patrick Breen, Ivana Milicevic, Autumn Reeser, Missi Pyle, French Stewart, Peter Cambor, Diana Scarwid, Lee Arenberg, Googy Gress, Graham McTavish, Sammi Hanratty, David Arquette, Christine Adams, Hayley McFarland, Dana Davis, Ted Garcia, Jenny Wade, Orlando Jones, Michael Hitchcock, Paul F. Tompkins, Rachael Harris, Gina Torres, Fred Williamson, Robert Picardo, Nora Dunn, Jayma Mays, Molly Shannon, Byrne Offutt, George Hamilton, Josh Randall, Eric Stonestreet, Patrick Fischler, Josh Hopkins, Joel McHale, Wilson Cruz, Stephen Root, Willie Garson, Colton Haynes, Theo Alexander, Mark Povinelli, Hamish Linklater, Ellery Sprayberry, Ed Brigadier, Christopher Neiman, Jennifer Elise Cox, Sarah Jayne Jensen, Jessica Lundy, Debra Mooney, Julie Wittner, Melinda Bennett, Raúl Esparza, Kerri Kenney, Constance Zimmer, Dan Glenn, Lydia Look, Ping Wu, Taji Coleman, Murray Gershenz, Sy Richardson, Ralph P. Martin, Blake Kushi, Nick Endres, Mo Collins, Jenn Gotzon, Tim Conlon, Ron Yuan, Matt Winston, E.J. Callahan, Allan Graf

Lisa Lassek

Scénografie:

Michael Wylie

Kostýmy:

Mary E. Vogt

Ze začátku nadšení z originálního nápadu i příjemné retro stylizace, ale bohužel se to hrozně rychle okouká. Už při čtvrtém díle jsem měla pocit, že je to pořád na jedno brdo a chybí něco, kvůli čemu bych se měla dívat dál. Škoda...(27.4.2011)

Zatím velmi příjemné překvapení, které spojuje sympatické herce, retro prostředí plné barev, velmi přístupný humor a zajímavé díly. Je fajn zase po delší době vidět nějak originálně zamotané city mezi postavami. Jednoduše, ale vtipně. Snad druhá sezona nebude o nic horší.(6.9.2010)

Po první sezóně... Pushing Daisies se tváří jako kouzelná komedie, s několika nadpřirozenými prvky a velkou láskou, která se obejde i bez doteků. Takže je to krásně nezávadné...teda až na to oživování mrtvých. Na první pohled seriál opravdu kouzelný je, nadsazené barevné zpracování upoutá a první díl navnadí. Nápad použít schopnosti k vyšetřování vražd autorům umožňuje na každý díl mít dostatek nápadů k vyprávění. Ovšem postupem času originalita rychle vyprchá, díly se začnou podobat jako vejce vejci a zpočátku zajímavé použití vypraveče začne být neuvěřitelně otravné. Nejenže jeho hlas se oposlouchá, ale neustále vypráví to samé, ideálně každý díl několikrát a k tomu přidává hlášky o evidentních faktech jako kdyby měl diváka za hlupáka, který by to bez něj prostě nepochopil... (1. sezóna - 65%)(12.11.2009)

22/22 Seriál, kterého se osudově dotkla stávka scénáristů, je pravou kombinací Tima Burtona a Eda Wooda. V podstatě jde o sérii samostatných detektivek osvěžených originální "metodou". Český název je bohužel hodně dementní, ale samotný dabing až tak hrozný není. Přesto je samozřejmě výhodou sledovat v originále, přítomnost vypravěče je sympatická, stejně jako postupné mapování minulosti hlavních hrdinů. Vizuálně je to požitek, herecky velice snaživé. Celku pak kraluje Anna Friel, Jakubiskova Bathory, která nikdy nemusela dokazovat na jak vysoké úrovni její herectví je, a lze si ji jen užívat plnými doušky. Při zpětném pohledu je úžasná opakovací hodnota, protože ač je jasné, že hlavní příběh se vám z hlavy nevykouří, detaily jednotlivých případů budou pokaždé něčím nové. A zajímavý je pak vývoj od epizodních případů k ději s větším sevřením v záběru 2. série, což se mi líbilo zdaleka nejvíc. A že to mělo uspěchané finále? Pokud by každý zrušený seriál měl tak dobře uzavřený konec, tak bychom si mohli jedině gratulovat. Škoda jen, že pokračování formou comicsu usnulo na vavřínech. Přeci jenom na seriál, který jsem dosledovávala celých šest let, na ten hned nezapomenu.(28.2.2009)

VŠECHNO JE OTÁZKA VÝBĚRU. KAŠE NEBO VLOČKY, DÁLNICE, OKRESKA, POLÍBIT, NEPOLÍBIT, VYBÍRÁME SI A ŽIJEME S NÁSLEDKY TÉ VOLBY. KDYŽ PŘITOM NĚKOMU UBLÍŽÍME, PROSÍME ZA ODPUŠTĚNÍ, LÍP TO NIKDO NESVEDE!(5.9.2010)