Potkan 007

Norsko, 2006, 72 min

Magnus Martens

Dag Alveberg
  • LeoH

Úvodní titulky vzdáleně na způsob Růžového pantera nebo peříčka z Forresta Gumpa, ovšem v hlavní roli s téměř realisticky vyvedeným macatým 3D hovínkem plujícím kanalizací patří k tomu nejbizarnějšímu, co kdy bylo v dětském filmu k vidění – tady Norové zabodovali. Zbytek filmečku už bohužel působí jen jako natočený čerstvým absolventem školního videokroužku podle scénáře od lehce retardovaného sedmiletého dítěte. Na potomstvo to (v kombinaci s pixarovkou Ratatouille a kraťasem Vaši kamarádi hlodavci) kupodivu zafungovalo do té míry, že u nás na jeho vytrvalý nátlak po jistou dobu spokojeně žil potkan Agátek, který se sice uvedl statečným rafancem do nosu naší čuby, ale následně několik let uděloval dětem lekce z nudné reality naprostým nezájmem nejen o proskakování obručí a zdolávání překážkových drah, ale i o přehryzávání elektrických kabelů a hadic od pračky. Památce jeho obyčejnosti budiž věnována druhá hvězdička.(16.5.2016)

• rozbris

Dobrý nápad, moderní pohádka pro děti, ale nedotažená a myslím, že ani děti by nebavila.(3.11.2008)

• jenik71

Ani jsem moc nepochopil, co tímto chtěli tvůrci říct. Scénář chatrný, dialogy bezduché, děj nijaký. Na tohle se může dívat akorát dítě do 10 let věku, které možná usíná s potkanem na jednom polštáři. Hvězdičku dávám pouze za snahu udělat film pro děti.(29.9.2008)

• Ydrosten

Ono těch 33%, tak nějak i odpovídá. Viděl jsem to čistě náhodou na jednom programu. Nikde jinde to nebylo o moc lepší tak jsem to prostě nechal běžet. 1 hvězda.(24.3.2015)

Hodně stupidní film, většina lidí ho nejspíš ani nezkousne. Ale mě několik scén, jako zarytého potkaňáka, docela dostalo.(1.11.2008)

• - Režisér Magnus Martens se rozhodl vymazat své jméno z titulků po té, cose nepohodl s producentem. (Cheeker)