Potkan 007

Rodinný

Norsko, 2006, 72 min

Magnus Martens

Dag Alveberg

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,262,701(9.9.2010)

• Mes-siah

Nevhodné pre deti nad 12 rokov. Bohužial som mal možnosť vzhliadnúť dabovanú verziu a to ubralo na hodnotení ešte viac.(14.4.2008)

• jenik71

Ani jsem moc nepochopil, co tímto chtěli tvůrci říct. Scénář chatrný, dialogy bezduché, děj nijaký. Na tohle se může dívat akorát dítě do 10 let věku, které možná usíná s potkanem na jednom polštáři. Hvězdičku dávám pouze za snahu udělat film pro děti.(29.9.2008)

• LeoH

Úvodní titulky vzdáleně na způsob Růžového pantera nebo peříčka z Forresta Gumpa, ovšem v hlavní roli s téměř realisticky vyvedeným macatým 3D hovínkem plujícím kanalizací patří k tomu nejbizarnějšímu, co kdy bylo v dětském filmu k vidění – tady Norové zabodovali. Zbytek filmečku už bohužel působí jen jako natočený čerstvým absolventem školního videokroužku podle scénáře od lehce retardovaného sedmiletého dítěte. Na potomstvo to (v kombinaci s pixarovkou Ratatouille a kraťasem Vaši kamarádi hlodavci) kupodivu zafungovalo do té míry, že u nás na jeho vytrvalý nátlak po jistou dobu spokojeně žil potkan Agátek, který se sice uvedl statečným rafancem do nosu naší čuby, ale následně několik let uděloval dětem lekce z nudné reality naprostým nezájmem nejen o proskakování obručí a zdolávání překážkových drah, ale i o přehryzávání elektrických kabelů a hadic od pračky. Památce jeho obyčejnosti budiž věnována druhá hvězdička.(16.5.2016)

• El Loco

Človek sa k filmu ako je tento dopracuje až po viacnásobnej intervencii svojho rodinného príslušníka vo veku 7 rokov a keď sa mu (bohužiaľ) nedá spať, je donútený ho dopozerať do konca. Údiv nad dôvtipom a inteligenciou českého distribútora, ktorý túto „detskú komédiu“ pomenoval ako Potkan 007 (pri originálnom nórskom názve „Svein a potkan“) strieda pousmiatie nad celkom sympatickými animovanými úvodnými titulkami, počas ktorých sledujeme cestu „Mr.Hankeyho“ zo záchodovej misy až do čističky odpadových vôd. Film sám o sebe je akousi potkaňou propagandou, po ktorom si divák pri pohľade na „milého“ Halvorsena uvedomí, že strieľanie vzduchovkou do jeho kolegov v maštali miestneho JRD asi nebolo od neho pekné...Inak je to samozrejme totálna infantilná kravina s otrasnými hereckými výkonmi a s primitívnym happy-endom...(12.10.2009)