Potkan 007

Rodinný

Norsko, 2006, 72 min

Magnus Martens

Dag Alveberg

Hodně stupidní film, většina lidí ho nejspíš ani nezkousne. Ale mě několik scén, jako zarytého potkaňáka, docela dostalo.(1.11.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,262,701(9.9.2010)

• LeoH

Úvodní titulky vzdáleně na způsob Růžového pantera nebo peříčka z Forresta Gumpa, ovšem v hlavní roli s téměř realisticky vyvedeným macatým 3D hovínkem plujícím kanalizací patří k tomu nejbizarnějšímu, co kdy bylo v dětském filmu k vidění – tady Norové zabodovali. Zbytek filmečku už bohužel působí jen jako natočený čerstvým absolventem školního videokroužku podle scénáře od lehce retardovaného sedmiletého dítěte. Na potomstvo to (v kombinaci s pixarovkou Ratatouille a kraťasem Vaši kamarádi hlodavci) kupodivu zafungovalo do té míry, že u nás na jeho vytrvalý nátlak po jistou dobu spokojeně žil potkan Agátek, který se sice uvedl statečným rafancem do nosu naší čuby, ale následně několik let uděloval dětem lekce z nudné reality naprostým nezájmem nejen o proskakování obručí a zdolávání překážkových drah, ale i o přehryzávání elektrických kabelů a hadic od pračky. Památce jeho obyčejnosti budiž věnována druhá hvězdička.(16.5.2016)

• Mes-siah

Nevhodné pre deti nad 12 rokov. Bohužial som mal možnosť vzhliadnúť dabovanú verziu a to ubralo na hodnotení ešte viac.(14.4.2008)

• StrYke

Jedna hvězdička za kouzelného potkánka, který je jediným pozitivem jinak neskutečně trapného filmu.(13.9.2010)