• Švýcarsko

Michael Sauter

Roland Schmid

Reto Schärli, Lukas Hobi
  • rozbris

Švýcarská verze 8 mile, až na to že v breakdance:-) Trošičku mi přišlo trapné to zařízení pro nezletilý a Nia nevypadál na nezletilého, jinak to ušlo.(10.10.2008)

• Kosmik 1

Nesnáším tyhle frajírky a namachrovaný týpky, co v životě nepřičichnou k práci a už ve 14-15 si o sobě myslí, že jsou páni světa a nikdo na ně nemá. Tohle dílo jde úplně mimo mě. Navíc celý film je prakticky o ničem, žádné sdělení, jen sledování těchhle idiotů, jak si můžou dovolit skoro všechno. 0%(9.6.2013)

• Slider

Osobne počúvam rap, ale sledovať malé deti jak sa v rovných šiltofkách hrajú na gangstrov je aj na mňa trochu moc. Asi má celý film pôsobiť tvrdo a drsne zobrazovať 'realitu', ale normalny človek sa na ňom len pousmeje, pretože od prvých minút je jasné že Breakout je cielený na publikum 14-. Jediné (veľké!) plus vidím vo vynikajúcej hudbe od Stressa a tiež záverečný breakdance bol dosť podarený.(31.12.2008)

Nejsem fanynkou hip hopu, ani těch úžasně drsných gangů, které asi takhle nějak fungují. To by mi ale nebránilo v tom, abych filmu dala plný počet. Brání mi v tom spíš nedotažený děj a situace, které by podle mě v reálném životě nastaly jen těžko. Celé je to takové nedomyšlené, ať už jde o to, jak to chodí v pasťáku (Přiznám se, že jsem tam nikdy nebyla, ale nemyslím si, že je tam na tolik kriminálníků jen jeden frajer a že je elektronika zabezpečení nechráněná na záchodě ve výslechové místnosti.), nebo o mnohdy nelogické reakce a uvažování postav. Oblíbila jsem si jedinou postavu, a to revolucionáře, ten mi tam připadal nejskutečnější. Ale ke konci už se mi dostal pod kůži i hlavní hrdina, takže aspoň nějaké plus. Hodně se mi líbil ten tanec, i když tam moc nepasovat.. Prostě se na něj koukám ráda. Navíc se film pyšní docela dobrým příběhem a skvělou hudbou, takže nemám důvod dávat nižší hodnocení.(16.6.2014)

• The Viper

Abych pravdu řekl, ještě tak před 8-mi lety by se mi tento film líbil, ovšem viděl jsem ho až teď a tak nemůžu hodnotit jinak než za odpad, protože dialogy pro celý film jsou laciné, trapné a naprosto idiotské. Herci ? Jací herci ? Banda fracků s Uncle Tomem z policie a nejhorší právničkou na světě. Hlavní hrdina je natolik cool že nosí kapuci i v místnosti pokojové teploty, tepláky u kolen a zdraví se s každým asi patnáct minut dlouhou přehmatávačkou a navíc dá do držky komukoliv kdo se na něho jen špatně podívá, protože přesně takto drsní hopeři jsou. A aby toho nebylo málo, samozřejmě si to rozdá se svou ''právničkou'' ve výslechové místnosti i přesto že jí nedokázal říct jiná slova než ''k*rvo a kr*vo''. Film hodný odpadů od shora až dolů bohužel i na csfd našel spoustu fanoušků, jelikož se to tu dutohlavcema jen hemží.(8.8.2014)

• - Plagát, ktorý má Nia (Nils Althaus) na stene vo svojej cele, je z filmu Zjazvená tvár (1983). (Methodix)

• - Během práce na soundtracku dostal hudebník Stress nabídku ztvárnit roli Spirita, kterou přijal. Poté, co byl film uveden v kinech, byl však rozzuřen, protože k propagaci filmu byla použita i jeho tvář, přestože si zahrál pouze malou roli. (morgos)

• - Meno hlavnej postavy Marco Nia bolo zvolené podľa prezývky Nilsa Althausa, ktorý ho stvárnil. (PATWIST)