• Švýcarsko

Michael Sauter

Roland Schmid

Mich Gerber

Reto Schärli, Lukas Hobi

Pane jo :) Tenhle film rozhodně překvapil. Je jasné, že starší generace ho nejspíš odsoudí anebo v druhém případě nepochopí. Svým způsobem bych ho přirovnal ke Gymplu a to nejenom proto, že hudba je tam společným jmenovatelem. Herecké výkony překvapily, ztvárnění rovněž. Dá se říci asi toto - buď se Vám film bude líbit, nebo nebude vůbec. Když jsem si ho pouštěl, tak jsem o něm v podstatě nic nevěděl a moc toho od něj nečekal. O to spíš, jak říkám, překvapil :) Nejsem fanda hip-hopový muziky, ale tady mi vůbec nevadila ba naopak, příjemný pokoukání jako oddechovka od všední filmařiny. Závěrečná scéna "Všechno musim udělat sám" je možná trochu přitažená za vlasy, to nepopírám, ale nemá chybu. Hodně slušný.(5.1.2009)

• SaNcHeZ_cz

Technicky je to parádní nadstandard, za což je ta jedna hvězda (objektivně by byly minimálně tři). Problém je však ve zbytku. Nejen že je film naivní, hloupě napsaný a snaží se obhajovat éru krutopřísných kšiltofkářů, je až na takové úrovni jako kupříkladu domácí retardi, ehm tedy Bastardi z pera pana Magnuska. Pokud tedy jste hiphop pozitivní, určitě si své ve snímku najdete. Ostatním bych doporučil nějaký film a ne tuto bezduchou snůšku keců, kterou se marně snaží vykompenzovat parádní vizuální stránka a sympatická Melanie Winiger.(8.5.2013)

Nejsem fanynkou hip hopu, ani těch úžasně drsných gangů, které asi takhle nějak fungují. To by mi ale nebránilo v tom, abych filmu dala plný počet. Brání mi v tom spíš nedotažený děj a situace, které by podle mě v reálném životě nastaly jen těžko. Celé je to takové nedomyšlené, ať už jde o to, jak to chodí v pasťáku (Přiznám se, že jsem tam nikdy nebyla, ale nemyslím si, že je tam na tolik kriminálníků jen jeden frajer a že je elektronika zabezpečení nechráněná na záchodě ve výslechové místnosti.), nebo o mnohdy nelogické reakce a uvažování postav. Oblíbila jsem si jedinou postavu, a to revolucionáře, ten mi tam připadal nejskutečnější. Ale ke konci už se mi dostal pod kůži i hlavní hrdina, takže aspoň nějaké plus. Hodně se mi líbil ten tanec, i když tam moc nepasovat.. Prostě se na něj koukám ráda. Navíc se film pyšní docela dobrým příběhem a skvělou hudbou, takže nemám důvod dávat nižší hodnocení.(16.6.2014)

Je tu opravdu hodně odpůrců, ale když srovnám s let's dance a spol je Breakout nejlepší. Dobrý děj, dramatická stránka filmu je opravdu dobrá a herci zahráli svoje role dobře. Když nebudu koukat na to, že dnes jsou mladiství, kteří se jim chtějí podobat a nejde jim to, tak slušná práce. Film za dnešní dobu nemůže. Dobrá muzika a film nenudí! 60%(24.9.2013)

• Kosmik 1

Nesnáším tyhle frajírky a namachrovaný týpky, co v životě nepřičichnou k práci a už ve 14-15 si o sobě myslí, že jsou páni světa a nikdo na ně nemá. Tohle dílo jde úplně mimo mě. Navíc celý film je prakticky o ničem, žádné sdělení, jen sledování těchhle idiotů, jak si můžou dovolit skoro všechno. 0%(9.6.2013)