• Švýcarsko

Mike Eschmann

Michael Sauter

Roland Schmid

Reto Schärli, Lukas Hobi

Zajímavý švýcarský snímek o útěku z pasťáku. Má to celkem dobrý koncept. Některé postavy jsou celkem sympatické. Má to něco do sebe. Nechybí ani hlášky: "Hovno vole, naser si! " :D(30.6.2013)

O inteligentnom filme sa hovoriť nedá, ale svojím out-door prístupom a novou vlnou mladíckej priereznosti na uliciach v ťažkej dobe (ktorú si komplikujú aj sami) sa film stáva skôr výpoveďou doby s ľahkou ovplyvniteľnosťou (čo má kontroverzné záverečné vyhodnotenie).(10.7.2013)

Vôbec nie zlý film, práve na Švajčiarov až moc dobrý, ale vo svetovom merítku len priemerný. Mňa nesklamal, pravda že ani neohúril, no musím priznať, že značná časť filmu pôsobila veľmi dobre ako dráma. Dokonca aj p technickej stránke vcelku zvládnuté. Dialógy a myšlienka už je druhá vec. Drobné nelogické chyby síce je vidno, ale až toľko mi neprekážali. Herci zahrali dá sa povedať na úrovni. Ale vadili mi iba tie ich trápne reči a chovanie sa takýchto pouličných zmätkov, ktorý si tú basu asi naozaj zaslúžia. Musím priznať, že snaha vyrovnať sa Amerike im celkom vychádzala. Aspoň priemerné hodnotenie si Breakout zaslúži. 58%(4.2.2011)

Rozhodně ani nejsem hoper a ani neschvaluju způsob života Miova gengu a rovné kšilty naprosto nesnáším, ale jen kvůli tomu nedám nizké hodnocení. Čekal jsem úplnou blbost, dostal jsem milé překvapení. 70%(6.4.2010)

• SallyZen

Hip Hop nemám rád a i když ho tu moc nebylo, celkově mě film nebavil. Hlavní herec byl charismatickej asi jako Prinze Jr. a jednoduše prostě nuda. Neviděl jsem v tom větší smysl ani nějaké extra dobré scény. Prostě nic. Ale určitě to někdo ocení. 40%(3.4.2011)

• - Během práce na soundtracku dostal hudebník Stress nabídku ztvárnit roli Spirita, kterou přijal. Poté, co byl film uveden v kinech, byl však rozzuřen, protože k propagaci filmu byla použita i jeho tvář, přestože si zahrál pouze malou roli. (morgos)

• - Jakmile se Nia (Nils Althaus) porve s kamarádem a vymáchá mu hlavu v záchodu, tak má přítel mokré vlasy, ale když odchází z místnosti, tak je má opět suché. (Patrik256)

• - Plagát, ktorý má Nia (Nils Althaus) na stene vo svojej cele, je z filmu Zjazvená tvár (1983). (Methodix)