Šílenci z Manhattanu (TV seriál)

Mad Men

USA, 2007 - 2015, 75 h 5 min (Minutáž: 92x45 min)

Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser, Christina Hendricks, John Slattery, January Jones, Rosemarie DeWitt, Paul Schulze, Julie McNiven, Kiernan Shipka, Peyton List, Audrey Wasilewski, Patrick Fischler, Andy Umberger, Rebecca Creskoff, Brian Klugman, Darby Stanchfield, Maggie Siff, Katherine Boecher, Kristoffer Polaha, Anne Dudek, Nathan Anderson, Kristen Schaal, Randy Oglesby, Melinda Page Hamilton, Kevin Rahm, Charles Shaughnessy, Brian Krause, Emilio Roso, Seamus Dever, John Walcutt, Jeffrey Nordling, Mark Moses, Amy Landecker, Laura Ramsey, Aloma Wright, Embeth Davidtz, Carla Gallo, Abigail Spencer, Elizabeth Rice, Adam Kaufman, Sam Page, Ryan McPartlin, David Bowe, Blake Bashoff, Sarah Drew, Tess Parker, Melinda McGraw, Jared Harris, Kate Connor, Marshall Allman, Alison Brie, Crista Flanagan, Jamie Elman, Colin Hanks, Robert Morse, Anna Camp, Gareth Williams, Kate Norby, Talia Balsam, Miles Fisher, Amy Sloan, Cameron Goodman, Ryan Cartwright, Jay Paulson, Rich Sommer, Gabriel Mann, Aaron Staton, John Aniston, Denise Crosby, Jud Tylor, Caity Lotz, Nat Faxon, Ian Bohen, Gerald Downey, Jade Ramsey, Joel Murray, Sewell Whitney, Alexis Bledel, Kate McNeil, Amy Motta, Zosia Mamet, John Patrick Jordan, David Warshofsky, James DuMont, Jamie Thomas King, Jared Gilmore, Peter Jason, La Monde Byrd, Nina Rausch, Sadie Alexandru, Nora Zehetner, Megan Duffy, Mark Metcalf, Johanna Roxanne, Randee Heller, Rachel Oliva, Jennifer Siebel Newsom, Chris McGarry, Hrach Titizian, Pamela Roylance, Teddy Sears, Bryan Batt, Larisa Oleynik, Sab Shimono, Parker Young, Amy Scott, John Aylward, Barbara Tarbuck, David Crane, Alastair Duncan, Derek Ray, Jenni Cardone, Jakob Salvati, Cassandra Jean, James Pomichter, Josh McDermitt, Rachel Roberts, Casey Sander, Mitchell Fink, Kimberly Levin, Erin Sanders, Trisha LaFache, Joseph Culp, William Morgan Sheppard, Brandi Burkhardt, Spencer Garrett, Hayley McFarland, Nicole Hayden, Daniel Vincent Gordh, Kelsey Sanders, Susan Krebs, Timothy Brennen, Eric Ladin, Megan Albertus, Jenny Wade, Robert Baker, David James Elliott, Marguerite Moreau, Ted McGinley, Kristen Miller, Susan May Pratt, Cara Buono, Sarah Aldrich, Jayne Taini, Liam Aiken, Keith Allan, Matt Riedy, Mark Famiglietti, Mark Doerr, Brooke Newton, Danielle Panabaker, Murray Gershenz, Meg Cionni, Anna Wood, Cathy Ladman, S. E. Perry, Tim DeZarn, Dennis Haskins, Christopher Allport, Allan Miller, James Keane, Vanessa Ross, Laura Regan, Pamela Dunlap, Dan Warner, Teyonah Parris, Faith Prince, Akie Kotabe, Kathryn Taylor, Rick Zieff, Evan Arnold, Jack Kehler, Doug Simpson, Henry Dittman, Peter Mackenzie, Jan Hoag, Bess Rous, Kenneth Meseroll, Roberto Bonanni, Nikita Ramsey, Aimee Deshayes, Mike Peebler, Bruce French, Mark Hutter, John Cullum, Mason Vale Cotton, Patrick Cavanaugh, Michael Gaston, Sunny Mabrey, Laurie Johnson, Matt Long, Erin Cummings, Charlie Hofheimer, Ben Feldman, Trevor Einhorn, Harry Hamlin, Ava Acres, Kevin Cooney, Bradford English, Jill E. Alexander, Adria Tennor, JD Cullum, Jonathan Runyon, Lou Richards, Jim Abele, David Carbonara, Dey Young, Ryan Cutrona, Matthew Corbett Davis, Philippe Bergeron, John Getz, Alexandra Paul, Sarah Wright, Darian Weiss, Adam Godley, Philippe Brenninkmeyer, Justine Eyre, Alan Blumenfeld, Rudolf Martin, Kater Gordon, James Immekus, Chelcie Ross, Aaron Stanford, David Selby, Yeardley Smith, Ned Vaughn, Joanne Baron, Mary Page Keller, Marguerite Insolia, Kevin Scott Allen, Jessica Paré, Will Janowitz, Danny Strong, Brent Huff, Naturi Naughton, Rob Nagle, Ray Wise, Tommy Dewey, Dale Waddington, John Ales, Lawrence Pressman, Kim Poirier, Christine Estabrook, Jeff Clarke, Steven Lee Allen, Ken Barnett, Mari Weiss, Alyson Reed, Mädchen Amick, Amanda Bauer, Cherilyn Wilson, Eve Gordon, Bess Armstrong, Lisa K. Wyatt, Julia Ormond, Ronald Guttman, Richard Fancy, Nicholas Guest, Gary Basaraba, Timothy Carhart, Michael Chieffo, Emily Baldoni, Stephanie Gillis, Al Jean, Linda Cardellini, James Wolk, Tyler Francavilla, Brian Markinson, David Starzyk, Kalani Queypo, Loanne Bishop, Rob Brownstein, Kerris Dorsey, Brett DelBuono, Jesse James, Steve West, Wendy Benson-Landes, Kip Pardue, Collette Wolfe, Katie Walder, Martin Dew, Joanna Going, Marley Shelton, Jareb Dauplaise, Lennon Parham, William Mapother, Courtney Taylor Burness, Alexa Nikolas, Kathryn Newton, Sammi Hanratty, Paul Rae, Jim Holmes, Richard Bekins, Neve Campbell, Sola Bamis, Jessy Schram, Dan Byrd, Rachel DiPillo, Ricardo Chacon, Juliette Angelo, Jim Metzler, Aynsley Bubbico, Michelle Lombardo, Eddie Driscoll, Kellie Martin, Elijah Nelson, Elizabeth Reaser, Paul Johansson, Devon Gummersall, Rainey Qualley, Stevie Nelson, Sam Buchanan, Jaynee Silvers, Mimi Rogers, Erica Piccininni, Kim Bubbs, Bruce Greenwood, Hannah Leigh, Madison McLaughlin, William R. Moses, Nikki Deloach, Anthony Starke, Heather Schlitt, Sarah Jane Morris, Mackenzie Astin, Jama Williamson, Eric Nenninger, Eva Bella, Chris Ellis, Meagen Fay, Carter Jenkins, Larry Cedar, Max Gail, David Denman, Currie Graham, Fiona Gubelmann, Spencer Treat Clark, Anna Osceola, Helen Slater, Jay R. Ferguson, Ross Marquand, Evan Gamble, Alexa Alemanni, Marten Holden Weiner, Michael Gladis, Stephen Jordan, Allison Fleming, Alexis Stier, Megan Stier, Christopher Stanley, Tony Pasqualini, Myra Turley, Brandon Killham, Morgan Rusler, Raymond Geiger, Brynn Horrocks, Aaron Hill, Idara Victor, Christy Williams, Craig Anton, Kit Williamson, Davenia McFadden, Luke Baybak, Evan Lorene, Channing Chase, Andres Faucher, Jeff Grace, Charlie DePew, Nina Franoszek, Peter Breitmayer, Malana Lea, Dwight D. Eisenhower (a.z.), Richard Nixon (a.z.), John F. Kennedy (a.z.), Lyndon B. Johnson (a.z.), Collin Wilcox Paxton (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Kathleen Widdoes (a.z.), Leonard Kelly-Young, Remy Auberjonois, Kandis Fay, Kevin Christy, Rich Hutchman, Zac Goodspeed, James Martin Kelly, Barry Livingston, Stephen Mendel, Megan Ferguson, Courtney Bell, Vincent De Paul, Wes Robinson

Dal jsem Šíleným mužům šanci, ale začátek je moc roztahaný. Věřím, že po první sérii by mě to chytlo a možná se k Mad Men ještě vrátím, ale momentálně to lehce zklamaný balím u sedmého dílu.(30.3.2011)

Perfektní herecké výkony, skvělá atmosféra, skvělý scénář... tenhle seriál má styl, má nápad, má vtip, má přesah, ale ne takový ten rádoby filozofický, spíš jaksi lidský. A sekvence úvodních titulků je jedna z mála, kterou u seriálů nepřeskakuju, ale pokaždé si ji užívám. Pokud se to o seriálu vůbec dá napsat, pak tento má CHARISMA. Nemůžu jinak, než doporučit všem, kteří se nebojí přemýšlet.(21.5.2011)

Máte-li lahev značkové dvanáctileté whisky, tak ji nevyžahnete na ex. A stejně tak i reklamákům sedí postupné dávkování. Chce si to na ně udělat čas. Dopřát si k projekci sklenku něčeho exklusivního, co se vychutnává striktně po douškách, zapálit si cigaretu (nekuřák říkáte? navození atmosféry říkám já) a plně se poddat seriálu, který se z většiny sestává čistě z toho, že pár postav v interiéru nad sklenkou a se zapálenou cigaretou v ruce (h)řeší. A co je s podivem vzhledem ke zvolenému stylu, tématům i "programové" nepodbízivosti divákovi, tak to nikdy a za žádných okolností nesere mramor. Možná by vás spíše zajímalo, zda Don Draper a spol. dostojí šuškandě o skrz na skrz satirickém a nejlépe napsaném, zahraném a tak nějak i nejlepším seriálu vůbec? Jenže není to vlastně zcela jedno, když je neoddiskutovatelně tím nejstylovějším seriálem, který kdy vznikl? A ostatně ve chvíli, kdy tu stylovost přijmete za svou (což není proces na jednu či dvě epizody, ale spíše na jednu či dvě sezóny; i kvůli faktu, že první série je dost rozháraná a zdaleka ne tak sofistikovaná jako zbytek seriálu), tak je více než pravděpodobné, že na výše uvedené dotazy naleznete kladnou odpověď. A že se z vás přitom procesu stane alkoholik, požitkář a zadlužený jedinec, protože vzhledem k počtu epizod budete těch cigaret a kvalitních destilátů k večerním projekcím potřebovat... No, bratru habaděj. PS: Má to jedinou chybu; je to barevné a nikoli černobílé. Sedlo by to k té stylovosti ještě o chlup lépe (vyzkoušeno na vlastní oči).(27.1.2014)

Zatiaľ po prvých dvoch dieloch prvej série, a už viem, že mám nový obľúbený seriál z tej mimo-komediálnej sféry. Keďže marketing a reklama (plus celý ten biznis a machinácie) sú mojim chlebom každodenným, je pre mňa nesmierne zaujímavé a obohacujúce sledovať, ako to vyzeralo na počiatku v centre reklamného diania - Ameriky. It´s toasted!(31.7.2012)

Ve snu by mě nenapadlo začít sledovat seriál o reklamních agentech - co by se tam asi tak mohlo dít? Co tak může bejt zajímavýho na lidech, co se živěj vymýváním mozků a prodáváním lží? Nebejt Hamma, asi bych na to nepřišla, čímžto mu děkuju. Skvělá psychologická prácička!(7.10.2011)